1. Інсталяційна стіна (installation wall)

Спеціальна закріплена конструкція, що містить засоби електропостачання для приладів, що встановлюють у з’єднані з нею

  1. нагрівальний модуль (heating unit)

Будь-яка частина приладу, що виконує незалежну готувальну або нагрівальну функцію.

4 ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

Застосовують цей розділ Частини 1.

5 ЗАГАЛЬНІ УМОВИ ВИПРОБОВУВАННЯ

Застосовують цей розділ частини 1 з такими уточненнями:

5.10 Доповнення:

Прилади, призначені для монтування в наборі з іншими приладами, і прилади, призначені для кріплення на Інсталяційній стіні, помішують у корпус для досягнення захисту від ураження електричним струмом і шкідливого проникнення води, еквівалентному захисту, що досягають за монтування згідно з інструкціями, що постачають разом із приладом

Примітка 101. Для випробування можуть знадобитися відповідні корпуси або додаткові прилади.

  1. Прилади випробовують як нагрівальні прилади, навіть якщо вони містять двигун.

  2. Прилади у разі збірки в комбінації з іншими приладами, або прилади, що охоплюють інші прилади, випробовують відповідно до вимог цього стандарту. Інші прилади працюють одно­часно згідно з вимогами відповідних стандартів.Умови та вимоги випробовування застосовують до обох нагрітих поверхонь (площин) охоплювальних грилів.

  1. КЛАСИФІКАЦІЯ

Застосовують цей розділ частини 1 із такими уточненнями:

  1. Заміна:

Прилади повинні бути І класу захисту від ураження електричним струмом.

Відповідність перевіряють огляданням і відповідними випробовуваннями.

  1. Доповнення:

Прилади, призначені для використання на столі, повинні мати ступінь захисту не менше ІРХЗ. Інші — не менше ІРХ4.

  1. МАРКУВАННЯ ТА ІНСТРУКЦІЇ

Застосовують цей розділ частини 1 із такими уточненнями:

  1. Доповнення:

Крім того, прилади маркують значенням тиску води або діапазону тисків у кілопаскалях (кПа) — для приладів, призначених для підімкнення до водопроводу, якщо це не зазначено в Інструкції.

  1. Доповнення:

Символ 5021 ІЕС 60417-1 еквіпотенціальність

V./

  1. Доповнення:

Якщо прилад містить площину зі склокерамічного або аналогічного матеріалу, що забезпечує корпусний захист піднапругових частин, інструкції повинні містити таку засторогу:

ЗАСТОРОГА! Якщо площину ушкоджено, негайно відімкніть прилад, або відповідну час­тину від електроживлення.

Інструкції до приладів із готувальними площинами зі склокерамічного або аналогічного мате­ріалу повинні містити заборону поміщати алюмінієвий і пластиковий посуд на гарячі поверхні. У них також має бути вказівка не використовувати ці площини для зберігання.

Інструкції до приладів, що містять галогенові лампи, повинні попереджати користувача про необхідність уникати безпосередньо дивитися на ввімкнену лампу.

Якщо пристрій помарковано символом 5021 згідно з ІЕС 60417-1, то його значення має бути роз'яснено.

Інструкції, які стосуються людей (охоплюючи дітей) зі зниженими фізичними, чутливими та розумовими можливостями, або браком досвіду та знань, не застосовують.

  1. Заміна

Прилад потрібно супроводжувати інструкціями, які деталізують усі спеціальні приготування, необхідні для монтування. Для приладів, призначених для установлення в наборі з іншими прила­дами, і для приладів, призначених бути закріпленими на Інсталяційну стіну, має бути зазначено заходи захисту від ураження електричним струмом і шкідливого проникання води (вологи). Якщо органи керування кількох приладів скомбіновано під загальним корпусом, має бути надано детальні інструкції з монтування. Має бути також надано інструкції з обслуговування приладу користува­чем. Вони повинні мати вказівку на неприпустимість чищення приладу струменем води.

Прилади, які постачають з приладовим уводом і призначені для занурення у воду для чищення, потрібно супроводжувати Інструкцією, що зазначає, що з’єднувач має бути видалено до початку чищення приладу і приладовий увід має бути висушено перед повторним використанням приладу.

