15.3.20. Перепланування приміщень з влаштуванням окремого входу з вулиці:

- документ на право власності або оренди;

- згода власника (при необхідності);

- узгоджена проектна документація;

- розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

- дозвіл Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в м. Києві;

- договір оренди земельної ділянки;

- будгенплан, погоджений в установленому порядку;

- розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

- чинний договір про сплату пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва, виданий Головним управлінням економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

15.3.21. Складування будівельних матеріалів (конструкції, пісок, земля і т. п.):

- документ на право землекористування;

- схема складування;

- згода землекористувача;

- перелік будівельних матеріалів.

15.3.22. Інженерна підготовка території:

- документ на право землекористування;

- проектна документація;

- розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Примітка. Перелік робіт, які відносяться до інженерної підготовки, приводиться в розпорядженні виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) або в проектній документації.

15.3.23. Розчистка водоймищ:

- рішення Київради або розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

- проектна документація;

- перелік виконуваних робіт.

15.3.24. Укріплення фундаментів:

- документ на право власності або оренди;

- згода власника (при необхідності);

- топоплан в М 1:500 або схема з нанесенням меж виконання робіт;

- перелік виконуваних робіт.

15.3.25. Встановлення пересувних атракціонів:

- письмове погодження:

- Київської державної інспекції по охороні праці;

- районного тресту експлуатації зелених насаджень (за необхідністю);

- міської (районної) санепідемстанції;

- Головного управління МНС України в м. Києві (в частині нагляду);

- письмове погодження Головного управління культури і мистецтв (як балансоутримувачів);

- схема розміщення;

- управління охорони навколишнього природного середовища чи управління економічної безпеки м. Києва (в разі необхідності);

- чинний договір про сплату пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва, виданий Головним управлінням економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

15.3.26. Розміщення автомобільного газозаправного пункту:

- розпорядження районної у м. Києві державної адміністрації;

- договір оренди земельної ділянки;

- висновок: СЕС;

Головного управління екологічної безпеки;

Головного управління МНС;

- дозвіл держнаглядохоронпраці;

- генплан або схема розміщення;

- ліцензія підрядної організації;

- чинний договір про сплату пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва, виданий Головним управлінням економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

15.3.27. Інші види робіт, пов'язані з порушенням благоустроєм та його відновленням, визначаються Головним управлінням контролю за благоустроєм м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на підставі нормативно-правових актів, рішень Київської міської ради, розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

15.3.28. При порушенні благоустрою у зв'язку з виконанням робіт, на які термін дії дозволу (ордера) перевищує один місяць, виконавець цих робіт зобов'язаний розмістити на місці робіт інформацію про себе, про термін виконання робіт та порушення благоустрою тощо.

При порушенні благоустрою у зв'язку з виконанням аварійних робіт виконавці зобов'язані розмістити на місці робіт інформацію про себе, про термін виконання робіт та порушення благоустрою встановленого зразка.

Зовнішній вигляд інформаційного засобу, його зміст визначається Головним управлінням контролю за благоустроєм м. Києва.

15.4. Отримання дозволів (ордерів) на порушення благоустрою у разі виникнення аварій:

15.4.1. Отримання дозволів (ордерів) на порушення благоустрою у разі виникнення аварій має заявницький характер.

Відповідальність за своєчасне повідомлення та подачу документів для оформлення дозволу (ордера) несе балансоутримувач (власник) мереж, споруд та інших об'єктів.

За несвоєчасне повідомлення, подачу документів відповідальна особа балансоутримувача (власник) притягується до адміністративної відповідальності.

15.4.2. У разі виникнення аварій на інженерних мережах, спорудах власник або їх балансоутримувач зобов'язаний в цей же день проінформувати Головне управління контролю за благоустроєм міста Києва, службу "05" районної в м. Києві державної адміністрації, УДАІ ГУ МВС України в м. Києві та балансоутримувача території, на якій відбулася аварія, та негайно вжити заходів щодо її ліквідації.

