У разі поставки гарячекатаного тонколистового прокату допус­кають верхній та нижній листи пачки використовувати як упаковку, при цьому маса останньої повинна бути виключена з маси продукції.

  1. Металеві пакети, що застосовують для пакування рулон­ного холоднокатаного тонколистового прокату і стрічки, складаються із зовнішнього та внутрішнього циліздрів розмірами, що дорівнюють відповідно внутрішньому та зовнішньому діаметрам рулону, та ви­сотою, що дорівнює ширині листа та двох торцевих кришок.

Торцеві кришки мають форму кільця з боргами по зовнішньому та внутрішньому колах, за допомогою яких повинно бути забезпечене перекриття не менше як 100 мм.

  1. Допускається для холоднокатаного листового прокату шириною понад 500 до 1600 мм та холоднокатаної стрічки в рулонах застосовувати тару, яка складається із зовнішнього циліндра або одного і більше листів пакувального металу.

У разі встановлення на піддон рулону у вертикальному поло­женні допускається застосовувати одну торцеву кришку, в разі вста­новлення в горизонтальному положенні - дві.

Допускається застосування торцевих кришок без бортів по колу, якщо діаметр зовнішнього пакувального циліндра більший за діаметр рулону на 50 мм, з подальшим підгином крайок циліндра по колу.

  1. Тарна тканина для пакування повинна відповідати вимо­гам ГОСТ 5530.

  2. Для обв’язування пакетів, ящиків, пачок, рулонів та зв’язок застосовують пакувальну стрічку перерізом від 0,6 до 18 мм або від 2,0 до 30 мм. Вибір розміру стрічки залежить від об’єму та маси прокату, який піддягає пакуванню. Кінці пакувальної стрічки при обв’язуванні слід з’єднувати за допомогою замків, подвійного точкового зварного шва або будь-яким іншим способом, який забез­печує міцність з’єднання. Натягування пакувальних стрічок повинне забезпечувати щільність пакування та товарний вид скріплень.

  3. При пакуванні сортового та фасонного прокату застосо­вують дріт чи катанку діаметром від 5 до 8 мм у 2—3 оберти та в 2—З нитки з іг’тьною укруткою.

Для обв’язки прутків у пачки масою до 100 кг, ящиків та м’якої тари застосовують пакувальну стрічку товщиною 0,5—1,2 мм, дріт діаметром 2—3 мм у 2—3 оберти або діаметром 4 мм в 1 —2 оберти. Вільні кінці дроту після закрутки не повинні бути більшими за 150 мм. Кінці обв’язок дроту пригинають до поверхні в’язю» або пачізт.

  1. При пакуванні пачок листів з обв’язуванням або з поо- маслюванням та обв’язуванням під пакувальну стрічку на ребра пачки повинні бути покладені запобіжні підкладки з листового прокату товщиною 0,5—1,2 мм і шириною 100—150 мм. При пакуванні рулонів підкладки не обов’язкові.

При механізованому пакуванні листів допускається запобіжні підкладки не класти.

    1. Папір, що застосовують для обгортання метачопродукції та вистелювання жорсткої тари, повинен бути вол ог о непроникним, міцним і нейтральним (безхлорним та безкислотним) за ГОСТ 515, ГОСТ 8828, ГОСТ 9569, та іншими або спеціальними технічними умо­вами.

  1. Пакування сортового та фасонного прокату, який постав­ляють на зовнішній ринок

Сортовий та фасонний прокат розміром 100 мм і менше упаковують у пачки масою від 0,1 до 10 т.5 17.2 Пакування сортового та фасонного прокату розміром 50 мм і менше здійснюється з попереднім ув’язуванням його у пачки масою до 100 кг згідно із замовленням.

5 17 3 Сортовий прокат розміром до 20 мм включно допускається поставляти у мотках або в’язках із 3—5 мотків.

5 17 4 Згідно із замовленням встановлюють масу вантажного місця. За відсутності у замовленні вказівки про масу вантажного місця її встановлює постачальник.

5 17.5 Кількість обв’язок пачки залежно від довжини прокату повинна відповідати таблиці 3.

