Три жорсткі випробувальні шаблони кожен завдовжки 400 мм із такими поперечними пере­різами:

  1. коло діаметром 350 мм;

  2. квадрат зі стороною 315 мм; кути і краї закруглені з радіусом 10 мм;

  3. прямокутник зі сторонами 300 мм х 330 мм; краї і кути закруглені з радіусом 10 мм.

Допустимі граничні відхили для всіх розмірів від 0 мм до +3 мм.

  1. Критерії випробовування

Вимоги до проведення випробовувань інструментом зламування такі:

  1. для підтвердження досягнення часткового доступу один із випробувальних шаблонів, зазначених в 7.3.3.1, має повністю пройти крізь утворений отвір;

  2. для підтвердження повного доступу має виконуватися одна з таких умов:

  1. один із випробувальних шаблонів, зазначених в 7.3.3.2, повністю проходить крізь ут­ворений отвір;

  2. двері вилучені або двері відчинені настільки, що утворився просвіт завширшки принаймні 300 мм, висота якого дорівнює принаймні 80 % внутрішньої висоти зразка;

  1. під час випробовування інструментом зламування кріплення АТМ-сейфа було повністю розірвано.

Повним доступом також вважається вилучення під час випробовування інструментом зла­мування вмонтованого сейфа з оболонки.

Будь-я ке випробовування інструментом зламування має продовжуватися, доки можна об­ґрунтовано очікувати на одержання додаткової інформації, необхідної для визначення класу опору. Випробовування може бути припинене, коли буде перевищена величина опору, знайдена в по­передніх вип робуваннях.

Припинене випробовування інструментом зламування зараховують як одне з обов’язкових відповідно до 7.5.

  1. Програма випробовування

    1. Автономний сейф

Треба провести принаймні по одному випробуванню інструментом зламування, спрямова­ному на:

  1. частковий доступ крізь корпус або двері зразка для випробовувань; і

  2. повний доступ крізь корпус чи двері.

Якщо випробний зразок має ділянки або зони різної конструкції, у яких можна обґрунтовано очікувати меншої величини опору (наприклад, у місці, де раніше були отвори), то потрібно про­вести додаткові випробовування інструментом зламування згідно з позиціями a) і b) переліку, спрямовані на стінку, верх, основу або на двері випробного зразка.

  1. Умонтовані сейфи

Треба провести принаймні по одному випробуванню інструментом зламування, спрямова­ному на:

  1. частковий доступ крізь двері або кришку (разом із рамою і оболонкою, якщо такі є); і

  2. повний доступ крізь двері і/або крізь корпус з метою вилучення вмонтованого сейфа з його оболонки.

Якщо зразок для випробовувань має ділянки або зони різної конструкції, у яких можна об­ґрунтовано очікувати меншої величину опору (наприклад, у місці, де раніше були отвори), то по­трібно провести додаткові випробування інструментом зламування відповідно до позицій a) і b) переліку.

  1. Сховище

Треба провести принаймні одне випробування інструментом зламування, спрямоване на повний доступ крізь стіну сховища і одне випробування інструментом зламування, спрямоване на повний доступ крізь двері сховища.

  1. Сховище без дверей

Треба провести принаймні одне випробування інструментом зламування, спрямоване на повний доступ.

Якщо конструкція сховища має ділянки або зони різної конструкції, у яких можна обґрунто­вано очікувати меншої величини опору (наприклад, у місці, де раніше були отвори), то потрібно провести додаткові випробування інструментом зламування крізь стіни, стелю або підлогу з метою одержання повного доступу.

  1. Двері сховища

Треба провести принаймні одне випробування інструментом зламування, спрямоване на повний доступ крізь двері (за потреби разом із рамою і прилеглими частинами стіни).

Додаткові випробування інструментом зламування, спрямовані на повний доступ, потрібно провести в тому разі, якщо зразок для випробовування має ділянки або зони різної конструкції, у яких обґрунтовано можна очікувати меншої величини опору (наприклад, у місці, де раніше були отвори).

  1. АТМ-сейфи класів I—VIII

Для АТМ-сейфів класів I—VIII треба провести принаймні по одному випробовуванню інстру­ментом зламування, спрямованому на:

  1. частковий доступ крізь корпус або двері;

  2. повний доступ крізь корпус чи двері;

  3. зрізання чи руйнування кріплення безпосередньою дією на будь-яке з них.

