2.17. Перед пуском устаткування необхідно спочатку включити пневмотранспортну установку для видалення відходів і робочий механізм, який повинен набрати необхідну швидкість, а потім конвеєри подавання та виведення колод. Перед зупинкою устаткування необхідно спочатку вимкнути подавальний конвеєр, а потім приймальний конвеєр та пневмотранспортну установку.

2.18. Під час обкорування працівникам слід перебувати поза небезпечною 10-метровою зоною, яка створюється попереду і позаду верстата.

2.19. Під час роботи обкорувального верстата не допускається ремонтувати або регулювати вузли, механізми, відкривати запобіжні кожухи та огородження пасів, очищувати ротор верстата від кори.

2.20. Регулювання, змащування, ремонт та огляд обкорувального й навколоверстатного обладнання дозволяється виконувати після повної зупинки електродвигунів і вимкнення загального рубильника.

2.21. Збиральні конвеєри для кори, які розташовані у підвальних приміщеннях, і виносні конвеєри в галереях мають бути обладнані сигналізацією, яка попереджує про їх вмикання.

2.22. Для безпечного обслуговування і проходу в галереях вздовж конвеєрів для транспортування кори мають бути облаштовані трапи та містки.

2.23. Під час виконання ремонтних і налагоджувальних робіт отвори у перекриттях для видалення кори мають бути закриті.

2.24. Під час ручного обкорування колод робоче місце має бути обладнане спеціальними помостами і пристроями, які надійно утримують колоди та забезпечують зручність виконання роботи. Відстань між робочими місцями працівників, зайнятих ручним обкоруванням, повинна бути не менше 2 м. Обкорування колод вручну необхідно здійснювати спеціально виготовленим для цієї роботи інструментом (корувальні лопатки тощо).

2.25. Дільниця для розкряжування лісоматеріалів багатопилковими верстатами, що працюють в автоматичному режимі, повинна бути огороджена з усіх боків сіткою заввишки не менше 1,5 м. Двері для входу в огороджену зону мають бути зблоковані з пусковими пристроями верстатів.

2.26. Подавання лісоматеріалів і прибирання відходів від розкряжувальних установок мають бути механізованими.

2.27. Для зручності подавання колод на пилку стіл круглопиляльного верстата балансирного типу має бути обладнаний роликами, що легко обертаються. Ширина щілини для пиляльного диску в столі не повинна перевищувати ширину розводки зубів плюс 2 мм в кожен бік.

2.28. Лісоматеріали, що розкряжовуються, мають бути надійно закріплені на візку або роликовому конвеєрі для запобігання провертанню або переміщенню їх під час розпилювання.

2.29. Для запобігання отриманню травм працівникам під час виконання роботи не дозволяється перебувати в межах площини обертання пиляльного диска. Частина диска, що знаходиться поза зоною пиляння, має бути закрита кожухом.

2.30. У дискових пилках не допускаються тріщини, короблення полотна пилки, пригорання зубів, виломлювання в одному місці двох або більше зубів з метою запобігання дисбалансу пилок.

2.31. Різьба закріплювальної гайки повинна мати напрям, протилежний напряму обертання пилки.

2.32. Знімати, встановлювати і транспортувати пилки необхідно за допомогою вантажопідіймальних і транспортних засобів.

2.33. Перед пуском слешера необхідно подавати попереджувальний сигнал. Подавальні ланцюги слешера вмикати тільки після того, як пилки наберуть робочу кількість обертів.

2.34. Подавальний пристрій має бути зблокований з пиляльними дисками таким чином, щоб він не вмикався до тих пір, поки пилки не наберуть робочої кількості обертів. Під час зупинки пилок ланцюги подавального пристрою мають автоматично вимикатись.

2.35. Упори на всіх ланцюгах подавального пристрою мають знаходитись на одній лінії, перпендикулярній ланцюгам.

2.36. Для обмеження ходу деревини у живильнику верстата у напрямку, протилежному робочому, має бути встановлений кінцевий вимикач, який повинен спрацьовувати, не допускаючи оцупки ближче ніж на 40 мм до верхньої обмежувальної планки живильника.

2.37. Під час заклинювання живильника, пробуксовування муфти ковзання або ланцюгів необхідно зупинити верстат та вилучити оцупки вручну. Заклинювати муфту та проштовхувати оцупки металевими предметами забороняється.

2.38. Під час роботи привода слешера не дозволяється усувати перекоси деревини, її заклинювання на пилках, а також проводити очищення бункерів під пилками та підлоги біля бункерів.

2.39. Для запобігання падінню лісоматеріалів конвеєр для їх подавання до деревокольних верстатів (колунів) має бути огороджений. Висота огороджувальних бортів конвеєра має бути не менше 0,4 м.

2.40. Кряжі та оцупки необхідно подавати у деревокольний верстат паралельно його повздовжній осі, не допускаючи перекосів.

2.41. Колун у зоні розколювання має бути огороджений таким чином, щоб його верхня частина була закрита і запобігала вертикальному підійманню кряжів.

2.42. З метою видалення серцевинної гнилизни в кряжах зона дугоподібного ножа (верстати моделі ССГ-1), що сколює гнилизну, повинна огороджуватися.

3. Вимоги під час виробництва технологічної тріски

3.1. Стаціонарні рубальні машини необхідно встановлювати в окремих приміщеннях або відокремлювати їх звукоізолювальними перегородками.

3.2. Конвеєри подавання деревини у рубальні машини мають бути обладнані металошукачами.

3.3. Пусковий пристрій конвеєра, який подає сировину у рубальну машину, має бути зблокований з пусковим пристроєм машини таким чином, щоб конвеєр вмикався після її пуску і зупинявся за сигналом металошукача.

3.4. Транспортери, що подають деревні кускові відходи до рубальних машин та тріску до бункерів, повинні мати огородження небезпечних зон, майданчики та перехідні містки завширшки 0,8 м з бортами і перилами.

3.5. Рубальні машини мають бути обладнані світлозвуковою сигналізацією, яка сповіщає про пуск механізмів різання, подавання і транспортування.

3.6. Над верхньою частиною завантажувального кожуха, що з'єднує патрон рубальної машини з приводом транспортера, має бути встановлене огородження.

3.7. Для запобігання ковзанню поверхня сходів драбин для входу на містки або майданчики має бути рифленою.

3.8. Для запобігання травмуванню працівників ножовим ротором рубальної машини, який після вимкнення електродвигуна обертається за інерцією, необхідно передбачити блокування пускових і гальмівних пристроїв з огородженням ножового диска (барабана) таким чином, щоб унеможливити його відкривання до повного зупинення механізмів різання.

3.9. На шляху подавання деревини у завантажувальний пристрій рубальної машини має бути встановлений обмежувач, який зупиняє привід конвеєра, якщо діаметр сировини перевищує розмір завантажувального пристрою.

3.10. Відкидні кришки дробарок та кожухи рубальних машин мають бути зблоковані з пусковими та гальмівними пристроями.

3.11. Перед пуском рубальної машини необхідно впевнитися у справності обладнання, встановленого у технологічному потоці, огороджень та закритті люків машини.

3.12. Під час заміни різців або ножів ротори машини мають бути загальмовані пристроєм для фіксації або ручним гальмом.

3.13. Ножі рубальних машин дозволяється переносити тільки у спеціальних футлярах.

3.14. Завантажувальний отвір рубальної машини має бути обладнаний пристроєм, який запобігає викиданню деревини під час її роботи.

3.15. Під час роботи рубальної машини відкривати люки та розбирати завали у разі заклинювання приймального пристрою деревиною забороняється. Поправляти деревину з використанням допоміжних інструментів дозволяється після повної зупинки ножового диска (барабана).

3.16. Навпроти вихідного отвору дробарки має бути встановлений відбійний щит з листової сталі, а конвеєр у місці виходу тріски із дробарки має бути закритий зверху суцільним щитом.

3.17. У разі розташування приймального жолоба рубальної машини нижче рівня підлоги люк, через який деревина подається до механізму різання, має бути огороджений суцільним бар'єром заввишки 1,2 м.

3.18. Для запобігання пошкодженню обладнання транспортери, що подають подрібнену деревину на сортування, мають бути обладнані електромагнітними сепараторами або електромагнітними шківами.

3.19. Небезпечна зона біля тріскосортувальної установки має бути огороджена та позначена попереджувальним знаком.

3.20. Сита тріскосортувальної установки необхідно очищувати тільки після її зупинки і знеструмлення.

3.21. Для запобігання переповненню бункера тріскою і виникненню аварійної ситуації бункери мають бути обладнані автоматичними сигналізаторами, які регулюють рівень наповнення, та пристроями для запобігання (усунення) зависанню матеріалів над розвантажувальними пристроями.

3.22. Перед проведенням ремонту в середині бункера його необхідно звільнити від тріски та вимкнути завантажувально-розвантажувальні механізми.

3.23. Для запобігання падінню працівників вікна для завантаження бункерів та інших ємностей для тріски мають бути огороджені.

3.24. Рухомі частини механізмів для відкривання та закривання бункерів мають бути обладнані огородженнями, зблокованими з пусковими пристроями транспортних засобів.

3.25. Для запобігання виникненню пожежі від іскор, що виникають під час розрядів статичної електрики, бункери мають бути обладнані спеціальними струмовідвідними та іскрогасильними пристроями.

3.26. Процес розпушування змерзлої та залежалої тріски у бункерах і буртах має бути механізованим.

3.27. Висота буртів тріски не повинна перевищувати 30 м, ширина - 20 м. Під час формування та розбирання буртів не дозволяється створювати ухили більше 45°.

3.28. Для запобігання самозагорянню тріски усередині бурту необхідно передбачити спеціальні колодязі з датчиками спостереження за температурою її нагрівання.

3.29. Для безпечного виконання робіт з обвалювання крутих ухилів (більше 45°) грейферні крани або інші механізми мають знаходитись на відстані не менше 4 м від небезпечної зони.

3.30. Під час подавання тріски зі складу бульдозером забороняється утворювати всередині бурту траншеї завглибшки понад 1,5 м, круті ухили та зависання.

3.31. Пневмотранспортна система подавання тріски має бути обладнана блокуванням, яке забезпечує пуск тільки за умови досягнення у системі необхідних тиску і витрат повітря, а зупинку в разі зниження тиску і витрат повітря - нижче допустимих регламентом.

4. Вимоги під час розмелювання технологічної тріски та її проклеювання

4.1. Облаштування і експлуатація дефібраторів, рафінерів та пропарювальних камер мають відповідати вимогам Технічного регламенту безпеки обладнання, що працює під тиском.

4.2. Дефібратори мають бути обладнані контрольно-вимірювальними приладами (манометрами, термометрами) та запобіжними клапанами.

4.3. Пуск дефібратора необхідно здійснювати тільки за умови розсунутих дисків (важіль відведення дисків має надійно фіксуватися у крайніх положеннях).

4.4. Для захисту працівників від отримання опіків водяною парою та травмування у разі викиду пробки з тріски місця завантаження тріски у дефібратор та противага шибера підігрівача мають бути надійно огороджені, а над розвантажувальним отвором має бути встановлений захисний клапан.

4.5. Заміну сальників у дефібраторах, рафінерах, пропарювальних камерах необхідно здійснювати після зупинки обладнання, відключення паропроводів та повного скидання тиску. Не допускається працювати з сальниками, що пропускають пару.

4.6. Усі ємності (мірники, збірники, баки для проклеювання), які періодично заповнюються рідинами, мають бути оснащені автоматичними вказівниками рівня рідини, аварійними переливними трубками для відведення зайвої рідини, діаметр яких має бути більшим, ніж діаметр подавальних трубок, оглядовими віконечками та люками з герметичними кришками.

4.7. Пропарювальна камера має бути обладнана пристроєм автоматичного регулювання, який підтримує рівень тріски в ній на висоті, що дорівнює 3/4 загальної висоти.

4.8. На пульті керування дефібратором всі приводи (вібратора воронки, насоса системи водозабезпечення, мішалки, насоса центрального змащування, насоса гідравлічного притискання дисків тощо) мають бути розташовані у порядку технологічної послідовності.

4.9. Система керування дефібратором має бути забезпечена блокуванням, яке у разі порушення режиму роботи зупиняє машину.

4.10. Системою керування має передбачатись така послідовність вмикання складових одиниць: головний електродвигун, живильний пристрій і гвинтовий вал транспортного конвеєра. Вимикають обладнання у зворотній послідовності.

4.11. Обладнання для отримання деревного волокна має бути обладнане на пульті керування сигналізацією, що попереджує про неполадки під час його роботи.

4.12. Для запобігання отриманню опіків пропарювальна камера для тріски має бути термоізольована.

4.13. Кришку розмелювальної камери не дозволяється відкривати до тих пір, поки тиск пари не впаде до нуля та не охолоне обладнання.

4.14. Над ємностями, басейнами, згущувачами та іншими посудинами з відкритими поверхнями мають бути встановлені ковпаки закритого типу, витяжні зонти, місцеві відсмоктувачі.

4.15. Для запобігання викиданню парафінової емульсії та отриманню травм кришка люка емульсора має бути зблокована з пусковими пристроями мішалки таким чином, щоб під час роботи унеможливлювалось її відкривання.

4.16. Перед початком роботи відливної машини необхідно перевірити кріплення огороджень, стан електрообладнання та його заземлення.

4.17. Відливні машини, мішалки і насоси мають бути обладнані світлозвуковою сигналізацією, яка сповіщає про їх пуск та зупинку.

4.18. Електрообладнання відливних машин та електросвітильників у приміщенні мають бути у герметичному виконанні.

4.19. Відливна машина має бути обладнана спеціальними майданчиками з перилами заввишки 1 м і бортами заввишки 200 мм.

4.20. Рухомі елементи відливної машини мають бути обладнані огородженнями, зблокованими з її пусковим пристроєм.