Комбінація навушників і захисної каски, до якої належить модель чи розмір каски, що не е базова, і до якої прикріплюють ту саму модель навушників як і для базової комбінації і яка підлягає скороченій серії випробовувань за цим стандартом (див. також 3.17).

  1. РОЗМІРИ

Вимоги 6.2 установлюють і погоджують класифікацію навушників за трьома діапазонами розмірів: діапазон середніх розмірів, діапазон малих розмірів і діапазон великих розмірів. Навушники можуть бути покласифіковані на більше ніж один діапазон розмірів.

Для будь-яких наданих навушників ця класифікація буде залежати від захисної каски, до якої їх прикріплюють.

До діапазону середніх розмірів належать навушники, здатність до регулювання яких задовольняє вимоги 6.2.1 під час оцінювання за випробовувальними розмірами, визначеними в таблиці 2.

До діапазону малих розмірів належать навушники, здатність до регулювання яких задовольняє вимоги 6.2.2 під час оцінювання за випробовувальними розмірами, визначеними в таблиці 2.

До діапазону великих розмірів належать навушники, здатність до регулювання яких задовольняє вимоги 6.2.3 під час оцінювання за випробовувальними розмірами, визначеними в таблиці 2.

Навушники діапазону малих або великих розмірів потрібно супроводжувати інформацією для користувача, визначену в 8.1 і).

  1. МАТЕРІАЛИ І КОНСТРУКЦІЯ

    1. Матеріали

      1. Частини навушників, які можуть контактувати зі шкірою користувача, не повинні спричиняти подразнення шкіри, алергічної реакції або чинити інші шкідливі впливи на здоров’я користувача.

      2. Ущільнювальні прокладки повинні бути м'які, немаркі і задовольняти вимоги 5.1.1.

      3. Після очищення за методом, визначеним виробником, матеріали не повинні мати видимих пошкоджень.

    2. Конструкція

      1. Усі зовнішні частини навушників, які можуть бути причиною ушкоджень під час використовування або обслуговування, повинні бути закруглені, їхні кінці гладкі і без гострих країв.

      2. Під час замінювання ущільнювальних прокладок і звукопоглиначів у навушниках, що виконується за призначеністю виробника користувачем, не потрібно застосовувати спеціальних засобів.

  1. ВИМОГИ

    1. Загальні положення

      1. Під час випробовування відповідно до розділу 7 усі визначені зразки повинні задовольняти відповідним вимогам, зазначеним в 6.2 — 6.12.

      2. Зразки навушників потрібно попередньо підготувати і випробовувати, як це визначено в 7.1.1 і 7.1.2. Схему випробовування визначено в 7.1.3.

    2. Здатність до регулювання

Випробовують відповідно до 7.2.

  1. Навушники діапазону середніх розмірів

Для кожної комбінації випробовувальних розмірів, позначених літерою М в таблиці 2, діапазон регулювання звукоізолювальних корпусів і притискачів та ширина між ущільнювальними прокладками повинні давати змогу розміщувати комбінації навушників і захисної каски на випробовуваль-ному макеті голови відповідно до 7.2.3.5.

  1. Навушники діапазону малих розмірів

Для кожної комбінації випробовувальних розмірів, позначених літерою S в таблиці 2, діапазон регулювання звукоізолювальних корпусів і притискачів та ширина між ущільнювальними прокладками повинні давати змогу розміщувати комбінації навушників і захисної каски на випробовувальному макеті голови відповідно до 7.2.3.5.

  1. Навушники діапазону великих розмірів

Для кожної комбінації випробовувальних розмірів, позначених літерою L в таблиці 2, діапазон регулювання звукоізолювальних корпусів і притискачів та ширина між ущільнювальними прокладками повинні давати змогу розміщувати комбінації навушників і захисної каски на випробовувальному макеті голови відповідно до 7.2.3.5.

Примітка. Навушники можна покласифковати більш ніж одним діапазоном розмірів.

  1. Обертання звукоізолювальних корпусів

Під час випробовування відповідно до 7.3 контакт між ущільнювальними прокладками і пластинами монтажного пристрою повинен бути щільним постійно, перешкоджаючи змінам межі між внутрішнім і зовнішнім периметрами ущільнювальних прокладок.

Примітка. Допускають непостійний контакт між ущільнювать ними прокладками і пластинами в районі прилягання монтажної поверхні імітатора вушних раковин до пластини (45х10)мм.

  1. Зусилля еквівалента притискального пристрою

    1. Під час випробовування відповідно до 7.4 зусилля еквівалента притискального пристрою не повинно перевищувати 14Н. У випадку, якщо комбінація навушників і захисної каски містить засоби регулювання цього зусилля, повинна бути передбачена можливість регулювання зусилля до 14Н або нижче.

    2. Для кожного набору додаткових комбінацій у разі невідповідності подальшим умовам, виконують випробовування, визначаючи акустичну ефективність відповідно до 7.1.5.2.

  1. середнє значення зусилля зразка еквівалента притискального пристрою з набору додаткових комбінацій, що занесено до звіту відповідно до 7.4.4, не повинно бути меншим за 8Н.

  2. повинне виконуватися рівняння (1):

і-££Т£Д (1)

де для кожного набору додаткових комбінацій значення Т і L розраховують за відповідними рівняннями (2) і (3), наведеними нижче:

10ОХ (2)

^аІЕЯс

де Fm: basic — середнє значення зусилля зразка еквівалента притискального пристрою з базового набору, занесене до звіту відповідно до 7.4.4., у ньютонах;

Fm: supp — середнє значення зусилля зразка еквівалента притискального пристрою з додаткового набору, занесене до звіту відповідно до 7.4.4., у ньютонах.

Примітка. Значення Т (у%) стає відхилом відносно Fm: supp

для /^<8М 1 = 10% ■

для 8N££ 1 IM L = 10 + ,yq

для F>i<rif> 11У; £ = 20% ,

Примітка. Значення Т (у%) стає граничним відносно Fm: supp

  1. Тиск ущільнювальних прокладок

Під час випробовування відповідно до 7.5 тиск ущільнювальних прокладок не повинен перевищувати 4500 Па.

У випадку, якщо комбінація навушників і захисної каски містить засоби регулювання зусилля еквівалента притискального пристрою, вимогу застосовують за максимального встановленого зусилля або зусилля 14 Н, якщо це зусилля нижче.

  1. Ударна міцність у разі упадення

Якщо не потрібно виконувати вимоги відповідно до 6.7, комбінація навушників і захисної каски (за винятком змінних ущільнювальних прокладок) не повинна мати тріщин під час випробовування відповідно до 7.6. Будь-яка частина навушників не повинна відокремлюватись так, щоб правильне складання вимагало застосовування інструментів або змінних частин.

  1. Стійкість до низьких температур (необов’язкова вимога)

Під час випробовування відповідно до 7.7, комбінація навушників і захисної каски (за винятком змінних ущільнювальних прокладок) не повинна мати тріщин. Будь-яка частина навушників не повинна відокремлюватись так, щоб правильне складання вимагало застосування інструментів або змінних частин.

  1. Зміни в зусиллі еквівалента притискального пристрою (охоплює необов’язкове занурювання у воду — комбінація під навантагою)

Середнє зусилля еквівалента притискального пристрою шести випробовуваних зразків після відповідного попереднього підготування комбінації навушників і захисної каски і випробовувань, визначених в 7.1.3.6 — 7.1.3.13 не повинно змінюватися більше ніж на ± 20% від середнього значення, заміряного відповідно до 7.4. Корпус каски, звукоізолювальні корпуси або притискачі не повинні мати поломок або тріщин.

  1. Акустичні втрати

Стандартні відхили для зразків базової комбінації від 1 до 10 (20 звукоізолювальних корпусів), занесених до звіту відповідно до 7.12.3.4, не повинні перевищувати 4,0дБ в чотирьох чи більшій кількості суміжних третинооктавних смуг і 7,0дБ у будь-якій окремій _ретино октавній смузі.

  1. Стійкість до підтікання

Для ущільнювальних прокладок з рідинним наповненням повинні бути відсутніми підтікання під час випробовування навушників відповідно до 7.13.

  1. Стійкість до займання

Під час випробовування відповідно до 7.14 жодна із складових частин навушників або притискачів не повинна займатися або продовжувати тліти після вилучення нагрітого стрижня.

  1. Мінімальна акустична ефективність

Під час випробовування відповідно до 7.14 значення (MfSf) навушників не повинні бути нижчі за наведені в таблиці 1.

