1. У драматичних і музично-драматичних театрах повинна бути передбачена можливість відтворення театральних звукових ефектів. За завданням на проектування допускається можливість відтворення театральних звукових ефектів в інших культурно-видовищних і дозвіллєвих закладах.
    1. Система звукозапису проектується на підставі завдання на проектування і призначена для створення фонограм для спектаклів і концертних програм, а також повинна забезпечувати безпосередній звукозапис спектаклів і концертів.
    2. Системи технологічного командно-переговорного зв'язку і режисерського керування, система трансляції програм, система технологічного телебачення виконуються на підставі завдання на проектування.
    3. Системи забезпечення трансляції телевізійних і радіопрограм із будинку виконуються на підставі завдання на проектування.
    4. Систему автоматичної пожежної сигналізації слід виконувати згідно з вимогами ДБН

В.2.5-13 та ДБН В.2.2-9.

  1. Систему оповіщення про пожежу і управління евакуацією людей слід виконувати відповідно до вимог ДБН В .1.1 -7.
    1. Систему охоронної сигналізації слід виконувати відповідно до "Вимог до установок охоронно-пожежної сигналізації та технічної укріпленості особливо важливих об'єктів".
    2. Систему оповіщення людей про наявність небезпечних концентрацій паливних газів у повітрі слід виконувати згідно з ДБН В.2.5-20.

13 ТЕХНОЛОГІЧНЕ ОБЛАДНАННЯ ТА ПРИСТРОЇ

  1. У будинках і спорудах культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів слід передбачати технологічне обладнання, яке за своїм призначенням поділяється на:
  • відео- та кінотехнологічне обладнання;
  • звукотехнічне обладнання;
  • механічне обладнання естрад і сцен;
  • постановочне освітлення естрад і сцен;
  • електроприводи механізмів естрад і сцен;
  • підйомно-транспортне устаткування;
  • обладнання підприємств громадського харчування;
  • меблі стаціонарні та пересувні.

При проектуванні театрів необхідно також передбачати технологічне устаткування виробничих майстерень.

  1. Розміри та кількість технологічного обладнання, що проектується, визначаються на підставі розробки спеціалізованими організаціями технологічних схем і завдання на проектування, а габарити основного технологічного обладнання колосникових сцен - за додатком М.
  2. Відео- і кінотехнологічне обладнання включає:
  • відео-, кінопроекційне та звуковідтворювальне;
  • кіномеханічне, що складається з конструкцій кіноекрана, кашетуючих пристроїв, передек- ранної завіси та зашторювання світлових прорізів.
  1. Кінотехнологічне обладнання визначається розрахунком і повинно проектуватися з урахуванням вимог РТМ 19-77, ДНАОП 0.00-1.32, ПУЭ, НАПБ В.0.1.049-97/930, а також вимог цих Норм. Відеотехнологічне обладнання проектується за "Рекомендациями по оснащению видеозалов и видеотек" та завданням на проектування.
  2. Механічне обладнання естрад і сцен поділяється на:
  • портальне (розсувш куліси, портальні рампи);
  • верхнє підвісне обладнання (горизонти, завіси, декораційні підйоми, софітні ферми, екран та інші підвісні пристрої);
  • нижнє планшетне (люки-провали, круги, кільця, хури, конвеєри, підйомно-опускні та вирів- нювальні площадки);
  • обладнання для трансформації, яке переміщує певні складові демонстраційного комплексу (ділянки стін, стелі, місця для глядачів тощо);
  • обладнання монтажне, яке полегшує подавання і складання елементів оформлення (касетні сейфи, підйомники, талі);
  • вбудоване протипожежне механічне обладнання.
  1. Склад механічного обладнання естрад і сцен залежить від призначення та типу будинку і визначається технологічною схемою, а також завданням на проектування.
  2. При проектуванні сцен, естрад, які оснащені сценічним механічним обладнанням, необхідно враховувати технічні нормативи "Правила техники безопасности для театров и концертных залов".
  3. Постановочне освітлення та електроприводи мехнізмів сцен і естрад слід проектувати з урахуванням вимог ДНАОП 0.00-1.32, ПУЭ, а також вимог цих Норм.

Нормативні величини освітленості естрад і сцен слід приймати згідно з ДБН В.2.5-23.

  1. Підйомно-транспортне устаткування, призначене для подавання, складування, обробки і переміщення декорацій, реквізиту та інших вантажів, включає в себе вертикальне, горизонтальне, підвісне та підлогове транспортне устаткування.

Тип і номенклатура з технічними характеристиками підйомно-транспортного устаткування визначається відповідно до технологічної частини будинку, що проектується, з урахуванням вимог ДНАОП 0.00-1.02, а також вимог цих Норм.

