При втратi у вазi бiльше 20% або збiльшеннi ємностi бiльше нiж на 3% балони бракуються.

25.9. Балони з газом, якi встановлюються в примiщеннях, повиннi знаходитись вiд радiаторiв опалення на вiдстанi не менше 1 м, а вiд печей та iнших джерел тепла з вiдкритим вогнем – не менше 5 м.

25.10. Балони з газом можуть зберiгатися як в спецiальних примiщеннях, так i на вiдкритому повiтрi iз захистом вiд впливу атмосферних опадiв та сонячних променiв.

25.11. Забороняється зберiгання в одному примiщеннi балонiв з киснем та балонiв з горючими газами.

25.12. Зберiгати наповненi балони, як правило, необхiдно у вертикальному положеннi, закрiпивши їх пристосуваннями (хомутами) вiд падiння. Наявнiсть башмакiв на балонах обов'язкова.

25.13. Для перемiщення балонiв необхiдно застосувати спецiальнi носилки або вiзки. Переносити балони на руках або плечах забороняється.

25.14. Наповненi газом балони можна перевозити на ресорному транспортi або на автокарах в горизонтальному положеннi. Пiд час перевезення необхiдно оберiгати балони вiд поштовхiв та ударiв. Як прокладки можуть застосовуватись дерев'янi бруски, а також гумовi чи вiрьовочнi кiльця. Пiд час перевезення всi балони повиннi бути укладенi вентилями в один бiк. Дозволяється перевезення балонiв у вертикальному положеннi, обов'язково з прокладками мiж ними та огородженням вiд можливого падiння.

25.15. Балони необхiдно оберiгати вiд забруднення, а вентилi закрити запобiжними ковпаками.

25.16. Знiмати ковпак з балона необхiдно за допомогою ключа. Заборняється знiмати ковпаки ударами молотка, зубила та iнших iнструментiв.

25.17. У випадку заклинення вентиля балона не можна вiдiгрiвати його полум'ям – для цього необхiдно застосувати чисту холодну воду температурою не вище 20 град.С.

25.18. Всi особи, якi мають безпосереднє вiдношення до експлуатацiї балонiв, що знаходяться пiд тиском, повиннi навчитись безпечним методам роботи з балонами.

До обслуговування зарядних станцiй, якi використовуються для переливання газу з великих балонiв в балони меншої ємностi чи для зарядження балонiв стистеним повiтрям, допускаються особи, якi мають право на обслуговування компресорних установок.

25.19. Забороняється заповнювати газом балони, у яких:

–вийшов строк перiодичного огляду;

–вiдсутнє таврування;

–несправнi вентилi;

–пошкоджений корпус (є трiщини, сильна корозiя, помiтна змiна форми);

–колiр та написи не вiдповiдають найменуванню газу, яким заповнюється балон.

25.20. Обмiн та заправлення балонiв необхiдно здiйснювати на газозаправних станцiях або спецiальних пунктах.

25.21. Ремонт балонiв повинен здiйснюватись на заводах-наповнювачах або за дозволом мiсцевих органiв Держнаглядохоронпрацi в спецiальних майстернях.

26. ОБЛАДНАНЯ ТА ЕКСПЛУАТАЦIЯ ТИМЧАСОВИХ ЖИТЛОВИХ I ПIДСОБНИХ ФУРГОНIВ

26.1. Вiдповiдальнiсть за загальний стан фургонiв (обладнання, розмiщення, енергопостачання, пожежну безпеку) несе начальник дiльницi, призначений наказом по будiвельно-монтажному управлiнню (БДУ) зв'язку.

26.2. За експлуатацiю електрогосподарства фургонiв несе вiдповiдальнiсть працiвник, призначений наказом по БДУ i який має групу з електробезпеки не нижче III.

26.3. Працiвник, вiдповiдальний за експлуатацiю електрогосподарства, повинен бути забезпечений перевiреними:

–дiелектричними рукавичками, калошами, килимками;

–iнструментом з iзольованими ручками;

–iндикаторами напруги;

–захисними окулярами;

–запобiжним поясом;

–кiгтями та лазами для залiзобетоних опор.

