3.33. Перед тим, як користуватися переносними світильниками (на 12 або 36 В), перевірити наявність на лампі захисного скляного ковпака, захисної сітки і справність кабелю.

3.34. У зоні профілактичного обслуговування автомобілів:

• не користуватися для миття деталей, агрегатів, рук легкозаймистими рідинами (бензином, розчинниками тощо);

• не залишати легкозаймисті та горючі рідини, злите паливо, кислот, карбід кальцію, порожню тару з-під палива та мастильних матеріалів тощо;

• не проводити роботи з відкритим вогнем без спеціального дозволу і вжиття заходів протипожежної безпеки;

• не заправляти автомобілі паливом;

• при постановці автомобіля на оглядову канаву не перекривати ним основний та запасний виходи з неї.

3.35. Під час роботи на заточувальному, свердлильному верстатах виконувати вимоги безпеки згідно з правилами роботи на цих верстатах.

4.Вимоги безпеки після закінчений роботи

4.1. Прибрати робоче місце. Інструмент, пристрої протерти та скласти на відведеному для них місці.

4.2. Перевірити надійність установлення автомобіля на підставках. Не залишати автомобіль, піднятий тільки домкратом.

4.3. Повідомити викладача або керівника робіт про всі порушення та недоліки, які були виявлені під час роботи.

4.4. Зняти спецодяг, вимити руки та обличчя теплою водою з милом, при можливості прийняти душ.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. У разі виникнення будь-якої аварійної ситуації безпосередньо на робочому місці, на сусідніх ділянках, при небезпеці для людей тощо слід негайно повідомити викладача або керівника роботи та взяти участь в усуненні виниклої несправності чи її локалізації за вказівкою викладача або керівника робіт, не порушуючи при цьому вимог охорони праці.

5.2. У випадку відключення електроенергії слід терміново вимкнути все електрообладнання, яке знаходиться в роботі, підключення його можна виконувати тільки після того, як напруга електромережі буде відповідати нормам.

5.3. При ураженні електричним струмом негайно звільнити потерпілого від дії електричного струму, відключивши електроустановку від джерела живлення, а при неможливості відключення - відтягнути його від струмове-дучих частин за одяг або застосувавши підручний ізоляційний матеріал і викликати швидку медичну допомогу.

5.4. Якщо сталася пожежа повідомити викладача або керівника робіт, виконувати всі їх вказівки щодо ліквідації небезпеки.

5.5. У разі скоєння нещасного випадку і травмування людей треба:

• повідомити про нещасний випадок викладача;

• звільнити потерпілого від дій травмуючого фактора;

• визначити його стан, щоб вирішити, яка потребується допомога - у першу чергу - чи є загроза життю і чи є потреба негайного проведення штучною дихання й масажу серця, при проведенні штучного дихання і закритого масажу серця не припиняти цих дій до появи самостійного дихання і серцевої діяльності у потерпілого до прибуття медичних фахівців; смерть потерпілого можуть встановити тільки вони;

• залучити для цих дій осіб, що можуть знаходитись поблизу для спільного надання допомоги й виклику медичної допомоги;

• при прибутті медичних фахівців надавати потрібну їм допомогу;

• якщо потерпілий зможе самостійно йти до лікувально-профілактичного закладу або у медпункт - супроводити його, бо в цей час його стан може раптово погіршитись;

• якщо це можливо, намагатися зберегти предмети й обставини, за яких скоївся нещасний випадок; при неможливості цього - запам'ятати суттєві факти і обставини;

• при розслідуванні нещасного випадку за потребою повідомити про всі обставини його скоєння.