8.6.8. Стальні канати і такелажні пристрої, що застосовуються на пальових роботах, повинні відповідати вимогам "Правил будови і безпечної експлуатацiї вантажопiдiймальних кранiв" ДНАОП 0.00-1.03-93. Коефіцієнт запасу міцностi канату при механiчному приводі — не менше 6, при ручному — 4,5. 

8.6.9. Кожна копрова установка повинна бути обладнана звуковою сигналізацією, яку необхідно включати перед пуском пальового молоту.

8.6.10. Пересування копра повинно здійснюватися по рейкових колiях або надiйнiй горизонтальній основі під наглядом майстра чи виконробА. Стан колiй для пересування копра необхідно перевіряти перед початком зміни і в процесі роботи. Під час роботи копер необхiдно закріплювати на рейках протиугiнними пристроями.

Пересувати або повертати копри дозволяється тільки при вимкнутій подачі пари (стислого повітря).

8.6.11. Пiднiмання палi разом із надiтим на неї палебiйним снарядом дозволяється при достатній вантажопідйомності лебідки.

В iншому випадку паля і палебiйний снаряд повинні підійматися окремо.

При пiднiманнi палю необхiдно утримувати від розгойдування і крутіння за допомогою відтяжок. Вантажопідйомний гак необхідно комплектувати iз замикаючим пристроєм.

8.6.12. При зрізуванні верхівок не забитих до кінця паль необхідно вжити заходiв проти раптового падіння частини зрiзуваної палі.

8.6.13. Установка паль і палебiйного устаткування проводиться без перерви до повного їх закріплення на місці. Залишати їх пiдвiшеними не допускається. При неможливості закінчити установку та закріплення, вантаж, що підіймається (паля, молот), повинен бути опущений на тверду основу.

8.6.14. При забиванні паль на суші чи воді робота копра із підмостей естакади або плавзасобів дозволяється при наявності проекту виконання робіт з урахуванням охорони праці, затвердженого головним інженером організації, що будує.

8.6.15. Для подачi пари (стислого повітря) повинні застосовуватися жорсткі пароповітряні трубопроводи з шарнiрним з'єднанням. Гнучкі паропровідні шланги високого тиску використовуються тільки в межах копра і повинні мати мінімальну довжину.

Шланги, якi пiдводять пару чи стисле повітря до копра, повинні випробовуватися на міцність тиском, що перевищує робочий в 2 рази.

8.6.16. З'єднання парових (повітряних) шлангів один із одним і з пальовим молотом виконується не менше ніж двома хомутами. Забороняється застосовувати дротяні скрутнi.

8.6.17. При забиваннi паль плаваючим копром необхідно забезпечити надійне його розчалення останнього до якорів, що закріплені на березi чи дні водойми. Постійний зв'язок з берегом повинен здійснюватися за допомогою чергового човна, катера чи по надійному пішохідному мiстку.

Плаваючий копер повинен бути забезпечений рятувальними плавзасобами (човен, круги, пояси).

8.6.18. Забивання паль з криги дозволяється по спеціально розробленому проекту виконання робіт, затвердженому головним інженером будiвельної організації, при цьому робочий майданчик повинен бути очищеним від снігу.

Складати палi та інші матеріали на кризі дозволяється при достатнiй міцностi крижаного покрову і на відстані не менше 25 м від місця забивки. Дучки в кризі для занурення паль до початку робіт повинні бути закритi дерев'яними щитами.

8.6.19. Забороняється знаходитися під піднятим пальовим молотом, навіть якщо він закріплений.

8.6.20. Під час перерви в роботі пальовий молот повинен бути опущений в нижнє положення і закріплений на стрілі копра.

8.6.21. На барабані лебідки завжди повинно залишатися не менше двох витків канату. Лебідка повинна бути укомплектована канатоукладачем.

8.6.22. При забивці паль дизель-молотом необхідно:

заливати в бачок молота вiдфiльтроване дизельне паливо;

не допускати підскакування ударної частини до верхньої траверси;

негайно припиняти роботи при виявленнi погнутостi напрвляючих штанг.

8.6.23. Забороняється запускати дизель-молот, наливаючи на головку поршня бензин.

8.6.24. Закріплювати вiброзанурювач на оголовку палі або оболонці допускається за спеціально розробленими для даного типу вiброзанурювача і палi (оболонки) кресленнями.

8.6.25. До початку роботи і не менше 2 раз в зміну необхідно ретельно оглядати вiброзанурювач: болтові з'єднання, зварні шви наголовника, кінцеві гайки, з'єднання проводів і інші деталі.

При виявленнi замикання на корпус вiброзанурювача або яких-небудь інших несправностей роботу необхідно припинити і вжити заходів для їх усунення. Не допускається забивати палi при нещільному з'єднанні її із наголовником, а також при наявності бокових коливань і стуку.