26.4. При виборi мiсця для розташування фургонiв необхiдно враховувати, що фургони не дозволяється встановлювати:

–пiд лiнiєю електропередачi напругою до 1000 В та ближче, нiж за 100 м вiд лiнiї електропередачi напругою вище 1000 В;

–поблизу складiв горючо-мастильних матерiалiв (ГММ);

–на вiдкритих пiдвищених мiсцях.

26.5. Освiтлення фургонiв може здiйснюватись вiд мiсцевої електромережi або вiд власної електростанцiї.

26.6. До пiдключення повiтряних електропроводiв живлення до мiсцевої електромережi або власної електростанцiї повиннi бути виконанi роботи:

–пiдготовлена електропроводка всерединi фургонiв та мiж фургонами;

–перевiрена наявнiсть iзольованих вводiв в фургони через загальний рубiльник на ввiднiй опорi ;

–заземлена металева обшивка фургонiв.

26.7. Повiтряна електропроводка до фургонiв на територiї розташування фургонiв повинна виконуватись iзольованним проводом.

26.8. При наявностi декiлькох фургонiв живлення подається вiд стовпа електромережi (ввiдна опора) або власної електростанцiї iзольованним проводом через ввiдний кронштейн до першого фургона. Потiм iзольованний провiд або кабель прокладається всерединi фургона, виводиться через кронштейн, встановлений на другому кiнцi фургона, пiдводиться до наступного фургона i т.д.

26.9. Ввiд електропроводiв в фургон здiйснюється через трубку iз iзоляцiйного матерiалу, яка повинна закiнчуватись з внутрiшнього боку фургона iзольованою втулкою, а iз зовнiшнього боку – iзольованою воронкою. Вiдстань мiж вводами електомережi та радiомережi повинна бути не менше 1,5 м.

26.10. При пiдключеннi проводiв до мiсцевої електромережi вiдстань вiд проводiв вводу при їх максимальному провисаннi до поверхнi землi повинна бути не менше 6 м над проїжджою частиною i 3,5 м за її межами .

Натягати повiтрянi електропроводи над дахами фургонiв забороняється.

26.11. При довжинi вводу бiльше 25 м необхiдно встановлювати бiля фургона додаткову ввiдну опору.

26.12. Для пiдключення фургона до електромережi на ввiднiй чи додатковiй опорi повинен бути встановлений рубильник з плавким запобiжником, змонтованим в корпусi iз iзоляцiйного матерiалу.

26.13. Заземлення фургонiв повинно виконуватись вiдповiдно до "Правил устройства електроустановок (ПУЭ)".

26.14. Пiдключення вводу до електромережi i пiдключення нульового провода до болта заземлення фургона дозволяється проводити пiсля огляду всього електрогосподарства (включаючи заземлення) представником мiсцевої електромережi сумiсно з начальником дiльницi зв'язку. При цьому оформляється акт, що пiдтверджує вiдповiднiсть електричних пристроїв дiючим "Правилам устройства электроустановок". Пiдключення виконує представник електромережi або в його присутностi особа, що обслуговує електрогосподарство фургонiв iз додержанням заходiв безпеки. Напруга в електромережi при цьому повинна бути виключена.

26.15. При наявностi власної пересувної електростанцiї електроенергiя подається в фургони пiсля проведення всiх пiдготовчих робiт, пов'язаних з поданням електроенергiї в фургони та обладнанням захисного заземлення фургонiв i електростанцiї.

26.16. Контур заземлення фургонiв повинен бути з'єднаний провiдником iз пристроєм заземлення пересувної електростанцiї.

26.17. При обслуговуваннi пересувної електростанцiї необхiдно дотримуватись заходiв безпеки викладених в роздiлi 7.

26.18. Подання електроенергiї вiд пересувної електростанцiї дозволяється тiльки пiсля огляду електрогосподарства фургонiв начальником дiльницi зв'язку та його письмового дозволу.

26.19. Металева обшивка фургонiв, схiдцi та поручнi повиннi мати мiж собою надiйний електричний контакт.

26.20. В спецiальних фургонах (автомайстернях, вимiрювальних) всi металевi частини, на якi може потрапити напруга внаслiдок пробою iзоляцiї, повиннi заземлюватись.

