3.12. Хімічні речовини необхідно зберігати в спеціально пристосованих приміщеннях окремо, дотримуючись груп сумісності.

3.13. Порядок та умови зберігання, відпуску кожної хімічної речовини необхідно здійснювати відповідно до інструкцій, затверджених уповноваженими особами підприємства.

3.14. Кожну хімічну речовину необхідно зберігати в призначеній для неї справній і закритій тарі у місці, визначеному роботодавцем.

V. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС УТИЛІЗАЦІЇ ВІДХОДІВ

1. На підприємствах з виробництва металевих виробів повинна бути забезпечена своєчасна утилізація, знешкодження та захоронення токсичних відходів відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів.

2. Брикетування і пакетування виробничих відходів виконується на відповідних машинах і на спеціально відведених дільницях.

3. Утилізація відходів стрічки та сітки виконується на пакетпресах, утилізація дроту та дротових пасм - на машинах змотування відходів у рулони, обладнаних приймальним жолобом-лотком для відходів, пневмомеханізмом витягування вала з рулону і виштовхування його з камери змотування дроту.

4. Для знешкодження порожньої тари з-під отруйних речовин повинні бути спеціальні приміщення. Знешкодження порожньої тари потрібно виконувати згідно з інструкцією щодо знешкодження тари з-під отруйних речовин, розробленою на підприємстві.

5. Керування відходомотальною машиною здійснюється з пульта керування. Пуск і зупинення машини необхідно виконувати за допомогою однієї кнопки, при натисканні на яку машина повинна включатися в роботу, а при відпусканні - зупинятися.

6. Пульт керування повинен бути на відстані не менше ніж 1 м від камери змотування відходів і розташований так, щоб забезпечувався візуальний контроль за процесом змотування відходів у рулон.

7. На дільниці змотування відходів у рулон повинні бути встановлені механічні ножиці.

8. Подача розчину в купоросну установку та відведення розчинів повинні бути механізованими.

9. Ємності-баки для збереження відпрацьованих травильних розчинів, баки для розведення (зменшення концентрації) розчинів, приймальні камери, резервуари тощо повинні мати спеціальні пристрої, що запобігають переповненню баків.

10. Для знешкодження хімічно забруднених промивних рідин необхідно мати станцію нейтралізації.

11. Для відбирання мастила з поверхні готової продукції, вона повинна проходити оброблення на центрифугах або вистоюватися у спеціальній тарі не менше 8 годин.

12. Зібране мастило необхідно направляти на повторне використання або додаткову переробку.

 

Начальник управління організації державного нагляду в металургії, енергетиці, будівництві та котлонагляду 

   В. Іванченко 

ПОГОДЖЕНО: 

  

В. о. Першого заступника Міністра, головного державного санітарного лікаря України 

  А. М. Пономаренко 

Заступника Міністра Україниз питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи 

    В. М. Третьяков 

Голова Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики 

  Л. В. Лосюк 

Заступника Міністра промислової політики України 

 В. В. Севернюк 

Директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України 

    С. Г. Богданов 

Перший заступник директора з наукової роботи Національного науково-дослідного інституту промислової безпеки та охорони праці 

    М. О. Лисюк 

Голова Центрального комітету профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України 

   В. І. Казаченко