Дані наводять у рядок малими літерами, в дужках. Як термін виконання зазначають календар­ний термін (у роках), протягом якого фактично виконувалися звітні роботи.

Приклади

(1997 — 2000; геологічне завдання КП-141)

(1999 — 2000; тема НДР № 145)

(2000; тема ДТР «Золото»)

(1999 — 2001; договір № 15-160)

  1. Назву звіту друкують великими літерами. Назва повинна розпочинатися з іменника у називному відмінку і складатися з одного речення. Якщо назва роботи за 8.1.4.2 збігається з назвою звіту, її друкують великими літерами — ця назва водночас є назвою звіту.

Для забезпечення вимог систематизації та бібліографічного пошуку в фонді в сонову назви звіту слід брати назви видів та методів робіт із геологічного вивчення надр, наведені в додатку Д.

  1. Відомості про вид звітного документа подають словами «заключний» (для звітів із за­вершених робіт) або «проміжний» (для звітів із робіт, що тривають). Ці слова друкують у дужках малими літерами.

  2. Зазначають номер примірника звіту — «Прим. №», після чого через проміжок арабсь­кими цифрами проставляють номер примірника відповідно до фактичного стану справ.

  3. Відомості про загальну кількість книг та папок у звіті зазначають так: «Загальна кількість книг , папок ». Після слів «книг» та «папок» через проміжок арабськими цифрами

проставляють кількість книг та папок відповідно до фактичного стану справ.

За відсутності у складі звіту папок слово «папок » вилучають. За відсутності поділу звіту

на книги після слова «книг» проставляють (через тире) слово «одна».

  1. За поділу звіту на книги після даних згідно з 8.1.4.8 на титульній сторінці першої кни­ги звіту зазначають «Книга 1» та (за наявності) їі тематичну назву. Для кожної наступної книги ви­користовують допоміжну титульну сторінку, на якій зазначають дані згідно з 8.1.1.2 а), б), е), и), відо­мості про порядковий номер відповідної книги та (за наявності) її тематичну назву.

Відомості про порядковий номер книги зазначають таким чином: «Книга », після слова «Кни­

га» арабськими цифрами (через проміжок) друкують її номер відповідно до фактичного стану справ. Допоміжна титульна сторінка повиннна розташовуватись на першій сторінці книги, інші вимоги до оформлення допоміжних титульних сторінок є аналогічними встановленим для першої титуль­ної сторінки.

Тематичні назви книг на першій титульній сторінці та допоміжних титульних сторінках друку­ють після позначення порядкового номера книги з нового рядка великими літерами.

  1. Підписи відповідальних осіб

    1. Підписи відповідальних осіб, включаючи керівника роботи, оформлюють таким чином: ліворуч зазначають посади, вчені ступені, вчені звання керівника підрозділу організації — виконав­ця роботи і керівника роботи, далі залишають вільне місце для особистих підписів і праворуч від них у відповідних рядках розташовують імена (або перші літери імен із крапкою) та прізвища осіб, які підписали звіт; нижче особистих підписів проставляють дати підписання (ДСТУ 3008).

    2. На титульній сторінці звіту, укладеного юридичною особою, повинні бути підписи та­ких відповідальних осіб:

  • головного геолога (геофізика, гідрогеолога, технолога) або інших головних спеціалістів із штату укладача відповідно до основних напрямів звітних робіт (за потреби, не більше трьох підписів);

  • керівника структурного підрозділу-укладача, який склав звіт (за наявності такого підпоряд­кування);

  • керівника (наукового керівника) роботи (у разі призначення такого керівника);

  • головного геолога (геофізика, гідрогеолога, технолога) або інших головних (провідних) спеці­алістів із штату структурного підрозділу, які склали звіт, відповідно до основних напрямів звітних робіт (за наявності в укладача такого підпорядкування, але не більше п’яти підписів);

  • відповідального виконавця (із зазначенням після прізвища в дужках «(відп. виконавець)»;

  • інших авторів звіту (за потреби, не більше двох підписів).

    1. У разі, якщо виконавцем роботи є фізична особа, на титульній сторінці вміщують підпис, ім’я (або першу літеру імені з крапкою) та прізвище фізичної особи (ДСТУ 3008).

  1. Загальні вимоги до оформлення титульної сторінки

    1. Відомості на титульній сторінці наводять у послідовності відповідно до 8.1.1—8.1.5.

