22. У разі коли закінчений будівництвом об'єкт приймається в експлуатацію у I або IV кварталі, строки виконання окремих видів робіт (з оздоблення фасадів, упорядження території тощо), здійснення яких неможливе через несприятливі погодні умови, можуть бути перенесені. Перелік таких робіт і строки їх виконання визначаються державною приймальною комісією, про що робиться відповідний запис у акті про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта.

23. Вбудовані-прибудовані приміщення у житловому будинку можуть прийматися в експлуатацію за окремим актом, якщо вони згідно з проектною документацією виділені в окремий пусковий комплекс і передбачена їх ізоляція від житлової частини будинку. При цьому житлова частина будинку повинна мати відокремлене від вбудовано-прибудованих приміщень інженерне забезпечення та належні умови щодо її безпечної експлуатації.

24. Житлові будинки, в яких квартири та інші приміщення побудовані за кошти фізичних та юридичних осіб, можуть прийматися в експлуатацію без виконаних внутрішніх опоряджувальних робіт, які не впливають на експлуатацію цих будинків, якщо це обумовлено інвестиційним договором на будівництво та за умови дотримання при цьому санітарних і технічних вимог. Перелік внутрішніх опоряджувальних робіт, без виконання яких можливе прийняття в експлуатацію житлових будинків, визначається Держбудом.

Житлові будинки, в яких квартири побудовані за кошти державного бюджету, республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів для соціально незахищених верств населення (інваліди, учасники Великої Вітчизняної війни, багатодітні сім'ї, громадяни, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тощо), приймаються в експлуатацію за умови виконання опоряджувальних робіт в повному обсязі.

25. Закінчені будівництвом приватні житлові будинки садибного типу, дачні та садові будинки приймаються в експлуатацію у порядку, визначеному Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями та погодженому з Держбудом.

26. Державна приймальна комісія не має права вимагати виконання на закінченому будівництвом об'єкті додаткових видів робіт, крім передбачених проектом будівництва та наданими для цього об'єкта вихідними даними.

27. За результатами роботи державної приймальної комісії складається акт про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, форма якого затверджується Держбудом.

Акт державної приймальної комісії підлягає затвердженню у 15-денний строк органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування, що утворив цю комісію, та реєструється в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, яка видала дозвіл на виконання будівельних робіт.

Не допускається затвердження акта про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта за відсутності підписів окремих членів державної приймальної комісії.

28. Члени державної приймальної комісії, що відмовилися підписати акт, зобов'язані у письмовій формі подати голові комісії та органу, який вони представляють, обґрунтування своєї відмови. Керівник зазначеного органу зобов'язаний взяти безпосередню участь у врегулюванні спірних питань та може підписати акт замість члена комісії, який відмовився від підпису.

29. Датою введення в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта є дата затвердження акта державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію цього об'єкта органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування, що утворив комісію.

30. У разі неготовності об'єкта до експлуатації державна приймальна комісія складає відповідний акт з висновками та обґрунтуваннями. На підставі цього акта орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, що утворив комісію, надає замовнику рекомендації щодо усунення недоліків.

Для прийняття в експлуатацію зазначеного об'єкта державна приймальна комісія може бути утворена повторно лише після усунення виявлених недоліків, але не раніше ніж через 30 днів після завершення роботи попередньої комісії.

Підписаний і затверджений акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта є підставою для укладення договорів про постачання на цей об'єкт необхідних для його функціонування ресурсів води, газу, тепла та електроенергії і включення даних про цей об'єкт до державної статистичної звітності.

31. Голова та члени державної приймальної комісії несуть персональну відповідальність за виконання покладених на них функцій.

* * *

ЗАТВЕРДЖЕНОпостановою Кабінету Міністрів Українивід 22 вересня 2004 р. № 1243

ПЕРЕЛІКпостанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 5 серпня 1992 р. № 449 ( 449-92-п) "Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів державного замовлення" (ЗП України, 1992 р., № 9, ст. 214).

2. Постанова Кабінету Міністрів України від 6 грудня 1993 р. № 990 (990-93-п) "Про внесення змін до Положення про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів державного замовлення" (ЗП України, 1994 р., № 4, ст. 91).

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 23 травня 1994 р. № 332 (332-94-п) "Про внесення доповнень до Положення про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів державного замовлення" (ЗП України, 1994 р., № 9, ст. 225).

4. Пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 7 квітня 1995 р. № 253 (253-95-п) "Про внесення змін до деяких рішень Уряду України з питань державного архітектурно-будівельного контролю" (ЗП України, 1995 р., № 7, ст. 166).

5. Постанова Кабінету Міністрів України від 17 березня 1998 р. № 326 ( 326-98-п ) "Про внесення змін до Положення про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів державного замовлення" (Офіційний вісник України, 1998 р., № 12, ст. 448).

Щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2004 року № 1243

„Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів"

Наказ від 18 жовтня 2004 р. № 191

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2004 року № 1243 „Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" наказую:

1. Заступникам Голови Комітету, структурним підрозділам Комітету, Міністерству архітектури і будівельної політики АР Крим, управлінням містобудування та архітектури облдержадміністрацій, Київської та Севастопольської міськдержадміністрацій, інспекціям державного архітектурно-будівельного контролю взяти зазначену постанову для керівництва в роботі та неухильного виконання.

2. Міністерству архітектури і будівельної політики АР Крим, управлінням містобудування та архітектури облдержадміністрацій, Київської та Севастопольської міськдерж-адміністрацій, інспекціям державного архітектурно-будівельного контролю:

2.1. Відповідно до територіальної належності щоквартально здійснювати вибірковий контроль за додержанням порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів та за результатами до 10 числа місяця, наступного за звітним, інформувати Держбуд;

2.2. Протягом двох місяців привести у відповідність до вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України власні правові та нормативні положення.

3. Державній архітектурно-будівельній інспекції України (В.Ліванідов) до 20 листопада розробити та подати на затвердження форми актів з прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів та перелік виконавчої документації.

4. Державній архітектурно-будівельній інспекції України (В.Ліванідов), Управлінню науково-технічної політики та інформаційних технологій у будівництві (Д.Барзилович), Управлінню архітектурно-конструктивних та інженерних систем будинків і споруд житлово-цивільного призначення (О.Авдієнко) спільно з відповідними підрозділами МНС у двомісячний термін підготувати та подати на підпис керівництву Держбуду та МНС наказ, у якому визначити Перелік типів об'єктів і споруд, за якими проектна документація закладається до страхового фонду, та обсяг цієї документації.

5. Державній архітектурно-будівельній інспекції України (В.Ліванідов), Управлінню архітектурно-конструктивних та інженерних систем будинків і споруд житлово-цивільного призначення (О.Авдієнко) у місячний термін підготувати та подати на затвердження Перелік внутрішніх опоряджувальних робіт, без виконання яких можливе прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом житлових будинків.

6. Раді міністрів АР Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям у двомісячний термін розробити порядки прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків та подати на погодження Держбуду.

7. З набуттям чинності зазначеної постанови Кабінету Міністрів України вважати такими, що втратили чинність, державні будівельні норми ДБН А. 3.1-3-94 „Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів. Основні положення", затверджені наказом Держкоммістобудування від 5 жовтня 1994 року № 48 і введені в дію з 01.01.95 року.

8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Комітету О.Бондаренка.

Голова Комітету В. Череп

___________

Про затвердження форм актів з прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, Переліку виконавчої та іншої документації, що надається державній приймальній, робочій комісіям при прийнятті в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, переліку внутрішніх опоряджувальних робіт у квартирах, без виконання яких можливе прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом житлових будинків, у яких квартири та інші приміщення побудовані за кошти фізичних та юридичних осіб

Наказ від 27 січня 2005 р. № 21

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України

16 лютого 2005 р. за № 236/10516

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2004 року № 1243 “Про Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів” наказую:

Затвердити:

форми актів з прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, акти комісій про прийняття устаткування після індивідуального та комплексного випробувань, що додаються.

Перелік виконавчої та іншої документації, що надається державній приймальній, робочій комісіям при прийнятті в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, що додається.

перелік внутрішніх опоряджувальних робіт у квартирах, без виконання яких можливе прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом житлових будинків, у яких квартири та інші приміщення побудовані за кошти фізичних та юридичних осіб, що додається.

Державній архітектурно-будівельній інспекції України (В.Ліванідов), Юридичному сектору (М.Сюр) у встановленому порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Заступнику Голови Держбуду України О.Бондаренку, Державній архітектурно-будівельній інспекції України (В.Ліванідов) забезпечити доведення цього наказу до Міністерства архітектури та будівельної політики АР Крим, управлінь містобудування та архітектури обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю.

Управлінню організаційно-аналітичного забезпечення апарату (А.Григор) забезпечити опублікування наказу та затверджених форм актів з прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, Переліку виконавчої та іншої документації, що надається державній приймальній, робочій комісіям при прийнятті в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, переліку внутрішніх опоряджувальних робіт у квартирах, без виконання яких можливе прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом житлових будинків, у яких квартири та інші приміщення побудовані за кошти фізичних та юридичних осіб, в “Інформаційному бюлетені” Держбуду України.

Узяти до керівництва, що житлові будинки, в яких квартири побудовані за кошти державного бюджету, республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів для соціально не захищених верств населення (інваліди, учасники Великої Вітчизняної війни, багатодітні сім’ї, громадяни, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тощо), приймаються в експлуатацію за умови виконання опоряджувальних робіт у повному обсязі згідно з діючими будівельними нормами і правилами та затвердженою в установленому порядку проектною документацією.

Цей наказ набирає чинності з 1 березня 2005 року.

Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Комітету О.Бондаренка.

Голова Комітету

В. Череп

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказ Держбуду України

27.01.2005 № 21

“ЗАРЕЄСТРОВАНО”

“ЗАТВЕРДЖЕНО”

_____________________________________

(назва інспекції державного архітектурно-будівельного контролю)

від ”___” ____ _______ 200_ р. № ___

_____________________________________ (П.І.Б., підпис відповідальної особи)

М.П.

_______________________________________

(назва розпорядчого документа та органу, що затвердив акт державної приймальної комісії)

від ”___” _____________200_ р. № ___

_______________________________________

(П.І.Б., підпис відповідальної особи)

М.П.

АКТ

ДЕРЖАВНОЇ ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ

ПРО ПРИЙНЯТТЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ ЗАКІНЧЕНОГО БУДІВНИЦТВОМ ОБ’ЄКТА

від “_______” _______________ 200 р.

(повна адреса розташування об’єкта)

_____________________________________________________________________________________________________________

__________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

(Код об’єкта згідно з

ДК 018-2000)

(назва об’єкта згідно з проектом, характер будівництва (нове, реконструкція, реставрація, технічне переоснащення тощо)

Державна приймальна комісія утворена

_____________________________________________________________________________________________________

(назва розпорядчого документа та органу, що утворив комісію)

_____________________________________________________________________________________________________

№ ________ від “ _____” _________ 200__ р.

у складі:

ГОЛОВИ (представник органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування,

що утворив комісію) ___________________________________________________________________________________

(П.І.Б., посада)