"Стежка здоров'я" повинна бути завширшки не менше 1,5 м і протяжністю не менше 800 м.

Протяжність смуги перешкод для дітей у віці від 10 до 14 років - 40 м, ширина -7м; для дітей старших 14 років і дорослих - 70 м, ширина, як правило, 14 м (але не менше 7 м). Допускається розташування смуги не по прямій, а по ламаній лінії.

Орієнтація відкритих площинних споруд для фізкультурно-оздоровчих занять по сторонах горизонту не регламентується.

Під час проектування відкритих площинних споруд повинні додержуватися вимоги, викладені у 3.4.

3.63 Приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять з допоміжними приміщеннями для їх обслуговування можуть проектуватися в окремо розташованих будинках, входити до складу спортивних корпусів, а також бути прибудованими або вбудованими у будинки іншого призначення.

Розміри та одночасну пропускну спроможність приміщень залежно від призначення за видами занять, що у них проводяться, слід приймати за таблицею 9.

Таблиця 9

Вид занять

Розміри, м

Найменша висота

до низу виступних конструкцій стелі, м

Пропускна

спроможність, люд.

довжина

ширина

1

2

3

4

5

1. Групові заняття із загальної

фізичної підготовки

24

12

6

35

18

12

4,8*)

26

9

20

2. Ритмічна гімнастика,

хореографія

12

12

3,9

25

9

9

15

3. Настільний теніс

6

4

2,7

4

4. Елементи боротьби

12

9

3,9

10

5. Заняття з використанням тренажерів та снарядів для розвитку сили та витривалості

Із розрахунку 4 м2 на кожний вид обладнання або снаряд, але не менше 20 м2 **)

3,9***)

Одна на кожну одиницю обладнання чи снаряд

*) У вбудованих приміщеннях і при реконструкції існуючих приміщень допускається:

а) зміна розмірів площі, наведеної в таблиці, але не менше ніж до 140 м2; при цьому пропускну спроможність приймають з розрахунку 8 м на одного, хто займається;

б) зменшення висоти до 4,2 м.

**) Ширина приміщення повинна бути не менше 3 м.

***) У вбудованих приміщеннях і при реконструкції допускається зменшення висоти до висоти поверху будинку.

Примітка. У випадках, коли проведення фізкультурно-оздоровчих занять, зазначених у таблиці, передбачено проектом у спортивних залах, пропускну спроможність для фізкультурно-оздоровчих занять приймають, як для спортивних залів.

С. 24 ДБН В.2.2-13-2003

3.64 Відкриті і криті ванни для оздоровчого плавання, купання, загально-розвиваючих вправ і ігор у воді, а також для навчання плаванню з допоміжними приміщеннями для їх обслуговування можуть проектуватися в окремо розташованих будинках, входити до складу будинків спортивних басейнів, а також бути прибудованими або вбудованими у будинки іншого призначення. У басейнах із відкритими спортивними ваннами ванни для навчання плаванню дітей у віці від 7 до 14 років слід розміщувати в опалюваних приміщеннях.

Розміри та одночасну пропускну спроможність відкритих і критих ванн залежно від призначення за видами занять, що у них проводяться, слід приймати за таблицею 10.

По периметру ванн слід передбачати обхідну доріжку завширшки не менше 1,25 м біля критих і не менше 2 м біля відкритих ванн. У критих ваннах для навчання плаванню позначку поверхні обхідної доріжки вздовж трьох сторін ванни слід передбачати нижче позначки верху стінки ванни на 0,9-1 м і зменшувати ширину доріжки до 0,75 м. Допускається обхідну доріжку в цих ваннах передбачати тільки з трьох сторін, у цьому випадку знижена і зменшена за шириною обхідна доріжка передбачається з двох поздовжніх сторін ванни.

Ванни для дітей у віці від 7 до 14 років, які навчаються плавати, можуть влаштовуватися підлоговими.

У ваннах завдовжки 25 м для виходу з води слід передбачати чотири сходи (по двоє із кожної сторони ванни); в інших ваннах (у тому числі підлогових) допускається передбачати одні сходи.

