Таблиця 7 — Перелік випробувань дослідного зразка (із посиланням на номери підрозділів та підпунктів), які має пройти модифіковане ПКО

Послідовність випробувань

Випробування

Поси­лання

Застосовують для класу ПКО

№ зразка4

РС/СС

св

Головні

Інші3'

Головні

Інші3'

ІЕС 60947-3

ІЕС 60947- 4


ІЕС 60947-2

ІЕС 60947-3

ІЕС 60947-6-2


І Загальні технічні характеристики

а) Вимоги до конструкції

9.2



X




X

1

Ь) Функціювання

9.3.3.1

X

X

X

X

X

X

X

с) Регулювання, послідов­ність та межі роботи

9.3.3.2

X

X

X

X

X

X

X

d) Підвищення темпера­тури")

9.3.3.3

X

X

X

X

X

X

X

е) Діелектричні властивості

9.3.3.4

X

X

X

X

X

X

X

1!

Робочі характеристики

f) Вмикальна та вимикаль- на здатності, зокрема ви­пробування роботи блоку­вальних пристроїв

9.3.3.5

X

х9>


X

X

хд)


1

а) Робоча працездатність (електрична)

9.3.3.6.2

X9

хд)


хд)

хд)

хд)


— Перевіряння електричної МІЦНОСТІ ІЗОЛЯЦІЇ*)

9.3.3.4

X

X

X

X

X

X

X

h) Робоча працездатність (механічна)

9.3.3.6.3

X

Х9)

X

X

X

хд)

X

III Перевіряння стійкості до короткого замикання

і) Вмикальна здатність за короткого замикання

9.3.4.2.2

Xе)

ХС>


Xе)

Xе)

хс)


1

j) Вимикальна здатність за короткого замикання

9.3.4.2.3

Н/з

Н/З


х=)

Xе)

хо


к) Сила короткочасно ‘ витримуваного струму

9.3.4.3

ХЬ).Ф

xb),d)

Xй)

Н/з

Н/з

Н/з


1) Сила умовного струму короткого замикання

9.3.4.4

Xе)

Xе)


Н/з

Н/з

Н/з


— Перевіряння електричної МІЦНОСТІ ІЗОЛЯЦІЇ®)

9.3.3.4

X

X

X

X

X

X

X

— Перевіряння підвищення температури®)

9.3.4.3

X

X

X

X

X

X

X

IV Випробування на вплив зовнішніх чинників

т) Електромагнітна суміс­ність

9.5

X

X

X

X

X

X

X

1



Н/з: Не застосовують

  1. Для зручності частини, що не є головними частинами (наприклад призначені для керування ПКО: керувальні перемикачі, механічні блокувальні пристрої тощо), називають іншими частинами.

  2. Стосовно застосування див. також 8.2.5.1 та 9.3.4.3.

  3. Якщо застосовують (див. 8.2.5.3, 9.3.4.2 та/або 9.3.4.4).

  4. Тільки в разі встановлення в спеціальному кожуху.

  5. Лише в разі потреби випробування робочих характеристик та/або випробування стійкості до короткого замикання.

  6. Випробування можуть проводити тільки на одному зразку на вибір виробника.

  7. Якщо застосовують (див. також 9.3.3.5.3 та/або 9.3.3.6.1).

h) Випробування необхідні тільки в разі, коли пропускна спроможність за струмом внутрішніх провідників менша, ніж та, яка має бути згідно з таблицями 9 та 10 ІЕС 60947-1.

  1. Характеристики за умов, що немає навантаги, номінальноїнавантаги та переван­таження

    1. Функціювання

Робочий механізм

Необхідно перевірити, що ПКО працює так, як зазначено у 8.2.1.1, а), Ь) та с).

Для ПКО, у якому електромагніти приводять у дію головні контакти, головні контакти мають роз­микатися або замикатися без ривків, коли напруга живлення керування збільшується від нуля або знижується від номінального значення Us, залежно від ситуації, зі швидкістю 0,2 Us за секунду. Це випробування не застосовують для апаратів, що приводять в дію завдяки накопиченій енергії.

  1. Регулювання, послідовність та межі роботи

    1. Загальні положення

ПКО має проходити випробування, щоб перевірити його технічні характеристики на відповідність вимогам 8.2.1.2. Деталі випробування наведено нижче.

  1. Умови перенапруги

Виводи нормального й альтернативного джерел живлення АПКО та котушку керувального елект­ромагніту ДПКО підключають до напруги, що становить 110 % від номінальної робочої напруги, на період часу, достатній для досягнення котушками електромагнітів, що отримують живлення під час експлуатування, сталої температури.

  1. Умови зниження напруги для електромагнітних реле напруги

Котушки реле напруги, якщо вони є, підключають до напруги, що становить 95 % від їхнього номінального значення спрацьовування (реле не повинні спрацьовувати), та витримують за цієї на­пруги протягом 4 год.

  1. Робота за зникнення напруги живлення

АПКО підключають (без навантаги) до обох кіл нормального й альтернативного джерел живлення номінальної напруги та частоти, як показано на рисунку 1. АПКО має бути в положенні нормального джерела живлення.

Якщо одну з контрольованих фаз нормального джерела живлення буде відімкнено, то АПКО має перемкнутися на альтернативне джерело живлення. Якщо фазу нормального джерела живлення буде знову підімкнено, то АПКО має повернутися в положення живлення від нормального джерела.

