Акти про своєчасність перевірки й перезарядження вогнегасників. Споруда і приміщення навчального закладу повинні бути забезпечені вогнегасниками відповідно до норм. Хімічні пінні вогнегасники повинні перезаряджатися щорічно. Вуглекислотні вогнегасники повинні перевірятися не рідше одного разу на 2 роки шляхом зважування (припустимий витік вуглекислого газу не повинен перевищувати протягом року). Балон вуглекислого вогнегасника повинен піддаватися гідравлічним випробуванням один раз на 5 років. Порошкові вогнегасники повинні проходити огляд на зарядних станціях один раз на 2 роки. На корпусі вогнегасників наноситися порядковий номер білою фарбою, також повинні бути таблички із вказівкою дати їхньої перевірки або перезарядження, вага заряду й розпис відповідальної особи. Усі первинні засоби пожежогасіння повинні бути зареєстровані в журналі обліку первинних засобів пожежогасіння.

Акти про технічне обслуговування автоматичної пожежної сигналізації. Автоматична пожежна сигналізація встановлюється в кабінетах і лаборантських хімії, фізики, біології, навчальних майстернях, кабінетах обслуговуючих видів праці, кабінетах БЖД, радіовузлах, технічних засобів навчання, інвентарних для зберігання технічних засобів й апаратури, роздягальнях, снарядних при спортивних залах, кімнатах інструктора й зберігання дрібного спортивного інвентарю, актових залах, кіноапаратних, обідніх залах, приміщеннях для груп продовженого дня, бібліотеках, канцеляріях, учительських, кімнатах технічного персоналу з господарською коморою, коморах сухих продуктів, білизняних, гладильних кімнатах. Автоматична пожежна сигналізація повинна постійно перебувати у ввімкненому стані й щорічно перевірятися на працездатність із складанням акту.

Акти про стан евакуаційних проходів, виходів, коридорів, тамбурів і сходів. Евакуаційні проходи, виходи, коридори, тамбури й сходи не повинні захаращуватися будь-яким устаткуванням і предметами. Вихідні двері сходових кліток повинні мати ущільнення в притворах і бути обладнані пристроями самозакривання. Всі евакуаційні виходи повинні бути обладнані запорами, що легко відкриваються, і не забиватися цвяхами. У коридорах, холах, на сходових клітках евакуаційних виходів повинні бути попереджувальні та вказівні знаки безпеки.

Акти про стан горищ. Двері або люки горищ повинні бути постійно замкнені. На дверях або люках горищних приміщень повинні бути написи з визначенням місця зберігання ключів. Слухові вікна горищ повинні бути засклені й перебувати в закритому стані. У горищних приміщеннях не повинна сушитись білизна й влаштовуватись склади. Обробка дерев'яних конструкцій горищних приміщень вогнезахисним засобом повинна проводитися не рідше одного разу на 3 роки зі складанням акту. Перевірка стану вогнезахисної обробки повинна проводитись один раз на 6 місяців зі складанням акту.

Акти про стан зберігання фарб, лаків, розчинників й інших легкозаймистих рідин. Фарби, лаки, розчинники й інші легкозаймисті рідини повинні зберігатися в окремих будівлях - складах.

ІV. Стан електрогосподарства

Під час огляду електрогосподарства навчального закладу необхідно звернути увагу на такі заходи, що направлені на безпечну його експлуатацію:

Наявність наказу керівника навчального закладу про призначення відповідального за електрогосподарство, організацію навчання й перевірки знань з електробезпеки. Навчання відповідального за електрогосподарство та електротехнічного персоналу навчального закладу повинно проводитися в спеціалізованому навчальному центрі із присвоєнням 4 групи електробезпеки один раз на три роки. Особи технічного персоналу, що виконують роботи, при яких може виникнути небезпека ураження електричним струмом, проходять інструктаж і перевірку знань один раз на рік за місцем роботи із присвоєнням І групи електробезпеки із записом у журналі реєстрації первинного інструктажу з охорони праці.

