Якщо ТК досягнуто консенсус щодо прийняття нового колективного або індивідуального члена до складу ТК, ТК надсилає інформацію про прийняте рішення HOC для видання відповідного наказу.

Якщо ТК не досягнуто консенсусу щодо прийняття нового колективного або індивідуального чле­на до складу ТК, ТК надсилає лист про прийняте рішення заявнику з відповідним обґрунтуванням.

Не допускають безпідставної відмови в отриманні членства в ТК.

  1. Дострокове припинення повноважень члена ТК здійснюють:

  1. відповідно до заяви колективного члена ТК про складання своїх повноважень або через інші обставини, що унеможливлюють виконання ним обов'язків членів ТК;

  2. відповідно до заяви індивідуального члена ТК;

  3. якщо уповноважений представник колективного члена ТК або індивідуальний член ТК протягом половини строку, на який їх уповноважено, або впродовж одного року з дня їх останнього виконання повноважень члена ТК не виконують повноважень, визначених для члена ТК, та не дотримуються ви­мог цього стандарту.

Якщо член ТК подав заяви відповідно до а) та б) цього пункту щодо небажання подальшої роботи в ТК, ТК оформлює відповідний протокол та повідомляє HOC про зміни у складі ТК для видання від­повідного наказу HOC.

Якщо колективний або індивідуальний член ТК не виконує своїх повноважень відповідно до в) цього пункту, рішення щодо виключення члена зі складу ТК приймають члени ТК голосуванням.

Якщо ТК досягнуто консенсус щодо виключення члена ТК зі складу ТК, ТК надсилає інформацію про прийняте рішення колективному та індивідуальному члену ТК, якого виключено зі складу ТК, та HOC для видання відповідного наказу HOC.

Член ТК, якого виключено зі складу ТК, який висловив у подальшому бажання брати участь у ро­боті ТК, може подати заяву щодо членства відповідно до 9.7.

  1. Про зміни, що відбуваються у складі ТК, які стосуються колективних та індивідуальних членів, ТК повідомляє HOC для видання відповідного наказу HOC.

Про зміни, що відбуваються у складі ТК, які стосуються уповноважених представників колектив­них членів ТК, ТК повідомляє HOC для врахування в роботі HOC.

  1. Члени ТК повинні:

  1. належно виконувати свої повноваження;

  2. брати активну участь у роботі ТК і його засіданнях;

  3. голосувати в установлені строки стосовно всіх питань, які передано на голосування;

  4. своєчасно повідомляти голові ТК про зміни умов і порядку своєї роботи в ТК.

  1. Члени ТК мають право:

  1. одержувати всю необхідну інформацію, що стосується діяльності ТК;

  2. за погодженням з головою ТК друкувати результати досліджень, виконаних у межах діяльності ТК;

  3. за дорученням голови ТК представляти інтереси ТК в інших ТК та організаціях;

  4. надавати пропозиції щодо нових тем до Програми робіт ТК;

  5. вносити пропозиції щодо вдосконалення діяльності ТК й усунення недоліків у його роботі, а також вимагати їх розгляду;

  6. надавати пропозиції щодо зміни організаційної структури ТК (створення нових ПК і РГ), зміни голови, заступника голови та секретаря ТК, приймати нових та виключати членів ТК;

  7. вийти зі складу ТК.

  1. Допускають членство одного й того самого члена ТК в інших ТК.

Допускають членство одного й того самого уповноваженого представника колективного члена ТК в інших ТК.

    1. Члени ТК не мають права передавати свої повноваження іншим особам.

  1. ГОЛОВА ТЕХНІЧНОГО КОМІТЕТУ СТАНДАРТИЗАЦІЇ ТА ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ТЕХНІЧНОГО КОМІТЕТУ СТАНДАРТИЗАЦІЇ

    1. Голову ТК та заступника голови ТК обирають за пропозицією членів ТК на засіданні ТК голо­суванням на період не більше ніж п’ять років.

    2. Кожне наступне подовження терміну виконання обов’язків голови ТК та заступника голови ТК однією і тією самою особою може бути запропоновано членами ТК на строк не більше ніж два роки.

    3. Голова ТК розробляє технічну політику діяльності ТК відповідно до мети й завдань стандар­тизації у визначеній сфері діяльності та відповідає за загальне керування ТК, беручи до уваги всі підкомітети (далі — ПК), робочі групи (далі — РГ), спільні робочі групи (далі — СРГ), групи з кон­сультативними функціями (далі — ГКФ), спеціальні групи (далі — СГ) та проектні групи (далі — ПГ), створені у складі ТК.