І аблиця З

Кількість обв'язок, шт, не менше, ари довжині проказу, м

Маса упаковки

ДО 4 ВКЛЮ'ШО

понад 4 до 6

включно

понад 6 до 9 включно

понад 9 до 12 включно

Пачки масою 0,1 —10 т

2

3

4

5

В’язки пачок масою від 0,1 до 10 т включно з попе- реді им пакуванням у пачки масою до 100 кі

(2"+2)

(З’+З)

(4"+4)

(5”+5)

Приміті я «л» - число пачок у в’язці, число перед «л» - кількість обв’язок ш пачці, «плюс число» - кількість обв'язок у в’язці



5.17 б Сортовий прокат перерізом до 25 мм, довжиною більше як 12 м допускається поставляти зігнутим пополам - «шпилькою» згідно Із замовленням.

5.17.7 Мотки масою до 150 кг обв’язують не менше як у двох місцях, а мотки понад 150 кг та в’язки мотків —не менше як у чотирьох місцях

Мотки масою понад 150 кг допускається упаковувати двома обв’язками в разі доставки металу замовнику без перевалок, що повинно бути вказано у замовленні. ‘ ’

5.17.8 Поперечний переріз пачки сортового та фасонного про­кату залежно віл форми та розмірів поперечного перерізу профілю повинен наближатися до круга, прямокутника або шестикутника.

5 17 9 В рай поставки прокагу немірної довжини, що залишився від розкатів, прока і різної довжини пакують із вирівнюванням горців пачок з одного боку.5.17.10 В разі поставки прокату борної та кратної до мірної довжини торці пачок вирівнюють з одного боку, юнці, які виступають з другого боку, не повинні перевищувати граничних відхилень за довжиною, встановлених НД на конкретні види прокату.

Для кованого металу допускається, щоб кінці виступали з одного боку пачки до 250 мм.

5.18 Пакування каліброваного, холоднотягнутого і шліфованої прокату і прокату із спеціальним обробленням поверхні, який пос­тавляють на зовнішній ринок

  1. Калібрований, холоднотягнутий і шліфований прокат і прокат із спеціальним обробленням поверхні розмірами поперечною перерізу до 24 мм включно пакують у дерев’яні ящики, а розміром понад 24 мм - на вимогу споживача. Маса одного вантажного місця не повинна перевішіувати 1 т.

Для широкоштабових шліфованих листів та рулонів маса одного вантажного місця встановшоється за згодою між виробником і спо­живачем.

Прокат розміром понад 24 мій ув’язують у пачки і пакують у м’яку тару. Маса однієї пачки не повинна перевищувати 5 т. Месу пачки вказують у замовлеі піі.

Калібрований і холоднотягнутий прокат, який поставляють у мотках, уп; .овують у м’яку тару. За згодою між виробником і спожи­вачем маса одного вантажного місця повинна бути не більше 2,5 т.

Допускається пакування каліброваного або холоднотягнутого прокату у мотках в одну полівінілхлоридку плівку' за ГОСТ 9998, ГОСТ 16272 або у поліетиленову плівку за ГОСТ І0354.

При цьому спосіб панування повинен гарантувати цілість про­дукції при транспортуванні та зберіганні в усіх кліматичних умовах, у тому ЧИСЛІ 'Іронічних.

За зтодою з експортуючими організаціями допускається калібро­ваний прокат у прутках діаметром до 24 мм пакувати та відванта­жувати у м’якій упаковці -синтетичній плівці.

  1. Кількість обв’язок залежно від довжини пакувального місця повинна відповідати вимогам таблиці 3, а для прокату у мотках та в’язках - 3.17.7.

5.19 Пакування листового прокату та стрічки, яю поставляють на зовнішній ринок

  1. Листовий прокат поставляють поштучно, в пачках та рулонах. Стрічку поставляють відрізками, ув’язаними в пачки, руло­нами та в’язками рулюнів.

Вид пакування повинен відповідати вимогам таблиці 2.

  1. Листовий прокат товщиною понад 10 ми поставляють поштучно або в пачках на розсуд постачальника. За згодою між виробником і споживачем листовий прокат товщиною понад 6 ми поставляють поштучно або в пачках.

Маса пачки не повинна перевищувати 5 т, висота — 600 мм.

Масу пачки менше як 5 т вказують у замовлень!

Маса пачки широкоштабового прокату не повинна переви­щувати 10 т і встановлюється постачальником за відсутності вказівки у замовленні.