15.4.3. Протягом години власник або балансоутримувач звертається до Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва з заявкою встановленого зразка на отримання аварійного дозволу (ордера), надає до неї наряд-допуск. Після цього протягом години власнику або балансоутримувачу надається лист-згода на проведення аварійних робіт, який надає право на виконання всього переліку робіт, пов'язаних з ліквідацією аварії.

15.4.4. Після визначення обсягу порушеного благоустрою при ліквідації аварії виконавець робіт зобов'язаний оформити аварійний дозвіл (ордер) у Головному управлінні контролю за благоустроєм міста Києва. В аварійному дозволі (ордері) визначається термін виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією аварії, - не більше п'яти діб та термін відновлення благоустрою - не більше 3 діб.

При відновленні благоустрою територій з фігурним мощенням роботи виконувати за рахунок балансоутримувача територій у місцях, де встановлення фігурного мощення не погоджувалось з власниками інженерних мереж.

15.4.5. Виконавець робіт, у разі виконання вимог п. 15.4.3 цих Правил, обов'язково надає до Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва дефектний акт та схему розриття, а при наявності - проектну документацію.

У разі проведення робіт, пов'язаних із зайняттям або розриттям проїзних частин і тротуарів, в обов'язковому порядку готується схема тимчасової організації дорожнього руху, яка погоджується УДАІ ГУ МВС України в м. Києві.

15.4.6. У дозвіл (ордер) обов'язково вноситься інформація про організації - балансоутримувачі існуючих інженерних мереж, яким виконавець робіт зобов'язаний повідомити по телефону про початок робіт та запросити їх на місце ліквідації аварії.

Опори освітлення та контактні лінії міського транспорту при аваріях на інженерних мережах демонтуються власником по заявці експлуатуючої організації інженерних мереж.

15.4.7. У разі неможливості відновлення порушеного благоустрою у зв'язку з погодними умовами аварійний дозвіл (ордер) переводиться у плановий з визначенням терміну виконання робіт у період сприятливих погодних умов, а виконавець робіт проводить тимчасове відновлення благоустрою доріг і тротуарів у нижньому шарі асфальтовою або бетонною сумішшю з наступним відновленням по типу існуючого покриття в період сприятливих погодних умов.

15.4.8. У разі невідновлення благоустрою у визначені в аварійному дозволі (ордері) терміни виконавець робіт притягається до адміністративної відповідальності, а аварійний ордер Головне управління контролю за благоустроєм м. Києва переводить у плановий ордер на тимчасове порушення благоустрою з новими термінами відновлення благоустрою, про що інформує виконавця робіт.

15.4.9. Термін закриття дозволу (ордера) на тимчасове порушення благоустрою встановлюється до 5 діб після закінчення робіт по ліквідації аварії з обов'язковим його поверненням у Головне управління.

При цьому відповідальність за якість виконаних робіт та відновлення порушеного благоустрою покладається на організацію - виконавця робіт.

15.4.10. Перед початком робіт власники інженерних мереж спільно з представниками житлово-комунальних служб та виконавчої влади району складають акт обстеження території з метою визначення стану елементів благоустрою.

15.4.11. Усі елементи благоустрою, які знаходяться в межах охоронних зон інженерних мереж та заважають експлуатації, підлягають знесенню за першою вимогою відповідних експлуатаційних організацій силами винних у самовільному розміщенні.

15.4.12. Після ліквідації аварії місце розриття передається організацією, яка проводила роботи з усунення пошкоджень, районному шляхово-експлуатаційному управлінню або іншому підприємству, яке гарантує відновлення покриття, з складанням акта прийняття місця розриття під відновлення покриття з наступним відновленням благоустрою та закриттям дозволу (ордера) згідно з договором та оплатою вартості робіт виконавцем робіт.

