2.9.3. Якщо умови експлуатацiї кабелю вiдгалуження не дозволяють установку роздiлювальних трансформаторiв, то пiсля монтажу розгалужувальної муфти кабель вiдгалуження (розподiльнi кабелi) вважають небезпечними i при роботах необхiдно додержуватись заходiв з безпеки.

2.10. Монтаж муфт кабелiв на рiчкових переходах

2.10.1. Кабелi прокладжають та монтують на переходах через рiчки та водойми окремо вiд монтажу пiдземного кабелю.

2.10.2. Розмотку та укладання, а також монтаж муфт кабелю на рiчкових переходах виконують без дiелектричних рукавичок при умовi вiдсутностi небезпечної напруги на оболонцi та жилах.

2.10.3. В котлованi до монтажу муфти кiнцi пiдземного кабелю i кабелю на рiчкових переходах не повиннi мати електричного контакту, вони повиннi бути прикритi шаром землi завтовшки 20-30 см.

2.10.4. Якщо кабель на рiчковому переходi не резервують, муфту, яка з'єднує пiдземний та рiчковий кабель, монтують згiдно з роздiлами 2.3 i 2.4.

При резервуваннi кабелю на рiчковому переходi в мiсцях його з'єднання з пiдземним встановлюють розгалужувальнi муфти.

Розгалужувальну муфту монтують вiдповiдно роздiлу 2.8.

2.11. Монтаж газонепроникних iзолюючих муфт

2.11.1. Монтаж газонепроникної муфти починають з боку станцiї (бокса). Цю частину роботи виконують, як звичайно, дiелектричних рукавичок. Монтована газонепроникна муфта не повинна мати електричний контакт з магiстральним кабелем.

2.11.2. Монтаж другого кiнця газонепроникної муфти здiйснюється згiдно з роздiлом 2.3.

2.12. Зарядка боксiв

2.12.1. Зарядку боксiв здiйснюють до установки їх на мiсце i до включення розподiльних кабелiв в розгалужувальнi муфти. При цьому в мiсцi установки розгалужувальної муфти кiнцi розподiльних кабелiв i кiнцi магiстрального кабелю, який знаходиться пiд впливом, не повиннi мати електричного контакту.

2.12.2. Розгалужувальну муфту монтують аналогiчно монтажу з'єднувальної муфти (розд.2.3).

2.13. Установка i монтаж пупiновських ящикiв

2.13.1. Пiдготовку котлована та робочого мiсця при установцi пупiновських ящикiв здiйснюють аналогiчно пiдготовцi та монтажу з'єднувальних муфт кабелю в свинцевiй оболонцi (роздiл 2.1 та 2.2).

2.13.2. Кiнцi кабелю пiдготовляють до монтажу пупiновських ящикiв аналогiчно монтажу з'їєднувальної муфти.

2.13.3. Кожну жилу кабелю з боку входу та виходу пупiновської котушки звiльняють вiд iзоляцiї та заземляють за допомогою спецiальних затискачiв.

2.13.4. Зрощують жилу кабелю з провiдниками входу та виходу пупiновської котушки.

2.13.5. З боку входу пупiновської котушки запаюють скрутку та вiдгинають її в бiк котушки;з боку виходу пупiновської котушки також запаюють скрутку та вiдгинають її в бiк котушки.

2.13.6. Затискач для заземлення звiльняють з боку входу пупiновської котушки та зсувають гiльзу на скрутку; те ж роблять з боку виходу пупiновської котушки.

2.13.7. Роботи, зазначенi в пп.2.13.3 – 2.13.6, виконують в дiелектричних рукавичках.

2.13.8. Аналогiчно здiйснюють монтаж iнших пупiновських котушок.

2.13.9. Пiсля монтажу всiх жил запаюють кришку внутрiшнього ящика, кiнцi кабелiв запаюють в його горловину.

2.13.10. З кiнцiв кабелю в дiелектричних рукавичках знiмають провiдники заземлення та шунтовi провiдники, закривають чавунну кришку i ящик заливають кабельною масою.

2.14. Робота в пiдземних НПП

2.14.1. Роботу в пiдземних НПП виконують в головному уборi та комбiнезонi iз застебнутими бiля кiстей рук обшлагами.

2.14.2. Пiдлогу в НПП необхiдно вистелити дiелектричними килимками.

2.14.3. Кабель пiдготовляють до монтажу та монтують муфти аналогiчно проведенню робiт в котлованi (роз.2.2, 2.3).

2.14.4. Пiсля монтажу на поверхнi свинцевої муфти (або розгалужувальної муфти) наноситься червоною фарбою напис: "Стiй. Небезпечно для життя".

2.15. Робота на пiдвiсних кабелях

2.15.1. Розмотку пiдвiсного кабелю здiйснюють так, як i пiдземного.

2.15.2. Монтаж муфт пiдвiсного кабелю, який здiйснюють на землi, виконують в тiй же послiдовностi, що i монтаж муфт пiдземного кабелю ( роз.2.3.i 2.4.).

2.15.3. Кабель пiдвiшують в дiелектричних рукавичках, комбiнезонi та головному уборi. Поверх дiелектричних рукавичок надягають бавовнянi рукавички.

2.15.4. Оболонку кабелю заземлюють на кожнiй опорi за допомогою жорсткого крiплення пiдвiсу до троса. Трос заземлюють згiдно з ГОСТ 5238-81.

2.15.5. При роботi з пiдвiсним кабелем необхiдно виконувати вказiвки цiєї чнсрукцiї та правил безпеки.

2.15.6.До опор, на яких пiдвiшують кабель, прикрiплюють попереджувальнi плакати: "Стiй. Небезпечно для життя!" (через одну опору).

2.16. Симетрування кабелiв

2.16.1. Монтаж та симетрування високочастотних кабелiв на пiдсилювальнiй дiлянцi здiйснюють згiдно з "Руководством по симметрированию кабелей связи в широком диапазоне частот" (М.,Связь, 1965), а низькочастотних кабелiв – згiдно з "Руководством по симметрированию кабелей связи" (М., Связь, 1959).

2.16.2. Роботи з монтажу муфт пiд час симетрування кабелiв повиннi виконуватись в дiелектричних рукавичках з урахуванням вказiвок цiєї чнструкцiї.

2.16.3. Телефоннi апарати для зв'язку пiд час симетрування включають в жили кабелю через лiнiйнi трансформатори. Схема включення телефонiв приведена в додатку 17.1.

3. РЕМОНТ МчЖМчСЬКИХ КАБЕЛЬНИХ ЛчНчЙ ЗВ'ЯЗКУ

3.1. Пошкодження в плiнтах боксiв (обрив, сполучення)

3.1.1. Вiдкривають задню кришку бокса, виймають масу iз боксiв, очищають бокси, знаходять пошкодження та усувають його. Працювати необхiдно в дiелектричних рукавичках.

3.1.2. Кришку бокса закривають, затягують болти, заливають бокс розiгрiтою масою. Робота виконується без дiелектричних рукавичок.

3.2. Ремонт пiдземних симетричних кабелiв

3.2.1. Розкопування котлована та пiдготовку робочого мiсця пiд час ремонтних робiт здiйснюють, як зазначено в розд.2.2 i 2.3.

3.2.2. Пошкодження в ранiше встановленiй муфтi усувають в такiй послiдовностi:

а) чавунну муфту в кабелях без пластикового покриття знiмають в дiелектричних рукавичках, а в кабелях з пластиковим покриттям – без дiелектричних рукавичок;

б) здiйснюють очистку свинцевої муфти вiд iзоляцiйних покриттiв, та кабельної маси в дiелектричних рукавичках;

в) накладання бандажа та перепаювання бронi iз свинцевою оболонкою або накладання бандажа на алюмiнiєву оболонку, якщо вони виконанi не згiдно iз вказiвками цiєї чнструкцiї, здiйснюють, як зазначено в роздiлах 2.3-2.6;

г) на бандажi бронi накладають хомути для заземлення та пiдключають шунтову шину, як зазначено в роздiлах 2.3 i 2.4;

д) перевiряють вiдсутнiсть небезпечної напруги на свинцевiй або алюмiнiєвiй оболонцi;

е) розпаювання свинцевої муфти та алюмiнiєвих дротiв в кабелi з алюмiнiєвим екраном, а також знiмання свинцевої муфти здiйснюють без дiелектричних рукавичох;

ж) знiмають поясну iзоляцiю iз зростка;

з) обережно змiщаючи один кiнець кабелю вправо вiд осi зросткiв та повертаючи назад, зближаючи кiнцi кабелю, розкривають четвiрки та роблять вiльний доступ до них;

i) коротке замикання жил усувають без накладання затискачiв для заземлення, якщо це не вимагає переробки скруток;

к) якщо потрiбно переробити скрутку, то з кожної жили послiдовно зсувають гiльзу та по обидва боки скрутки пiдключають затискачи для заземлення типу "Крокодил";

л) при обривi жили затискачi для заземлення встановлюють по обидва боки пошкодженої дiлянки на такiй вiдстанi, яка б давала можливiсть зробити вставку в жилу кабелю без повторного перемiщення затискачiв для заземлення.

м) пiсля переробки скрутки знiмання затискачiв для заземлення та iзоляцiю скрутки виконують згiдно з роздiлом 2.3;

н) роботи, зазначенi в пп. б, ж, з, i, к, л, м виконують в дiелектричних рукавичках;

о) всi наступнi операцiї з установки та монтажу муфти виконують, як зазначено в роздiлах 2.3 i 2.4.

3.2.3. Пiд час усунення пошкоджень в кабелi, яке потребує установки нової муфти, пiдготовку до монтажу та монтаж муфти здiйснюють аналогiчно монтажу прямої муфти при будiвництвi кабельних лiнiй, як зазначено в роздiлах 2.3 i 2.4.

3.2.4. При улаштуваннi вставки в межах одного котлована накладення хомутiв для заземлення та установку шунтової шини здiйснюють з обох бокiв пошкодженної частини магiстралi кабелю.

3.2.5. При улаштуваннi довгої вставки, яке потребує виконання робiт в двох котлованах, накладання хомутiв для заземлення та шунтової шини в кожному котлованi здiйснюють згiдно з мал.22.

3.2.6. Накладання бандажiв, перепаювання бронi та свинцевої оболонки, накладання хомутiв для заземлення, знiмання свинцевої оболонки i монтаж жил як при короткiй, так i при довгiй вставках здiйснюють, як при монтажi прямої муфти (див. розд.2.3 i 2.4).

3.2.7. Порядок наступної роботи з установки муфт такий же, як i при монтажi прямої муфти (див. розд.2.3 i 2.4).

3.3. Ремонт газонепроникних муфт (обрив, сполучення)

3.3.1. Пiд час розкриття газонепроникної муфти спочатку знiмають обидвi половинки свинцевої муфти, потiм знiмають кабельний папiр iз зростка та безпосереднiм оглядом та продзвонкою жил

210 знаходять пошкодження. Знiмання обгортки та продзвонку жил проводять в дiелектричних рукавичках.

3.3.2. Пошкодження лiквiдують пiсля заземлення пошкодженної жили з боку магiстрального кабелю.

3.3.3. Послiдовнiсть упакування зростка та установки муфти залишається такою же, як i при монтажi прямої муфти.

3.4. Ремонт пiдвiсного кабелю

3.4.1. Перед ремонтом пiдвiсного кабелю, який потребує установки муфти або розкриття ранiше встановленої муфти, на опорах з бокiв прогону, на якому виявлено пошкодження, перевiряють цiлiсть проводiв та вiдсутнiсть небезпечної напруги на тросi та свинцевiй оболонцi кабелю за допомогою вольтметра.

3.4.2. Заземлення пошкоджених жил виконують в дiелектричних рукавичках. Заземлення виконують гнучкими багатожильними провiдниками загальним перерiзом не менше 25 мм2 приєднанням їх до свинцевої оболонки.

3.4.3. Шунтовий провiдник припаюють до свинцевої оболонки обох кiнцiв кабелю.

Надалi роботи з монтажу та установки муфти здiйснюють таким же чином, як при монтажi прямої муфти пiдземного кабелю.

3.4.4. При улаштуваннi вставки в пiдвiсний кабель пiдготовку його кiнцiв виконують на землi в дiелектричних рукавичках.

3.4.5. Перед пiдвiшуванням вставки перевiряють вiдсутнiсть небезпечної напруги на тросi i свинцевої оболонцi iндiкатором з неоновою лампою або вольтметром (у цьому випадку працювати необхiдно в дiелектричних рукавичках).

3.4.6. Пiдвiшування вставки до троса виконують в дiелектричних рукавичках.

3.4.7. Вирiзання пошкодженої дiлянки кабелю та знiмання його з троса виконують також в дiелектричних рукавичках.

3.4.8. Установку муфт здiйснюють одночасно на обох кiнцях або тiльки на одному кiнцi пошкодженої дiлянки. У тому та iншому випадку дальший порядок роботи залишається таким, як зазначено у роздiлi 2.3.

ДОДАТОК Д.17.1.

СХЕМА I ПОРЯДОК ВКЛЮЧЕННЯ ТЕЛЕФОННОГО АПАРАТА МБ (ТАИ-43) ПРИ РОБОТI НА КАБЕЛЬНIЙ ЛIНIї, ЯКА ЗНАХОДИТЬСЯ ПIД НАВЕДЕНОЮ НАПРУГОЮ

1. Пiдключення телефонного апарата ТАИ-43 до проводiв (жил) завдовжки бiльше 1 км здiйснюється за допомогою лiнiйного трансформатора по схемi, приведенiй на мал.23.