8.6.26. Вiброзанурювач дозволяється включати після опускання його на палю і ослаблення пiдтримуючих полiспастіВ. Ослаблений стан полiспастів повинен зберігатися протягом всієї роботи вiброзанурювачiВ. При кожній перерві в роботі вібратор необхідно вимикати.

8.6.27. Вантажопідйомність використовуваного для вiброзанурювача крану повинна складати не менше подвоєної сумарної ваги вiброзанурювача і занурюваної палi (оболонки).

8.6.28. Підіймати і опускати підмивні труби, пристрiй для вилучення грунту з порожнини оболонки і труб необхiдно спеціальними лебідками або кранами.

8.6.29. Пробурені свердловини для установки буровставних або буродобивних паль повинні бути перекритi щитами.

При улаштованні свердловин пiдривним способом слід дотримуватися вимог "Єдиних правил безпеки при вибухових роботах" ДНАОП 0.00-1.17-92.

8.6.30. Баби для ручного забивання паль повинні бути укомплектованi достатньою кількістю ручок: масою до 100кг — чотирма, понад 100кг — шістьмА. Ручки повинні бути гладкими, мати переріз овальної форми і розташовуватися по периметру баби рівномірно і з достатнім зазором, щоб уникнути ушкодження пальців працюючих.

8.6.31. При забиваннi паль із підвісних підмостей останні повинні бути ретельно перевірені на міцність, стійкість і розчалені канатами. Забороняється улаштовувати підмостi висотою понад 3 м.

8.6.32. При забиваннi паль за допомогою коловороту чи лебідки необхідно дотримуватися таких вимог:

коловорот чи лебідка повинні бути надійно закріплені;

підшипник коловороту повинен бути мiцним і надійно закріплюватися в тілі коловороту і захоплюватися хомутами;

аншпуги повинні бути мiцними, виготовленими з пружного і в'язкого дерева;

лебідка повинна мати храпову заскочку з пружиною і стрічкове гальмо, що перешкоджають зворотному обертанню барабана лебідки.

Забороняється використовувати лебідку при наявності будьяких несправностей, а також лебідки, що не мають гальм.

8.6.33. При вилученнi загнившої частини дерев'яної палi або опорної стійки моста необхідно вжити такі заходи безпеки:

паля (стійка), що ремонтується, звільняється від всіх навантажень;

перед зняттям поперечних і поздовжнiх горизонтальних зв'язків замість їх повинні бути поставленi необхідні тимчасові додаткові зв'язки і кріплення, що забезпечують стійкість опори;

при ремонті опор рух по мосту повинен бути обмеженим в межах, що виключають перевантаження конструкції опори, чи закритим.

8.6.34. При ремонті всього комплексу дерев'яних опор, паль і стійок без розбирання прогiнної конструкцiї необхідно вивішувати прогінні конструкцiї у порядку черговості на тимчасові опори.

8.7. Монтажні роботи

8.7.1. Монтажники, що мають стаж роботи менше року і розряд нижче IV, до верхолазних робіт не допускаються.

Монтажники III розряду, що закінчили будівельні навчальні заклади і що мають стаж роботи за фахом понад один рік, можуть допускатися до верхолазних робіт тільки під керівництвом досвідчених робiтникiв вищих розрядів.

8.7.2. Робітники всіх спецiальностей, що призначаються для виконання робіт на висоті (монтажники, такелажники, слюсарi, теслярi, газорізальники, електрозварювальники тощо), повинні бути забезпеченi випробуваними запобіжними поясами і касками.

Перед початком робіт всі запобіжні пояси повинні перевірятися майстром.

8.7.3. Монтаж збірних елементів конструкцій провадиться в послідовності, що визначається проектом виконання робіт.

8.7.4. Конструкції і їх елементи перед пiднiманням треба очистити від бруду, полiю та іржі, а окремі деталі (фасонки, прокладки, накладки тощо) до пiднiмання надійно прикріпити до елементу, що підіймається.

8.7.5. При пiднiманнi і переміщуванні конструкцій машиніст крану чи лебідки повинен виконувати команди тільки сигнальника, якi можуть бути світловими, звуковими, по радiотелефону або знаковими.

8.7.6. Елементи конструкції, що монтуються, повинні утримуватися від розгойдування відтяжками з мiцного прядив'яного канату. При пiднiманнi елементів, що влаштовуються в горизонтальному і похилому положеннях, необхiдно застосовувати парні відтяжки, що прикріплені до їх обох кінців.

8.7.7. При пiднiманнi елементів і конструкцій їх переміщування в горизонтальному напрямі повинно проводитися на висоті не менше 500 мм над іншими предметами.

8.7.8. Не можна переносити конструкції кранами над робочими місцями. Поданий елемент спиняють над місцем його установки не нижче нiж на 300 мм, після чого монтажники встановлюють його в проектне положення.

8.7.9. Робоча зона монтажного крану повинна бути огороджена і обладнана добре видимими попереджувальними сигналами і знаками.

