До прибуття комісії з розслідування на місці події необхідно зберігати обстановку та устаткування у такому стані, в якому вони були на момент події, якщо це не загрожує життю та здоров'ю інших працівників і не призведе до більш тяжких наслідків. Крім того, необхідно вжити заходів щодо недопущення подібних випадків у ситуації, що склалася.

4 Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1 Поставити електронавантажувач у відведене для нього місце (у випадку змінної роботи - місце здачі зміни), або, при необхідності, здати на зарядну станцію.

Опустити вилковий захоплювач в нижнє положення, поставити електронавантажувач на гальма, витягти спеціальний ключ з гнізда вимикача електричної мережі, взяти ключ з собою (передати змінному водію), а у випадку здачі електронавантажувача на зарядну станцію - ключ передати акумуляторнику.

4.2 Провести огляд електронавантажувача, очистити машину від бруду, пилу, перевірити кріплення болтів, переконатися у відсутності підтікання мастила з гідросистеми і ін. Підготувати електронавантажувач до наступного робочого дня, а у випадку змінної роботи - до здачі зміни та здати зміну у встановленому на підприємстві порядку.

4.3 Зняти та прибрати у відведене для цього місце спецодяг і інші засоби індивідуального захисту, що використовувалися в процесі роботи.

4.4 Вимити лице і руки теплою водою з милом або прийняти душ. Не допускається використовувати для миття рук гас, бензин, а також витирати руки ганчір'ям, забрудненим ошурками.

4.5 Повідомити безпосереднього керівника про виконану роботу та про виявлені в процесі роботи недоліки.

5 Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1 До аварійних ситуацій відносяться:

- поломка або несправність електронавантажувача, що загрожують безпеці водія або безпеці людей, що знаходяться поблизу нього (несправності гальм, рульового керування, звукового сигналу і ін.);

- поява шумів, тріску, скреготу і інших незвичайних явищ в гідросистемі і інших вузлах;

- зіткнення під час руху з іншими транспортними засобами, наїзди на пішоходів та інші дорожньо-транспортні пригоди (ДТП);

- пошкодження проводів, коротке замикання в електричній мережі електронавантажувача і ін.

5.2 У випадку ДТП водій повинен діяти у відповідності з вимогами Правил дорожнього руху, а при інших аварійних ситуаціях - негайно зупинити електронавантажувач, повідомити безпосереднього керівника про те, що сталося, та діяти за його вказівками.

5.3 При пожежі необхідно припинити роботу і почати гасіння наявними засобами пожежогасіння, діючі у відповідності з вимогами інструкції з пожежної безпеки підприємства.

5.4 При нещасних випадках необхідно (до прибуття швидкої медичної допомоги) надати першу допомогу потерпілому.

Конкретні дії щодо надання першої допомоги потерпілим при різноманітних ураженнях викладені в інструкції з надання першої (долікарської) допомоги потерпілим, що діє на підприємстві та вивчається водієм електронавантажувача при проходженні навчання та інструктажів з питань охорони праці.

Примірна інструкція опрацьована Державним науково-дослідним інститутом техніки безпеки хімічних виробництв (ДержНДІТБХВ, м. Сєвєродонецьк)