15.4.13. При переведенні аварійного дозволу (ордера) в плановий в зв'язку з виявленням значних обсягів пошкоджень інженерних мереж плановий дозвіл (ордер) видається без вимоги нового проекту та без змін переліку погоджувальних організацій (за умови відсутності змін існуючого проекту).

15.4.14. У разі зміни або ліквідації (призупинення діяльності) генеральної підрядної організації замовник зобов'язаний переоформити дозвіл (ордер) на нового виконавця робіт.

15.4.15. Якщо роботи призупинені в зв'язку з відсутністю фінансування, дозвіл (ордер) за згодою замовника (забудовника) і підрядної організації переоформлюється (без права виконання робіт) на замовника (забудовника) для утримання території будівельного майданчика, тимчасової огорожі та прилеглої території в задовільному санітарно-технічному стані.

У разі невизначеного терміну відновлення фінансування об'єкт може бути законсервовано, а після надання до Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва затвердженого акта про консервацію об'єкта дозвіл (ордер) підлягає закриттю.

Відповідальність за санітарно-технічний стан об'єкта несе замовник (забудовник).

15.4.16. При коригуванні проектних рішень (у бік зменшення обсягів робіт) вносяться відповідні зміни у виданий дозвіл (ордер) за письмовим зверненням замовника (забудовника). При збільшенні обсягів робіт видається новий дозвіл (ордер).

15.4.17. Виконання робіт вважається самовільним, якщо дозвіл (ордер) на тимчасове порушення не було завчасно подовжено.

15.5. Призупинення, поводження і закриття дозволів (ордерів)

15.5.1. Дія дозволу (ордера) може бути призупинена при:

- виконанні робіт з порушенням вимог затвердженої проектної документації, містобудівних, будівельних, санітарних норм і правил;

- виявленні неповноти дозвільних документів відповідних організацій або фальсифікації документів;

- виникненні під час виконання робіт загрози населенню та території;

- порушенні прав суміжних землекористувачів, а також інтересів фізичних та юридичних осіб, що охороняються чинним законодавством;

- виявленні порушень установленого порядку оформлення ордерів, тимчасового призупинення дозвільної документації, на підставі якої було видано ордер;

- виникненні заборгованості з оплати пайової участі на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста, за запитом Головного управління економіки та інвестицій;

- невиконанні, в тому числі з порушенням термінів, відповідних приписів Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва та підпорядкованих йому структурних підрозділів, приписів районних управлінь (відділів) благоустрою.

У дозвіл (ордер) у разі його призупинення вноситься відповідна відмітка про дату та причини призупинення.

Відновлення дії дозволу (ордера) виконується на підставі письмового звернення підрядної організації до Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва з підтвердженням усунення порушень та гарантією дотримуватись порядку виконання робіт, встановленого цими Правилами.

Тимчасове призупинення дії дозволу (ордера) не є підставою до подовження (перенесення) терміну його дії.

15.5.2. Зупинення (анулювання) дії дозволу (ордера) застосовується в разі:

- виникнення непереборних при продовженні робіт загроз безпеці населенню та території;

- значних порушень затвердженої проектної документації, містобудівних, будівельних і санітарних норм і правил у частині забезпечення безпеки населення і територій, недотримання режиму охорони об'єктів культурної спадщини і т. п.;

- невиконання або несвоєчасного виконання виявлених порушень під час призупинення дії ордера;

- невиконання замовником (забудовником) обов'язків згідно з угодою (контрактом) на будівництво або рішення громадських слухань;

- виявлення грубих порушень установленого порядку оформлення ордерів, закінчення терміну дії дозвільної документації, на підставі якої видано ордер;

- значних порушень вимог забезпечення упорядкованого середовища життєдіяльності в період будівництва, які створюють загрозу безпеці населення і території, порушують режим безперервного інженерного забезпечення, транспортного і комунально-побутового забезпечення населення та прилеглих територій;

- звернення Головного управління економіки та інвестицій, в разі відсутності сплати пайової участі або неналежного виконання зобов'язань згідно з договором пайової участі на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста.