Призупинити мовленнєве оповіщування УКІМО можливо вручну за 2-го рівня доступу. У цьому випадку повторно активізувати мовленнєве оповіщування можливо за 2-го рівня доступу.

  1. Скидання режиму мовленнєвого оповіщування

    1. Скидання режиму мовленнєвого оповіщування з ППКП

Якщо режим мовленнєвого оповіщування запущено від ППКП, УКІМО повинно реагувати відповідно до команди скидання від ППКП.

    1. Скидання режиму мовленнєвого оповіщування вручну (необов’язкова функція з вимогами)

      1. В УКІМО повинна бути передбачена можливість скидання режиму мовленнєвого оповіщу­вання окремим елементом ручного керування за 2-го рівня доступу. У такому випадку цей елемент тре­ба використовувати лише для скидання і можна використовувати також для скидання режиму поперед­ження про несправність.

      2. Після дії ручного скидання індикація правильних режимів роботи, відповідно до будь-яких одержуваних сигналів, повинна або залишатися, або відновитися за час не більше ніж 20 с.

  1. Вихід на пожежні оповіщувачі (необов’язкова функція з вимогами)

Окрім мовленнєвих вихідних сигналів у УКІМО може бути передбачене автоматичне передавання сигналів оповіщування про пожежу на пожежні оповіщувачі, наприклад, радіомаяки та вібрувальні при­строї. У цьому випадку має бути забезпечене таке:

  1. можливість вимкнення пожежних оповіщувачів за 2-го рівня доступу;

  2. після вимкнення пожежних оповіщувачів повинне бути можливе їхнє повторне увімкнення за 2-го рівня доступу;

  3. неможливість автоматичного вимкнення пожежних оповіщувачів;

  4. можливість задавання конфігурації УКІМО за 3-го рівня доступу для автоматичного повторно­го увімкнення пожежних оповіщувачів у разі появи тривоги в іншій зоні.

  1. Вихід режиму мовленнєвого оповіщування (необов’язкова функція з вимогами)

В УКІМО може передбачатися можливість передавання сигналу про входження УКІМО у режим мовленнєвого оповіщування. У такому разі УКІМО повинно активізувати вихід лише у режимі мовлен­нєвого оповіщування.

  1. РЕЖИМ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРО НЕСПРАВНІСТЬ

    1. Приймання та обробляння сигналів несправності

      1. УКІМО повинно переходити в режим попередження про несправність за надходження сигналів, що після будь-якого необхідного обробляння ідентифіковані як несправність.

      2. УКІМО повинно розпізнавати одночасно всі несправності, зазначені в 8.2 та, за наявності, 8.3, за винятком, коли виконанню цієї умови перешкоджає:

— наявність вихідного сигналу оповіщування у тій самій зоні мовленнєвого оповіщування і (або) — вимкнення відповідної зони мовленнєвого оповіщування чи відповідної функції.

    1. УКІМО повинно переходити в режим попередження про несправність за час не більше ніж 100 с із моменту виникнення несправності чи після прийому сигналу про несправність або за час, зазначе­ний у цьому стандарті чи в інших частинах EN 54.

  1. Індикація несправностей визначених функцій

    1. Наявність несправностей визначених функцій повинна відображуватися на УКІМО без попе­реднього ручного втручання. Режим попередження про несправність встановлюється, коли присутнє наведене:

  1. візуальна індикація окремим світловипромінювальним індикатором (загальний індикатор попе­редження про несправність);

  2. візуальна індикація кожної розпізнаної несправності, відповідно до 8.2.3, 8.2.4, 8.3 (за наяв­ності), 8.4 (за наявності) і 8.5, та

  3. звукова індикація, відповідно до 8.6.

  1. Якщо індикація виконується на алфавітно-цифровому дисплеї, що не здатний одночасно відображувати всі несправності у зв’язку з його обмеженою ємністю, принаймні повинне виконувати­ся таке:

  1. повинна відображатися наявність припинених індикацій несправностей;

  2. припинені індикації несправностей повинні мати можливість відображування ручною дією за 1-го чи 2-го рівнів доступу, якою виводиться інформація лише про несправність.

  1. Наведені нижче несправності повинні відображуватися окремими світловипромінювальними індикаторами і (або) на алфавітно-цифровому дисплеї:

  1. індикація принаймні загальна для будь-якої несправності джерела електроживлення, що спри­чинена:

  1. коротким замиканням чи втратою з’єднання в лінії зв’язку з джерелом електроживлення (перелік L рисунка 1 EN 54-1) у випадку, коли джерело електроживлення та УКІМО розташо­вані в різних корпусах та

  2. несправностями джерела електроживлення, зазначеними в EN 54-4;

  1. індикація принаймні загальна для будь-якого замикання на землю з опором менше ніж 50 кОм, що може впливати на виконання будь-якої обов’язкової функції, та яка не відображується як не­справність цієї контрольованої функції;

  2. індикація внаслідок спрацювання будь-якого запобіжника чи пристрою захисту в УКІМО, що може впливати на виконання обов’язкової функції в режимі пожежної тривоги;

  3. індикація будь-якого короткого замикання чи втрати з’єднання принаймні загальна для всіх ліній зв’язку між частинами УКІМО, конструктивно виконаних більше ніж в одному корпусі, що може впливати на виконання будь-якої обов’язкової функції, та яка не відображається як несправність цієї контрольо­ваної функції.

Примітка. Ці індикації можуть припинятися під час режиму пожежної тривоги.

  1. Наведені далі несправності повинні відображатися принаймні загальним індикатором попе­редження про несправність:

  1. будь-яке коротке замикання чи втрата з’єднання в лінії зв’язку мовленнєвого оповіщування між частинами УКІМО, конструктивно виконаних більше ніж в одному корпусі, навіть якщо ця несправність не впливає на виконування будь-якої обов’язкової функції;

  2. будь-яке коротке замикання чи втрата з’єднання в лінії зв'язку мовленнєвого оповіщування з капсюлем аварійного мікрофона, за наявності;

  3. будь-яке коротке замикання чи втрата з’єднання в лінії зв’язку мовленнєвого оповіщування між УКІМО та гучномовцями, навіть якщо ця несправність не впливає на функціювання гучномовців;

  4. будь-яке коротке замикання чи втрата з’єднання в лінії зв’язку мовленнєвого оповіщування між УКІМО та пожежними оповіщувачами, якщо такі застосовують (див.7.8);

  5. відмова будь-якого підсилювача потужності.

  1. індикація несправностей лінії зв’язку з ППКП (необов’язкова функція з вимогами)

В УКІМО може бути передбачена можливість індикації несправностей лінії зв'язку мовленнєвого оповіщування з ППКП. У такому випадку коротке замикання чи втрата з’єднання в лінії зв’язку з ППКП мають відображатися окремим світловипромінювальним індикатором і (або) на алфавітно-цифровому дисплеї.

  1. Індикація несправностей у зонах мовленнєвого оповіщування (необов’язкова функція з ви­могами)

В УКІМО може бути передбачена можливість індикації несправностей у зонах мовленнєвого опо­віщування. У такому випадку коротке замикання чи втрата з’єднання в лінії зв'язку мовленнєвого опо­віщування між УКІМО та гучномовцями цієї зони повинно відображатися окремим світловипромінюваль­ним індикатором цієї зони і (або) на алфавітно-цифровому дисплеї.

  1. Системна помилка

Системна помилка — це помилка, зазначена в 14.4 чи 14.6, у випадку програмнокерованих УКІМО. Системна помилка може перешкоджати виконанню вимог цього стандарту, крім зазначених нижче. За системної помилки принаймні повинно виконуватися таке:

  1. системна помилка повинна відображуватися візуально загальним індикатором попередження про несправність та окремим світловипромінювальним індикатором на УКІМО. Ці індикації не повинні при­пинятися в інших режимах роботи УКІМО і повинні зберігатися до ручного скидання і (або) іншої руч­ної дії за 2-го чи 3-го рівня доступу;

  2. системна помилка повинна відображатися звуковим сигналом. Цей сигнал можна вимикати.

  1. Звукові сигнали

    1. Звуковий сигнал про несправність, відповідно до 8.2, повинен мати можливість вимикатися ручною дією за 1-го чи 2-го рівнів доступу в УКІМО. Ту саму ручну дію можна використовувати для вимкнення звукового сигналу в режимі мовленнєвого оповіщування.

    2. Звуковий сигнал повинен вимикатися автоматично, якщо в УКІМО відбулося автоматичне скидання режиму попередження про несправність.

    3. Після вимкнення звуковий сигнал повинен повторно вмикатися для кожної нової розпізнаної несправності.

  2. Скидання індикації несправності

    1. Індикація несправностей, зазначених у 8.2, повинна скидатися:

  1. автоматично, коли несправності більше не підтверджуються, і (або)

  2. ручною дією за 2-го рівня доступу.

    1. Після скидання, відповідно до 8.7.1, індикація правильних режимів роботи, відповідно до будь- яких одержуваних сигналів, повинна або залишитися, або відновитися за час не більше ніж 20 с.

