2. Електрокари, електровізки, автонавантажувачі, електронавантажувачі повинні бути обладнані:

гальмами з ручним і ножним керуванням, звуковим сигналом, стоп-сигналом;

освітленням (фарами);

автоматичним пристроєм для вимикання двигуна і вмикання гальма у разі звільнення водієм ручки керування.

3. Електронавантажувачі для підіймання вантажу на висоту більше ніж 2 м слід обладнати міцною решіткою над місцем водія чи кабіною та пристроями для захисту механізму підіймання від перенавантажень.

4. Електровізки слід обладнати пристроєм для запобігання саморозчіпленню.

5. Автонавантажувачі з механічною системою підіймання вантажу слід обладнати кінцевими вимикачами для вимкнення системи у разі перевищення висоти підіймання.

6. Навантажувачі з вилковими захватами для переміщення вантажів невеликих розмірів слід обладнати запобіжною рамкою для унеможливлення падіння вантажів.

Продовжувачі вилкових захватів необхідно обладнати фіксаторами для надійного закріплення.

7. Електрокари і автонавантажувачі необхідно ставити в гаражі або в виокремлені місця для запобігання захаращуванню проходів, проїздів, виходів.

6. Конвеєри

1. Будова і експлуатація конвеєрів всіх типів повинні бути відповідно до вимог ГОСТ 12.2.022-80 «ССБТ. Конвейеры. Общие требования безопасности», ГОСТ 12.2.003-91.

2. Рухомі частини конвеєрів слід огородити для запобігання травмуванню працівників.

Огорожі повинні бути суцільними, міцними, добре закріпленими.

3. Конвеєри слід обладнати аварійними вимикачами в головній, хвостовій частинах, а за необхідності, на кожному робочому місці.

4. Конвеєри великої довжини (висоти), а також у разі навантаження (розвантаження) в різних приміщеннях (різних поверхах) слід оснастити передпусковою попереджувальною світловою і (або) звуковою сигналізацією.

Конвеєри необхідно обладнати блокувальними пристроями для унеможливлення вмикання приводу під час очищення і ремонту.

5. На технологічній лінії із декількох послідовно встановлених і одночасно працюючих конвеєрів приводи зблоковують так, щоб у разі зупинки будь-якого конвеєра попередні конвеєри автоматично відключались, а наступні продовжували працювати до зняття з них вантажу.

В місцях передавання вантажу з одного конвеєра на інший або машину необхідно передбачати пристрої для унеможливлення падіння вантажу.

6. Ділянки нахилених і вертикальних шляхів підвісних конвеєрів, розташованих на висоті більше ніж 3 м, повинні бути обладнані майданчиками для монтажу на відстані не більше ніж 2 м одна від одної.

Майданчики для приймання вантажу слід розташовувати не нижче ніж 0,5 м від вантажопровідної частини конвеєра.

7. Вздовж конвеєрів мають бути проходи для безпечного обслуговування шириною не менше ніж 0,75 м (1 м — для пластинчастих конвеєрів), для ремонтування та монтажу — не менше ніж 0,4 м.

8. Конвеєри довжиною більше ніж 20 м слід облаштовувати містками шириною не менше ніж
1 м, огородженими поруччями висотою не менше ніж 1 м для проходу працівників і обслуговування конвеєрів.

9. Місця контакту ланцюга з зірочкою необхідно загороджувати на висоту не менше ніж 2,5 м від підлоги.

7. Вимоги до застосування засобів індивідуального захисту

1. У виробничих процесах слід застосовувати засоби колективного та індивідуального захисту відповідно до НПАОП 22.1-3.03-85 «Типовые отраслевые нормы бесплатной выдачи рабочим и служащим специальной одежды, специальной обуви и других средств индивидуальной защиты», затвердженого Держкомвидавом СРСР, 1985, НПАОП 22.2-3.44-80 «Типовые отраслевые нормы бесплатной выдачи рабочим и служащим специальной одежды, специальной обуви и других средств индивидуальной защиты рабочим и служащим полиграфического производства и книжной торговли», затвердженого постановою Держкомпраці СРСР від 18.08.80 № 241/П-9.

2. Забезпечення працівників засобами індивідуального захисту слід проводити відповідно до Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 29.10.96 № 170, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 18.11.96 за № 667/1692 (НПАОП 0.00-4.26-96).

Начальник відділу організації
державного нагляду в АПК
та соціально-культурній сфері
В. С. ТКАЧОВ