У разі укладання печива в ящики з гофрованого картону клапани кришок допускається зма­щу вати шаром клею, а місця стикування клапанів кришок повинні бути обклеєні клейовою стрічкою на паперовій основі згідно з ГОСТ 18251 чи Іншими плівками з клейовим шаром згідно з чинною нормативною документацією.

У кожний ящик з гофрованого картону повинен бути вкладений по периметру вкладиш з гофрованого картону.

Допускається під час пакування печива, фасованого на машинах типу «Флоупак» використо­вувати картонні коробки з подальшим пакуванням в ящики

У разі пакування вагового печива масою нетто до 4 кг допускається використання ящиків з гофрованого картону без вкладишів по периметру І хрестовини.

ч 4.4.9 Пачки, коробки та пакети із затяжним І цукровим печивом укладають у дощаті та фанери ящики згідно з ГОСТ 10131 чи багатооборотні ящики згідно з ГОСТ 11354 масою нетто, що не пере­вищує 16 кг, в ящики з гофрованого картону згідно з ГОСТ 13512 масою нетто не більшою, ніж 14 кг.

Коробки І пачки Із здобним печивом укладають у дощаті або фанерні ящики масою нетто не більшою ніж 12 кг або в ящики з гофрованого картону масою нетто, що не перевищує 9 кг. Па­кети із здобним печивом укладають в ящики масою нетто не більшою ніж 7 кг.

Дощаті ящики перед пакуванням у них коробок, пачок І пакетів вистилають пергаментом, підпергвментом. пергаміном, обгортковим чи парафінованим папером, а в ящиках з гофрованого картону або фанерних застилають лише дно I верхній ряд печива

За вимогою слецсложивача в фанерні ящики та ящики з гофрованого картону після вистилання додатково вкладають плівкові мішки-вкладиші згідно з ГОСТ 19360.

Не дсг удається /па<жуеяти в «цих» пачки. коробки та пакети з непросохлими етикетками І "MEpHztv знаками.

Допускається упаиовуваги фагтеане печиво • поворотну тару. В такому випадку тара повин­на бути чистою, і перед укладанням продк сці П вистилають з усіх сторін пергаментом, підпарга- мен'ом сб.-op легшим чи параф нован-м па лесом

4 4.10 У разі внутрішньом ськмж перевезень допускається упаковувати фасоване печиво в тару — сбгаснакня згдно з ГОСТ 24831 чи згідно з іншою нормативною документацією, фасо­ване в соробкм — в два шарм щ ломото папку з перев’язуванням шпагатом чи обклеюванням клейо- воо стрчсжх

  • дгя члрсессо І затяжного печива — не більше ніж 10 кт;

  • дгя здобного печива — х більше тж7кг

4 4 11 У разі відвантаже-««я водним транспортом, під час перевезень, пов'язаних з переван­таженням, печиво -.овлею 5у~> упаковане в дощаті чи фанерні ящики.

Гід нас перевезете, у огтей-ерах печиво допускається упаковувати в ящики з гофрованого картону

4 4 12 Печиво дтя «рвім з тропчним кліматом упаковують у металеві, герметично запаяні банки, б потім у транспортну тару відповідно до закону про зовнішньоекономічну діяльність. Допускаєть­ся використовувати іншу тару за погодженням Із замовником.

4 4 13 Печиво для районів Крайньої Півночі і прирівняних до них районів упаковують згідно з ГОСТ 15546

4 4 14 Допустим: відхилення маем нетто пакувальної одиниці печива становлять у відсотках не більші ніж.

мінус 10.0 —до 50 г включно.

мінус 5.0 — понад 50 до 403 г.

мінус 2,5 — » 430 до 500 п

Мінус 1,5 —» 500 до 1000 г.

мінус 1.0 —» 1000 г

У раж пакування вагового печива в ящики допускається відхилення маси нетто — мінус 0,5 %.

Пржміти 1 Ьслжльн-я мао* нетто за верхньою границею не обмежується.

Привели Z В сумк-л» чв наборах здобного печива допускаються відхилення t 10 % від маси нетто кожної назви, пврад- Ькьо’ реідатг/рою

  1. 5 Маркування

  2. 5 1 На коробках, банках, пачках, пакетах з печивом повинне бути марковання, що містить: — назву підприсмства-виробника, його адресу і (або) телефон, — назву продукції;

  • масу нетто;

  • двту виготовлення (під час фасування на автоматах ПАК-10 на пачки наносять місяць та рік);

  • термін придатності до споживання або кінцевий термін споживання;

  • інформаційні дані про харчову (білки, жири, вуглеводи) і енергетичну цінність 100 г продук­та (додаток Б);

  • умови зберігання,

  • позначення цього стандарту.

На коробках, банках, пачках і пакетах, з діабетичним печивом додатково зазначають:

  • назву цукроза мінник» та інформацію про нього,

  • вміст (розрахунковий) у грамах на 100 г продукту цукрозамінника, загального цукру (в пе­рерахунку на сахарозу);

  • нагие •В.'киват-и за призначенням лікаря»;

  • добову норму вживання ксиліту (сорбіту) — не більше ніж ЗО г;

  • символ, що характеризує належність печива до групи діабетичних виробів.