Якщо випробний зразок має ділянки або зони різної конструкції, у яких можна обґрунтовано очікувати меншої величини опору (наприклад, у місці, де раніше були отвори), то треба провести додаткові випробовування інструментом зламування згідно з a) і b).

  1. Випробування на частковий доступ

На частковий доступ до АТМ-сейфів класів I—VIII треба провести:

  1. принаймні одне випробовування інструментом зламування на частковий доступ, спрямо­ване на корпус або двері без використання наявних отворів (заглушених чи не заглушених). Вимоги для класифікації АТМ-сейфів за величиною опору щодо часткового доступу наведені у стовпчику таблиці 3 під заголовком «загальна»;

  2. принаймні одне випробовування інструментом зламування на частковий доступ шляхом розширення не заглушеного отвору для видавання готівки або не заглушеного отвору для вве­дення депозиту (у разі його наявності на випробному зразку). Вимоги для класифікації АТМ-сейфів за величиною опору щодо часткового доступу наведені у стовпчику таблиці 3 під заголовком «з ви­користанням отворів»;

  3. випробовування інструментом зламування на частковий доступ, спрямоване на заглушені отвори для видавання готівки або заглушені отвори для введення депозиту (у разі наявності за­глушеного отвору на випробному зразку). Вимоги для класифікації АТМ-сейфів за величиною опору щодо часткового доступу наведені у стовпчику таблиці 3 під заголовком «загальна».

Додаткове випробовування інструментом зламування на частковий доступ має бути спря­моване на будь-яку частину, зону або деталь випробного зразка, у тому числі різні засоби за­глушення отворів, для яких обґрунтовано можна очікувати меншої величини опору.

  1. Випробовування на повний доступ

Для АТМ-сейфів класів I—VIII треба провести випробовування інструментом зламування на повний доступ, спрямоване на корпус або двері. Додаткове випробовування інструментом зламу­вання на повний доступ має бути спрямоване на будь-яку частину або зону випробного зразка, для якої обґрунтовано можна оч ікувати меншої величини опору.

  1. Випробовування з безпосередньою дією на кріплення

Для АТМ-сейфів класів I—VIII треба провести випробовування на зрізування або руйнування кріплення безпосередньою дією на нього.

  1. АТМ-сейфи класу L

Для всіх АТМ-сейфів класу L треба провести принаймні по одному випробовуванню інстру­ментом зламування, спрямованому на:

  1. частковий доступ крізь двері;

  2. повний доступ крізь двері;

  3. зрізання чи руйнування кріплення безпосередньою дією на будь-яке з них.

Подальші випробовування АТМ-сейфів класу L треба проводити, якщо їх конструкція задо­вольняє вимоги 7.5.5.1 та 7.5.5.2.

  1. Конструкція корпуса

Випробовування корпуса АТМ-сейфа класу L не треба проводити, якщо він задовольняє ви­моги а) та b):

  1. корпус зроблений зі сталі завтовшки не менше за 24 мм, яка має граничну межу міцності на розрив понад 345 МПа, або зі сталі завтовшки не менше за 12 мм, яка має граничну межу міцності на розрив понад 690 МПа;

  2. кор пус з’єднано вздовж усіх боків у спосіб, який забезпечує міцність не меншу ніж суцільний зварний шов глибиною 6,4 мм зі сталі, яка має граничну межу міцності на розрив 345 МПа.

Якщо корпус АТМ-сейфа класу L не задовольняє чи а), чи b), треба провести його випробо­вування як на частковий, так і на повний доступ.

  1. Обмеження на отвори

Випробовування АТМ-сейфа класу L з використанням наявних отворів не треба проводити, якщо вони задовольня ють вимоги с) та d):

  1. усі отвори мають площу менше за 125 см2 або мають принаймні один розмір менше за 60 мм;

  2. на відстані до 15 мм від краю отвору товщина стіни не менша за 8 мм.

Для АТМ-сейфа класу L треба провести випробовування інструментом зламування на част­ковий і повний доступ, спрямоване на кожний отвір, який не задовольняє вимоги с) і/або d).

  1. Умови проведен ня випробовування

    1. До випробовування інструментом зламування можуть бути проведені дослідні випро­бовування. Ці випробовування не повинні впливати на кількість випробовувань, передбачених роз­ділом 7.5.

    2. Заборонено проводити неруйнівні маніпуляції із замком або відмикати замок відмичкою.