В усіх ваннах влаштування стартових тумбочок не допускається.

При плаванні по доріжках ширину кожної з них слід приймати в межах від 1,6 до 2 м.

Висоту залів ванн (від поверхні обхідної доріжки до низу виступних конструкцій) слід приймати:

а) 4,8 м - з ваннами для оздоровчого плавання, занять груп загальної фізичної підготовки, ігор у воді і купання;

б) 3,6 м - з ваннами для навчання плаванню.

В разі реконструкції існуючих приміщень допускається зменшення висоти, але не менше ніж до 3 м.

При проектуванні ванн для фізкультурно-оздоровчих занять у них слід передбачати переливний жолоб для скидання води, уступ для відпочинку (крім ванн для навчання плаванню), а у відкритих ваннах цілорічної дії, крім того, випливи, що влаштовуються згідно з 3.23.

Таблиця 10

Вид занять

Розміри, м1)

довжина

ширина

глибина2)

Пропускна

спроможність

у мілкій частині

у глибокій частині

1

2

3

4

5

6

1. Оздоровче плавання

(у тому числі по доріжках) 3)

25

16,6

11 або 8,5

8 або 6

1,2

1,45

3 розрахунку 5,5м2

дзеркала води на 1 люд.

2. Купання, загально-розвиваючі вправи та ігри у воді 3)

Довільних розмірів та форми з площею дзеркала води не менше 90м2

1

1,25

3. Для навчання плаванню:

а) дітей від 7 до 10 років 4)

10 або 12,5

6

0,6

не більше 0,85

б) дітей старших 10 до 14 років4)

0,8

не більше 1,05

в) дітей старших 14 років і дорослих

0,9

не більше 1,25

1) При реконструкції існуючих приміщень допускається передбачати довжину ванни для оздоровчого плавання 12,5 м, а ширину – відповідно до ширини приміщення, що реконструюється.

2) Під час проектування ванн у повнозбірних конструкціях уклон дна допускається не передбачати.

3) Допускається передбачати в одній ванні оздоровче плавання, купання, загально розвиваючі вправи та ігри у воді (з відповідною зміною рівня води).

ДБН В.2.2-13-2003 С. 25

Закінчення таблиці 10

4) Для поперемінних занять дітей від 7 до 10 років і дітей від 10 до 14 років допускається передбачати одну загальну ванну з глибиною води 0,8 м у мілкій і 1,05 м у глибокій частині; у цьому випадку під час занять дітей від 7 до 10 років рівень води повинен знижуватися на 0,2 м.

Примітка 1. Розміри і глибину ванн для оздоровчих занять і навчання плаванню дітей у віці до 7 років приймають за нормами проектування дитячих дошкільних закладів.

Примітка 2. У випадках, коли оздоровче плавання, купання, загально-розвиваючі вправи та ігри у воді передбачені у ваннах для спортивного плавання, наведених у таблиці 3, пропускну спроможність приймають як для спортивного плавання.

Примітка 3. Допускається ванни для навчання плаванню дітей у віці від 7 до 14 років (поз. 3а і 36 цієї таблиці) приймати довільних розмірів і форм, при цьому пропускну спроможність приймають з розрахунку 4 м2 дзеркала води на одну особу, яка займається.

3.65 Лижні бази для масового катання по рівнинній місцевості або з гір слід розташовувати в паркових зонах населених пунктів і в приміській зоні.

Пропускну спроможність лижних баз для масового катання слід приймати:

а) на рівнинній місцевості - за заданою кількістю тих, хто катається одночасно;

б) з гір - із розрахунку 100 м2 підготовленого схилу на одного, хто катається за зміну.

На схилах для масового катання з гір для транспортування тих, хто катається, повинні передбачатися підіймальні пристрої.

3.66 Сезонні ковзанки для масового катання на ковзанах слід розміщувати на відкритих площинних спорудах із твердим покриттям, а також на вільних від забудови і насаджень ділянках спортивних комплексів житлових кварталів (мікрорайонів), житлових районів.

