Вживання. Пасту наносять на чисто вимитi руки в кiлькостi, необхiднiй для створення тонкої плiвки, i розмазують рiвномiрно по всiй поверхнi, яку захищають. Через 3-5 хв плiвка висихає i можна приступати до роботи.

Перед їдою пасту змивають з рук холодною водою, а пiсля роботи, крiм змивання, руки покриваюить жирними мазями.

ДОДАТОК 16

Форма наряда для роботи в електроустановках(витяг з ПТЕ та ПТБ)

Пiдприемство____________________________________________________________________

Пiодроздiл_______________________________________________________________________

НАРЯД-ДОПУСК №_____

Вiдповiдальному керiвнику робiт _________________________________________________

Допускаючому__________________, виконавцю робiт,_______________________________

Наглядаючому__________________з членами бригади______________________________

_________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________

доручаеться_____________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________

Роботу почати: дата ________час________Роботу закiнчити: дата ________час______

Роботу виконати: зi зняттям напруги, без зняття напруги на струмопровiдних частинах и поблизу них; вiддалiк струмопровiдних частин, що знаходяться пiд напругою (непотрiбне закреслiти)

Таблиця 1. Заходи щодо пiдготовки робочих мiсць

Найменування електроустановок, в яких потрiбно призвести вiдключення i накласти заземлення

Що повинно бути вiдключено i де заземлено

 

 

 

 

 

 

Окремi вказiвки _________________________

__________________________________________

 

 

 

 

Наряд видав: дата__________час_______пiдпис_________ призвiще__________________

Наряд проддовжив по: дата___________час _________

Пiдпис___________Призвiще_______________________Дата______________Час__________

Таблиця 2. Дозвiл на допуск

Дозвiл на пiдготовку

Дата, час

Вiд кого (посада, призвiще)

Допускаючий (пiдпис)

робочих мiсць i

 

 

 

на допуск до

 

 

 

роботи отримав

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зворотний бiк наряду

Робочi мiсця пiдготованi. Пiд напругою залишились______________________________

_________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________

Допускаючий________________Вiдповiдальний керiвник робiт______________________

(пiдпис)                                                                     (пiдпис)

Таблиця 3. Щоденний допуск до роботи i її закiнчення

Бригада проiнструктована i допущена на пiдготоване робоче мiсце

Робота закiнчена, бригада вiддалена

Найменування

Дата, час

Пiдписи

Дата, час

О зняттi

Виконавця

робочих мiсць

 

допускаю-чого

виконавця робiт

 

заземлень, накладених бригадою, повiдомлен (хто)

робiт (пiдпис)

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Таблиця 4. Змiни у составi бригади

Введен до составу бригади

Виведен з составу бригади

Дата, час

Дозволив (пiдпис)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Робота понiстю закiнчена, бригада вiддалена, заземления, накладенi бригадою, знятi, повiдомлен (хто)

_________________________________________________________________________________

(посада, призвiще)

Дата_____________Час________ Виконавець робiт__________________________________

(пiдпис)

Вiдповiдальний керiвник робiт_________________________

(пiдпис)

ДОДАТОК 17

IНСТРУКЦIЯ З ТЕХНIКИ БЕЗПЕКИ ПРИ БУДIВНИЦТВI ТА РЕМОНТI КАБЕЛЬНИХ ЛIНIЙ, НА ЖИЛАХ ЯКИХ НАВОДИТЬСЯ НАПРУГА ДО 1000 В ЧАСТОТОЮ 50 ГЦ

Електричнi залiзницi змiнного струму утворюють в навколишньому середовищi сильнi електромагнiтнi поля, якi наводять стороннi електрорушiйнi сили в бронi, оболонцi та жилах кабелю зв'язку, що проходить в зонi впливу, а отже, i напругу по вiдношенню до землi.

При певних умовах зближення iндуцiйована напруга в кабелях зв'язку може довгий час становити небезпеку для технiчного персоналу, який виконує будiвельнi та експлуатацiйнi роботи на кабельних магiстралях, що проходять в зонi впливу.

Особливо небезпечними через контакт iз землею є роботи з монтажу муфт в котлованах, колодязях та шахтах.

Зазначенi в цiй чнструкцiї заходи з технiки безпеки повиннi додержуватись пiд час робiт на кабельних магiстралях, що зазнають небезпечного впливу електричних залiзниць змiнного струму, для забезпечення безпеки технiчного персоналу.

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Призначення та галузь застосування Iнструкцiї

1.1.1. Ця чнструкцiя поширюється на кабельнi лiнiї зв'язку, металевi покриття та жили яких внаслiдок впливу сильних електромагнiтних полiв, довгий час знаходяться пiд напругою до 1000 В, частотою 50 Гц. Такi кабельнi лiнiї називаються високовольтними кабельними лiнiями зв'язку (ВКЛЗ).

1.1.2. Iнструкцiя призначена для персоналу, який здiйснює будiвництво, ремонт та експлуатацiю кабельних лiнiй, зазначенних в п.1.1.1.

1.1.3. Iнструкцiя складена вiдповiдно до дiючих "Руководства по строительству линейных сооружений магистральных и внутризоновых кабельных линий связи" (М.,"Радио и связь",1986), "Правил технической эксплуатации электроустановок" и "Правил техники безопасности при эксплуатации электроустановок потребителей" (ПТЭ и ПТБ), (М.,1986) та є додатком до цих Правил.

1.1.4. Метою проведених в цiй чнструкцiї заходiв та рекомендацiй є забезпечення безпеки персоналу, який обслуговує ВКЛЗ.

1.2. Загальнi вказiвки з технiки безпеки

1.2.1. Небезпечнi напруги:

а) можуть уражати електричним струмом кабельникiв-спайникiв та обслуговуючий персонал у випадку доторкання до металевих покриттiв, жили кабелю або до будь-якого струмопровiдного предмета, що має електричний контакт з металевими покриттями або жилами;

б) можуть пошкоджувати кабельнi лiнiї зв'язку або включену в них апаратуру, спричиняючи пробiй iзоляцiї, пожежу.

1.2.2. Категорично забороняється торкатися до проводу заземлення та незаземлених металевих покриттiв або жили кабелю без дiєлектричних рукавичок.

1.2.3. Ураження електричним струмом не станеться, якщо кабельник-спайник, який торкається до металевих покриттiв або жили кабелю, буде надiйно iзольований вiд землi чи якщо металевi покриття i жили кабелю будуть якiсно заземленi.

1.2.4. Проводи заземлення, не пiдключенi до металевих покриттiв i жил кабелю, повиннi бути вiддаленi вiд кабельника-спайника на таку вiдстань, при якiй виключалась би можливiсть випадкового доторкання до цих проводiв.

1.2.5. Пiд час робiт мiсце кабельника-спайника в котлованi повинно перiодично очищатися вiд кiнцiв жил, обрiзаних при монтажi муфт, та вiд iнших металевих предметiв.

1.2.6. До виконнання робiт з експлуатацiї та будiвництва ВКЛЗ допускаються особи не молодже 18 рокiв, якi вивчили правила технiки безпеки (див. п.1.1.3) цiєї чнструкцiї та навчилися практичним способам звiльнення особи, що опинилась пiд напругою, способам штучного дихання та правилам подання першої допомоги потерпiлим.

1.2.7. Допущенi до роботи особи не повиннi мати хвороб та калiцтв, якi б заважали виконанню роботи або погiршувались внаслiдок виробничих умов.

Стан здоров'я працiвникiв установлюють пiд час влаштування їх на роботу, а також пiд час перiодичних (1 раз на рiк) медичних оглядах.

1.2.8. Будь-яку роботу на ВКЛЗ повинна виконувати бригада з двох або бiльше працiвникiв, один з яких вiдповiдає за виконання заходiв з технiки безпеки.

Особа, вiдповiдальна за роботи на пiдсилювальнiй дiлянцi i яка має квалiфiкацiйну групу з електробезпеки не нижче IV, повинна перед початком роботи перевiрити наявнiсть та справнiсть захисних засобiв та пристосувань, а також проiнструктувати виконавцiв, особливо пiдкресливши небезпечнiсть робiт та необхiднiсть суворого виконання заходiв безпеки.

1.2.9. Всi роботи з будiвництва та ремонту лiнiй ВКЛЗ повиннi здiйснюватись iз застосуванням захисних засобiв.

1.2.10. Захисними засобами пiд час робiт на ВКЛЗ є дiелектричнi рукавички, калошi, килимки та iнструмент з iзольованими ручками.

1.2.11. Дiелектричнi рукавички не достатньо мiцнi, тому, пiд час роботи їх необхiдно оберiгати вiд проколiв та забруднення бензином.

1.2.12. Вiдсутнiсть сторонньої напруги на жилах та металевих покриттях кабелю по вiдношеннi до землi перевiряють за допомогою переносного вольтметра. Перевiрку здiйснюють в дiелектричних рукавичках.

1.2.13. Ремонт та монтаж кабелю виконують в комбiнезонi з рукавами, застебнутими бiля кистей рук, та в головному уборi. Робота в майках та сорочках з засученими рукавами забороняється.