Наявність протоколів перевірки опору ізоляцій електромережі й заземлення устаткування. Перевірка опору ізоляції освітлювальної електромережі в сухих приміщеннях з неелектропровідними підлогами повинна проводитися не рідше одного разу на 6 років. В інших приміщеннях опір ізоляції електромережі й заземлення устаткування повинно проводитись щорічно зі складанням протоколів. Недоліки, виявлені при перевірці опору ізоляції електромережі й заземлення устаткування, усуваються електротехнічним персоналом зі складанням акта або протоколу.

Стан електрощитових кімнат. Вхідні двері в електрощитову кімнату повинні бути постійно замкнені, оббиті з обох сторін жерстю із загином жерсті на торець дверей. На зовнішній стороні вхідних дверей повинно бути написане призначення приміщення, місце зберігання ключів і нанесений попереджуючий знак «Обережно! Електрична напруга». У приміщенні електрощитової не повинно бути сторонніх предметів, плафони на світильниках повинні бути герметичні, на підлозі біля електрощитової повинні бути діелектричні гумові килимки. Електрощитова кімната повинна бути оснащена вуглекислотним або порошковим вогнегасником й однією парою діелектричних рукавичок.

Стан електричних щитів. Усі електричні щити повинні постійно бути замкнені. На зовнішній стороні дверцят електрощитів має бути нанесено: порядковий номер щита, яка подається на щит напруга й попереджуючий знак «Обережно! Електрична напруга», а на внутрішній стороні дверей електрощитів треба зазначити однолінійну схему електропостачання споживачів. Усередині електрощитів не повинно бути сміття, скупчення пилу й павутиння, некаліброваних плавких вставок.

Стан електромережі. Світильники повинні бути надійно підвішені до стелі й мати світлорозсіювальну арматуру. Комутаційні коробки мають бути закриті кришками. Корпуси й кришки електровимикачів і електророзеток не повинні мати відколів і тріщин, а також оголених контактів і приводів. Усі електророзетки та пристрої слід промаркувати за номінальною напругою.

Необхідно переконатися у відсутності нестандартних (саморобних) електронагрівальних приладів, повітряних ліній електропередачі й зовнішніх електропроводок, прокладених територією навчального закладу над горючими покрівлями, навісами й відкритими складами горючих матеріалів.

Паспорти на електроустановки.

Наявність освітлення території навчального закладу. На території мають бути освітлені пішохідні доріжки, вхідні двері, відкриті ігрові й спортивні майданчики з підводкою електроживлення до стовпів підземним кабелем. Дверцята комутаційних люків на бетонних стовпах повинні бути постійно закриті.

V. Утримання території навчального закладу

Підходи до будинку, в'їзди й входи на ділянку, проїзди й доріжки повинні мати тверде покриття. У літню пору всю ділянку за 1-2 години до приходу дітей слід щодня прибирати, траву, квіти, чагарники, ігрові майданчики й доріжки поливати водою. У зимовий час ігрові майданчики, доріжки, щаблі сходів мають щодня очищатися від снігу й льоду, а також посипатися піском. Господарський майданчик, який слід ізолювати від інших зон, розташовувати поблизу харчоблока, повинен мати тверде покриття й окремий в'їзд із вулиці. Сміттєзбиральники мають бути закриті кришками й розміщуватися під накриттям, не ближче від будинку. Всі колодязі на території повинні бути закриті кришками, а ями повинні мати огородження.

Територія навчального закладу повинна вчасно очищатися від горючих відходів, сміття, листя, сухої трави тощо. Сміття повинно систематично вивозитися з території, спалювати його на території забороняється.

Необхідно звернути увагу на стан карнизів на даху споруди навчального закладу. Наявність моху, порослих дерев та рослин на карнизах свідчать про вихід з ладу покрівлі даху, облицювання плиткою, а згодом і руйнування карнизів та стін.

