1. Працюючі газові калорифери не залишати без догляду. Для запобіганняперекидання їх закріплюють.
  2. Окремі місця штукатурки сушать за допомогою відбивних щитків з Сушити штукатурку жаровнями, що виділяють чадний газ, забороняється.

3.29.Тривале перебування людей (більш 3 годин) у приміщенні, що просушується,забороняється.

  1. Прибивання та обклеювання обшивальних аркушів сухою штукатуркоювиконується ланками робітників. Для підтискування обшивальних аркушів до поверхністелі та утримання їх необхідно використовувати інвентарні розсувні стійки; робоче місцепри цих операціях організується на інвентарних підмостях, а робітники повиннівиконувати роботи у захисних касках і окулярах.
  2. Штукатурні роботи усередині ємності виконуються ланками в складі трьох чоловік(з них двоє страхуючих), які мають наряд-допуск і забезпечені рятувальними поясами.

  1. У приміщеннях, де ведуться роботи з використанням синтетичних мастик, щоклеять, і ґрунтовок, повинний бути забезпечений не менш як чотириразовий обмін повітряза годину. Синтетичні мастики, що загустіли, і ґрунтовки підігріваються тільки у закритійтарі і гарячій воді.
  2. Щоб уникнути ураження електричним струмом, забороняється доторкатися довідкритих струмоведучих частин електроустаткування та оголених проводів. Включати умережу механізований інструмент, механізми та інші струмоприймачі випливає тільки задопомогою призначених для цього пристроїв.

  1. Як переносні лампи повинні застосовуватися спеціально призначені для цієї метисвітильники заводського виготовлення. Переносні світильники повинні мати напругу невище 36 В, а для небезпечних місць (сирих ділянок, котлованів) - не вище 12 В.
  2. Зовнішні штукатурні роботи виконуються з інвентарних риштувань, а відновленняштукатурки в окремих місцях фасадів - з пересувних вишок, підйомних помостів іпідвісних колисок. Працювати на випадкових пристосуваннях (дошки, бочки, ящики,будь-які козелки) забороняється.

  1. Під час оштукатурювання внутрішніх віконних укосів, щоб уникнути падіння,прорізи обгороджують на увесь час роботи.
  2. На обштукатурювання віконних і дверних укосів на зовнішніх риштуваннях іобгороджених настилах одержують дозвіл керівника робіт.

3.38.Вимоги безпеки під час роботи на риштуваннях та помостах

  1. Риштування та помости висотою до 4 м допускаються до експлуатації тільки післяїхнього приймання виконавцем робіт і реєстрації у журналі робіт, а вище 4м - післяприймання комісією. Навантаження на настили риштувань та помостів не повинніперевищувати проектне навантаження, зазначене на вивішених схемах.
  2. Металеві риштування повинні бути надійно заземлені та обладнані засобамизахисту.

Забороняється працювати з металевих риштувань поблизу діючих ліній електропередачі.

3.38.3.Небезпечною зоною під риштуваннями вважається зона, збільшена на 2 м повсьому периметру риштувань при їхній висоті до 4 поверхів. Чим вище риштування, тимця зона відповідно більше.

3.38.4.Засоби підмащування повинні мати рівні робочі настили з зазорами між дошкамине більш 5 мм, а при розташуванні настилу на висоті 1,3 м і більше - огородження ібортові елементи.

Риштування повинні бути прикріплені до стіни споруджуваного будинку. Місця і способи кріплення вказуються у проекті виконання робіт.

  1. Під час зняття і переміщення настилів на інший ярус необхідно цілком звільнити їхвід матеріалів, тари, сміття; доступ людей на риштування на цей час повинний бутизакритий.
  2. Під час ремонтних робіт на фасадах із застосуванням багатоярусних риштувань недопускається ведення робіт на двох і більш ярусах по одній вертикалі, а також виконанняяких-небудь робіт під риштуваннями.

3.38.7.Якщо штукатурні роботи виконуються на двох чи більш ярусах, між працюючими необхідно встановлювати проміжний захисний настил. У цьому випадку робітники розташовуються у шаховому порядку. Матеріали та інструменти треба розташовувати на настилах рівномірно по всій площі.

3.38.8.Не допускається скидати з настилів риштувань відбиту стару штукатурку, знятіпокриття виступаючих частин фасаду, залишки матеріалів і будівельне сміття.

3.38.9.Під час виконання штукатурних робіт у сходових клітках як помости, розташованіна маршах, повинні застосовуватися спеціальні інвентарні столики з короткими передніминіжками, поручневими огородженнями висотою 1 м і бортовою дошкою.

У сходових клітках робота на висоті з приставних сходів забороняється.

3.38.10.Підмости усередині будинку дозволяється ставити тільки на надійне покриття чипідлогу. Установлювати підмости на накати, підшивку перекриттів та інші конструктивніелементи, не розраховані на додаткове навантаження, забороняється.

3.38.11.Розбирати, ремонтувати і чистити штукатурні машини та устаткування нариштуваннях та помостах забороняється. Такі роботи виконують на спеціальнихплощадках.