Пропускна спроможність сезонних ковзанок для масового катання приймається із розрахунку 15 м2 льоду на одну особу, яка катається, і 25 м2 на одну особу, яка навчається катанню.

Місця для глядачів

3.67 У спорудах, призначених для проведення змагань у присутності глядачів, слід передбачати місця у вигляді трибун для сидіння або стояння (в останньому випадку тільки у спорудах, призначених для проведення змагань у зимовий час).

Необхідність влаштування трибун для глядачів і кількість місць на них при включенні до складу фізкультурно-оздоровчого центру легкоатлетичного спортивного ядра рекомендується визначати завданням на проектування. Відповідно до завдання на проектування в будинках фізкультурно-оздоровчих закладів можуть бути передбачені нестаціонарні місця для глядачів на балконах, глядацьких галереях у залах плавальних басейнів.

3.68 Місця для глядачів повинні розташовуватися за межами арени (включаючи забіги, зони безпеки і місця для суддів) і евакуаційного проходу вздовж рядів місць для глядачів.

Трибуни для глядачів слід розташовувати по поздовжніх сторонах спортивних арен; розташування трибун біля торцевих сторін арени передбачається в таких випадках:

а) якщо задана кількість місць для глядачів не може бути розміщена в межах нормованих відстаней (див. додаток С) на трибунах біля поздовжніх сторін арени;

б) необхідності влаштування периметральних трибун біля відкритих спортивних ядер (арен) або полів для футболу;

в) коли в критих спорудах розташування по поздовжніх сторонах призводить до невиправданого збільшення прогону залу.

У спортивно-демонстраційних і спортивно-видовищних залах і критих ковзанках в разі використання арени для видів спорту або культурно-видовищних і громадських заходів, що потребують меншої площі, допускається передбачати розміщення тимчасових місць для глядачів безпосередньо на арені.

Встановлення тимчасових місць для сидіння глядачів у критих спортивних спорудах повинно виключати можливість їх перекидання або зсування.

С. 26 ДБН В.2.2-13-2003

Стаціонарні місця для глядачів на лижних і веслувальних базах, а також у тирах для кульової стрільби допускається передбачати у спорудах, призначених для змагань.

Необхідно передбачати з'єднання місць у рядах між собою.

3.69 Розміри місць на трибунах для сидіння слід приймати не менше: глибину ряду для відкритих споруд - 0,8 м, для критих - 0,8-0,9 м.

При проектуванні тимчасових місць (у тому числі блітчерів) допускається приймати зменшення:

а) глибини ряду до 0,75 м;

б) ширини місця для сидіння (вздовж ряду) до 0,45 м;

в) глибини сидіння для відкритих споруд до 0,35 м, для критих - до 0,4 м.

При проектуванні тимчасових місць допускається зменшення глибини сидіння в критих спорудах до 0,35 м, висоти сидіння над рівнем підлоги проходу - 0,43 м.

За різниці рівня підлоги суміжних рядів трибуни понад 0,3 м у сидіннях належить передбачати влаштування спинок, що піднімаються над підлогою розташованого вище суміжного ряду не менше ніж на 0,12 м.

Місця на трибунах для стояння повинні мати глибину кожного ряду не менше 0,45 м і ширину (вздовж ряду) не менше 0,5 м.

Для інвалідів на кріслах-колясках необхідно передбачати спеціальні місця на рівній поверхні підлоги із зручним підходом. Кількість таких місць встановлюється завданням на проектування, але не менше 4 місць. Розміри та розташування місць приймаються згідно з вимогами Г.19 ?? Г.21 додатка Г.

3.70 На стаціонарних трибунах відкритих і критих спортивно-демонстраційних і спортивно-видовищних споруд, призначених для змагань, слід передбачати місця для представників преси (ложу преси). У спортивно-демонстраційних спорудах для легкої атлетики (відкрита спортивна арена з доріжкою для бігу по колу завдовжки 400 м або зал із доріжкою для бігу по колу завдовжки 200 м) на стаціонарних трибунах слід передбачати місця для суддів (суддівську ложу), що розміщуються в районі фінішу бігових дистанцій.