Продовження таблиці 31

Технічні вимоги

Об'єкт

контролю

Вид контролю

5 Ґрунти для засипання ґрунтової призми бетонних і залізобетонних труб дозволено застосовувати такі самі, як при відсипанні насипу

»

Візуальний

6 Засипання пазух1) між стінками котловану і фундаментом труби - горизонтальними шарами, одночасно з обох боків фундаменту на всю довжину котловану з допустимим випередженням на величину ущільненого шару

Ґрунт кожної труби

Вимірювальний ("об'ємно-ваговим" методом згідно з ГОСТ 5180)

7 Товщина шарів, що насипаються, в щільному тілі, м:

а) 0,40-0,45 глинистих ґрунтів - при ущільненні машинами на базі тракторів ДТ-75 або Т-130Г для ущільнення насипів;

Кожен шар

Вимірювальний (лінійкою)

б) 0,50-0,65 піщаних ґрунтів - при ущільненні зазначеними вище машинами;

0,20-0,25 піщаних ґрунтів - при ущільненні пневмокотками масою 25 т - 30 т;

в) до 0,15 піщаних ґрунтів - при ущільненні ручними електротрамбівками типу ИЕ-4505 або ИЕ-4502

8 Коефіцієнт ущільнення ґрунту ґрунтової призми у МГТ - за вимогами проекту

На горизонтах 0,25; 0,5 і 0,75d по висоті з обох боків по осі насипу на відстані і від стінок -не менше двох проб у кожній точці

Вимірювальний (для піщаних і глинистих ґрунтів "об'ємно-ваговим" методом згідно з ГОСТ 5180, для щебенево-галечникових і жорствово-гравійних методом лунок)

9 Те саме щодо бетонних і залізобетонних труб - за вимогами проекту

Кожен ущільнений шар ґрунту - у перерізі по осі насипу і з обох боків труби на відстані і від стінок

Те саме

10 Коефіцієнт ущільнення ґрунту над трубою на висоту у зоні зниженого ущільнення при насипах заввишки і більше - за вимогами таблиці 4.8 ДБН В.2.3-4

Кожен ущільнений шар

Вимірювальний (для піщаних і глинистих ґрунтів "об'ємно-ваговим" методом згідно з ГОСТ 5180, для щебенево-галечникових і жорствово-гравійних методом лунок)

11 Допускається зменшення горизонтального діаметра МГТ у період засипання і ущільнення ґрунту до 3 % діаметра

Уся довжина кожної труби

Вимірювальний (шаблоном)

Засипання труб взимку

12 Допускаються ґрунти для засипання МГТ, зазначені у п. 3, талі (сухі незамерзлі), які мають на момент ущільнення t >0,5 °С. Час робочого циклу з моменту розроблення ґрунту до закінчення його ущільнення - не більше часу, протягом якого ґрунт зберігає здатність до ущільнення

Кожен ущільнений шар

Вимірювальний (вимірювання температури ґрунту)

Закінчення таблиці 31

Технічні вимоги

Об'єкт контролю

Вид контролю

13 Допускаються ґрунти для засипання бетонних і залізобетонних труб - скелясті, крупноуламкові, крупний і середній пісок. Допускаються глинисті ґрунти, які мають вологість не вище межі уторовування. Глинисті ґрунти напівтвердої консистенції дозволено застосовувати за відсутності ґрунтів меншої вологості і тільки у талому стані

Кожна труба

Операційний (вимірювання часу годинником визначається на об'єкті орієнтовно за таблицею 30)

14 Підготовка насипів для спорудження труб під інші шляхи:

- з глинистих ґрунтів заввишки більше ніж 1 м- нарізати уступи завширшки від до з поперечним ухилом 0,01 - 0,02;

- з дренуючих ґрунтів - вилучити з укосів дерен і деревно-кущову рослинність і після цього розпушити укоси на глибину - не менше ніж від до

Те саме

Вимірювання (рулеткою і укісним шаблоном)

Візуальний і вимірювання глибини розрихлення лінійкою

15 Мінімальне засипання ґрунтової призми труб для пропускання повені:

- круглих - на висоту в півдіаметра;

- прямокутних - на піввисоти;

- МГТ - на висоту діаметра

»

Вимірювальний (рулеткою)

1) У разі закладання фундаменту до пазухи засипають ґрунтом на всю висоту і ущільнюють машиною вібраційної ударної дії для незручних умов на базі трактора ДТ-75 за два проходи в один слід із швидкістю 500 м/год

15 ВІДСИПАННЯ КОНУСІВ І НАСИПІВ

15.1. Засипання стоянів мостів слід виконувати після перевірки якості ґрунтів, якими засипають, і перевірки відповідності проекту виконаних робіт із зведення конструкцій, улаштування дренажу і гідроізоляції.

15.2 Під час виконання робіт із відсипання конусів, крім вимог цього розділу, слід дотримуватися вимог ДБН В.2.3-19.

15.3 Відсипання конусів біля мостів, а також ділянок насипів за стоянами мостів (на довжину, що дорівнює висоті насипу за стоянами плюс по верху і не менше ніж у рівні природної поверхні) та засипання порожнин за підпірними стінками слід виконувати дренажними ґрунтами з коефіцієнтом фільтрації не менше ніж 2 м/добу.

15.4 Ґрунти конусів, насипів за стоянами мостів та порожнин за підпірними стінками треба ущільнювати засобами віброударної або ударної дії (навісними вібротрамбовками). Не допускається ущільнення трамбувальними плитами на відстані від штучних споруд менше ніж .

15.5 Під час виконання робіт взимку спостереження за погодними умовами виконують аналогічно наведеним у 14.2.9.

15.6 Відсипання насипу виконують згідно з ДБН В.2.3-4 на влаштування земляного полотна.

16 УКРІПЛЮВАЛЬНІ РОБОТИ

16.1 Надводні періодично підтоплювані укоси конусів, насипів підходів, захисних і регуляційних споруд попередньо сплановують, як правило, зрізанням ґрунту. Підсипання допускається за умови доведення його щільності до проектної.

16.2 Підводні та постійно затоплювані укоси всіх споруд, схили берегів і дно річок очищають від залишків будівельних конструкцій, корчів, топляка та інших великих предметів і сплановують зрізанням або підсипанням відповідно до вимог проекту без подальшого ущільнення.

16.3 Підготовку з накидного матеріалу або геотекстилю у зимовий період виконують по ґрунту, очищеному від снігу і намерзлого льоду. Полотно геотекстилю розстеляють з випередженням щодо укладання плит не більше ніж на одну добу.

16.4 Бетонні та залізобетонні плити та елементи гратчастого покриття виготовляють відповідно до вимог додатків Г і Д.

16.5 Плити та блоки гратчастого покриття укладають на укіс від підошви до гребеня споруди. У покритті з плит шви замонолічують до затоплення укосу. На постійно затоплювані укоси або підводні схили та дно річки покриття з гнучких плит укладають картами площею більше ніж 100м2 у вигляді "луски" з напуском від до із спеціальних наплавних улаштувань у вигляді барабана або стапеля відповідно до ПВР. Шви між плитами у картах не омонолічують.

16.6 Технічні вимоги щодо укріплювальних робіт та види контролю наведені у таблиці 32.

Таблиця 32

Технічні вимоги

Об'єкт контролю

Вид контролю

1 Відхилення поверхні ґрунту укосу від проектних показників не повинні перевищувати ±

Два вимірювання на поперечнику з кроком, зазначеним у проекті

Вимірювальний (укісним шаблоном та лінійкою)

2 Характеристика щебеню, гравію, піщано-гравійних сумішей згідно з ДБН В 2.3-4;

ДСТУ Б В.2.7-74; ДСТУ Б В.2.7-75;

ДСТУ Б В.2.7-29; ДСТУ Б В.2.7-32; ГОСТ 3344

Один раз на партію матеріалу

Перевірка згідно з

ГОСТ 3344,

ДСТУ Б В.2.7-71, ДСТУ Б В.2.7-30, ГОСТ 8735

3 Мінімальна товщина шарів підготовки:

- при ручному укладанні - ;

- при укладанні механізмами -

Одне вимірювання на укосу

Вимірювальний (лінійкою)

4 Відхилення поверхні підготовки (рівність) на базі не повинні перевищувати +

Те саме

Вимірювальний (шаблоном та лінійкою)

5 Характеристика геотекстилю (підготовки):

- коефіцієнт фільтрації Кф = 0,02 см/с;

- поверхнева щільність - не менше ніж 500 г/м2;

- міцність на розрив (лінійна) - не менше ніж 6,0 кН/м

За вимогами технічних умов на геотекстиль

Перевірка за технічними умовами на геотекстиль

6 Допустимий напуск полотна геотекстилю при стикуванні не менше ніж при зварюванні та склеюванні суцільним швом

Одне вимірювання на довжини шва

Вимірювальний (лінійкою)

7 Перевищення граней суміжних бетонних і залізобетонних плит не більше ніж , ширина розкриття швів у конструкціях без омонолічування не більше ніж ; при більшому розкритті шви омонолічуються

Одне вимірювання на поверхні укосу

Те саме

17 ПРИЙМАННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ ЗБУДОВАНИХ МОСТІВ ТА ТРУБ

17.1 Приймання в експлуатацію закінчених будівництвом мостів та труб слід здійснювати відповідно до вимог постанови КМУ №1243 від 22.09.04, результати оформляти актами за формами, затвердженими наказом Держбуду від 27.01.2005 р. № 21.

17.2 Усі збудовані мости та труби до приймання в експлуатацію слід обстежувати, а в необхідних випадках випробовувати згідно з вимогами ДБН В.2.3-6.

17.3 Мости, що не підлягають випробуванню, мости під колії метрополітену, а також автодорожні мости, що запроектовані під навантаження АБ (згідно з ДБН В.2.3-14), при введенні в експлуатацію слід обкатувати транспортом з найбільшими експлуатаційними навантаженнями, які можливі на даній лінії або дорозі.

Обкатування повинна організовувати експлуатаційна організація, що приймає міст у експлуатацію. Результати обкатування оформляти актом, складеним представниками будівельної, проектної та експлуатаційної організацій.

17.4 До приймання споруди в експлуатацію підмостове русло та отвори труб мають бути очищені від сторонніх предметів; шляхи під шляхопроводами приведені у відповідність із проектними відмітками; на мостах та підходах установлені транспортні огорожі, напрямні стовпчики та інші дорожні знаки, нанесена дорожня розмітка та сигнали суднової обстановки; випробувані пристрої освітлення; випробувані механізми, загороджувальна та сповіщувальна сигналізація підйомно-розвідних мостів; закінчені та випробувані системи захисних та запобіжних пристроїв від блукаючого струму; установлені (за потреби) габаритні ворота; виконано передбачений проектом комплекс протипожежних заходів.

17.5 При відхиленні від проектних показників розташування та розмірів зведених конструкцій мостів та труб, що були виявлені під час обстеження, контрольних вимірювань та інструментальних зйомок, необхідно виконувати аналіз щодо впливу їх на несучу здатність та експлуатаційні якості споруд. При цьому слід перевіряти дотримання основних габаритів, розмірів, температурних зазорів, деформаційних швів, положення опорних частин та проектних ухилів.

При прийманні споруд в експлуатацію зниження розрахункової несучої здатності в окремих частинах або елементах через виявлені відхилення в їх положенні і розмірах не повинно перевищувати 5 %.

17.6 Використання незакінчених будівництвом мостів та труб для відкриття руху будівельного транспорту та механізмів, необхідних для завершення будівництва, по готових частинах і конструкціях споруд передбачається ПВР. При цьому повинна бути встановлена відповідна огорожа місця виконання робіт.

Можливість такого руху визначає робоча комісія після обстеження технічного стану зведених конструкцій за участю представника проектної організації; таке обстеження повинно забезпечувати безпечний рух передбачених транспортних засобів при встановлених режимах та швидкостях.

