На дільниці виготовлення лужних розчинів повинен бути фонтанчик для промивання водою очей і раковина самодопомоги.

  1. Дробоструминна обробка арматури з метою видалення з неї окисів повинна виконуватись в закритих камерах.

Застосування сухого кварцового піску під тиском для очищення арматури від окисів забороняється.

  1. Виготовлення заготовок сирої гуми для формування гумових технічних виробів повинно бути механізовано.
  2. Термостатування гумових виробів необхідно здійснювати в закритому термостаті при забезпеченні заданого технологічним регламентом повітрообміну.

Вивантажувати вироби з термостатів слід при температурі виробів не вище 45°С.

  1. Обробка гумових виробів (шліфування, видалення облою) повинна бути механізована.
  2. Установлення і знімання гумових виробів з багатопозиційного верстата для опорядження і завершальної обробки виробів повинні виконуватись поза зоною дії робочих механізмів верстата.
  3. Верстат для різання вікеля повинен мати накриття або захисний кожух для ножів при їх відведенні під час перезарядження верстата.
  4. Подавання рідкого холодоносія у галтувальні барабани об’ємом

-5

понад 0,5 м і в кріогенні установки повинно здійснюватись трубопроводами.

Зберігання холодоагента в місцях його споживання не дозволяється.

  1. Пусковий пристрій на установці складання гумових чохлів для залізобетонних труб і кранців не повинен розташовуватись біля зони обертання дорна і механізму притискування прикатувальних роликів.
  2. При зніманні чохлів для залізобетонних труб з дорнів зона руху чохла повинна бути огороджена.
  3. Розбирання дорна після складання кранців повинно здійснюватись двома працівниками. Під час перебування їх всередині дорна обертати його не дозволяється.
  4. Огляд і ремонт внутрішньої поверхні гумотканинних виробів з перебуванням виконавців всередині цих виробів повинні здійснюватись відповідно до вимог чинного законодавства.
  5. При виконанні ремонту гумових технічних виробів з перебуванням всередині їх працівника клеї і розчинники, що необхідні для виконання роботи, повинні розміщуватись в закритих посудинах, що виключають розливання вмісту, і в об’ємах, необхідних для виконання технологічних операцій. Шорсткування і подібні роботи всередині виробу дозволяється виконувати інструментом (дрилями) з пневмоприводом.
  6. Вимоги безпеки при виробництві клинових, плоских привідних

пасів і конвеєрних стрічок

  1. Верстат для складання вікеля клинових пасів повинен мати пристосування для фіксації прикатувального валика у верхньому положенні.
  2. На верстаті для складання клинових пасів шпулі з кордшнуром, що використовується для складання вікеля, повинні мати надійний фіксуючий пристрій, що виключає виліт шпулі з місця її розташування.
  3. Верстат для складання клинових пасів повинен мати пристрій для фіксації профілюючого ножа у верхньому положенні.
  4. Заправляння обгумованої тканини на дублер повинно виконуватись з використанням спеціального пристосування при непрацюючому дублері.
  5. У схемі керування дублером складання конвеєрних стрічок повинна бути передбачена звукова сигналізація, що передує пуску дублера.
  6. Розправляння тканини при надходженні на дублер повинно здійснюватись механізованим способом.
  7. Промазування торців плоских пасів повинно здійснюватись під накриттям з місцевою витяжною вентиляцією.
  8. Вимоги безпеки при виробництві рукавів
  9. Подавальні і відбірні жолоби верстата правки дорнів повинні виключати вихід з них і падіння дорна під час його обертання і поздовжньому русі під час правки.
  10. Подавання дорна із стелажа-накопичувача в подавальний жолоб верстата для правки дорнів, а також переміщення його в механізм правки дорна, а потім по відбірному жолобу повинні бути механізовані.
  11. Верстати для перемотування текстильних ниток і дроту повинні мати пристрої, що забезпечують автоматичну зупинку верстата після завершення намотування ниток і дроту на шпулі.
  12. При роботі сукального верстата не дозволяється поправляти рух ниток і дроту і усувати петлі, що утворилися.
  13. Керування верстатом для намотування бинта на бобіну повинно здійснюватись за допомогою ножної педалі.
  14. Обплітальна (навивальна) машина рукавів повинна мати блокування, що виключає можливість пуску цієї машини при відкритому огородженні планшайби або обриванні нитки.
  15. У схемі керування комбінат-машиною повинен бути передбачений звуковий сигнал, що передує пуску комбінат-машини.
  16. На комбінат-машині переміщення рукавів з дорнами в накопичувач і на бинтування при довжині дорнів понад 4 м слід виконувати двома працівниками.
  17. Накладання бинта (шнура або дроту) на рукав з дорном повинно бути механізовано.
  18. Зона руху дорна (рукава) при вийманні його з рукава стисненим повітрям повинна мати огородження, розраховане на силу можливого удару дорна (рукава). Видаляти дорни з рукавів або рукави з дорнів при перебуванні працівників в огородженій зоні їх руху не дозволяється.
  19. Ванна для плавлення свинцю і жолоб, по якому він подається до преса освинцювання рукавів, повинні мати накриття, що виключають надходження парів свинцю в навколишнє середовище.
  20. Воронки для видалення з ванни шлаку свинцю повинні розміщуватись під накриттям з витяжною вентиляцією, а тара для шлаку - в спеціальній витяжній шафі. Роботи з видалення шлаку з ванн слід виконувати з обов’язковим застосуванням засобів індивідуального захисту органів дихання відповідно до вимог НПАОП 25.1-3.01-07.
  21. Система подавання розплавленого свинцю в циліндр або завантажувальну воронку пресів освинцювання рукавів повинна виключати переливання свинцю.
  22. Звільнення рукава від води після вулканізації слід виконувати до початку знімання свинцевої оболонки.
  23. Вимоги безпеки при виробництві гумованих ємностей, хімічної апаратури, валів, трубопроводів і фасонних виробів до них
  24. Гумовані ємності і апарати, що підлягають вулканізації парою, повинні бути оснащені манометрами і запобіжними клапанами.
  25. Місця гумування металевих виробів повинні мати місцеву витяжну вентиляцію.
  26. Транспортування важких виробів при їхньому гумуванні повинно бути механізовано.
  27. Дробоструминна обробка металевих виробів перед гумуванням повинна здійснюватись в спеціальних камерах. За неможливості виконання цих робіт в камерах допускається їх виконувати у спеціально відведених приміщеннях. У цьому випадку дробоструминну обробку виробів працівник повинен виконувати у фільтрувальному протигазі.
  28. Вироби, що підлягають гумуванню, для відведення зарядів статичної електрики необхідно заземлювати.
  29. Роботи, що пов’язані з гумуванням внутрішніх поверхонь апаратів і ємностей, повинні проводитись у струмопровідному взутті і без використання синтетичного одягу.
  30. При виконанні робіт з гумування внутрішніх поверхонь апаратів і ємностей необхідно дотримуватись вимог чинного законодавства.
  31. Зберігання клею і розчинників, наповнення ними робочої тари всередині апаратів і ємностей не дозволяється.
  32. При гумуванні внутрішніх поверхонь апаратів і ємностей необхідно здійснювати контроль за вмістом в них парів розчинників. Періодичність контролю встановлюється інструкцією на виробництво цих робіт, що діє на підприємстві. При вмісті парів розчинників, що перевищує граничнодопустимі концентрації, роботи слід виконувати з використанням засобів захисту органів дихання.
  33. Робота з гумування внутрішніх поверхонь апаратів і ємностей повинна бути зупинена:

при розливанні клею і розчинників всередині апарата або ємності;

при зупинці вентилятора, що забезпечує повітрообмін в апараті, ємності;

при виконанні вогневих робіт;

під час грози, якщо апарат або ємність розміщені ззовні.

  1. При вулканізації гумованих апаратів і ємностей парою стравлювання відпрацьованої пари необхідно здійснювати за межі виробничого приміщення в безпечне місце.
  2. Верстати для обробки обгумованих валів повинні мати збірники гумової крихти.
  3. Вимоги безпеки при виробництві ебонітових виробів і

ебонітового пилу

  1. Завантажувальні і розвантажувальні люки машини для розмелювання ебоніту повинні бути герметизовані і мати накриття з витяжною вентиляцією.

Транспортування, зберігання, розважування керогену, сірки і ебонітового пилу повинні виключати можливість їх пилення.

  1. Робота дробильної машини із знятими елементами її накриття не дозволяється.
  2. Для запобігання самозайманню ебонітового пилу в тарі необхідно після вивантаження його з дробильної машини охолодити до температури навколишнього середовища і тільки після цього виконувати затарювання.
  3. Подавання моделей для виготовлення ебонітових баків і видалення їх з баків повинно бути механізовано.
  4. Подавання розчину кислоти в реактор виготовлення силікагелю і транспортування суспензії силікагелю повинні здійснюватись трубопроводами.
  5. Ванни для приготування розчину кислоти повинні бути обладнані бортовими відсмоктувачами.
  6. Усі роботи з соляною і сірчаною кислотами необхідно виконувати в захисних окулярах, протикислотних рукавичках, прогумованому фартусі і гумовому взутті згідно з НПАОП 25.1-3.01-07.

Перед відбором проби розчину кислоти для аналізу (визначення густини) барботаж ванни слід зупинити.

  1. При попаданні кислоти в очі, на відкриті ділянки тіла необхідно обробити уражене місце рясним струменем холодної води протягом не менше 5 хвилин і звернутися до медпункту.
  2. При плавленні олова повинно бути виключено попадання води в котел і форми.
  3. Для запобігання розриванню упаковки при віджиманні силікагелю рух плит преса повинен бути повільним.
  4. Верстат для фрезерування мінорсепараторів повинен мати накриття фрези, що виключає потрапляння до неї рук працівника, і бути забезпечений місцевим відсмоктувачем.
  5. Верстат для насічення фрез повинен мати стопор для виключення руху ударного механізму при встановленні заготовки.
  6. Вимоги безпеки при виробництві гумового взуття
  7. Столи для намащування деталей гумовим клеєм повинні бути обладнані витяжною вентиляцією з нижнім відсмоктуванням повітря.
  8. Сушити вкриті клеєм заготовки для складання гумового взуття дозволяється у спеціальних шафах або на столах, що мають витяжну вентиляцію.
  9. Складальний конвеєр і установка для лакування гумового взуття повинні мати місцеву витяжну вентиляцію і в схемі керування ними повинна бути передбачена звукова сигналізація, що передує пуску складального конвеєра і установки для лакування гумового взуття.
  10. На складальних конвеєрах гумового взуття з закріпленими колодками встановлення і знімання колодок, а також складання взуття на рухомому конвеєрі не дозволяється.
  11. Електрообладнання установки для лакування гумового взуття повинно бути у вибухобезпечному виконанні.
  12. При ручному лакуванні взуття карусель з вкритим лаком взуттям повинна мати накриття з місцевою витяжною вентиляцією.
  13. Установки для лакування гумового взуття повинні мати системи пожежогасіння.
  14. Подавання лаку у витратні ємності установки для лакування гумового взуття і ванни при ручному лакуванні взуття повинно здійснюватись трубопроводами. Для запобігання переповненню витратних ємностей вони повинні мати обмежувачі верхнього граничного рівня.
  15. Двері камери лакування гумового взуття в електростатичному полі повинні бути оснащені блокуванням, що виключає їх відкривання в процесі роботи камери і за наявності в ній високої напруги. Справність роботи блокування повинна перевірятися перед початком процесу лакування з реєстрацією в змінному журналі.
  16. Напруга електростатичного поля камери лакування гумового взуття не повинна перевищувати 140 кВ.
  17. При лакуванні гумового взуття в електростатичному полі на підвісному конвеєрі з заготовками взуття не повинно бути підвісок без виробів. Коливання підвісок із заготовками взуття в камері в процесі лакування не дозволяється.
  18. Нанесення лаку на поверхню гумових виробів повинно бути рівно - мірним і без надлишку лаку. Стікання лаку з гумових виробів не дозволяється.
  19. Відпрацьований лак після закінчення зміни повинен бути прибраний з цеху в спеціально відведене місце.
  20. Прибирання і чищення установки для лакування гумового взуття слід виконувати при працюючій витяжній вентиляції інструментом, що не викликає іскріння.
  21. Вимоги безпеки при виробництві латексних виробів
  22. Приготування латексної суміші і коагулянту повинно здійснюватись в ізольованому приміщенні.
  23. Подавання латексної суміші і коагулянту на дільницю вулканізації повинно здійснюватись трубопроводами. В окремих випадках, що обумовлені технологічним процесом, дозволяється приготування коагулянту на дільницях вулканізації.
  24. Шланги для подавання латексної суміші у форми повинні бути забезпечені розподільчими кранами і надійно закріплені хомутами.
  25. Розлиття латексу і латексної суміші необхідно обробити коагу- лянтним розчином з подальшим прибиранням.
  26. Латексна суміш перед подаванням до спінювача повинна проходити через спеціальний уловлювач сторонніх включень і часток скоагульованого латексу.
  27. Агрегат для виготовлення латексної нитки, а також ванни з коагулянтом, латексною сумішшю повинні бути обладнані бортовими відсмоктувачами або іншими пристроями, що виключають можливість забруднення повітря робочої зони рідкими парами і газами, які виділяються з коагулянту і латексної суміші.
  28. Касети з формами для виготовлення мочаних виробів повинні забезпечуватись фіксаторами, що виключають їх довільний рух навколо осі.
  29. На рейкових коліях для руху по них касет з формами повинні бути встановлені обмежувачі руху касет з формами.
  30. Для ремонту і заміни касет з формами виготовлення мочаних виробів (рукавичок) повинні бути передбачені підіймально-транспортні засоби.
  31. Важелі керування рухом по монорельсах касет з формами для виготовлення мочаних виробів (рукавичок) повинні забезпечуватись наконечниками з м'якої гуми.
  32. Процес промивання і видалення води з латексних губчастих виробів повинен бути механізований. Віджимні валки агрегату для промивання і видалення води з латексних виробів повинні бути огороджені. У місцях перебування працівників на агрегаті повинні бути встановлені тросики для аварійної зупинки агрегату промивання та видалення води з латексних виробів.
  33. При сушінні латексних губчастих виробів струмами високої частоти необхідно не рідше одного разу за зміну перевіряти надійність кріплення рухомого електроду камери сушіння.
  34. Для гасіння в камері сушіння займання латексних губчастих виробів повинна бути система пожежогасіння.
  35. При займанні виробів в камері сушіння струмами високої частоти подавати до неї воду або пару дозволяється тільки після повного зняття електричної напруги.
  36. Вимоги безпеки при виробництві регенерату
  37. Зберігання утильних і зношених покришок необхідно здійснювати на відкритих площадках, забезпечених водою для цілей пожежогасіння. Відстань від цих площадок до будинків і споруд повинна бути не менше 30 м. Через кожні 100 м довжини площадки необхідно передбачати пожежні проїзди завширшки не менше 10 м.
  38. Перед подаванням покришки на борторізальний верстат необхідно пересвідчитись у відсутності в ній сторонніх предметів.
  39. Знімання з борторізального верстата розрізаної покришки і бортових кілець слід виконувати при повній зупинці верстата.
  40. Заміна ножів на борторізальному верстаті дозволяється тільки при вимкненому приводі і після закінчення подачі стисненого повітря.
  41. Центрування покришок в планшайбах борторізального верстата повинно виконуватись шляхом переривчастого вмикання приводу притискного диска. Перебування робітника при цьому напроти покришки, що обертається, не дозволяється.
  42. Транспортування автопокришок і їхніх частин за технологічними операціями повинно здійснюватись конвеєрами або іншими стаціонарними транспортними засобами.
  43. Розрізання покришок необхідно виконувати дисковими ножами; подавання покришок під лезо ножа повинно здійснюватись механічним способом.