4. ПРИПИНЕННЯ ЧИННОСТІ ДЕРЖАВНИХНОРМАТИВНИХ АКТІВ ПРО ОХОРОНУ ПРАЦІ

4.1. За наявності підстав і у випадках, передбачених статтею 35 Закону України «Про охорону праці», орган державного нагляду за охороною праці може прийняти рішення про тимчасове припинення чинності нормативного акта або його окремих пунктів.

4.2. Тимчасове припинення чинності ДНАОП може здійснюватися:

при відсутності в даний момент науково-технічних рішень, що забезпечують наявність приладів та устаткування, які задовольняють вимогам нормативного акта про охорону праці;

у зв’язку з затримкою або припиненням випуску промислового устаткування, приладів або матеріалів, які вимагаються нормативним актом про охорону праці;

у випадках несвоєчасного виявлення помилок, які були допущені під час проектування, будівництва та введення в експлуатацію виробничого об’єкта, якщо ці помилки неможливо усунути без його реконструкції;

при застосуванні нового нормативного акта про охорону праці, коли його вимоги почали діяти, а приведення виробництва, об’єкта або робочого місця до нових вимог ще не закінчено.

4.3. Для встановлення виключного порядку застосування відповідного нормативу з охорони праці, визначення строків та умов тимчасового припинення чинності нормативного акта власник або уповноважений ним орган повинен за згодою працівників, яких це стосується, звернутися до органу державного нагляду, що затверджував цей нормативний акт.

Письмове клопотання повинно містити відомості про:

нормативний акт і його конкретні вимоги, які не виконуються, та причини невиконання;

додаткові заходи, яких вжито для забезпечення безпечної експлуатації відповідного виробництва, об’єкта, устаткування, технологічного процесу, робочого місця на період припинення дії нормативного акта;

погодження клопотання про припинення дії ДНАОП з працівниками, яких стосується це питання.

До листа додається:

програма приведення умов і безпеки праці на конкретному об’єкті, виробництві, устаткуванні, робочому місці до нормативних вимог;

висновок науково-дослідної, проектно-конструкторської або іншої компетентної організації про стан і можливість безпечної експлуатації об’єкта, виробництва, устаткування, робочого місця;

висновок місцевого органу державного нагляду про можливість тимчасового припинення чинності нормативного акта.

4.4. Рішення органу державного нагляду приймається в місячний термін з дня одержання клопотання і повинно визначати строки та умови тимчасового припинення чинності нормативного акта, а також перелік вимог, дія яких припиняється.

4.5. Рішення про припинення чинності ДНАОП може бути скасоване органом, який його прийняв, у випадках:

невиконання власником або уповноваженим ним органом умов тимчасового припинення чинності нормативного акта та заходів, що забезпечують безпеку робіт;

виникнення аварійної ситуації або реальної загрози життю чи здоров’ю працюючих або оточуючих людей, або коли аварії, нещасні випадки мали місце внаслідок невиконання вимог нормативного акта.

5. ПОРЯДОК СКАСУВАННЯ ДНАОП

5.1. Скасування державних нормативних актів про охорону праці здійснюється за наказом органу, який затвердив цей акт, у разі розробки і затвердження замість нього іншого нормативного акта або коли визначено, що у подальшому його використанні немає необхідності.

Рішення про скасування ДНАОП приймається не пізніше як за 3 місяці до визначеної дати скасування нормативного акта.

5.2. ДНАОП, що підлягає скасуванню, подається базовою організацією (організацією-розробником) в орган державного нагляду із супровідним листом і оригіналами документів, що підтверджують узгодження необхідності скасування нормативного акта з організаціями, переліченими у п.2.4.4.

5.3. На підставі рішення про скасування ДНАОП вносяться відповідні зміни у банку даних автоматизованого інформаційного фонду нормативних актів про охорону праці, а також публікується необхідна інформація у покажчику ДНАОП, інших виданнях.

6. ФІНАНСУВАННЯ РОБІТ ЩОДО ОПРАЦЮВАННЯ, ПЕРЕГЛЯДУ І ВИДАННЯ НОРМАТИВНИХ АКТІВ ПРО ОХОРОНУ ПРАЦІ

6.1. Опрацювання і перегляд галузевих ДНАОП, в тому числі науково-дослідні роботи, що виконуються в межах нормотворчої діяльності, фінансуються міністерствами з використанням коштів галузевого фонду охорони праці, фонду розвитку науки і техніки та інших джерел.

6.2. Опрацювання і перегляд державних міжгалузевих нормативних актів про охорону праці (в тому числі науково-дослідні роботи) фінансуються з державного фонду охорони праці та інших джерел.

6.3. Видання і розповсюдження ДНАОП здійснюються за рахунок організацій-замовників (користувачів). Попереднє фінансування цих робіт здійснюється за рахунок державного, галузевих фондів охорони праці або інших джерел з наступним поверненням відповідних коштів при придбанні нормативних актів організаціями-замовниками (користувачами).