  1. Технологічне устаткування для виробничих майстерень у будинках культурно-видовищ-

них та дозвіллєвих закладів визначається їх призначенням, номенклатурою та обсягом робіт, що виконуються, відповідно до завдання на проектування і технологічної схеми.

  1. Технологічне обладнання підприємств громадського харчування (ресторанів, кафе, ща- лень, барів тощо) у будинках культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів слід приймати згідно з вимогами СанПиН 42-123-5777 та ДСТУ 4281.
  2. Нестандартизоване обладнання слід розробляти згідно з ГОСТ 2.103 і ГОСТ 15.001.

14 ПРОТИПОЖЕЖНІ ВИМОГИ

  1. При проектуванні будинків та споруд культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів слід виконувати заходи пожежної безпеки згідно з вимогами ДБН В. 1.1-7, ГОСТ 12.1.004. Найбільшу кількість поверхів та найбільшу місткість залів для глядачів слід приймати залежно від ступеня вогнестійкості будинків і споруд згідно з таблицею 25.

Таблиця 25

Будинок або споруда

Ступінь

вогнестійкості

Найбільша кількість поверхів

Найбільша місткість залу, місць

Кінотеатри та відеокомплекси:

цілорічної дії

V

ІІІа, IV III, ІІІб І-ІІ

1

21)

21)2)

Не нормується

До 300 До 400 До 600 Понад 600

сезонної дії 3): літній закритий

літній відкритий

ІІІа, IV, V III, ІІІб

Не обмежується III, ІІІб

1

1

1

1

До 600 Понад 600 До 600 Понад 600

Клуб, центр дозвілля

V

ІІІа, IV ІІІ, ІІІб І-ІІ

14)

21)

31),2)

Не нормується

До 300 До 400 До 600 Понад 600

Театр

І-ІІ

Не нормується

!) Зали для глядачів у будинках кінотеатрів ІІІа, ІІІб і IV ступенів вогнестійкості слід розміщувати на першому поверсі, а в будинках клубів, центрів дозвілля III і ІІІб ступенів вогнестійкості - не вище другого поверху.

  1. При проектуванні будинків ІІІб ступеня вогнестійкості з елемента'ми покриття з дерев'яних конструкцій у випадку, коли стіни, колони, сходи та міжповерхові перекриття мають межу вогнестійкості та розповсюдження і вогню, як того вимагають будинки II ступеня вогнестійкості, допускається збільшення місткості залу для глядачів, але не більше ніж 1000 місць.
  2. В разі блокування кінотеатру цілорічної дії з кінотеатром сезонної дії меншого ступеня вогнестійкості між ними повинна бути передбачена протипожежна стіна 1-го типу.
  3. Будинки клубів та центрів дозвілля V ступеня вогнестійкості з залами для глядачів місткістю до 300 місць, що розташовані на першому поверсі, допускається проектувати двоповерховими за умови, що:
  • несучі стіни з дерев'яних колод чи брусів захищені зсередини штукатуркою або обшивками, які за межею розповсюдження вогню відповідають групі М1;
  • стіни панелей на дерев'яному каркасі з утеплювачем з неорганічних матеріалів мають обшивки, які за межею розповсюдження вогню відповідають групі М1.

  1. У підвальних поверхах будинків допускається розміщення, крім приміщень, вказаних у ДБН В.2.2 -9, залу ігрових автоматів, приміщення для настільних ігор, репетиційних залів (за кількості відвідувачів у кожному відсіці не більше 100) з влаштуванням не менше двох відокремлених евакуаційних виходів безпосередньо назовні. При цьому на шляхах евакуації слід передбачати опорядження стін та стелі з негорючих матеріалів.
  2. У будинках III і ІІІб ступенів вогнестійкості в разі розміщення залу для глядачів і фойє на другому поверсі перекриття під ними повинні бути протипожежними 3-го типу.

Перекриття над підвальним і цокольним поверхами в будинках III, ІІІа, ІІІб, IV і V ступенів вогнестійкості повинні мати межу вогнестійкості не менше REI 45 та групу за межею поширення вогню - М0.

  1. Горищний простір над залом для глядачів у будинках III, ИІа, ІПб ступенів вогнестійкості слід огороджувати від суміжних просторів протипожежними стінами 3-го типу чи перегородками 1-го типу.
  2. Несучі конструкції покриттів над сценою та залом для глядачів (ферми, балки, настили тощо) у будинках театрів, а також клубів, центрів дозвілля зі сценами С-2, С-3 і С-5 повинні виконуватися з негорючих матеріалів і мати межу вогнестійкості не менше R30.
  3. Приміщення технологічного обслуговування демонстраційного комплексу повинні бути вигороджені протипожежними перегородками 1-го типу та перекриттями 3-го типу.