Допускається марковання на пакетах з целофану та полімерних плівок замінювати вкладеним усередину ярликом із маркованнням, нанесеним друкарським способомдстузчл-аі

Допускається під чнс фасования пвчкаа на йпормо пакуіальпмх автоматах у плівку snort- марних матеріалів заначати масу нетто 1 дату виготовленая

  1. .2 Транспорт» маркування — згідно а ПОСТ 141® а «несення- мвніпуяяцій'их шагів «Крихке. Обережно»,«Беретта від вологи».

На колегу одиницю транспортної тари наносять марнуванні, що хержтвриує прсдукцін :

назву підірмємствз-виробнжка, його адресу і (або) телефон.

  • назву продукції:

  • масу нетто, кг;

  • кільгість пакувальних одиниць І «асу нетто лагуеагьної одмжці (дпа фасованою пешза).

  • дату виготовлення;

  • термін придатності до спожввенкя або гіщеаий терзгін споживаная;

  • умови збврігзгня;

  • позначення цього стандарту.

  1. Маряванж печива для «спорту, за необхідності. оформлюють мстиш срапм-ооіупцк

  2. Маргаваннв продукції на гажнй пакувальній одиниці повинно ігістата склад пешее, вклю­чаючи перепік сароввни. гарчових бара-мків тоаод.

  3. Марковен™ наносять наспеюваннвм ярлика або нанесеньем виразного відбитку графе ротом чи штампувальною фарбою, що «в звивається І не має запаху

Нв тару З печивом для експорту жарховакчя наносятьчоркзю фарбою, що не змивається 1 мв має запаху, через трафарет або штампом на обидві торцеві чибКмі сторони ящикв

  1. Номер укладальника чи зміни зазьечають м ярлику, вкладеному всередину горобочсж. банок, пачок, пасатів ебоящигів, ча проставляють штемпелем на зовні їхній сторожі тщм.

  2. Для продутції, на пройшла державну сертифікацію, на кожній пакуяальнй одіницісгае- лггь звак Відповідності звідно з ДСТУ 229S.

  3. Вимога до воквмигів якості, хдаожиього оформлення. пакування, маркувтня мажуть буп змІнеМ □ідг.овіднэ до вми>г зсеніижьоесоноиічнсі органЬадії.

5 ВИМОГИ БЕЗПЕКИ

  1. Під час виробництва печива сл|ц керуватися вимогами безпеки, ягі встаншлвгі «Санитарными прааклаьм длв предприятий кондитерской промышленности» Мв 945а.

  1. Технологічне усталюванні потайне відповідати ввыогам ГОСТ 122.803.

  2. Технологічний процес поеми здійоповатмст згідю з ГОСТ 12.3.002

  3. 4 Псвітря робочої зони гасазнне відповідати вимогам ГОСТ 12.1.005.

в ВИМОГИ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

  1. Стічні води ПІД вас мтробниодва печива повинні очищуватись та відпсвіднтм вимотав СанПвН 4630.

  2. Контроль ад вигадом гренадно дрпустммю рівнів шгідпявж р*ювж в атмовферу афАсыоктъся зфвноз ГОСТ 1Т2.3Д2 I СанЛгії <946.

  3. Оадрож грунту «ф забруднення побутовьмм І цкміслсжимивфшдами здВстихться в|дп«- гідно до вимог СанПиН С-12МСТ0.

  4. ПРАВИЛА ПРИЙМАННЯ

    1. Для TWMBB, яке гідправлявть нв експорт, ігістржжіств©виробник видає довуме>г про ябсь гідпоіідно до вимогаовгішньваковомризї фгаиквації

  1. Масовг частку золи, нврвзчявної в рстчммі з масовою часткою соляна кислоти 10 Я, підпрвємство-вмроСннк Емзначає періодично, ага не рідша, мЬкодм- раз за півріччі, атаажвйрдм- гідно до ввмог зовнілньоекоюмічної срганЬацГ.3 Масову частку цукру та жиру в печиві визначають за вимогою споживача.

  2. 4 Періодичність визначення вмісту токсичних елементів установлюють згідно з методични­ми вказівками «Порядок та періодичність контролю продовольчої сировини та харчових продуктів за показниками безпеки» Nt 5 08 07/1232.

  3. 5 Перюдичнють санітармо-бактерюлопчного контролю має бути погоджена з місцевими орга­нами Держсачнагляду і гарантувати епідемюлолчну безпеку продукції.

  4. МЕТОДИ КОНТРОЛЮ

    1. Відбір і підготовка проб — згідно з ГОСТ 5904, ГОСТ 26668. ГОСТ 26669, ГОСТ 26929.

8 2 Методи випробувань — згідно з ГОСТ 5897, ГОСТ 5898, ГОСТ 5899, ГОСТ 5900 ГОСТ 5901. ГОСТ 5903, ГОСТ 10114. ГОСТ 26927, ГОСТ 26930 — ГОСТ 26934.