  1. Вантажно-розвантажувальні роботи необхідно виконувати під керівництвомкерівника робіт. Перед вантажно-розвантажувальними операціями з елементами збірногозалізобетону необхідно очистити їх від снігу, льоду, ґрунту, оглянути і у разі потребивиправити монтажні петлі.
  2. Під час підйому розчину на робочі місця краном чи підйомником тара длярозчину (бадді чи ящики) повинна бути забезпечена спеціальними пристосуваннями(замками, що не допускають випадкового перекидання суміші).
  3. Робітникам-штукатурам забороняється робити ремонт риштувань чи помостів,його повинні виконувати кваліфіковані робітники.

4.ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

4.1.Робочі місця очистити від сміття і виробничих відходів, а матеріали, що залишилися,здати у комору.

  1. Усі машини і механізми відключити від електромережі за допомогою рубильників.Після зупинки всі машини і механізми, а також інструмент очистити від розчину, брудуі пилу. Для цього надягають запобіжні окуляри. Очистити всю тару і здати її на збереження.

  1. Індивідуальні захисні пристосування упорядкувати і здати у комору. Очиститиспецодяг і взуття і повісити в індивідуальні шафи чи здати на зберігання у комору.
  2. Обтиральний матеріал після використання скласти у металевий ящик з кришкою івинести у місця, зазначені пожежною охороною.

Не залишати у робочих приміщеннях використаний обтиральний матеріал у неробочий час.

4.6.Після закінчення штукатурних робіт на риштуваннях необхідно:

-розвантажити риштування чи помости від матеріалу, що залишився, механізмів,інструментів і будівельного сміття;

-перекрити спеціальними огородженнями із забороняючими написами для сторонніх осібпід'їзди та входи на риштування;

-доповісти керівнику робіт про стан риштувань та помостів і їх огороджень.

  1. Про всі несправності інструмента та устаткування, замічених при роботі, необхідноповідомити керівнику робіт.
  2. Обличчя і руки ретельно вимити теплою водою з милом і прийняти теплий душ.

5.ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

5.1.У разі виникнення на ділянці проведення робіт умов, які загрожують життю абоздоров'ю людей, штукатур повинен припинити роботу і вжити заходів по недопущеннюлюдей у небезпечну зону.

5.2.При роботі штукатура можливі наступні аварійні ситуації:

а) несправність шлангів;

б)пошкодження електроінструменту;

в)порушення міцності риштувань;

г)обрив вантажу, що піднімається на риштування та міжповерхові перекриття;

д)виникнення пожежі.

  1. У випадках несправності шлангів під час штукатурних робіт механізованимспособом роботу негайно припинити, а настил риштувань очистити від розчину.
  2. Про усі випадки обриву проводів, несправності пристроїв, що заземлюють, та проінші ушкодження електроінструменту необхідно негайно повідомити керівника робіт.
  3. У разі порушення міцності риштувань, помостів тощо необхідно негайно припинитироботу, обережно покинути небезпечну зону і під керівництвом керівника робітприступити до локалізації аварійної ситуації.
  4. У випадках перекидання тари з розчином під час її піднімання або неякісноїстроповки тари, що виявилась під час піднімання, за допомогою прийнятих знаківповідомити кранівника і опустити тару на землю і тільки тоді приступити до усуненнянеполадок.
  5. У разі виявлення диму чи виникнення загоряння, пожежі необхідно негайнодоповісти керівнику робіт і повідомити пожежну охорону, використовуючи найближчийтелефон.

Одночасно з цим припинити роботу і вжити заходів щодо ліквідації пожежі за допомогою наявних первинних засобів пожежогасіння (вогнегасники, вода, пісок тощо) відповідно до джерела пожежі.

  1. З несподіваною появою газу в діючих цехах треба негайно припинити роботу і вийтиз небезпечної зони.
  2. У разі виникнення нещасних випадків чи аварії необхідно викликати швидкудопомогу і до приїзду лікаря, після повідомлення керівника робіт, вчасно і правильнонадати першу допомогу потерпілому, зберегти на робочому місці обстановку і станобладнання такими, якими вони були на момент події, якщо це не загрожує життю таздоров'ю інших працівників та довкіллю.

5.10.Послідовність надання першої допомоги:

  • припинити дію на організм факторів, що спричинили нещасний випадок, якізагрожують здоров'ю чи життю потерпілого (звільнити від дії електричного струму,винести з ураженої зони, загасити одяг, що спалахнув) і оцінити його стан;
  • визначити характер і важкість травми, найбільшу загрозу для життя потерпілого,послідовність заходів щодо його рятування;
  • вжити необхідних заходів щодо рятування потерпілого у порядкупершочерговості (відновити прохідність дихальних шляхів, провести штучнедихання, зовнішній масаж серця, зупинити кровотечу, накласти пов'язку тощо);
  • викликати швидку допомогу чи лікаря або вжити заходів для відправкипотерпілого в найближчий медичний заклад;
  • підтримувати основні життєві функції потерпілого до прибуття медичноїдопомоги.