Це випробування повторюють для кожного із контрольованих провідників нормального джерела живлення, які будуть відключати по черзі.

  1. Робота за зниження напруги живлення

Якщо забезпечено наявність давана відхилу напруги нормального джерела живлення, то ПКО підмикають так, як зазначено у 9.3.3.2.4, і напругу на кожному контрольованому провіднику нормаль­ного джерела живлення знижують по черзі до значення, визначеного виробником, і потім відновлю­ють до початкового значення. Це випробування повторюють зниженням напруги на всіх фазах нор­мального джерела живлення одночасно та відновленням напруги до початкового значення.

Під час кожного з цих випробувань ПКО має перемикатися в альтернативне положення, коли на­пруга знижується, і повертатися до положення нормального живлення, коли напруга відновлюється.

  1. Перемикання за наявності альтернативної напруги або напруги-частоти

Якщо забезпечено наявність давана напруги та частоти альтернативного джерела живлення, то ПКО підключають так, як показано на рисунку 1. Значення спрацьовування напруги та частоти, за яких відбувається перемикання з нормального джерела живлення на альтернативне джерело живлення, має бути перевірено відповідно до переліку а) чи Ь) нижче залежно від конкретного випадку.

  1. Для випадку наявності давана напруги альтернативного джерела живлення

Якщо напруга альтернативного джерела живлення є нижчою ніж значення, визначене виробни­ком, і нормальне джерело живлення має номінальну напругу, то треба відімкнути одну з ліній нор­мального джерела живлення і потім поступово підвищувати напругу альтернативного джерела жив­лення. Перемикання з нормального на альтернативне джерело живлення має відбутися в межах напруги, визначених виробником.

  1. Для випадку наявності датчиків напруги-частоти альтернативного джерела живлення

Якщо нормальне джерело живлення має номінальну напругу й одну із ліній живлення відімкнено, то:

Починаючи з частоти альтернативного джерела живлення, нижчої від рівня спрацьовування, треба підтримувати напругу цього джерела на мінімальному визначеному рівні та поступово підвищу-вати його частоту. Перемикання на альтернативне джерело живлення має бути в межах частоти, ви­значених виробником.

  1. Починаючи з напруги альтернативного джерела, нижчої від рівня спрацьовування, треба підтримувати його частоту на мінімальному визначеному рівні та поступово підвищувати його напругу. Перемикання на альтернативне джерело живлення має бути в межах напруги, визначених виробником.

  1. Підвищення температури

Випробування на підвищення температури треба виконувати відповідно до 8.3.3.3 ІЕС 60947-1 та відповідно до вимог, викладених у 8.2.2 цього стандарту.

  1. Діелектричні властивості

Застосовують вимоги 8.3.3.4 ІЕС 60947-1 із наведеними нижче змінами.

  1. Випробування дослідного зразка

Застосовують вимоги 8.3.3.4.1 ІЕС 60947-1 разом із наведеним нижче доповненням:

— Таке речення в кінці переліку 1):

Металеву фольгу не треба застосовувати для перевіряння на міцність ізоляції в разі дії напруги промислової частоти після випробування на вмикання, вимикання, робочу працездатність та стійкість до короткого замикання.

— Таке речення після другого абзацу переліку 2) Ь):

Кола керування ПКО, що їх підімкнено між фазами та вони перебували під дією нижчих значень випробувальної напруги С/Ігпр, ніж визначені в 7.2.3.1 та 8.3.3.4.2 ІЕС 60947-1, може бути відімкнено для цього випробування.

— Таке речення після першого абзацу переліку 2) в) іі):

У разі, де коло керування, яке зазвичай підімкнено до головного кола, є відімкненим (згідно з 8.3.3.4.1,2) Ь)), у протоколі випробування треба зазначити метод, який застосовують, щоб утриму­вати головні контакти в замкненому стані, за потреби.

— Таке речення в кінці 8.3.3.4.1, перелік 8):

Для обладнання, придатного для забезпечення ізоляції, силу струму спливу треба вимірювати по шляху через кожний полюс, коли контакти перебувають у розімкненому стані за випробувальної напруги 1,1 Ue, і ця сила струму не повинна перевищувати 0,5 мА.

Перевіряння імпульсної витримуваної напруги, що діє на розімкнуті контакти, не потрібно для обладнання, не придатного для забезпечення ізоляції (див. 8.3.3.4.1,2) с) і v) ІЕС 60947-1).

  1. Вмикальна та вимикальна здатності

    1. Загальні умови випробування

Застосовують вимоги 8.3.3.5.1 ІЕС 60947-1.

  1. Випробувальне коло

Застосовують вимоги 8.3.3.5.2 ІЕС 60947-1, за винятком того, що підімкнення ПКО до випробу­вального кола на боці джерела живлення має бути таким, як зображено на рисунку 2 чи 3.

Для категорій застосування АС-36А чи АС-36В та DC-36A чи DC-36B навантаження має бути таким, щоб отримана номінальна сила робочого струму разом із короткочасним перехідним струмом під час вмикання були такими, як зазначено в таблиці 2. Сила перехідного струму вмикання має до­сягати пікового значення в межах 5 мс після замикання кола. Може бути застосовано будь-яке прий­нятне навантаження, зокрема: