Конструкція корпусу(-ів) ППК або ДКУ повинна бути така, щоб під час відчинення звичайними засобами не було можливості вкрасти інструмент без спрацювання пристрою виявляння втру­чання, як це визначено у таблиці 6 EN 60529.

За 1-го та 2-го класів ця вимога не повинна вмикати пристрої оповіщення та експлуатаційного контролювання (наприклад: натискні кнопки, клавіатури, рідинно-кристалічні індикатори або графічні екрани); за 3 та 4 класів такі пристрої приєднують до складу системи.

Таблиця 16 — Розмір інструменту для виявляння втручання


1 клас

2 клас

3 клас

4 клас

Сталевий дріт діаметром, мм (+ 0,05 мм)

2,5

2,5

1

1



  1. Зміщення з місця монтування

ППК та ДКУ з (безпровідними) радіоканалами зв'язку повинні мати засіб виявляння зміщення з місця монтування, як це визначено у таблицях 15 та 17.


Таблиця 17 — Зміщення з місця монтування


1 клас

2 клас

3 клас

4 клас

Максимальна відстань перед виявлянням втручання

25 мм

10 мм

5 мм

5 мм



  1. Розкриття корпусу

ППК та ДКУ повинні мати засіб виявляння відчинення корпуса, як це визначено у таблиці 15, якщо розмір отвору у корпусі становить 4 мм.

  1. Несправність

Залежно від класу ППК повинен мати засіб виявляння стану несправності, як це визначено у таблиці 18.

Таблиця 18 — Виявляння стану несправності

Несправність

1 клас

2 клас

3 клас

4 клас

Несправність ОДЕЖ

Об

Об

Об

Об

Несправність РДЕЖ

Об

Об

Об

Об

Вимога заміни акумулятора (*)

Об

Об

Об

Об

Відсутнє електроживлення на виході (**)

НОб

НОб

Об

Об

Несправність СПТС

Об

Об

Об

Об

Несправність ППК

НОб

НОб

Об

Об

Канали зв'язку

Об

Об

Об

Об

Оповіщувач

Об

Об

Об

Об

Інші складники

Об

Об

Об

Об

Відмова сповіщувача

Об

Об

Об

Об

УПТС

Об

Об

Об

Об

Загальна несправність

Об

Об

Об

Об

Перевіряння обробки сповіщень

НОб

НОб

Об

Об

ЗДЕЖ

Об

Об

Об

Об

(*) Застосовують тільки до первинних батарей (тип «С» джерела електроживлення); (**) Як у стандарті 50131-6 п. 4.2.1,

Об — Обов’язково; НОб — Необов'язково.



  1. Канали зв’язку

    1. забезпечування засобом зв’язку

Примітка. ППК повинен мати фізичний та логічний інтерфейс для каналів зв’язку. Згідно з додатком А у документації виробника потрібно зазначити класифікацію каналів зв’язку за видами

Спеціальні (або виділені) провідні канали зв'язку є виділеними шлейфами сигналізації, по яких може безпосередньо передаватися напруга сигналів або по виділених сигнальних лініях, що несуть сповіщення ППК може використовувати без­посередній зв’язок та (або) зв’язок для передавання даних.

  1. Перевіряння функції з’єднання

ППК повинен мати засоби для підтвердження нормальної роботи функції з’єднування.

ППК повинен перевіряти отримання підтвердження про з’єднання, про нормальну роботу каналів зв’язку у межах періоду часу, визначеного у таблиці 19.

Таблиця 19 — Підтвердження з’єднання


1 клас, (хв)

2 клас, (хв)

3 клас, (с)

4 клас, (с)

Підтвердження з'єднання

240

120

100

10

Якщо встановлення зв’язку немає можливості перевірити за допомогою підтвердження з’єднання через стан несправності, тоді сигнал або сповіщення про несправність повинен бути сформова­ний ППК з усіма класами захисту.

Якщо немає можливості перевірити підтвердження з’єднання не через стан несправності, повинен бути сформований сигнал або сповіщення про несправність або втручання таким чином: а) 1 та 2 класи — несправність або втручання;

Ь) 3 та 4 класи — втручання.

8.8.3 Обробляння сигналів отриманих каналами зв’язку

Отримані за допомогою функції передавання інформації сигнали або сповіщення про втру­чання або несправність повинні бути оброблені відповідно до таблиці 9.

  1. Синхронізація

Сигнали та сповіщення повинні бути оброблені, як визначено нижче.

Примітка 1. Завадостійкість до випадкового приймання тривожного сигналу через електричні завади (наприклад вплив електромагнітного випромінювання) регулюється EN 50130-4.

Примітка 2. Різні види зв'язку описані у додатку А

Примітка 3. Сумарні вимоги до синхронізації долучені до додатка В

  1. Тривожні сигнали або сповіщення про проникнення

Тривожні сигнали про проникнення тривалістю з періодом часу активації більше 400 мс повинні бути оброблені як стан тривоги у разі проникнення. Коротші за тривалістю тривожні сиг­нали про проникнення можуть бути оброблені.

Тривожні сповіщення повинні бути оброблені як стан тривоги при проникнення.

  1. Тривожні сигнали або сповіщення про напад

Тривожні сигнали про напад тривалістю з періодом часу активації більше 400 мс повинні бути оброблені як стан тривоги у разі нападу. Коротші за тривалістю тривожні сигнали про на­пад можуть бути оброблені.

Тривожні сповіщення повинні бути оброблені як стан тривоги у разі нападу.

  1. Сигнали або сповіщення про втручання

Тривожні сигнали про втручання тривалістю більше 400 мс повинні бути оброблені як стан тривоги у разі втручання. Коротші за тривалістю тривожні сигнали про втручання можуть бути оброблені.

Тривожні сповіщення повинні бути оброблені як стан тривоги у разі втручання.

  1. Сигнали або сповіщення про несправність

Сигнали про несправність тривалістю більше 10 с повинні бути оброблені як стан несправ­ності. Коротші за тривалістю сигнали про несправність можуть бути оброблені.

Сповіщення про несправність повинні бути оброблені як стан несправності.

  1. Затримування обробки тривожних сигналів та сповіщень

Сповіщення та (або) сповіщення про проникнення, напад, втручання та несправність повинні бути оброблені та починати реєструвати у межах 10 с.

  1. Реєстрація подій

Реєструють подію відповідно до EN 50131-1.

Кожна нова обов’язкова подія (як це визначено у EN 50131-1) повинна бути зареєстрована у межах 10 с після того як, вона відбулася.

ППК повинен мати засіб для реєстрування подій, визначених у EN 50131-1, або повинен дозволяти реєструвати події у центрі приймання тривожних сповіщень або у іншому віддаленому місці.

На реєстрацію обов’язкових подій ніяким чином не повинно впливати переповнення місткості файла записом будь-якої необов’язкової події (наприклад окремий журнал реєстрації подій).

  1. Зміна або видалення записів подій

  2. ППК не повинен мати легких засобів для зміни або видалення змісту журналу реєстрації подій, за винятком випадку дозволеного у 8.10.2.Місткість журналу реєстрації подій

Відповідно до класу ППК мінімальну місткість журналу реєстрації подій потрібно визначати згідно з EN 50131-1. Якщо уся місткість журналу реєстрації подій заповнена, найстаріша подія може бути видалена.

Примітка. Журнал реєстрації подій може бути циклічний (наприклад: файл «перша на вході — перша на виході», коли найновіша подія реєструється на місці найстарішої події) або постійним (наприклад роздруковування).

  1. Час та дата

Для ППК 2-го, 3-го та 4-го класу, кожна подія повинна бути збережена з зазначанням часу та дати, коли ця подія відбулася. Цю інформацію потрібно записувати з точністю у межах 10 хв У Рік.

Час повинен містити, щонайменше години та хвилини, а дата — місяць та день.

  1. Зберігання у пам’яті подій переліку відмов електроживлення

У журналі реєстрації подій щонайменше протягом ЗО діб потрібно зберігати дані про відсутність ОДЕЖ та РДЕЖ.

  1. Кількість подій з одного джерела

Щоб запобігти повторного запису однотипних подій, що формуються одним і тим самим джерелом, повинні бути передбачені засоби для від’єднування заповнення ними журналу реєст­рації подій.

Кількість подій, що повторюються, не враховуючи дії користувача або перевіряння затримки, з одного джерела протягом будь-якого часу існування «чергового режиму» (режиму охорони) або режиму «знято з чергування» (охорони), повинна бути обмежена трьома однотипними подіями.

  1. Пристрій для постійної реєстрації подій

Для ППК 3-го та 4-го класів він повинен бути забезпечений пристроєм постійного запису у журнал реєстрації подій.

У разі постійного запису подій до журналу реєстрації подій потрібно долучати усі обов’яз­кові для реєстрації події, зокрема час та дату їх виникнення.

Примітка. Не суттєво чи ППК забезпечений засобом для постійного запису подій до журналу реєстрації подій, чи засо­бом для роботи з відповідним зовнішнім пристроєм (наприклад принтером)

  1. Реєстрація подій у ЦПТС або у іншому віддаленому місці

У разі реєстрації подій у ЦПТС або у іншому віддаленому місці ППК повинен бути забезпе­чений засобом оповіщення про незадовільне передавання події до віддаленого місця.

Якщо подія не може бути передана 1 та 2 класами ППК повинен формуватися стан несправ­ності, а для ППК 3-го та 4-го класів події, які не вдалося передати, повинні бути тимчасово записані у ППК. Вимоги цієї тимчасової пам’яті подій повинні відповідати вимогам, викладеним у таблиці 14 EN 50131-1.

  1. Джерело електроживлення

ППК може живитися від загального або від окремого джерела електроживлення. У кожному випадку повинні бути виконані вимоги EN 50131-1, EN 50131-6 та цього пункту.

Джерело електроживлення повинно мати здатність живити ППК у всіх станах та режимах роботи, зокрема підзаряджати електроенергією накопичувальних пристроїв протягом визначе­ного часу.

У документації виробника повинен бути зазначений струм споживання ППК та ДКУ.

Примітка. Проектувальник системи (монтажник) повинен розрахувати загальний період часу для резервного електро­живлення СОСп відповідно до класу СОСп, як це вказано у EN 50131-1.

  1. ЕЛЕКТРИЧНА БЕЗПЕКА

ППК повинен виконувати вимоги EN 60950 або EN 60065.

  1. ДОКУМЕНТАЦІЯ НА ВИРІБ

    1. Монтування та технічне обслуговування

Повинна бути надана така інформація:

  1. вимоги до монтування, уведення до експлуатування та технічного обслуговування з вка­зівкою періодичності проведення робіт;

  2. ступінь ППК та ДКУ;

  3. тип джерела електроживлення з відповідними вимогами до номінальної напруги та час­тоти ОДЕЖ та значення вихідної напруги і максимального струму;

  4. якщо передбачено, тип акумуляторної батареї, Ті максимальна ємність (В, Атод) та мак­симальний час підзаряджання електроенергією;

  5. технічні характеристики (наприклад розміри, вага, матеріал конструкції);

  6. значення «п» «т» відповідно до таблиці 7;

д) мінімальна кількість комбінацій логічних кодів та (або) фізичних ключів для кожного ко­ристувача;

  1. кількість та детальна інформація про недозволен! коди;

  2. метод, який використовують для визначання кількості комбінацій логічних кодів та (або) фізичних використовуваних ключів;

  3. забезпечення програмовністю функцій;

  4. діапазон робочих температур;

  1. місце перебування елементів частини приладу, які можна обслуговувати (наприклад плавкі запобіжники), потрібно надавати дані про їх тип та значення параметрів;

  1. кліматичне виконання;

  2. назва або знак органу із сертифікації (за наявності);

  3. стандарт, якому відповідають складники;

  4. струм споживання ППК та кожним типом пристрою ДКУ у стані тривоги та «черговому режимі»;

  5. максимальна кількість пристроїв ДКУ кожного типу;

  1. максимальний струм та напруга, що проходить через кожний вихід комутується вихідними контактами.