Додаток А

(обов'язковий)

Нормативні посилання

Перелік нормативних документів, на які зроблені посилання в цих Нормах

Постанова КМУ № 1243 від 22.09.04

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів

ДСТУ Б В.2.1-1-95

(ГОСТ 5686-94)

Основи та підвалини будинків і споруд. Ґрунти. Метод польових випробувань палями

ДСТУ Б В.2. 1-7-2000 (ГОСТ 20276-99)

Основи та підвалини будинків і споруд. Ґрунти. Методи польового визначення характеристик міцності та деформованості

ДСТУ Б В.2.7-29-95

Будівельні матеріали. Дрібні заповнювачі природні, із відходів промисловості, штучні для будівельних матеріалів, виробів, конструкцій та робіт. Класифікація

ДСТУ Б В.2.7-30-95

Будівельні матеріали. Матеріали нерудні для щебеневих і гравійних основ та покриттів автомобільних доріг. Технічні умови

ДСТУ Б В.2.7-32-95

Будівельні матеріали. Пісок щільний природний для будівельних матеріалів, виробів, конструкцій і робіт. Технічні умови

ДСТУ Б В.2.7-46-96

Будівельні матеріали. Цементи загальнобудівельного призначення. Технічні умови

ДСТУ Б В.2.7-47-96 (ГОСТ 10060.0-95)

Будівельні матеріали. Бетони. Методи визначення морозостійкості.

Загальні вимоги

ДСТУ Б В.2.7-48-96 (ГОСТ 10060.1-95)

Будівельні матеріали. Бетони. Базовий (перший) метод визначення морозостійкості

ДСТУ Б В.2.7-49-96 (ГОСТ 10060.2-95)

Будівельні матеріали. Бетони. Прискорені методи визначення морозостійкості при багаторазовому заморожуванні та відтаванні

ДСТУ Б В.2.7-50-96 (ГОСТ 10060.3-95)

Будівельні матеріали. Бетони. Дилатометричний метод прискореного визначення морозостійкості

ДСТУ Б В.2.7-51-96 (ГОСТ 10060.4-95)

Будівельні матеріали. Бетони. Структурно-механічний метод прискореного визначення морозостійкості

ДСТУ Б В.2.7-65-97

Добавки для бетонів і будівельних розчинів. Класифікація.

ДСТУ Б В.2.7-71-98 (ГОСТ 8269.0-97)

Будівельні матеріали. Щебінь і гравій із щільних гірських порід і відходів промислового виробництва для будівельних робіт. Методи фізико-механічних випробувань

ДСТУ Б В.2.7-74-98

Будівельні матеріали. Крупні заповнювачі природні, із відходів промисловості, штучні для будівельних матеріалів, виробів, конструкцій та робіт. Класифікація

ДСТУ Б В.2.7-75-98

Будівельні матеріали. Щебінь та гравій щільні природні для будівельних матеріалів, виробів, конструкцій та робіт. Технічні умови

ДСТУ Б В.2.7-82-99

Будівельні матеріали. В'яжучі гіпсові. Технічні умови

ДСТУ Б В.2.7-85-99 (ГОСТ 22266-94)

Будівельні матеріали. Цементи сульфатостійкі. Технічні умови

ДСТУ Б В.2.7-96-2000 (ГОСТ 7473-94)

Будівельні матеріали. Суміші бетонні. Технічні умови

ДСТУ Б В.2.7-112-2002

Будівельні матеріали. Цементи. Загальні технічні умови

ДСТУ Б В.2.7-114-2002 (ГОСТ 10181-2000)

Будівельні матеріали. Суміші бетонні. Методи випробувань

ДСТУ Б В.2.7-119-2003

Будівельні матеріали. Суміші асфальтобетонні і асфальтобетон дорожній та аеродромний. Технічні умови

ДСТУ 2093-92

(ГОСТ 10587-93)

Смоли епоксидно-діанові неотверджені. Технічні умови