26.21. Переноснi лампи, якi застосовуються для роботи в фургонах, повиннi бути розрахованими на напругу не вище 42 В. Корпус понижувального трансформатора та вторинна обмотка повиннi бути заземленi. Живлення через автотрансформатори забороняється.

26.22. При роботi з електроiнструментом i переносними електролампами необхiдно дотримуватись заходiв безпеки, викладених в роздiлi 4.1.

26.23. Забороняється замiсть згорiлих запобiжникiв ставити тимчасовi перемички.

26.24. Забороняється застосовувати паперовi абажури на свiтильниках, закривати абажури папером та iншими горючими матерiалами.

26.25. Якщо виявлено обiрваний провiд або напругу на металевих частинах фургона, необхiдно рубильником, встановленим на ввiднiй опорi, вiдключити електромережу. Пiдходити близько до обiрваного проводу i торкатися до нього без дiелектричних захисних засобiв (дiелектричних рукавичок i калош) забороняється.

26.26. При виявленнi обiрваного проводу електромережi фургонiв, обриву заземлення, несправностi патронiв, штепсельних розеток, вимикачiв, а також наявностi напруги на обшивцi фургонiв або поручнях схiдцiв, необхiдно негайно повiдомити про це особу, яка обслуговує електрогосподарство фургонiв, або начальника дiльницi зв'язку.

26.27. У випадку пропадання в фургонi електроосвiтлення необхiдно при виходi iз фургона для з'ясування пошкодження взути гумовi чоботи. При спусканнi по схiдцях не можна триматися за металевi поручнi схiдцiв, враховуючи, що на металевiй обшивцi фургона i поручнях схiдцiв може бути небезпечна напруга внаслiдок обриву проводу електромережi.

26.28. Забороняється застосовувати в фургонах металевi печi, що не мають подвiйних стiнок.

26.29. В мiсцях розташування фургонiв повиннi бути обладнанi протипожежнi щити. Кожний фургон повинен мати вуглекислотний вогнегасник.

26.30. В кожному фургонi повинна бути аптечка, укомплектована медикаментами та перев'язувальними засобами з урахуванням рекомендацiй згiдно додатку 5. 

27. БУДIВНИЦТВО ЛIНIЙНО-КАБЕЛЬНИХ СПОРУД В УМОВАХ РАДIОАКТИВНОГО ЗАБРУДНЕННЯ МIСЦЕВОСТI

При проведеннi робiт на мiсцевостi, забрудненiй радiонуклiдами, необхiдно виконувати вимоги радiацiйної безпеки, викладенi в "Нормах радиационной безопасности" НРБ – 76/87, затверджених Головним Державним санiтарним лiкарем СРСР 25.05.1987 р. № 4392-87 та "Инструкции по радиационной безопасности для 30-км зоны вокруг ЧАЭС", затвердженої Генеральним директором ПО "Комбинат" в 1988 роцi.

ДОДАТОК 1

ПЕРЕЛIК ПРАВИЛ, НОРМ, СТАНДАРТIВ ТА IНШИХ НОРМАТИВНИХ АКТIВАКТIВ З ОХОРОНИ ПРАЦI, ЯКИХ ТРЕБА ДОТРИМУВАТИСЬ ПРИ ПРОВЕДЕННI ОКРЕМИХ ВИДIВ РОБIТ

1. Закон України "Про охорону працi". (Затверджен Верховною Радою України 14.10.92 р., наказ Мiнзв'язку України вiд 11.12.92 р. № 97).

2. Положення про навчання, iнструктаж i перевiрку знань працiвникiв з питань охорони працi. (Затвердженi Держнаглядохоронпрацi 04.04.94р.,наказ Мiнзв'язку України вiд 27.06.94р. № 84).

3. Перелiк робiт з пiдвищеною небезпекою, для проведення яких потрiбно спецiальне навчання i щорiчна перевiрка знань з питань охорони працi. (Затверджен Держнаглядохоронпрацi 30.11.93 р., лист Мiнзв'язку України вiд 12.04.94 р. № 4-д).

4. Положення про розслiдування та облiк нещасних випакiв, професiйних захворювань i аварiй на пiдприємствах, в установах i в органiзацiях" (затвердженого Кабмiном України вiд 10.08.93 р. № 623).