    2. Відомості про укладача та інформаційні відомості про звіт друкують посередині сторінки. Ідентифікатори звіту та номер державної реєстрації робіт із геологічного вивчення надр друкують із лівого боку сторінки. Рік укладання (затвердження) звіту вміщують посередині рядка в нижній частині останньої титульної сторінки і подають арабськими цифрами: «2000», «2001» тощо.

    3. Переносити слова на титульній сторінці заборонено.

    4. Починаючи з поштової адреси, відомості про укладача друкують у рядок; дані одні від одних відокремлюють крапкою з комою. Інші відомості на титульній сторінці подають без знаків пунктуації наприкінці даних.

    5. Відстань між рядками повинна бути однаковою по всій титульній сторінці (обирається на розсуд укладача). З нового рядка друкують:

  • відомості про кожний ідентифікатор звіту;

  • дані, які відповідають кожному з переліків 8.1.1.2, 8.1.2.1, 8.1.2.3, 8.1.4.1 (з урахуванням вимог 8.1.6.4).

    1. У разі виконання звіту кількома укладачами на засадах співвиконання на титульній сторінці (за визначеною у 8.1.2 формою) наводять відомості про всіх укладачів. Дані про кожного наступного укладача-співвиконавця відокремлюють від даних про попереднього укладача-співви- конавця проміжком в один рядок.

    2. Відомості про відповідальних осіб та групи даних, що відповідають кожному з переліків 8.1.1.2, слід відокремлювати від попередніх та наступних даних проміжком в один або два рядки, інші дані - наводити підряд або відокремлювати одні від одних проміжком в один рядок.

    3. Розмір шрифту на титульній сторінці укладач обирає довільно.

    4. Титульна сторінка повинна розміщатися на першій або в разі потреби переходити на інші початкові сторінки звіту. В останньому випадку на першій титульній сторінці внизу праворуч роблять запис «Продовження на наступній сторінці», а на наступній сторінці вгорі праворуч за­значають: «Продовження титульної сторінки».

    5. Приклади оформлення титульної сторінки наведено в додатку Е.

  1. Список авторів

    1. Список авторів вміщують безпосередньо за титульною сторінкою, починаючи з нової сто­рінки (ДСТУ 3008).

    2. Якщо звіт виконаний одним автором, цей автор є одночасно і відповідальним виконавцем. У такому разі відомості про автора (відповідального виконавця) подають на титульній сторінці (на­прикінці підписів відповідальних осіб), а структурний елемент «Список авторів» до звіту не включають.

    3. Список авторів містить відомості про осіб, які брали творчу участь в укладанні звіту (ав­торів звіту). Автором звіту не вважається фізична особа, яка:

  • брала участь у виконанні звітних робіт, але не брала безпосередньої участі в укладанні звіту;

  • брала участь у створенні рубрик;

  • під час укладання звіту виконувала суто технічні роботи (комп’ютерний набір, друкування, коригування, креслення тощо);

  • здійснювала щодо звіту функції контролю (нормоконтроль, рецензування, експертизу тощо).

  1. Першими в списку авторів подають відомості про відповідального виконавця, починаю­чи з напису «Відповідальний виконавець:». Дані про інших авторів подають у списку авторів у по­слідовності, визначеній відповідальним виконавцем.

  2. Імена та прізвища, посади, вчені ступені, вчені звання авторів у списку розміщують сто­впцем. Ліворуч зазначають посади, вчені ступені, вчені звання, далі залишають місце для особис­тих підписів, праворуч зазначають імена (або перші літери імен із крапкою) та прізвища авторів. Біля кожного прізвища в дужках зазначають, яку частину звіту підготував конкретний автор.

Якщо автор працює в іншій організації (що відрізняється від тієї, де складено звіт), там же в дужках наводять назву цієї організації (ДСТУ 3008) або (за бажанням такого автора) його домаш­ню адресу чи інші відомості, які ідентифікують фізичну особу (серію та номер паспорта, ідентифі­каційний код згідно з Державним реєстром фізичних осіб (ДРФО)).

    1. Нижче від списку авторів може бути наведений список осіб, що брали участь у виконанні звітних робіт (із зазначенням у дужках характеру виконаної роботи), але без підписів.

    2. Після списків авторів та осіб, які брали участь у роботі, повинен бути підпис відповідаль­ного виконавця, який свідчить про достовірність списків.

    3. Якщо звіт складається з двох та більше книг, то загальний список авторів розміщають тільки в першій книзі. У наступних книгах (за бажанням) наводять списки їхніх авторів.

  1. Реферат

    1. Реферат призначений для ознайомлення зі звітом. Він має бути стислим, інформативним і містити відомості, які дозволяють прийняти рішення про доцільність читання всього звіту (ДСТУ 3008).