Додаток 1

П Л А Н З А Х О Д І В (орієнтовний)

щодо підготовки та обладнання приміщень

навчального закладу до нового навчального року

№ з/п

Заходи

Термін виконання

Відповідальний

1

Видати наказ «Про підготовку до нового навчального року»

червень

Директор

2

Розробити та затвердити план організаційних та ремонтних робіт, що необхідно виконати до початку нового навчального року

червень

Директор, заступник директора з адміністративно-господарської роботи

3

Створити робочу комісію з підготовки навчального закладу до нового навчального року

червень

Директор

4

Організувати та забезпечити проведення ремонтних робіт у приміщенні навчального закладу

серпень

Заступник директора з адміністративно-господарської роботи

5

Провести огляд освітлення та забезпечити заміну непрацюючих електроламп

серпень

Заступник директора з адміністративно-господарської роботи

6

Провести технічний огляд та перевірити контури заземлення

серпень

Заступник директора з адміністративно-господарської роботи

7

Підготувати тепломережу до роботи в осінньо-зимовий період

вересень

Заступник директора з адміністративно-господарської роботи

8

Провести технічну експертизу вогнегасників, за потреби зробити перезарядку

вересень

Заступник директора з адміністративно-господарської роботи

Директор навчального закладу підписпрізвище, ініціали

Додаток 2

П Л А Н (орієнтовний)

організаційних та ремонтних робіт з підготовки навчального закладу

до ___________/_____________навчального року

  1. Зробити перевірку лічильників тепла і води.

Термін ___________, виконавець ____________________.

  1. Замінити лампи розжарювання на енергозберігаючі лампи в приміщеннях навчального закладу.

Термін _____________, виконавець ___________________.

  1. Перевірити стан підлоги в класах, кабінетах, майстернях та привести її у відповідність до вимог норм і правил безпеки навчання і праці.

Термін _____________, відповідальний ________________.

  1. Поновити обладнання спальних кімнат для шестирічок (за необхідності).

Термін ___________, відповідальний _______________.

  1. Провести вимірювання опору розтікання і заземлення електромережі та устаткування.

Термін _________, відповідальний _______________.

  1. Перевірити стан вікон та засклити (за необхідності).

Термін _________, виконавець ________________.

  1. Перевірити стан горища, даху, провести ремонтні роботи з метою унеможливлення протікання даху.

Термін ____________, відповідальний ______________.

  1. Забезпечити технічну експертизу вогнегасників, за необхідності придбати нові вогнегасники.

Термін ______________, відповідальний ______________.

  1. Перевірити стан і засклити за необхідності скляні фрамуги теплиці (оранжереї).

Термін ___________, виконавець ______________.

  1. Інформувати міський (районний) відділ освіти щодо виконання плану організаційних та ремонтних робіт.

Щомісячно. Відповідальний – заступник директора з НВР.

Директор навчального закладупідписпрізвищеДодаток 3

Рекомендована форма

_____________________________________________________навчальний заклад

Н А К А З

м. ______

«_____»____________20___р.№ ______

Про створення постійно діючої

технічної комісії

з обстеження приміщень і споруд

На виконання Закону України «Про охорону праці», Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563,

Н А К А З У Ю:

  1. Створити постійно діючу технічну комісію з обстеження приміщень і споруд навчального закладу в складі:

Голова комісії: _________________, директор навчального закладу,

Члени комісії:

_______________________________заступник директора з адміністративно-господарської роботи,

__________________________________, відповідальний за безпечну експлуатацію будівель і споруд,

__________________________________, голова профкому.

Директор підписпрізвище

Додаток 4

А К Т (орієнтовний)

обстеження приміщень та інженерних комунікацій

______________________________________________навчального закладу

до початку _____________/__________навчального року

«___»________20___р.

Ми, постійно діюча технічна комісія у складі:

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

провела обстеження приміщень та інженерних комунікацій навчального закладу і встановила:

  1. Система водопроводу, водовідведення відремонтовані, протікання води не зафіксовано.
  2. Стан приміщень (стіни, підлога, коридори, класні кімнати, кабінети, майстерні, харчоблок, пральня, туалети), дах, допоміжні приміщення відповідає вимогам безпеки і виробничої санітарії, що визначаються чинними нормативними документами.
  3. Обладнання в навчальних кабінетах, класних кімнатах відповідає вимогам Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01, затверджених постановою головного державного санітарного лікаря України від 14 серпня 2001 р. № 64.
  4. Обладнання і споруди в спортивній залі, на спортивному майданчику справні та надійно закріплені.
  5. Тепломережа відремонтована, випробувана на протікання, котельня укомплектована працівниками (оператор котельні, кочегар тощо), забезпечена інструкцією з охорони праці та готова до експлуатації.