Статьи

Нещодавно до теруправління Держгірпромнагляду по Хмельницькій області з проханням видати дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки звернувся приватний підприємець із с. Левківка Старокостянтинівського району І. Радзівон. Незважаючи на те, що він як фізична особа до поданої з цього приводу заяви додав позитивний висновок експертизи щодо спроможності суб’єкта господарювання виконувати такі роботи з додержанням вимог нормативно-правових актів з охорони праці, керівництво державного наглядового органу відмовило у видачі такого дозволу. Більше того, воно направило подані підприємцем документи до прокуратури області з проханням дати правову оцінку діям І. Радзівона. І на це у керівництва теруправління були всі підстави.
Справа в тому, що при уважному вивченні наданих результатів експертизи були виявлені кілька технічних нісенітниць, і це змусило засумніватися в тому, що документ є справжнім. Відтак зробили відповідний запит до Київського ЕТЦ, оскільки відповідно до наявних реквізитів саме ним нібито було видано висновок. Із змісту листа, який надійшов за підписом заступника начальника Київського ЕТЦ Г. Мокроусова, випливає, що в ЕТЦ дозволу не видавали, а підписи в документі підроблені. Тепер І. Радзівону доведеться пояснювати працівникам прокуратури, якій передано матеріали справи, скільки і кому він заплатив за виготовлення фальшивки. Безплатно ж такі речі не робляться.
Розкривши аферу, посадовці теруправління цим самим запобігли біді, адже з усього видно, що підприємець менше всього переймався створенням здорових і безпечних умов праці на виробництві, якщо намагався підсунути наглядовцям «липу».
Аналогічний випадок на Хмельниччині мав місце і раніше. Позаторік дочірнє підприємство одного з акціонерних товариств намагалося зареєструвати дозвіл, що був нібито виданий Держнаглядохоронпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки. Як пізніше з’ясувалося, цей документ був майстерно підроблений «умільцями». Після того, як це було встановлено, керівництво місцевого органу з нагляду за охороною праці передало матеріали в один із авторитетних правоохоронних органів для вжиття відповідних заходів, але...
Хочеться сподіватися, що цього разу правоохоронці нарешті встановлять авторів фальшивки і зроблять все необхідне для того, аби ні в кого більше не з’являлось бажання займатися підробкою документів та обходити закон.

Т. ЖМУД, прес-секретар теруправління Держгірпромнагляду по Хмельницькій областіДо списку