Висота штабелів вантажів (крім баласту, що розвантажується для колійних робіт) не повинна перевищувати 1,2 м під час розміщення їх на відстані від крайньої рейки не ближче 2,0 м і заввишки більше 1,2 м під час розміщення їх на відстані від крайньої рейки не ближче 2,5 м.

3.12. На території підприємства влаштовуються проходи для працівників завширшки не менше 1 м відповідно до вимог технологічного процесу роботи та розташування робочих місць.

Пішохідні доріжки повинні мати тверде покриття, бути облаштовані в найбільш зручних місцях, віддалених від головних колій і районів з інтенсивною маневровою роботою, та забезпечувати безпечний прохід працівників до робочих місць; переходи через колії повинні мати настили на рівні головки рейки.

У місцях службового проходу працівників установлюються спеціальні вказівні знаки "Службовий прохід" із стрілкою напрямку руху.

3.13. Місця перетинань службових проходів і доріг для транспортних засобів повинні бути чітко позначені вказівними знаками.

3.14. Відстань від границь службового проходу до проїзної частини повинна бути не менше 0,8 м.

3.15. У місцях перетинань доріг для транспортних засобів і службових проходів із залізничними коліями повинне бути тверде покриття або влаштовані переносні настили на рівні головки рейок завширшки не менше 3 м для руху транспортних засобів і не менше 1,5 м - для проходу працівників, а також штучне освітлення.

3.16. Пожежна безпека на підприємствах і у місцях виконання навантажувально-розвантажувальних робіт організується відповідно до вимог Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 19.10.2004 N 126, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 04.11.2004 за N 1410/10009 (далі - НАПБ А.01.001-04), та нормативно-технічних документів.

3.17. Для проїзду до всіх об'єктів на території підприємства обладнуються та чітко позначаються пожежні проїзди, що забезпечують проїзд пожежних машин, а також установлюються світлові покажчики місць розташування пожежних гідрантів, водоймищ, водонапірних веж тощо.

3.18. Адміністрація підприємства не рідше одного разу за півроку організовує перевірку наявності та стану знаків безпеки праці, сигналів, сигнальних покажчиків і знаків, шляхових знаків та вживає заходи щодо усунення виявлених недоліків.

3.19. На підприємстві встановлюється порядок перевірки наявності та стану знаків безпеки праці, сигналів, сигнальних покажчиків і знаків, дорожніх знаків та розробляються заходи щодо усунення виявлених недоліків.

3.20. Постійні склади на станціях для навантаження та розвантаження хімічних вантажів, а також вантажів, що порошать, розміщуються не ближче 300 м від службових і житлових будинків.

3.21. Постійні місця навантажувально-розвантажувальних робіт біля залізничних колій влаштовуються з твердим покриттям на прямих і горизонтальних ділянках колії.

3.22. У місцях навантажувально-розвантажувальних робіт у разі потреби наносять розмітку з позначенням проходів, площадок складування та їхньої спеціалізації з видів вантажів.

3.23. Для стоянки автомобілів влаштовуються майданчики з твердим покриттям, які не повинні заважати рухові транспортних засобів і виконанню навантажувально-розвантажувальних робіт.

3.24. Під час проектування, будівництва і реконструкції підвищених колій передбачається оснащення їх комплексом пристроїв і механізмів для зачищення, відкривання та закривання люків напіввагонів і розпушування вантажів.

3.25. Дахи складів і платформ облаштовуються водовідвідними ринвами й утримуються в справному стані, у зимовий час вони очищаються від снігу та льоду.

3.26. Водостічні колодязі на території підприємства повинні бути закриті кришками.

3.27. На вантажних складах і навантажувально-розвантажувальних майданчиках установлюються ящики або металеві контейнери для збирання сміття.

3.28. Сміттєзбірники встановлюють на бетонованих площадках, і вони повинні бути віддалені від складів вантажів та адміністративних приміщень на відстань не менше 20 м.

3.29. Підлога складів, у яких виконується механізоване навантаження та розвантаження вантажів, повинна мати асфальтове покриття на бетонній основі.

3.30. Ширина проїздів для навантажувачів повинна бути не менше 3 м.

3.31. Ширина рампи у знову споруджуваних складах повинна бути не менше 3 м з боку залізничної колії і не менше 1,5 м з боку під'їзду автотранспорту.

3.32. Ширина проїздів уздовж країв вантажосортувальної платформи повинна бути не менше 3,6 м.

3.33. Канавки, ринви та траншеї для транспортерів та інших потреб у приміщеннях складів закриваються урівень з підлогою суцільними або решітчастими знімними щитами.

3.34. Складські приміщення обладнуються вентиляцією та опаленням відповідно до вимог "Отопление, вентиляция и кондиционирование" СНиП 2.04.05-91.

3.35. Експлуатація акумуляторних приміщень здійснюється відповідно до вимог НПАОП 40.1-1.21-98.

 

Начальник управлінняорганізації державного наглядуза промисловою безпекою навиробництвах і об'єктахпідвищеної небезпеки 

    В. М. Морозов