1.2.14. На кожному стативi або кабельростi, де проходять проводи, електрично зв'язанi з ВКЛЗ, вивiшують плакат з написом "Пiд напругою. Небезпечно для життя".

1.2.15. На всiх розподiльних пристроях, роздiлювальних трансформаторах i т.iн. роблять напис: "Пiд напругою. Небезпечно для життя".

1.2.16. чнстукцiї, пам'ятки та плакати з технiки безпеки повиннi вивiшуватись в службових примiщеннях на видних мiсцях.

1.3. Загальнi вимоги до лiнiйних споруд

1.3.1. Автотрансформатори узгодження та роздiлювальнi трансформатори, що встановлюються в мiсцях переходу кабельних ланцюгiв на повiтрянi, повиннi мати електричну мiцнiсть iзоляцiї не нижче електричної мiцностi основного кабелю.

1.3.2. Якщо основна кабельна магiстраль, що зазнає впливу, має вiдгалуження, в яких через умови розташування вiдсутнi стороннi напруги, то всi жили кабелю вiдгалуження, якщо дозволяють умови експлуатацiї, вiдокремлюють вiд жил основного кабелю роздiлювальними трансформаторами, а броню та оболонку основного кабелю в мiстi роз'єднання – заземлюють.

У цих випадках небезпечним вважається тiльки основний кабель, включаючи розгалужувальну муфту та роздiлювальнi трансформатори. Якщо роздiлювальнi трансформатори не встановлюють, то кабель вiдгалуження вважається небезпечним i пiд час робiт необхiдно додержуватись заходiв безпеки, зазначених в цiй чнструкцiї.

1.3.3. Пiд час будiвництва та екслуатацiї кабелiв iз зовнiшнiми iзоляцiйними покриттями категорично забороняється вiдключати проводи заземлення вiд оболонки, бронi або вiд оболонки бронi кабелю. При перевiрцi iзоляцiйних покриттiв проводи заземлення вiдключають тiльки пiсля включення мiж оболонкою, бронею та землею конденсатора ємнiстю 300 мкФ (блок паралельно з'єднаних десяти конденсаторiв типу МБГО або МБГЦ по 30 мкФ кожний) з робочою напругою 300 В.

2. ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ, ЯКI ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ПРИ БУДIВНИЦТВI КАБЕЛЬНИХ ЛIНIЙ ЗВ'ЯЗКУ

2.1. Розмотка та укладання кабелю

2.1.1. Працiвники, якi розмотують кабель вручну або торкаються кабелю при механiзованiй розмотцi, повиннi бути в комбiнезонах та дiелектричних рукавичках. Для збереження дiелектричних рукавичок на них надягають бавовнянi рукавицi, якi повиннi бути коротше дiелектричних рукавичок.

2.1.2. Кабель в траншеї укладають так, щоб кiнцi будiвельних довжин до їх монтажу не мали електричного контакту мiж собою.

2.1.3. Вентилi i манометри встановлюють при заземлених бронi та оболонцi. Для заземлення використовують тимчасово забитий в землю (на всю довжину) залiзний стержень будь-якого профiлю довжиною 0,5 – 0,7 м. Прокол оболонки кабелю перед впайкою вентиля виконують в дiелектричних рукавичках.

2.2. Пiдготовчi роботи перед монтажем муфт

2.2.1. Вiдкопування котлована здiйснюють в дiелектричних калошах та рукавичках. Роботу проводять з особливою обережнiстю. З глибини 0,4 м копають тiльки лопатами, щоб уникнути пошкодження кабелю та нещасних випадкiв вiд ураження струмом.

2.2.2. Поблизу котлована вивiшують плакат: "Стiй. Небезпечно для життя", який попереджає про небезпеку ураження електричним струмом.

2.2.3. Всi роботи в котлованi виконують в дiелектричних калошах та рукавичках.

2.2.4. Низ котлована вистеляють дерев'яними щитами, просоченими олiфою, поверх яких укладають дiелектричнi килимки. Стiну котлована з боку кабельника-спайника закривають дерев'яними щитами з дiелектричними килимками. При наявностi в котлованi води щити з дiелектричними килимками укладають на настили iз сухих дошок.

2.2.5. До викладки кiнцiв кабелю в котлованi перевiряють герметичнiсть оболонки будiвельних довжин (див. п.2.1.3.).

2.2.6. Пiсля перевiрки герметичностi оголенi кiнцi кабелiв, якi монтуються в одному котлованi, iзолюють пластиковою або iзоляцiйною стрiчкою та вiдводять у бiк.

2.2.7. Викладку кiнцiв кабелю, що монтується, вирiвнювання та укладання на козли виконують в дiелектричних рукавичках з бавовняними рукавицями.