Паропроводи, які підводять гостру пару для розігріву фосфору і підтримання його в розплавленому стані, необхідно оснащувати приладами контролю тиску пари, а також забезпечувати пристроями (повітряними клапанами) для запобігання утворенню вакууму і потраплянню фосфору в паропровід.

  1. Жовтий фосфор необхідно перевозити в застиглому стані в спеціальних залізничних цистернах або бочках під шаром води або незамерзаючого розчину.
  2. Фосфор з резервуарів у залізничні цистерни необхідно передавлювати гарячою водою, інертним газом або перекачувати насосом через сифон.
  3. Протяжність комунікацій, призначених для транспортування розплавленого п'ятисірчистого фосфору, повинна бути мінімальною.
  4. Трубопроводи для транспортування фосфору і фосфорного шламу необхідно прокладати з обігріваючим супутником в одній ізоляції.
  5. Труби для транспортування сірки необхідно прокладати в паровій сорочці.

Зливальний трубопровід від мірника сірки до реактора необхідно обігрівати за

допомогою зовнішнього електрообігріву.

  1. Трубопроводи та арматуру для транспортування розплавленого п'ятисір- чистого фосфору необхідно обладнати електричними нагрівачами.

Трубопровід для п'ятисірчистого фосфору розбивається на окремі ділянки. Кожну ділянку необхідно забезпечувати окремими електронагрівачами зі знімною теплоізоляцією, а також контрольними точками для вимірювання температури.

  1. Трубопроводи відхідних газів до гідрозатворів у виробництві п'ятисірчи- стого фосфору слід забезпечувати штуцерами для огляду і очищення.
  2. На фланцевих з'єднаннях трубопроводів з фосфором, фосфоровмісним шламом, рідкою сіркою, п'ятисірчистим фосфором і фосфорною кислотою необхідно встановлювати захисні кожухи.
  3. Трубопроводи для транспортування фосфору і фосфорного шламу необхідно промивати гарячою водою до і після кожного перекачування фосфору.

У разі промивання трубопроводів водою від окремої системи або водою, що використовується повторно, підключення її до трубопроводів допускається здійснювати стаціонарно.

  1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ДО АПАРАТІВ
  2. Для захисту від впливу навколишнього середовища зовнішні поверхні металевих частин обладнання і металеві конструкції необхідно захищати хімічно стійкими і термостійкими покриттями.
  3. Обладнання всередині приміщень необхідно фарбувати переважно у світлі тони.

Захисне фарбування і теплоізоляцію обладнання необхідно проводити тільки після його огляду і випробування.

  1. Апарати, що працюють під надлишковим тиском нижче 0,07 МПа і містять леткі і легкозаймисті продукти (фосфор і фосфорний шлам) у чистому вигляді або в суміші з водою, необхідно розраховувати з урахуванням випробувань їх на герметичність при тиску, що перевищує робочий не менше ніж на 0,03 МПа, відповідно до вимог Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 року № 687.

Ця вимога не поширюється на систему електросублімації фосфору, що включає електропіч, електрофільтри, конденсатори, випробування яких необхідно проводити відповідно до вимог НПАОП 40.1-1.01-97.

  1. Апарати, що працюють під вакуумом, повинні розраховуватися з урахуванням гідравлічного випробування при тиску 0,2 МПа.
  2. Пробкові крани повинні мати риски (прорізи) на торцевій стороні, пофарбовані в яскраві кольори, видимі з робочого місця. Напрямок руху середовища необхідно вказувати стрілкою на трубопроводі.
  3. Запірні пристрої, що працюють автоматично або керуються дистанційно, повинні мати сигналізатори крайніх положень: "Відкрито" або "Закрито".

Директор Департаменту промислової безпеки, охорони праці, цивільного та фізичного захисту,

трудової та соціальної політикиО. М. Онищенко

ПОГОДЖЕНО:

В. о. директора виконавчої дирекції Фонду соціального

Страхування від нещасних випадків на виробництві та

професійних захворювань УкраїниС. Лапчик