Інструкції приладів, крім стаціонарних приладів і приладів зі знімними електричними час­тинами, які не призначено для часткового або повного занурення у воду для очищення, повинні зазначати, що прилад або його частини не має бути занурено у воду.

Для приладів із постійним підімкненням до фіксованої електропроводки й для приладів, у яких сили струмів спливу можуть перевищувати 10 мА, особливо у відімкненому стані або, якщо прилад не використовують протягом тривалих періодів, або за первинного монтування, інструкції повинні надавати рекомендації стосовно характеристик захисних пристроїв, таких як реле спливу на землю, які має бути встановлено.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням.

  1. Доповнення

Інструкції для вбудованих приладів, які мають окрему панель керування для кількох при­ладів, повинні містити вказівку про необхідність підімкнення панелі керування тільки до зазначених приладів для уникнення можливої небезпеки.

  1. Доповнення

Якщо марковання фіксованих приладів не практично з огляду видимості його після монту­вання приладу, то відповідну інформацію має бути також внесено в інструкції з експлуатування або нанесено на додаткову бирку, яку закріплюють біля приладу після монтування.

Примітка 101. Прикладом такого приладу є вбудований прилад.

  1. Якщо під час випробовування згідно з розділом 11, перевищення температури бічних і задніх стінок випробовувального кута над рівнем готувальної площини більше 65 К, і/або під час випробовування згідно з розділом 19 перевищення температури стінок над і під готувальною площиною більше 125 К, то Інструкції з монтування, що надає виробник, і знімну бирку, наприклад таку, що прив’язують, повинні містити таку вказівку:

Стіни, перегородки, кухонні меблі, декоративна обробка та аналогічні предмети, якщо при­лад необхідно встановити близько до них, має бути виконано з незаймистого матеріалу. В іншому випадку їх має бути вкрито належним теплоізоляційним незаймистим матеріалом, пильну увагу варто приділити правилам пожежної безпеки.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням.

  1. Клеми еквіпотенціальних з'єднань має бути помарковано символом 5021 згідно з ІЕС 60417-1.

Це марковання не повинно бути розміщено на ґвинтах, знімних шайбах або інших частинах, які може бути видалено під час підключення провідників.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням.

  1. Прилади або знімні електричні частини приладів, які призначено для часткового або повного занурення у воду для чищення, має бути помарковано лінією, що виразно показує найбільшу глибину занурення, а також такою засторогою:

НЕ ЗАНУРЮЙТЕ ПРИЛАД НИЖЧЕ ВІД ЦІЄЇ ЛІНІЇ.

Якщо прилад має будь-який стик або шов, що не дає змоги приладу або його частині витрима­ти поводження, зазначене в 15.102, то лінія, що зазначає найбільшу глибину занурення, повинна бути не менше ніж на 50 мм нижче від усіх таких стиків або швів, коли прилад або його частина перебувають у положенні, у якому його потрібно піддаватис очищенню.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням і вимірюванням.

  1. ЗАХИСТ ВІД ДОСТУПУ ДО ПІДНАПРУГОВИХ ЧАСТИН

Застосовують цей розділ частини 1.

  1. ПУСК ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ ПРИЛАДІВ

Застосовують цей розділ частини 1 з такими уточненнями.

9.101 Двигуни вентиляторів, що забезпечують охолоджувальний ефект для відповідності вимо­гам розділу 11, повинні запускатися за всіх напруг, які можуть траплятися під час експлуатування.

Відповідність вимозі перевіряють потрійним запусканням двигуна за напруги, що стано­вить 0,85 номінальної напруги; на початку випробовування двигун повинен бути за кімнатної температури.

Двигун щоразу запускають за умов, що виникають на початку нормального режиму ро­боти або, для автоматичних приладів, на початку нормального циклу роботи; двигуну да­ють відпочити між послідовними запусками. Для приладів, обладнаних двигунами з іншими ніж відцентрові стартові вимикачі, це випробовування повторюють за напруги, що становить 1,06 номінальної напруги.

У всіх випадках двигун повинен запускатися та працювати так, щоб не було порушено безпеку й від перевантаження двигуна не спрацьовували пристрої захисту.

Примітка. Джерело живлення повинно забезпечувати, щоб спад напруги під час випробовування не перевищував 1 %.

  1. СПОЖИВАНА ПОТУЖНІСТЬ І СИЛА СТРУМУ

Застосовують цей розділ частини 1 з таким уточненням.