5. СНиП 3-4-80 "Техника безопасности в строительстве". (Затвердженi Держбудом СРСР 09.06.80 р. № 82).

6. Положение о разработке инструкций по охране труда для рабочих и служащих предприятий и организаций связи. (Затверджено Мiнзв'язком СРСР 02.04.84 р.).

7. Порядок опрацювання i затвердження власником нормативних актiв, що дiють на пiдприємствi. (Затверджен Держнаглядохоронпрацi, наказ вiд 21.12.93 р. № 132, лист Мiнзв'язку України вiд 28.04.94 р. № 6-д).

8. Порядок атестацiї робочих мiсць за умовами працi. (Затверджен Кабiнетом Мiнiстрiв України, постанова вiд 01.08.92 р., лист Мiнзв'язку вiд 02.09.92 р. № 3106).

9. Список производств, профессий и работ, на которых запрещается применение труда лиц, моложе 18 лет. (Затверджен Держкомпрацi СРСР та ВЦРПС 10.09.80 р. № 283/П-9). 10. Ориентировочный список работ и перечень профессий работников связи при которых обязательны предварительные и периодические медицинские осмотры. (Затверджен наказом Мiнохоронздоров'я СРСР 1989 р.).

11. Инструкция про порядок обеспечения работников и служащих специальной одеждой, специальной обувью и другими средствами ин

142 дивидуальной защиты. № 100 / П-9 / дополнения и изменения № 177 / П-4; дополнения и изменения № 289 / П-8 /. (Затверджена Держкомпрацi СРСР 1983 р.).

12. Правила устройства электроустановок (ПУЭ) / изд.6, переработанное и дополненное/. (Затвердженi Головдерженергонаглядом СРСР 1984 р.).

13. Правила технической эксплуатации электроустановок потребителей и Правила техники безопасности при эксплуатации электроустановок потребителей (ПТЭ и ПТБ) /изд.4, переработанное с изменениями/. (Затвердженi Головдерженергонаглядом СРСР 21.12.84 р.).

14. Правила охраны электрических сетей напряжением до 1000 В. № 255. (Затвердженi Мiненерго СРСР 1982 р.).

15. Временные указания по защите персонала и сооружений связи, радиофикации на участках пересечений и зближений с линиями электропередачи 750 кВ. ( Затвердженi Мiнзв'язком СРСР 1984 р).

16. Правила по охране труда в лесной, деревообрабатывающей промышленности, лесном хозяйстве. (Затвердженi Мiнiстерством лiсової i паперової промисловостi СРСР 1985 р.).

17. Рекомендации по безопасному проведению работ при вырубке, расчистке просек и заготовке столбов. (Затвердженi Мiнзв'язком СРСР 1986 р.).

18. Правила безпеки в газовому господарствi. ( Затвердженi Держнаглядохоронпрацi України 1990 р.).

19. Правила будови i безпечної експлуатацiї посудин, що працюють пiд тиском. ( Затвердженi Дернаглядохоронпрацi України наказ № 104 вiд 18.10.94 р.).

20. Правила пожежної безпеки на об'єктах зв'язку України. (Затвердженi Мiнзв'зком України 18.09.92 р.).

21. Правила будови та безпечної експлуатацiї вантажопiдйомних кранiв. (Затвердженi Держнаглядохоронпрацi України, наказ № 128 вiд 16.12.93 р.).

22. ¶динi правила безпеки при пiдривних роботах (Затвердженi Держгiртехнаглядом України 25 березня 1992 р.).

23. Правила аттестации сварщиков. (Затвердженi Держгiртехнаглядом СРСР 22.06.71 р.).

24. Санитарные правила при сварке, наплавке и резке металла. 1009-73. (Затвердженi Мiнохоронздоров'я СРСР, 1973 р.).

25. Санитарные нормы и правила, устройство и эксплуатация лазеров. 2392-81. (Затвердженi Мiнохоронздоров'я СРСР 1981 р.).

26. Правила дорожного руху. (Затвердженi МВС України 1994 р.).

27. Правила перевозки грузов автомобильным транспортом. (Затвердженi Мiнавтотранс СРСР 1979 р.).

28. Правила безопасности при работе с инструментами и приспособлениями. (Затвердженi Мiненерго СРСР 1985 р.).