    2. Реферат має бути розміщений безпосередньо за списком авторів, із нової сторінки.

У разі, якщо список авторів не складають, реферат розміщують безпосередньо за титульною сторінкою (ДСТУ 3008).

  1. Реферат повинен містити:

  • бібліографічний опис звіту, складений згідно з ГОСТ 7.1;

  • відомості про обсяг звіту, включаючи дані додатків (кількість сторінок, книг, папок, ілю­страцій, таблиць, додатків, джерел у переліку посилань);

  • короткий виклад суті звіту;

  • перелік ключових слів;

  • відомості про умови одержання звіту.

  1. Зміст та структура реферату повинні відповідати вимогам пп. 5.2, 5.3 ГОСТ 7.9. Текст реферату викладають у такій послідовності:

  • цільове призначення робіт (за геологічним завданням);

  • методика та обсяги виконаних робіт; основні результати звітних робіт;

  • висновки і рекомендації.

    1. Реферат необхідно виконувати обсягом не більш як 500 слів і розміщувати на одній сторінці аркуша формату А4.

    2. Ключові слова, що є визначальними для розкриття інформаційної суті звіту, вміщують після тексту реферату. Перелік ключових слів повинен містити (5-10) слів або словосполучень. Ключові слова подають у називному відмінку в рядок великими літерами через кому.

    3. Відомості про умови одержання звіту повинні містити як мінімум одну адресу, за якою можна отримати звіт у тимчасове або постійне користування.

  1. Зміст

    1. Зміст складають, якщо звіт містить не менш ніж два розділи, або один розділ і додаток за загальної кількості сторінок не менше ніж десять (ДСТУ 3008).

    2. Зміст розташовують безпосередньо після реферату, з нової сторінки (ДСТУ 3008).

    3. До змісту включають: перелік умовних позначень, символів, одиниць, скорочень і тер­мінів; передмову; вступ; послідовно перелічені назви всіх розділів, підрозділів, пунктів і підпунктів (якщо вони мають заголовки) звіту; висновки; рекомендації; перелік посилань; назви додатків і но­мери сторінок, які містять початок матеріалу (ДСТУ 3008).

Заголовок підпункту зазначають у змісті лише в тому разі, якщо всі інші підпункти пункту, до якого він належить, також мають заголовки.

      1. У змісті повинні бути перелічені номери і назви ілюстрацій та таблиць із зазначенням сторінок, на яких вони вміщені. Ці переліки друкують безпосередньо у змісті (після відомостей про додатки), починаючи з назв: «Список ілюстрацій»; «Список таблиць».

      2. Для графічного додатка замість номера сторінки, який містить початок матеріалу, після його назви зазначають (у дужках) номер папки, в якій він міститься, та кількість аркушів.

      3. Якщо звіт складається з декількох книг або має додатки, розміщені в окремій книзі, в першій книзі подають повний зміст звіту, а в наступних — зміст тільки цієї книги. При цьому в кінці змісту першої книги перелічують номери й назви наступних книг звіту.

    1. Перелік термінів, позначень та скорочень

      1. Перелік термінів, позначень та скорочень уміщують безпосередньо після змісту, почи­наючи з нової сторінки. Терміни, позначення та скорочення в переліку розташовують у такій пос­лідовності: скорочення, позначення, терміни та визначення.

      2. Використані скорочення та їхні розшифровки наводять у переліку за порядком їхньої першої появи в тексті звіту.

      3. Використані позначення та пояснення до них групують у переліку за певними ознаками: позначення математичних символів, позначення фізичних величин, позначення параметрів пев­ного процесу, позначення гірських порід, позначення хімічних елементів тощо.

      4. Терміни у переліку розташовують за українською абеткою. Крім нестандартизованих, до переліку термінів можуть бути включені стандартизовані терміни та визначення з використан­ням посилань на відповідні термінологічні стандарти.

  1. ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ЕТИКЕТКИ

    1. Кожна книга звіту повинна мати обкладинку (або палітурку). Етикетку наклеюють на зов­нішній бік обкладинки (палітурки) кожної книги (папки) звіту.

    2. Етикетка повинна мати форму прямокутника із розмірами (145 ± 5) мм х (105 ± 5) мм.

    3. На етикетці наводять відомості про укладача звіту та основні інформаційні відомості про звіт: а) гриф обмеження доступу до книги, папки (за потреби);

  1. відомості про укладача; якщо укладачів декілька, зазначають тільки одного (головного, на розсуд відповідального виконавця):