  1. Доповнення:

Примітка 101. Для приладів, що містять більше ніж один нагрівальний модуль, загальну споживану потужність може бути визначено окремим виміром споживаної потужності кожного нагрівального модуля (див. також 3.1.4).

  1. НАГРІВАННЯ

Застосовують цей розділ частини 1 з такими уточненнями:

  1. Доповнення:

Прилади, призначені для кріплення на підлозі, і прилади з масою більше ніж 40 кг, що не містять роликів, коліс і подібних засобів, монтують відповідно до інструкцій виробника. Якщо таких інструкцій не надано, то такі прилади вважають приладами, які зазвичай установлюють на підлогу.

  1. Заміна:

Прилади працюють за нормального режиму роботи за споживаної потужності, що ста­новить 1,15 номінальної споживаної потужності. Якщо неможливо увімкнути одночасно всі нагрівальні елементи, випробовують за всіх комбінацій увімкнень, вибираючи найможливіше на­вантаження в колі для кожного ввімкнення.

Якщо прилад містить орган керування, що обмежує загальну споживану потужність, ви­пробовують із найнесприятливішою комбінацією нагрівальних модулів, обраною з усіх можливих комбінацій, які можна одержати за допомогою органів керування.

Якщо межі перевищення температури двигунів, трансформаторів або електронних кіл перевищено, випробування повторюють за напруги живлення приладу, що становить 1,06 номінальної напруги. У цьому разі вимірюють перевищення температури лише двигунів, трансформаторів й електронних кіл.

  1. Заміна:

Прилади працюють до досягнення стабільних умов.

Примітка 101. Тривалість випробовування може становити більше ніж один робочий цикл.

  1. Доповнення:

Межу перевищення температури 65 К для задньої і бічної випробувальних стінок, охоплюючи частину випробовувального кута, що проектують на передню частину приладу, застосовують тільки вище готувальної площини. Якщо межа перевищення температури перевищена над готуеальною площиною, то застосовують вимоги 7.101.

  1. ПРОБІЛ

  2. СИЛА СТРУМУ СПЛИВУ ТА ЕЛЕКТРИЧНА МІЦНІСТЬ ЗА РОБОЧОЇ ТЕМПЕРАТУРИ

Застосовують цей розділ частини 1 з такими уточненнями:

  1. .2 Зміна:

Для стаціонарних приладів класу І замість припустимої сили струму спливу застосовують таку:

для приладів, підімкнених шнуром 1 мА на кВт номінальної споживаної

і вилкою потужності приладу, із максимумом

10 мА;

для інших приладів 1 мА на кВт номінальної споживаної

потужності приладу, без максимуму.

Для нагрівальних модулів із поверхнею зі склокерамічного або аналогічного матеріалу замість металевої фольги використовують плаский лист металу розмірами 200 мм на 100 мм і завтовшки 2 мм. Увігнутість за основним розміром пластини не повинна бути більше ніж 0,1 мм.

Перед вимірюванням сили струму спливу пластину розміщують у будь-якому положенні на поверхні на 1 хв.

13.3 Доповнення:

Якщо між піднапруговими частинами та поверхнею зі склокерамічного або аналогічного матеріалу є уземлені металеві деталі, то всі каструлі на готувальній площині електрично з'єднують разом і приєднують до уземленої металевої деталі.

Потім між піднапруговими частинами та каструлями прикладають випробувальну на­пругу 1000 В.

Якщо між піднапруговими частинами та поверхнею зі склокерамічного або аналогічного матеріалу немає уземлених металевих деталей, то всі каструлі на готувальній площині електрично з ’єднують разом, але не приєднують до уземленої металевої деталі.

Потім між піднапруговими частинами та каструлями прикладають випробовувальну на­пругу 3000 В.

Примітка 101. Необхідно звернути увагу на те, щоб прикладена напруга не створила надмірного навантаження на іншу ізоляцію.

  1. КОРОТКОЧАСНІ ПЕРЕНАПРУГИ

Застосовують цей розділ частини 1.

  1. ВОЛОГОСТІЙКІСТЬ

Застосовують цей розділ частини 1 з такими уточненнями:

  1. Доповнення:

Прилади або будь-які знімні електричні частини, призначені бути частково чи повністю зануреними у воду для чищення, також піддають випробовуванню згідно з 15.102.