  1. За згодою між виробником і споживачем листовий прокат товщиною 6 мм і більше поставляють поштучно або у пачках масою до 10 т. > '

  2. Пачки холоднокатаного і гарячекатаного травленого тон­колистового прокату і стрічки масою до 5 т перед укладанням у жорстку тару обв'язують поперечними обв’язками в двох місцях пакувальною стрічкою, а понад 5 т — в трьох місцях.

  3. Металеві пакети і дерев’яні ящики з листовим прокатом або стрічкою щільно обв’язують пакувальною стрічкою.

Кількість обв’язок холоднокатаного листового прокату повинна бути не меншою за вказану в таблиці 4.

За згодою між виробником і споживачем допускається анало­гічне пакування ручним способом із використанням спеціальних машинок, які забезпечують надійну міцність пакування та замикання кінців обтягувальної стрічки міцними металевими замками.

Таблиця 4

Ширина листа, мм

Кількість поздовжніх обв’язок, шт.

Довжина листа, мм

Кількіт поперечних обв'язок, шт.

До 1000

2

До 1000 ВКЛЮЧНС

2 ’

включно




Понад 1000

3

Понад 1000 до 2000

3



2000 ” 4000

4



4000 ” 6000

6



Кількість обв’язок пачок гарячекатаного травленого лис­тового прокату залежно від довжини повинна бути не меншою за вказану в таблиці 5.

Домжхма, мм

Кількість обв'язок, шт.

ПОПСрС'ШХХ

ПОІДОІЖНІХ

До 4000 включно

3

2

Понад 4000 до 6000 ”

4

2

6000

5

3



  1. В разі механізованого пакування в потоці допускається обв’язка пачок гарячекатаних нстравлених листів тільки поперечними обв’язками в кількості, що дорівнює сумі поздовжніх та поперечних обв’язок згідно ^ таблицею 5.

549>8 МСТДДСВІ пачки з холоднокатаними листами товщиною меншою, З мм та гарячекатаними травленими листами тещиною меншою за 5 мм, а також пачки гарячекатаних нетразлених листів товщиною меншою за 2 мм, шириною 1 м і більше або довжиною 1.5 м і більше кроплять иа дерев’яні санчата з поздовжніми та поперечними брусами перерізом [від 70 до 110 мм] * [від 70 до 130 мм] зі скосами. Довжина брусів довицна бути меншою на 140—200 мм від упакова­ного дасте

Кількість поздовжніх та поперечних брусів приймають такою, що дорівцк^ мінімальній кількості поздовжніх та поперечних об­в'язок пакета абопачки, вказаній у таблицях 4 і 5.

Якщо ширина листів менша за 1 мі довжина менша за 1,5 м, кіль­кість поперечних та поздовжніх брусів повинна бути не меншою як дза.

В раз^портавки листів інших розмірів бруси пріасріплюють на вимогу споживача.

Допускається застосовувати дошки перерізом [від 20 до 40 мм] * х [від ІОО до 150 мм] замість поперечних брусів. При цьому довжина поздовжніх брусів повинна дорівнювати довжині листа.

  1. Холоднокатаний тонколистовой прокат і стрічку в рулонах пакують у жорстку тару. Стрічку з електротехнічної сталі з рулонах допускається пакувати в м’яку тару.

Холоднокатаний та гарячекатаний прокат у рулонах повинен бути міцно обв’язаний, сталевою пакувальною стрічкою по колу рулону та в радіальному напрямку. Кількість обв’язок по колу повинна бути не меншою за вказану в таблиці 6, а в радіальному напрямку — в таблиці 7.Таблиц* 6

Ш

Кількигга обв’язок, шт.

1

2

3

ирина рулону, мм

До 500 включно

Понад 500 ” 1250

1250

Примітка За згодою між виробником і споживачем для гарячекатаних рулонів масою до 7,5 кг при ширині до 1000 мм допускається 1—2 обв’язки по холу.

Таблиця 7

Внутрішній діаметр рулону, мм

Кількість обв’язок, шт.

До 600 включно

2—3

Понад 600

3—4

Примітка За згодою між виробником і споживачем для гарячекатаних рулонів масою до 7,5 кг допускається 2—о радіальних обв’язок



  1. В разі механізованого пакування рулонів допускається обв’язка рулонів тільки в радіальному напрямку, кількість обв’язок повинна дорівнювати сумі обв’язок по колу та в радіальному напрямку.

  2. Стрічку в рулонах пакують у стопи. Між рулонами холоднокатаної стрічки укладають кільцеві прокладки.