3.3.6. Ділянки натягу арматури повинні мати на торцях стендів захисні огорожі (сітки) висотою не менше .

Забороняється перебування у зоні підготовки і натягу арматури осіб, не зв’язаних з цією роботою.

3.3.7. При перервах у роботі та після її закінчення бетоняр повинен відключити від електромережі установку для натягу арматури.

3.3.8. При електротермічному натягу арматурних стержнів бетоняр повинен додержуватися таких вимог:

–при остиганні стержнів забороняється стороннім особам перебувати біля форм;

–на торці стержнів з анкерними упорами необхідно одягати запобіжні кожухи, які знімаються тільки при подаванні форм у пропарювальну камеру;

–при нагріванні стержнів поза формою обгороджувати установки для нагрівання стержнів і струмоведучі пристрої.

3.3.9. Перед укладанням бетонної суміші в форму або опалубку бетоняр повинен перевірити справність замків і петель форми, а також правильність і надійність кріплення монтажних петель до арматури.

Укладати бетонну суміш у форму слід рівномірно.

3.3.10. При роботі на віброплощадці бетоняр повинен:

–перед кожним включенням віброплощадки переконатись, що на ній немає людей;

–розрівнювати бетонну суміш вручну тільки при виключеній віброплощадці;

–під час роботи віброплощадки обов’язково застосовувати засоби індивідуального захисту від виробничого шуму – протишумові вкладиші або навушники.

3.3.11. Спускання у пропарювальні камери допускається тільки після відключення подачі пари, охолодження камери і виробів, що є в ній, до 40°С; для спуску слід використовувати постійні або знімні драбини.

3.3.12. При вийманні готових виробів з пропарювальних камер стропування необхідно проводити за всі наявні монтажні петлі.

3.4. Вимоги з охорони праці при електропрогріванні залізобетонних конструк

цій

3.4.1. Бетоняр, який бетонує конструкції, що піддаються електропрогріванню, повинен пройти спеціальний інструктаж з безпечних способів роботи. Ті, хто працює поблизу ділянок, які прогріваються, повинні бути попереджені про небезпеку ураження електрострумом.

3.4.2. Ділянки, які прогріваються, мають бути обгороджені, а в нічний час добре освітлені. Огорожі встановлюються на відстані не менше від межі ділянки, яка перебуває під струмом.

Забороняється перебування сторонніх людей і виконання будь-яких робіт на ділянках, які прогріваються електрострумом.

3.4.3. При електропрогріві бетону монтаж і приєднання електрообладнання до живильної мережі повинні виконувати тільки електромонтери, які мають кваліфікаційну групу з електробезпеки не нижче III, а не бетоняр.

3.4.4. У зоні по електропрогріву повинна бути сигнальна лампа, розміщена на видноті, яка засвічується при включенні струму на ділянці. Починаючи з цього моменту, на робочій площадці можуть перебувати тільки особи, які обслуговують установку.

3.4.5. Бетоняр, який проводить електропрогрівання, повинен працювати в діелектричному гумовому взутті і таких же рукавицях; інструмент повинен мати ізольовані держаки.

3.4.6. Перед бетонуванням необхідно пересвідчитись у тому, що підготовлена до електропрогріву ділянка, куди укладатимуть бетонну суміш, не перебуває під струмом.

3.4.7. При бетонуванні на погано освітлених ділянках дозволяється користуватись переносними лампами напругою не більше 12 В.

3.4.8. Перед вивантаженням бетонної суміші бетоняр повинен переконатись у правильності розміщення арматури і електродів. Відстань між електродами і арматурою повинна бути не менш як . Бетонну суміш необхідно вивантажувати обережно, не зсуваючи електроди.

3.4.9. Поливати бетон дозволяється тільки після зняття напруги в конструкціях, що прогріваються.

3.4.10. Перед електропрогріванням бетону для кращого контакту з проводами кінці електродів, що виступають, необхідно очистити від бетонної суміші. По закінченні електропрогріву кінці електродів, що виступають з бетону, треба зрізати.

3.4.11. Вимірювати температуру бетону слід у діелектричних гумових калошах і рукавицях. При цьому необхідно додержуватися крайньої обережності, не підходити впритул до конструкції, а також не спиратись до неї. Роботи виконувати, по можливості, однією рукою, тримаючи другу за спиною або збоку.

3.4.12. Перевіряти наявність напруги на частинах електроустановки рукою забороняється. Для цього слід застосовувати струмошукачі або контрольні лампи, які мають на кінцях проводів наконечники.

3.4.13. Ходити або перевозити бетон у зоні електропрогріву, що перебуває під напругою, дозволяється тільки спеціально влаштованими ходами і підмостками.

3.4.14. При електропрогріванні монолітних конструкцій, які бетонуються по частинах, незабетонована арматура, зв’язана з ділянкою, що прогрівається, повинна бути ретельно заземлена.

3.4.15. При проведенні бетонних робіт на висоті бетоняр повинен:

–включати напругу для електропрогріву тільки за відсутності людей в зоні прогріву;

–вимірювати температуру бетону в зоні прогріву за допомогою дистанційних приладів або при виключеній напрузі.

3.4.16. Забороняється проводити будь-які роботи посередині замкнутих залізобетонних конструкцій, що перебувають під напругою. Ці роботи можна виконувати тільки після відключення напруги.

3.4.17. Електропрогрів залізобетонних конструкцій повинен здійснюватись напругою не вище 110В.

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

4.1. По закінченні роботи бетоняр повинен:

–очистити від залишків бетонної суміші підмостки, настили, сходові марші;

–привести в належний порядок робоче місце і механізми;

–очистити від бетонної суміші бетономішалки, бетононасоси, вібратори, ручні інструменти;

–зняти, почистити спецодяг, спецвзуття та засоби індивідуального захисту;

–вимити обличчя і руки теплою водою з милом або прийняти душ.

4.2. Ручні інструменти і вібратори слід акуратно скласти у спеціально відведене місце.

4.3. Про всі несправності і неполадки повідомити інженерно-технічного працівника.

5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. В разі пошкодження сигналізації та припинення зв’язку між мотористом бетононасоса і бетонярами на укладанні бетону робота повинна бути припинена до відновлення сигналізації.

5.2. При утворенні пробки в бетоноводі, трубопроводах або шлангах необхідно зупинити бетононасос, вжити заходів до видалення пробки відповідно до інструкції по експлуатації бетононасоса і повідомити майстра – керівника робіт про вжиті заходи. Видаляти пробки дозволяється тільки після зняття тиску в системі.

5.3. В разі виникнення пожежі вогнище пожежі необхідно гасити піском, вуглекислотним вогнегасником, тонким струменем води, парою.

5.4. В разі, якщо швидка ліквідація пожежі власними силами неможлива, негайно треба викликати спеціальну пожежну команду.

5.5. При нещасних випадках бетоняр повинен уміти надати першу долікарську допомогу і, при необхідності, викликати швидку медичну допомогу, а також повідомити адміністрацію про те, що сталося.

________________________ ________________ _________________

(посада керівника підрозділу (особистий підпис) (прізвище, ініціали)

/організації/ - розробника

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)

служби охорони

праці підприємства ______________ _______________

(особистий підпис) (прізвище, ініціали)

Юрисконсульт ______________ _______________

(особистий підпис) (прізвище, ініціали)

Головний технолог ______________ _______________

(особистий підпис) (прізвище, ініціали)