Голова ТК:

  1. організовує роботу ТК та приймає необхідні рішення щодо діяльності ТК;

  2. координує діяльність членів ТК та розподіляє між ними обов’язки;

  3. дає настанови відповідальному секретарю ТК стосовно виконання його обов’язків;

  4. скликає засідання ТК та головує на них, затверджує порядок денний засідань ТК, проводить засідання ТКта забезпечує висловлення всіх поглядів;

  5. організовує підготовку документів і матеріалів щодо діяльності ТК для розгляду HOC, керівної ради HOC тощо;

  6. затверджує Програму роботи ТК та План робіт ТК на відповідний рік;

  7. погоджує технічні завдання на розроблення проектів національних НД, візує остаточні редакції проектів національних НД, розроблених ТК;

  1. підписує всі листи ТК, протоколи засідань, резолюції, звіти про результати голосування членів ТК, а також інші документи, створені під час діяльності ТК;

  2. розглядає звіти ПК, РГ, СРГ, ПГ, ГКФ та СГ;

  3. забезпечує дотримання членами ТК вимог законодавства, нормативно-правових актів, органі­заційно-розпорядчих документів Мінекономрозвитку України та HOC, що регулюють відносини у сфері стандартизації, Положення про ТК, національних НД, що стосуються діяльності ТК, інших встановле­них правил діяльності у сфері стандартизації;

  4. контролює виконання членами ТК їх обов’язків;

  5. залучає експертів і фахівців з інших організацій для роботи в ТК;

п) через секретаріат ТК надає консультації заінтересованим сторонам стосовно питань, пов’язаних з діяльністю ТК.

  1. 4 Заступник голови ТК виконує делеговані головою ТК функції, а також функції голови ТК за його відсутності.

  2. 5 Відповідальний секретар ТК повідомляє членам ТК за шість місяців про сплив терміну повно­важень голови ТК та/або заступника голови ТК.

Члени ТК надають пропозиції протягом трьох місяців з дня повідомлення.

Кандидатури на ці посади обирають з-поміж претендентів на засіданні ТК.

Не пізніше ніж за один місяць до спливу повноважень голови ТК та/або заступника голови ТК має бути скликано й проведено засідання ТК з метою обрання голови ТК та/або заступника голови ТК або продовження терміну виконання ними обов’язків.

  1. 6 Дострокове припинення повноважень голови ТК та/або заступника голови ТК здійснюють:

  1. відповідно до заяви голови ТК та заступника голови ТК про складання своїх повноважень або через інші обставини, що унеможливлюють виконання ними обов’язків;

  2. за пропозицією членів ТК.

Якщо ТК досягнуто консенсус щодо зміни голови ТК та/або заступника голови ТК, ТК не пізніше ніж через один місяць після прийняття цього рішення здійснює заходи щодо обрання голови ТК та/або заступника голови ТК.

  1. 7 ТК повідомляє HOC про зміни голови ТК та/або заступника ТК для видання відповідного наказу HOC.

  1. ВІДПОВІДАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР ТЕХНІЧНОГО КОМІТЕТУ СТАНДАРТИЗАЦІЇ

    1. Відповідального секретаря ТК обирають за пропозицією членів ТК на засіданні ТК голосуванням.

    2. Відповідальний секретар ТК організовує проведення робіт ТК, керує технічними й адміністра­тивними функціями секретаріату ТК.

    3. Відповідальний секретар ТК:

  1. веде діловодство ТК;

  2. готує проведення засідань ТК, складає проекти планів проведення засідань ТК, порядків ден­них проведення засідань ТК, протоколів ТК та резолюцій ТК;

  3. повідомляє членам ТК про дату, час, місце проведення засідань та їх порядок денний і за­безпечує їх необхідними документами та іншою інформацією з питань, внесених до порядку денного засідань ТК;

  4. готує проекти планів голосування ТК, бюлетені для голосування, розповсюджує їх, аналізує заповнені членами ТК бюлетені для голосування, рахує результати голосування, складає звіти про результати голосування;

  5. оформлює документи, прийняті (розглянуті) ТК;

  6. забезпечує зберігання протоколів засідань ТК, бюлетенів для голосування ТК і кореспонденції;

  7. готує проект Положення ТК та зміни до нього;

  1. відвідує засідання ПК, РГ, СРГ, ПГ, ГКФ, СГ, які вимагають його присутності;

  2. залучає до роботи членів ТК, складає та веде перелік членів ТК (колективних членів ТК, їх повно­важних представників та індивідуальних членів ТК) за формою, наведеною в додатку К цього стандарту, нагадує членам ТК про сплив терміну членства та необхідність брати активну участь у роботі ТК.

  1. Дострокове припинення повноважень відповідального секретаря ТК здійснюється:

  1. відповідно до заяви відповідального секретаря ТК про складання своїх повноважень або через інші обставини, що унеможливлюють виконання ним обов’язків;

  2. за пропозицією членів ТК.

У разі, якщо ТК має намір запропонувати обрання нового відповідального секретаря ТК, секрета­ріат ТК повідомляє про це членам ТК.

Члени ТК надають пропозиції протягом двох місяців з дня повідомлення.