2. Лiнiйнi трансформатори перед включенням випробують пробивною напругою на корпус, яка повинна бути не менше 2 кВ.

3. Телефонний апарат пiдключають тiльки по системi "провiд-провiд" ("жила-жила").

4. Перед включенням лiнiї корпус трансформатора заземлюють.

5. Пiдключення лiнiї до трансформатора та заземлення корпусу виконують в дiелектричних рукавичках.

6. Проводи (жили), якi пiдключають до трансформатора, повиннi бути iзольованi за допомогою гiльз. 5 0Роботи виконують в дiелектричних рукавичках.

ДОДАТОК Д.17.2.

IНСТРУМЕНТ, АПАРАТУРА, ЗАХИСНI ЗАСОБИ I ПРИСТОСУВАННЯ, ЯКI ВИКОРИСТОВУЄ ГРУПА СПАЙНИКIВ В СКЛАДI ДВОХ ОСIБ ПIД ЧАС РЕМОНТУ ТА МОНТАЖУ КАБЕЛЮ, ЩО ЗНАХОДИТЬСЯ ПIД НАВЕДЕНОЮ НАПРУГОЮ

Зазначена група спайникiв, в основному, користується тими приладами, iнструментами i т.iн., якi приведенi в Додатку 1 "Руководства по строительству линейных сооружений магистральных и внутризоновых кабельных линий связи" (М.,Радио и связь,1986),але з такими особливостями їх використання та доповнення.

1. чнструмент: кусачки, викрутки, плоскогубцi, кабельний нiж, ножiвка – повиннi бути з дiелектричними ручками, якi випробують напругою 2 кВ на протязi 1 хв не рiдше 1 разу на рiк. Решта iнструменту, використовуваного кабельником-спайником, повинна бути з гладкими ручками, якi виключають прокол дiелектричних рукавичок.

2. Захиснi засоби:

а) дiелектричнi рукавички iз латекса (полегшенi) – 3 пари;

б) дiелектричнi калошi (боти) – 2 пари; в)дерев'янi, просоченi олiфою щити 0,8х1,2 м, покритi дiелектричними килимками ши риною 75 см – 3 шт.

3. Пристосування:

а) стержнi для заземлення з баранчиковими затискачами (l=0,75 м; d=20 мм) – 4 шт;

б) провiдники заземлення (l=2 м кожний) з круглими наконечниками – 4 шт;

в) проводи з'єднання стержнiв заземлення мiж собою – 5 м;

г) хомути або планки заземлення (див. мал.19, 20) – 4 шт;

д) шпунтовi шини (провiдники з наконечниками) завдовжки 0,6м кожна – 2 шт;

е) затискачi заземлення симетричного кабелю з гнучкими багатожильними мiдними провiдниками ( l = 0,5 м кожний i перерiзом s = 0,75 мм2) – 5 шт;

ж) затискачi для заземлення коаксiального кабелю ( див. мал.21) з гнучкими багатожильними мiдними провiдниками ( l=0,5 м кожний i перерiзом s = 0,75 мм2) – 5 шт.

Примiтка. Шунтовi шини видають спайникам разом з припаяними до них проводами iз затискачами для заземлення.

4. Апаратура:

а) вольтметр змiнного струму з межею вимiрювання до 600 В – 1 шт;

б) малогабаритний вимiрювач опору заземлення – 1 шт.

Примiтка. При необхiдностi прокладання кабелю ВКЛЗ в телефоннiй каналiзацiї необхiдно передбачити заходи захисту кабелiв МТС, прокладених з кабелями ВКЛЗ в одному колодязi,вiд iндуктованої напруги,яка наводиться на кабелi ВКЛЗ. Переглянути пристрiй постiйного заземлення в колодязях, який забезпечує зниження iндуктованої напруги до безпечної при веденнi робiт на кабелях ВКЛЗ.

ДОДАТОК 18

ВИЗНАЧЕННЯ СТУПЕНЯ ЗАГНИВАННЯ ДЕРЕВ'ЯНИХ ОПОР, ПРИСТАВОК ТА ПIДПОРIВ

Контроль за станом основ опор, якi просоченi по всiй довжинi, проводиться зовнiшнiм оглядом i простукуванням. Здорова деревина пiд час простукування видає дзвiнкий звук, гнила-глухий. За результатами зовнiшнього огляду опори визначають необхiднiсть перевiрки ступеня загнивання деревини за допомогою щупа.