Таблиця 1 — Вимоги до акустичної ефективності для комбінації навушників і захисної каски

f, Гц

125

250

500

1000

2000

4000

8000

(Mfsf)

5

8

10

12

12

12

12



  1. ВИПРОБОВУВАННЯ

    1. Зразки, попереднє готування і схема випробовування

      1. Зразки

Завжди треба випробовувати навушники і захисні каски призначені на продаж

Для наданої моделі навушників випробовують 10 зразків базових комбінацій, які нумерують від 1 до 10. Якщо ту саму модель навушників потрібно випробовувати з іншою моделлю або розміром захисної каски, випробовують шість подальших зразків додаткової комбінації (навушники і захисні каски) для кожної моделі або розміру. Такі зразки нумерують (в додаткових наборах) від 1 до 6.

  1. Попереднє готування і умови випробовування

Всі зразки попередньо готують і випробовують за умов з температурою (22 ± 5)°С і відносною вологістю повітря не більше 85%, якщо інше не визначено в процедурі випробовування.

  1. Схема випробовування

За винятком, який визначено у наступному параграфі, схема випробовувань 10 зразків базової комбінації і, у відповідному випадку, 6 зразків з набору додаткової комбінації така (див. рисунок 1): У випадку, якщо захисні каски постачають кількох розмірів, один вибраний розмір використовують для випробовування у базовій комбінації (за винятком випробовувань акустичної ефективності). Усі інші розміри захисної каски випробовують у додатковій комбінації (за винятком випробовувань акустичної ефективності). Випробовують акустичну ефективність для діапазону усіх розмірів захисних касок —див. 7.1.5.2 е).

Якщо комбінація навушників і захисної каски містить засоби регулювання зусилля еквівалента притискального пристрою, установіть мінімальне зусилля для усіх стадій попереднього готування і випробовування, якщо інше не визначено.

Примітка. Випробовування можна припинити, якщо зразок на задовольняє відповідній вимозі.

  1. Повністю звільніть комбінації навушників і захисної каски від упаковки і приєднайте навушники до захисної каски відповідно до інструкцій виробника навушників.

  2. Установіть регулювання звукоізолювальних корпусів і притискачів у середнє положення діапазону регулювання і попередньо підготуйте усі зразки, установлені в положенні (використовування, очікування, паркування) як після поставки від виробника, не менше 4 год у атмосфері, відповідно до 7.1.2.

Схема випробовування для зразків 1—6 базового і додаткового наборів така:

  1. Перевірте кожен зразок на відповідність вимогам 6.2 на здатність до регулювання, 6.3 до обертання звукоізоляційних корпусів, потім, після періоду не менше 4 год, вимогам 6.4 до притискального зусилля еквівалента притискального пристрою і 6.5 до тиску ущільнювальні прокладок.

  2. Якщо випробовування стійкості навушників до низьких температур відповідно до 6.7 необов’язкове, перевірте кожен зразок на відповідність вимогам 6.6 до ударної міцності до пошкоджень у разі упадення.

  3. Перевірте кожен зразок на відповідність вимогам 6.7 щодо стійкості до низької температури (необов’язкове випробовування).

  4. Випробуйте кожен зразок відповідно до 7.8 щодо гнучкості притискача або. У відповідному випадку, відповідно до 7.9 щодо міцності механізму очікування (включене випробовування гнучкості притискача).

  5. Вилучіть корпуси (якщо це можливо) або ущільнювальні прокладки і звукопоглиначі з кожного корпусу кожного із зразків, при цьому зідентифікуйте корпуси або звукопоглиначі для подальшого ідентичного складання. У випадку, якщо корпуси, ущільнювальні прокладки або звукопоглиначі не є з’ємні і (або) змінні, прокладки і звукопоглиначі повинні бути заізольовані у разі занурення у воду під час випробовування.

  6. Якщо занурення у воду навантаженої комбінації відповідно до 7.1.3.9, необов’язкове, занурте комбінацію навушників і захисної каски у воду.

  7. Виконайте занурення у воду кожного зразка комбінації відповідно до 7.11 (необов’язкове випробовування).

  8. Вилучіть зразки з ванни з водою та обов’язково зафіксуйте час вилучення і приєднання корпусів (якщо вони з’ємні). Видаліть надлишок води. Якщо звукопоглиначі були зняті, приєднайте їх, у цьому разі, для всіх зразків зі змінними ущільнювальними прокладками, виконайте їх заміну на нові за інструкціями виробника.

  9. Витримайте кожен зразок протягом (60 ± 5)_ри, які вимірюють від часу їх вилучення з ванни з водою 7.1.3.10, в умовах, визначених в 7.1.2. Зразу після цього заміряйте відповідно до 7.4 зусилля притиску еквівалента _ритис кального пристрою.