У будинках IV, IVa і V ступенів вогнестійкості приміщення проекційних допускається розташовувати у прибудовах із стінами, перегородками, перекриттями та покриттями, що мають межу вогнестійкості не.менше REI 45 (для зовнішніх несучих та самонесучих стін, а також перекриттів), RE 45 (для плит, настилів, прогонів, що є елементами суміщеного покриття). Зазначені конструкції за межею поширення вогню мають відповідати групі М1.

Вікна і отвори з приміщень рирпроекційних на сцену або ар'єрсцену, з кінопроекційних, з приміщень апаратних та світлопроекційних до залу для глядачів повинні бути захищені шторами або заслінками із світлопрозорого матеріалу з межею вогнестійкості не менше Е15.

Вікна і отвори світлопроекційної допускається склити загартованим склом у випадку обладнання її для цілей динамічної проекції.

  1. Приміщення для массового показу відеофільмів можуть розміщуватися в будинках І и II ступенів вогнестійкості на будь-якому надземному поверсі, а в решті будинків - не више другого поверху.
  2. Відеокасети слід зберігати на стелажах або в шафах, виготовлених з негорючих матеріалів. Основний фонд відеокасет необхідно розміщувати у спеціально призначеному для їх зберігання приміщенні. Це приміщення повинно бути вигороджене протипожежними перегородками 1-го типу та перекриттями 3-го типу. Приміщення для зберігання відеокасет слід проектувати так, щоб відеокасети були захищені від впливу сонячних променів, вібрацій і магнітних полів, що утворюються під час роботи розташованих у безпосередній близькості електромоторів, трансформаторів тощо.
  3. Ширину і довжину шляхів евакуації людей із залів для глядачів та з будинків кінотеатрів, відеокомплексів, театрів, клубів, центрів дозвілля визначають розрахунком за погодженням з органами державного пожежного нагляду залежно від необхідного часу евакуації людей із залів для глядачів, що приймається згідно з таблицею 26. При цьому ширина шляхів евакуації не повинна бути меншою за встановлену ДБН В. 1.1-7.

Таблиця 26

Зал для глядачів

Необхідний час евакуації1"1, хв, за об'єму приміщення2"1, тис.м3

до 5 10

20

25

3 колосниковою сценою

1,5

2,0

2,5

2,5

Без колосникової сцени

2,0

3,0

3,5

3,7

Вказані величини необхідного часу евакуації із залу для глядачів стосуються будинків І и II ступенів вогнестійкості.

Необхідний час евакуації людей із залів для глядачів будинків та споруд III, ПІа, ІІІб, IV ступенів вогнестійкості порівняно з наведеними в таблиці 25 зменшується на 30 %, а із приміщень будинків V ступеня вогнестійкості -на 50 %.

Необхідний час евакуації людей з балконів, а також із ярусів, розташованих вище позначки, яка дорівнює половині висоти приміщення, зменшується вдвічі у порівнянні з даними таблиці 25.

Час евакуації людей із залів та фойє чи кулуарів приймається рівним необхідному часу евакуації людей із залів для глядачів, наведеному Із таблиці 25, збільшеному на 1 хв. При цьому слід враховувати, що евакуація людей із залів для глядачів, фойє і кулуарів починається одночасно.

2) При проміжних значеннях об'ємів приміщень необхідний час евакуації глядачів слід визначати за інтерполяцією.

У залах цля глядачів, де передбачається трансформація, евакуаційні виходи слід розраховувати, виходячи з максикальної місткості залу для глядачів.

Необхідний час евакуації людей зі сцени (естради) приймається рівним 1,5 хв, а кількість людей, які підлягають евакуації зі сцени (естради), визначається із розрахунку: одна людина на 2 м2 площі планшета сцени (естради).

Необхідний час евакуації людей із будівлі, хв, приймається для будинків ступенів вогнестійкості:

  • І і ІІ6
  • ІІІ, ІІІа, ІІІб і IV ... 4
  • V3

У багатозальних будинках евакуаційні виходи з кожного залу повинні забезпечувати евакуацію глядачів у встановлений час, а виходи із будинку повинні бути розраховані на евакуацію сумарної кількості глядачів.

  1. Незалежно від результатів розрахунку ширина дверних прорізів у залі для глядачів повинна бути не менше 1,2 м і не більше 2,4 м, ширина кулуарів - не менше 2,4 м. Ширина дверного прорізу для виходу з ложі допускається 0,8 м. Двері виходів із залу для глядачів повинні обладнуватись пристроями для самозачинення та ущільненнями у притулах.
  2. Кількість евакуаційних виходів із залу для глядачів, із фойє, із сцени (естради), з робочих галерей та колосникового настилу, з трюму, оркестрової ями та сейфа згорнутих декорацій слід проектувати не менше двох.