  1. Повідомлення про режим попередження про несправність

В УКІМО повинна бути передбачена можливість повідомлення про всі, зазначені у розділі 8, не­справності принаймні загальним сигналом про несправність. Такий сигнал про несправність також по­винен видаватися і тоді, коли відбулося відімкнення УКІМО від електроживлення.

  1. РЕЖИМ ВИМКНЕННЯ (необов’язкова функція з вимогами)

    1. Загальні вимоги

      1. Вимкнення УКІМО, відповідно до вимог 9.4, повинні забороняти всю відповідну обов’язкову індикацію і (або) вихідні сигнали, але не повинні перешкоджати при цьому іншій обов’язковій індикації і (або) вихідним сигналам.

      2. В УКІМО повинна бути передбачена можливість незалежного вимкнення та повторного увімк­нення функції, зазначеної у 9.4, ручною дією за 2-го рівня доступу.

      3. УКІМО повинно перебувати у режимі вимкнення доки мають місце вимкнення, відповідно до 9.4.

      4. Скидання режиму мовленнєвого оповіщування чи режиму попередження про несправність не повинні впливати на вимкнення та повторне увімкнення.

    2. Індикація режиму вимкнення

Режим вимкнення повинен відображатися візуально:

  1. окремим світловипромінювальним індикатором (загальний індикатор вимкнення) та

  2. індикацією кожного вимкнення, відповідно до 9.3 та 9.4.

  1. Індикація конкретних вимкнень

    1. Вимкнення повинні бути відображеними за час не пізніше ніж 2 с після виконання ручної дії або, у разі якщо вимкнення не може бути завершено протягом 2 с, за час не пізніше ніж 2 с від початку процесу вимкнення.

    2. Той самий світловипромінювальний індикатор можна використовувати для відображування відповідної несправності, однак індикація повинна відрізнятися.

    3. Якщо індикація виводиться на алфавітно-цифровий дисплей, що не може одночасно відоб­ражувати всі вимкнення у зв’язку з його обмеженою ємністю, необхідно принаймні виконувати такі умови:

  1. повинна відображатися наявність припинених індикацій про вимкнення;

  2. припинені індикації про вимкнення повинні мати можливість відображування ручною дією за 1-го чи 2-го рівнів доступу, якою виводиться інформація лише про вимкнення.

  1. Вимкнення та їхня індикація

Зони мовленнєвого оповіщування можуть мати можливість незалежного вимкнення та повторно­го увімкнення. У такому разі вимкнення повинні відображатися окремими світловипромінювальними інди­каторами для кожної зони і (або) на алфавітно-цифровому дисплеї. Індикація цих вимкнень у режимі мовленнєвого оповіщування не повинна бути припинена.

  1. Повідомлення про режим вимкнення

В УКІМО повинна бути передбачена можливість повідомлення про всі вимкнення, зазначені в розділі 9, загальним сигналом про вимкнення.

  1. РУЧНЕ КЕРУВАННЯ МОВЛЕННЄВИМ ОПОВІЩУВАННЯМ (необов’язкова функція з вимогами)

    1. Загальні вимоги

В УКІМО може бути передбачена можливість ручної активізації режиму мовленнєвого оповіщуван­ня. За наявності ручного керування мовленнєвим оповіщуванням має бути передбачене таке:

  1. елемент ручного керування, яким активізується режим мовленнєвого оповіщування, має бути доступний лише за 2-го рівня доступу та

  2. повинна бути передбачена можливість активізувати кожну зону мовленнєвого оповіщування індивідуально і (або) одну чи кілька груп зон мовленнєвого оповіщування та

  3. ручна активізація зони мовленнєвого оповіщування не повинна перешкоджати обов’язковій інди­кації та вихідним сигналам до інших зон мовленнєвого оповіщування.

  1. Індикація зон мовленнєвого оповіщування в активізованому режимі

Індикація, через режим мовленнєвого оповіщування в зоні(-ах) мовленнєвого оповіщування, акти­візованої елементом ручного керування, повинна відображуватися без попереднього ручного втручання та не повинна бути припинена. Ця індикація повинна забезпечуватися за допомогою:

  1. окремого світловипромінювального індикатора (загальний індикатор режиму мовленнєвого опо- віщування) та

  2. окремого світловипромінювального індикатора і (або) алфавітно-цифрового дисплея для кож­ної зони мовленнєвого оповіщування і (або) індикації для однієї чи кількох груп зон мовленнєвого опо- віщування.