Кандидатуру на цю посаду обирають з-поміж претендентів на засіданні ТК.

Не пізніше ніж через три місяці після повідомлення про наміри обрання нового відповідального секретаря ТК має бути проведено засідання ТК.

    1. ТК повідомляє HOC про зміну відповідального секретаря ТК для видання відповідного наказу HOC.

  1. СЕКРЕТАРІАТ ТЕХНІЧНОГО КОМІТЕТУ СТАНДАРТИЗАЦІЇ

    1. Організаційне забезпечення діяльності ТК здійснюють їх секретаріати.

    2. Секретаріат ТК повинен використовувати в повному обсязі свій потенціал, технічні та адміні­стративні засоби для забезпечення швидкого й успішного виконання поставлених ТК завдань.

    3. Секретаріат ТК повинен бути забезпечений засобами для оброблення текстів проектів НД, подання їх у друкованому та електронному вигляді для будь-якого іншого відтворення, підготовлення відповідних технічних рисунків, ілюстрацій, таблиць тощо, а також відповідними засобами зв’язку (телефоном, факсом, електронною поштою, доступом до мережі INTERNET тощо).

    4. Секретаріат ТК:

  1. координує роботу ТК та ПК, РГ, СРГ, ПГ, ГКФ, СГ, що належать до складу ТК;

  2. готує проекти Програми робіт ТК. Плану робіт ТК на відповідний рік та змін до них і контролює їх виконання;

  3. керує всіма темами, які внесено до Робочої програми ТК та Плану робіт ТК на відповідний рік (також за дотримання встановленого терміну розроблення проектів національних НД);

  4. готує план перевірки НД;

  5. готує проекти НД ТК та проекти НД, які перебувають на опрацюванні в ТК, до розповсюдження для розгляду їх членами ТК, розповсюджує їх та опрацьовує отримані коментарі;

  6. веде листування з членами ТК, організаціями та заінтересованими сторонами;

  7. готує та надає на розгляд до HOC щорічний звіт про роботу ТК та іншу інформацію, що запи­тується;

  1. повідомляє голові ТК про активність членів ТК, особливо якщо член ТК протягом певного часу не був активним (не брав участі поспіль у двох засіданнях, не надсилав ніякої кореспонденції, не про­голосував стосовно питань, запропонованих на голосуваннях у межах роботи ТК);

  2. здійснює реєстрацію й облік документів;

  3. підтримує зв'язок з іншими ТК та організаціями, членами ТК стосовно діяльності ТК.

    1. Якщо організація хоче відмовитися від повноважень здійснювати функції секретаріату ТК, вона повинна повідомити про це голові ТК щонайменше за шість місяців.

    2. Секретаріат ТК повинен зробити запит для отримання пропозиції від членів ТК щодо прий­няття повноважень секретаріату ТК.

    3. Якщо дві чи більше організації пропонують взяти на себе повноваження секретаріату ТК, рішен­ня про визначення організації, яка здійснюватиме функції секретаріату ТК, приймає ТК голосуванням.

    4. Якщо секретаріат ТК протягом певного часу не виконує своїх обов’язків, голова ТК дово­дить це до відома членів ТК, які розглядають питання щодо передання функцій секретаріату ТК іншій організації.

  1. СТРУКТУРА ТЕХНІЧНОГО КОМІТЕТУ СТАНДАРТИЗАЦІЇ

    1. Загальні положення

      1. У межах ТК можна створювати ПК, РГ, СРГ, ПГ, ГКФ, СГ та ПГ.

      2. Порядок взаємодії ТК з ПК, РГ, СРГ, ПГ, ГКФ, СГ та ПГ, які належать до його складу, визна­чають у Положенні про ТК.

    2. Підкомітети (ПК)

      1. У структурі ТК можна створювати ПК для певної частини робіт за визначеними об’єктами стан­дартизації (сферами діяльності), закріпленими за ТК з відповідним розподілом меж компетенції між ПК.

      2. Пропозиції щодо створення ПК у діючому ТК надають члени ТК.

      3. Секретаріат ТК готує пропозиції щодо створення ПК та розповсюджує їх для голосування між членами ТК.

      4. Назву та сферу діяльності ПК визначає ТК.

      5. Голову ПК обирають на засіданні ТК за пропозицією членів ПК.

      6. Голова ПК виконує свої повноваження для певної частини робіт за визначеними об’єктами стан­дартизації (сферами діяльності), закріпленими за ТК з відповідним розподілом меж компетенції між ПК.

    3. Робочі групи технічного комітету стандартизації (РГ ТК)

      1. ТК може створювати у своєму складі постійні або тимчасові РГ ТК, до роботи в яких залу­чають експертів зі складу провідних спеціалістів і вчених, що об'єднуються для виконання спеціальних завдань та визначаються членами ТК.

      2. ТК приймає рішення про максимальну кількість експертів РГ ТК, яких залучають для робо­ти від одного колективного члена ТК.