8.3 Масову частку загального цукру і жиру в глазурованому печиві та в печиві з начинкою визначають без глазурі і начинки

8 4 Намочуванктгь у здобному ’’вчив: визначають тільки в пісочно-виїмковому, а також у цукровому печиві вигстоале-ому без додавання родзинок, цукатів, подрібнених горіхів, без оз­доблення поверхні та прошарків начинки

8 5 Відбір і підготовку проб для мікробіологічних аналізів здійснюють згідно з ГОСТ 26688, ГОСТ 26669, методи куіь’ивуьз—я мікроорганізмів — згідно з ГОСТ 26670, апаратура та живильні середовища — згідно з ГОСТ 27543, мікробіологічний контроль — згідно з ГОСТ 26968, ГОСТ 26972, СамПиН 42-123-4940.

8 6 Контроль за вмю*ом патогенних мікроорганізмів здійснюють за порядком державного на­гляду санггар«о-епдемюлогі--н стинцг за затвердженими методами.

8 7 Сертифікаційні випробування здійснюють за порядком, установленим органами сертифі­кації. які акредитовані в систем: УчзСЕПРО.

9 ТРАНСПОРТУВАННЯ ТА ЗБЕРІГАННЯ

9 1 Печиво транспортую’^ всіма видами транспорту в критих транспортних засобах згідно з правилами перевезення вантаж», чинними на даному виді транспорту.

Не допускається використовувати транспортні засоби, якими перевозилися отруйні та з різким запахом вантажі а також транспортувати разом із продуктами, що мають специфічний запах.

Пакетування вантажів — зпдмо з ГОСТ 23285, ГОСТ 26663

9.2 Під час транспортування, навантаження та розвантаження печиво повинне бути захище­не від атмосферних опадів

9 3 Печиво збергають у сухих, чистих, добре вентильованих складах, яю не мають сторонньо­го запаху, не заражені шкідниками хлібних запасів, за температури (18 * 3) °С І відносної вологості повітря, що не перевищує 75 %

Печиво не повинне зазнавати впливу прямих сонячних променів

Не допускається зберігання печива з продуктами, що мають специфічний запах.

9 4 Ящики з продукцією під час зберігання на складах повинні бути встановлені на стелажах штабелями висотою не більшою ніж 2 м.

Під час зберігання продукції на піддонах висота штабеля не повинна перевищувати:

  • З м — для ящиків з гофрованого картону,

  • 4 м — для ящиків дощатих і фанерних

Відстань від джерел тепла, водопровідних і каналізаційних труб не повинна бути меншою ніж 1 м.

Між штабелями та стіною залишають проходи не менші ніж 0,7 м.10 ГАРАНТИ ВИРОБНИКА

  1. Вироби» гарантує відковідаість печм мшогам цього стандарту в риі дотримання умов транспортування та зберігання.

/10.2 Термін придатності до споживаїня печива з дня жготоаланнж

І —для печива цутрового ті звтвжнсго —3 міс,

/ — для печива «Сфесв» — 2мкх

  • для печива цутрового ті затяжного. упакованого а полімерну пліву — 6 міс;

  • для печива з майонезом —1,5 міг,

  • для здобюго оечиаа з масовою частою «мру до 20 % — БО діб;

  • для здобного мчива з масовою частою вмру до 20 %» цо упаковане а повіт роеепрвнмгй матеріали, дивовані для вчкоряставня Міністорстеом схорони здоров'я УтраТм*. затипом ишмарту або тариосгвюванням — 3 міс;

  • для здобного печива з масовою частимо жеру до ЗО %, виготовленого на «новіросгмннж жирів тривалого терміну зберігання що упавванв в полімерні «нгтаріалм. дозволені для вигори» таиня Міністерством схорони здоров'я Україки, за типом конверту або тармослаюеаннам —2 міс;

  • для здобного печива з иасквою частгою жиру понад 20 % та печива «Золотий росток» — ЗО діб;

  • для вівсяного лечгеа вагового і фасованого а коробки, пата І паяти — 1 міс;

  • для вівсяного печива, упакованого в повітронепроникні полімерні матеріалі (ntrtnparlnen, металізованій поліпропілен) — 2 йс;

  • для іівсжого печива, упаксвансго в повпронепроникні дво-1 тришарові полімерні матері­али — 3 міс

Термін придатності до споживання глазурованого та перешарованого печива встановлюють за печжом з найбільшою масовою часткою жиру, а у випадку, вали термін придатності до птао- вяння іачинхи менший, то за терміном придатності до споживання начьмкм.

Термн придатності до споживання cyuhui або набору здобного печива встааоалоють за па­ктом * найбільиою массвою частгою жиру,

  1. Термін лрадятносп до паював цукрового ш знгяжюго печива, аго відправляють у ражми зі спедафЬміма сімагачнини умовами, а даток для спецспажиаачіа - 6 міс