    3. У процесі випробовування можуть бути використані всі отвори, які є у випробному зразку (крім тих, що проходять крізь основу сейфа і тих, що призначені для анкерного кріплення).

    4. Заборонено використовувати будь-які механічні переваги, які випливають зі штучних умов, у яких перебуває випробний зразок, наприклад, інструменти не можна використовувати нижче площини основи автономного сейфа, якщо його піднімають для випробовування на опори.

    5. Випробовування сейфів треба проводити тільки із застосуванням інструментів кате­горій A, B, C і D. Сховища і двері сховищ можна випробовувати із застосуванням інструментів категорій A, B, C, D і S.

    6. Протягом одного випробовування інструментом зламування заборонено одночасно ви­користовувати:

  1. два електроінструменти (таблиці А.7, А.8, А.9 і А.10);

  2. два термоінструменти (таблиця А.11);

  3. два ручних ударних інструменти (таблиця А.5);

  4. електроінструмент і термоінструмент;

  5. ручний ударний інструмент і електроінструмент;

  6. ручний ударний інструмент і термоінструмент;

  7. два спеціально виготовлені електроінструменти (таблиця А.6).

  1. У разі застосування ручних ударних інструментів, які утр имують обома руками, кількість ударів обмежена 250 ударами за одне випробовування інструментом зламування.

  2. Протягом будь-якого одного випробовування інструментом зламування дозволяється працювати тільки двом випробувачам і керівнику групи. Одночасно працювати із зразком для випробовувань дозволено тільки двом особам.

  3. Під час випробовування інструментом зламування заборонено користуватися стабілі­заторами напруги (дільниками напруги, симетрувальними пристроями).

  4. Для очищення випробного зразка можна використовувати пилососи або стиснене повітря.

  5. Випробовування треба проводити на тих ділянках або спрямовувати на ті елементи, які не були послаблені протягом попередніх випробувань.

  6. Випробовування інструментом зламування для відчинення дверей АТМ-сейфа заборо­нено спрямовувати через будь-яку частину внутрішнього простору, віддалену більше ніж на 100 мм від поверхні накладки ригельного механізму (див. рис. 2).

  7. Для випробовування інструментом зламування кріплення АТМ-сейфа можна викорис- то вувати тільки інструменти категорій A, B, C і D. Заборонено використовувати інструменти, наведені в таблиці A.6, і неінструментальні засоби, наведені в таблиці А.14.

Випробовування болтів для кріплення можна проводити через АТМ-базу чи через наявні от­вори АТМ-сейфа, які знаходяться в межах 250 мм від випробовуваного болта.


схеманакладки випробовування інструментом зламування

ригельного механізму не повинне проходити через затемнену зону

Рисунок 2 — Схематична діаграма, на якій по казано внутрішній простір АТМ-сейфа, через який заборонено спрямовувати випробовування інструментом зламування для відчинення дверей



  1. Порядок проведення випробовування

Заносять до протоколу дату одержання випробного зразка (відповідно до розділу 6) і техніч­ної документації (відповідно до розділу 5), а також ідентифікаційний номер.

Обстежують випробний зразок (відповідно до розділу 6), вивчають технічну документацію (відповідно до розділу 5) і перевіряють їх відповідність.

Готують інструменти для застосування під час випробовування. Підготовчий період часу для першого комплекту обладнання враховано у базисних величинах і його не можна додавати під час визначання величини опору. Наприклад, дрилі з електроприводом або механічним приво­дом мають бути обладнані свердлами, кутові шліфувальні машини — різальним диском, термо- інструменти — відповідними мундштуками, опори для дрилів — прикріплені до зразка тощо.

Зачиняють і замикають випробний зразок, якщо це впливатиме на результат випробування. Для некласифікованих замків треба мати код або ключ.

На початку випробовування випробний зразок автономного сейфа або АТМ-сейфа має бути встановлений у звичайному положенні на підлозі або на імітації підлоги і може бути закріпле­ний для сприяння випробовуванню. Для випробовування на повний чи частковий доступ ви­пробного зразка автономного сейфа або АТМ-сейфа виконувати анкерне кріплення не потрібно. Протягом випробовування на частковий доступ зразок автономного сейфа або АТМ-сейфа до­зволено нахиляти та повертати так, щоб можна було провести випробовування будь-якої його частини, а витрачений на це час треба зарахувати як операційний час. Випробні зразки АТМ- сейфів заборонено нахиляти та повертати для будь-якого випробовування, спрямованого на відчи- нення дверей.