5.5. Під час попередніх випробувань повинні бути розглянуті:

5.5.1. Технічні умови на виготовлення (проект), паспорт, інструкція з експлуатації та монтажу, технічний опис кожної підйомної споруди.

5.5.2. Креслення загального виду та вузлів підйомних споруд.

5.5.3. Робочі креслення вузлів, в процесі виготовлення яких

були внесені зміни, а також документи, що підтверджують погодження таких змін з розробником.

5.5.4. Акти приймання підйомних споруд відділом технічного контролю (далі — ВТК).

5.6. Попередні випробування проводяться за програмою та методикою, що склав розробник проекту.

5.7. Після доробки підйомних споруд у відповідності з зауваженнями, що зроблені в процесі попередніх випробувань, підйомні споруди пред'являються приймальній комісії.

5.8. Комісія для проведення приймальних випробувань дослідного зразка підйомних споруд призначається у відповідності з ГОСТ 15.001. Представник органів Держнаглядохоронпраці України в склад комісії призначається Комітетом.

5.9. Про пред'явлення до приймальних випробувань дослідних зразків підйомних споруд Комітет повинен бути повідомлений не менше, ніж за 15 днів до початку випробувань.

5.10. Комітет в необхідних випадках залучає фахівців монтажних, ремонтних, експлуатаційних організацій або технічних експертів ЕТЦ для попереднього, до початку роботи комісії, ознайомлення з дослідними зразками підйомних споруд та технологічною документацією на них.

5.11. Вивчивши подану документацію, залучені Комітетом фахівці подають в письмовому вигляді свої зауваження та пропозиції представнику, призначеному Комітетом — члену комісії з приймальних випробувань дослідних зразків підйомних споруд. В необхідних випадках зауваження фахівців можуть бути розглянуті на технічній раді територіального управління або в Комітеті.

5.12. Приймальні випробування дослідних зразків проводяться за програмою, складеною розробником проекту та погодженою з Комітетом.

5.13. Під час приймальних випробувань дослідних зразків підйомних споруд представник, призначений Комітетом, повинен перевірити по технічній документації та шляхом огляду відповідність підйомних споруд та їх окремих елементів НД, а також упевнитися в тому, що дотримані умови, про які завод інформував територіальне управління при одержанні дозволу на виготовлення дослідних зразків.

5.14. Наслідки попередніх та приймальних випробувань дослідних зразків оформляються протоколом та актом у відповідності з ГОСТ 15.001.

5.15. За наслідками випробувань комісія складає:

5.15.1. Перелік зауважень, що підлягають усуненню до запуску підйомних споруд у серійне виробництво.

5.15.2. Перелік зауважень, що підлягають усуненню до вводу дослідних зразків (партії) підйомних споруд у постійну експлуатацію.

5.16. Згідно з п. 4.6 дослідних зразків виготовлено декілька і всі вони однакові, приймальні випробування дозволяється провести на одному зразку, а недоліки за результатами випробувань усунути на всіх зразках.

5.17. Дослідні зразки (партія) після усунення всіх виявлених комісією недоліків та підпису акта приймальних випробувань пред'являються на реєстрацію і допускаються в експлуатацію в порядку, встановленому Правилами.

5.18. Акти приймальних випробувань дослідних зразків підписуються представником, призначеним Комітетом після усунення всіх недоліків, відмічених комісією, що підлягають усуненню до вводу дослідних зразків (партій) в експлуатацію.

5.19. При позитивних наслідках приймальних випробувань дослідних зразків проект технічних умов на виготовлення погоджується Комітетом.


6. Видача дозволів підприємствам, які вперше приступають до серійного виготовлення підйомних споруд


6.1. Дозвіл на серійне виготовлення підйомних споруд (установочної партії) підприємству, яке вперше приступає до їх виготовлення, видається територіальним управлінням на підставі листа підприємства, в якому вказуються тип, модель (конструктивне виконання) та характеристики підйомних споруд, що підлягають виготов-

ленню.

6.2. До листа додаються:

6.2.1. Зразок заповненого паспорта підйомної споруди.

6.2.2. Інструкція з експлуатації і монтажу, технічний опис підйомної споруди.

6.2.3. Копія акта та протоколу приймальних випробувань дослідного зразка.

6.2.4. Технічні умови на виготовлення, погоджені з Комітетом.

6.2.5. Креслення загального виду підйомної споруди та основних її вузлів.

6.2.6. Довідка про наявність розроблених технологічних процесів та відповідної оснастки для серійного виготовлення підйомних споруд (установочної партії).

6.2.7. Копія наказу про призначення комісії з атестації зварників.

6.2.8. Список атестованих зварників.

6.2.9. Довідка про укомплектованість штату та навченість працівників ВТК, забезпеченість їх необхідною документацією та засобами контролю.

6.2.10. Положення про організацію навчання та перевірки знань НД у працівників підприємства, які пов'язані з проектуванням та виготовленням підйомних споруд і контролем якості їх виготовлення.

6.2.11. Копія наказу про призначення постійно діючої комісії з перевірки знань НД працівниками підприємства.

6.2.12. Довідка про перевірку знань НД у членів комісії підприємства, вказаної у п. 6.2.11.

6.2.13. Відомості про перевірку комісією підприємства знань НД на виготовлення інженерно-технічними працівниками, які пов'язані з виготовленням підйомних споруд та контролем їх якості.

6.3. У випадку виготовлення підйомних споруд за кресленнями іншого підприємства територіальному управлінню, крім матеріалів, передбачених п. 6.2, подається також довідка, що у передану документацію внесені всі зміни, прийняті до моменту передачі.

6.4. Технічні умови на виготовлення підйомних споруд на рівні з іншими вимогами повинні мати відомості про матеріали, що застосовуються, вказівки про контроль якості зварки та норми бракування, а також порядок приймання готового виробу.

6.5. Інструкція з експлуатації підйомних споруд повинна містити відомості, які передбачені Правилами та ГОСТ 2.601. В ній також вказуються працевитрати (в людино-годинах) на проведення технічного обслуговування підйомних споруд (за винятком ліфтів, підвісних канатних доріг, ескалаторів та фунікулерів), нормативи

часу (в машино-годинах) для проведення кожного виду планово-попе-реджувального ремонту та технічного обслуговування, перелік вузлів та деталей, які швидко зношуються, та норми їх зносу.

6.6. У випадках застосування на крані, як вантажного візка, електричної талі, до паспорта крана додається паспорт талі, а також інструкція з її експлуатації, монтажу та технічний опис.

6.7. У випадку установки на крані спеціального підйомника (ліфта) до паспорта крана додається паспорт цього підйомника (ліфта), інструкція з його монтажу та експлуатації, якщо про це немає відомостей в інструкції крана.

6.8. Список атестованих зварників подається за встановленою формою (додаток N 2). В графі 5 списку атестованих зварників вказуються види зварки (ручна, електродугова, газова, напівавтоматична або автоматична, в середовищі захисних газів тощо), до виконання яких допускаються зварники, положення зварних швів в просторі (нижнє, вертикальне, стельове) та матеріали, які зварюються (сталь вуглецева, низьковуглецева, низьколегована).

6.9. Якщо на підприємстві призначено декілька комісій з перевірки знань працівників підприємства, то подаються списки членів всіх комісій. При цьому в положенні про організацію навчання, перевірку знань або в наказі по підприємству чітко визначаються межі діяльності кожної комісії, з таким розрахунком, щоб всі комісії забезпечували перевірку знань всього контингенту працівників, пов'язаних з проектуванням та виготовленням підйомних споруд. Відомості про перевірку комісією підприємства знань НД інженерно-технічними працівниками, пов'язаними з проектуванням, виготовленням підйомних споруд та контролем якості за їх виготовленням, подаються за встановленою формою (додаток N 3).

Для підприємств з великою чисельністю ІТП відомості про перевірку їх знань за погодженням з територіальним управлінням можуть бути подані у вигляді довідки.

6.10. Територіальне управління за поданою документацією повинне упевнитись у тому, що підйомні споруди, технічні умови на їх виготовлення відповідають Правилам, а інструкції з експлуатації містять необхідні вказівки по безпечній роботі підйомних споруд з урахуванням їх конструкції та призначення.

6.11. Територіальне управління розглядає подану документацію протягом 15 днів. При необхідності за поданими матеріалами воно може вимагати висновок головного науково-дослідного інституту або експертно-технічного центру.

6.12. При відсутності по поданій документації зауважень представник територіального управління проводить перевірку підприємства на предмет технологічної готовності його до виготовлення вказаних в листі підйомних споруд.

6.13. При перевірці підприємства необхідно звернути увагу на:

6.13.1. Документацію по організації приймання, зберігання та видачі у виробництво металу, матеріалів та вузлів; порядок маркування металу, його обліку та контролю, який виключає застосування при виготовленні підйомних споруд невідповідних марок сталей.

6.13.2. Наявність умов та організацію зберігання комплектуючих виробів, електродів, зварювального дроту, флюсів тощо з метою недопущення їх зіпсування і виключення видачі у виробництво неякісних матеріалів.

6.13.3. Наявність технологічної оснастки для складання, зварки металоконструкцій, обкатки механізмів та приводів.

6.13.4. Наявність умов для перевірки та налагодження приладів безпеки, які встановлюються на підйомних спорудах.

6.13.5. Наявність умов для виконання зварки та контролю якості її у відповідності з вимогами НД на виготовлення.

6.13.6. Наявність умов для проведення технічного огляду підйомних споруд у випадках, передбачених Правилами.

6.13.7. Наявність схем стропування, кантовки, транспортування обладнання та металоконструкцій, які виключають їх пошкодження та забезпечують безпечне переміщення.

6.13.8. Укомплектованість штату ВТК, навченість його працівників, забезпеченість їх необхідною технічною документацією та засобами контролю, організацію постів ВТК з метою недопущення браку в процесі виготовлення підйомних споруд, організацію приймання готової продукції.

6.13.9. Включення в комплект поставки спеціальних пристроїв та інструменту (якщо він потрібен для проведення технічного обслуговування та ремонту).

6.14. При позитивній оцінці наслідків перевірки територіальне управління видає дозвіл на виготовлення підйомних споруд, вказаних в листі підприємства: типу, моделі (конструктивного виконання). Дозвіл видається за встановленою формою (додаток N 4). При видачі дозволу на разове виготовлення вказується кількість

підйомних споруд, яка дозволена для виготовлення.

6.15. Дозвіл на виготовлення підйомних споруд для власних потреб неспеціалізованому підприємству в кожному випадку видається територіальним управлінням на підставі розгляду таких документів:

а) зразка заповненого паспорта;

б) збірних креслень підйомної споруди та її основних вузлів;

в) проекту технічних умов на виготовлення;

г) довідки про наявність зварників, які витримали випробування у відповідності з Правилами атестації зварників, та інші документи, передбачені відповідними Правилами.

Територіальне управління видає дозвіл на підставі позитивних висновків проведеної його представником перевірки наявності умов на підприємстві для якісного виготовлення підйомних споруд.

Кожна підйомна споруда, що виготовляється для власних потреб, підлягає випробуванням як дослідний зразок.

6.16. Про виданий дозвіл на виготовлення підйомних споруд територіальне управління зобов'язане письмово повідомити Комітет у місячний строк. В повідомленні вказується:

- підприємство, якому видано дозвіл на виготовлення підйомних споруд, та його відомчу підпорядкованість;

- адреса підприємства, номер телефону;

- найменування, модель (конструктивне виконання) підйомних

споруд (обладнання);

- основні параметри;

- найменування організації, яка розробила проект;

- рік початку виготовлення;

- заплановане виготовлення.

6.17. Видача дозволу підприємству, яке виготовляє підйомні споруди індивідуального виконання, здійснюється в порядку, визначеному п. 6.1, за поданням документів, вказаних в пунктах 6.2.1- 6.2.6.


7. Видача дозволів підприємствам на виготовлення підйомних споруд,

по закінченні строку раніше виданих дозволів


7.1. По закінченні строку дії раніше виданого дозволу на виготовлення підйомних споруд підприємству видається територіальним управлінням новий дозвіл на підставі листа, до якого додаються довідки:

7.1.1. Із зазначенням одержаних підприємством рекламацій та вжитих по них заходах.

7.1.2. Про кількість виготовлених підйомних споруд за період дії раніше виданого дозволу та вжитих підприємством заходів по забезпеченню в нових умовах вимог, які містяться у пунктах 6.13.2 - 6.13.8.

7.2. При відсутності зауважень по поданій документації представником територіального управління проводиться перевірка підприємства. При позитивних наслідках перевірки підприємству видається новий дозвіл на виготовлення підйомних споруд на черговий строк.

Якщо під час останньої перевірки підприємства не було виявлено серйозних порушень, то з розсуду керівництва територіального управління перевірка підприємства може не проводитись.


8. Видача дозволів на виготовлення підйомних споруд

у випадку зміни їх паспортних характеристик


8.1. Підприємству, яке виготовляє підйомні споруди, видається новий дозвіл на їх виготовлення у випадку:

8.1.1. Зміни паспортних характеристик (вантажопідіймальність, режим роботи, швидкість робочих механізмів, проліт, виліт, висота підіймання вантажного гака крана, ліфта, підйомника або ескалатора) або застосування нетипових вузлів (вузлів, які раніше не застосовувались при виготовленні).