8.7.10. При укрупненому збиранні елементів необхiдно улаштовувати спеціальні помісти відповідно до проекту проведення робіт.

8.7.11. Проведення складальних операцій на висоті без помістів допускається тільки у разі неможливості улаштування останніх з обов'язковим застосуванням запобіжних пристроїв (натягнуті стальні канати, страхувальні сітки тощо). Ці роботи повинні вестися під безпосереднім керівництвом спеціально призначеної особи, відповідальної за безпечне проведення монтажу і переміщування вантажів кранами (далі-керівник робіт), який повинен вказати монтажникам місця їх роботи на конструкції і місця кріплення запобіжних поясів.

8.7.12. Забороняється залишати пiдвiшеними підняті елементи. Розстропування встановлених елементів допускається лише після мiцного і надійного їх закріплення.

8.7.13. Тимчасові розчалення монтованих елементів повинні бути прикріплені до надійних опор (якорів). Кількість розчалень вказується проектом (але не менше трьох). Розчалення не повинні торкатися гострих ребер конструкцій.

8.7.14. Для переходу монтажників від однієї конструкції до іншої необхiдно застосовувати монтажні сходи і трапи. Пересування по нижньому поясу ферми чи балки допускається тільки при наявності туго натягнутого уздовж них канату на висоті 1,2 м, за що зачепляють карабiн запобіжного поясу.

8.7.15. Збирання і пiднiмання конструкцій довжиною понад 6м і масою понад 3 т здійснюють під безпосереднім керівництвом керівника робіт.

8.7.16. Елементи конструкцій, що монтуються із недостатньою жорсткiстю до пiднiмання, повинні бути тимчасово підсилені.

8.7.17. При роботі монтажного крану на граничних значеннях характеристик (вантажопідйомності, виліт стріли) керівник робіт повинен особисто визначити місце положення крану шляхом ретельного проміру відстаней до транспорту і місця установки конструкції.

8.7.18. Стропування балкових елементів, що підіймаються в горизонтальному положенні, проводиться не менше нiж двома стропами або спеціальними траверсами.

8.7.19. Кріплення полiспастів і блоків до раніше встановлених конструкцій здійснюється після відповідного розрахунку цих конструкцій на додаткові навантаження.

8.7.20. Канат вантажного полiспаста при пiднiманнi і переміщуванні елементу повинен зберігати прямовисне положення. Відтягати елемент, що підіймається, забороняється.

8.7.21. Монтажні роботи повинні проводитись, як правило, на відстані не менше 10 м від місця електрозварювальних робіт. При необхідності прихватки електрозварюванням елементів у процесі монтажу робочі місця повинні бути забезпечені захисними екранами (навісами).

8.7.22. Не допускається зберігати вибухові і легкозаймистi речовини в зоні монтажних робіт.

8.7.23. Не допускається укладання елементів збірних конструкцій на настилi помістів.

8.7.24. Проходи і проїзди в зоні монтажу конструкцій повиннi бути позначенi надписами: "В'їзд", "Виїзд", "Розворот" тощо.

8.7.25. Крани, піднімальні механізми і такелажні пристрої для монтажних робіт повинні відповідати вимогам ГОСТ 12.2.090-83 "Краны грузоподъемные. Органы грузозахватные. Требования безопасности".

8.7.26. Не допускається виконувати монтажні роботи на висоті у відкритих місцях при швидкості повітря понад 15 м/с, під час ожеледиці, грози і туману. При швидкості повітря понад 10 м/с необхідно припинити переміщування стінових панелей та інших конструкцій, що мають велику парусність.

8.8. Штукатурні роботи

8.8.1. Штукатурні роботи всередині приміщень допускається виконувати із помістів або пересувних столиків, встановлених на суцільні настили по балках перекрить чи на підлогу.

Застосування сходів-стрем'янок допускається тільки для виконання невеликих обсягів штукатурних робіт в окремих місцях.

8.8.2. Зовнішні штукатурні роботи виконуються із iнвентарних риштувань або пересувних вежових риштувань. Останні повинні бути обладнанi ловителями, що виключають можливість опускання площадок в разі обривання канатіВ. Рукоятки механізмів для піднiмання риштувань під час роботи на них необхiдно знімати.

8.8.3. Для будiвель і споруд значної висоти дозволяється застосовувати підвісні риштування.

Підвісні риштування допускаються до експлуатації після їх випробування статичним навантаженням, що перевищує розрахункове на 25%, а піднімальні риштування і люльки — на 50% і динамічного випробування навантаженням, що перевищує розрахункове на 10%.

По результатах випробувань повинен бути складений акт.

8.8.4. Перетин стальних канатів, що підтримують піднімальні риштування і люльки, визначають розрахунком з дев'ятиразовим запасом міцностi. Перед початком роботи і в її процесі канати повинен оглядати керівник робіт чи майстер.