8 ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО МОНТАЖУ КОНСТРУКЦІЙ ФАСАДНОЇ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЇ ТА КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ВИКОНАННЯ РОБІТ

8.1 Монтаж конструкцій фасадної теплоізоляції здійснюють після завершення зведення та перевірки якості несучої частини зовнішніх стін на всьому об'єкті, де монтується фасадна теплоізоляція. Не допускається суміщати монтаж конструкцій фасадної теплоізоляції на одній вертикальній ділянці з монтажем конструкцій несучої частини.

8.2 До початку монтажних робіт проводять обстеження зовнішньої поверхні несучої частини стін, покрівлі і цоколя будинку та визначають:

  • відхилення від вертикалі в межах поверху та будівлі в цілому несучої частини стіни шляхом геодезичних вимірювань;
  • наявність пошкоджень у стінах і цоколі, місцях з'єднання цоколя і стін, місцях прилягання віконних і дверних блоків;
  • наявність нерівностей на поверхні стін і цоколя завглибшки або заввишки понад ;
  • наявність пошкоджень покрівлі в місцях прилягання її до стінових конструкцій;
  • наявність, характер та розміри забруднення на зовнішній поверхні несучої частини стін.

За результатами обстежень складають акт, визначають обсяги робіт щодо підготування стін для монтажу конструкцій фасадної теплоізоляції.

8.3 Зовнішня поверхня несучої частини стіни повинна відповідати вимогам щодо площинності згідно з технічними умовами на систему теплоізоляції залежно від її конструктивного рішення.

8.4 До монтажу конструкцій фасадної теплоізоляції на будинках, що підлягають реконструкції, необхідно очистити фасад від незв'язаних з основою стін елементів - штукатурки, фарби тощо. На фасаді потрібно демонтувати спеціальні пристрої - водостоки, кронштейни, антени, труби тощо - відповідно до проектної документації на виконання ізоляційно-опоряджувальних робіт.

8.5 Риштування необхідно встановлювати згідно з паспортом, комплектною відомістю та вказівками щодо експлуатації. Після встановлення риштування його слід захищати сіткою або плівкою з зовнішньої сторони.

8.6 Монтажні роботи з улаштування конструкцій фасадної теплоізоляції здійснюють згідно з проектом та відповідно до вимог ДБН А.3.1-5, ДБН В.2.6-22, ДСТУ Б В.2.6-34, ДСТУ Б В.2.6-35, ДСТУ Б В.2.6-36, ГОСТ 12.1.005, СНиП ІІІ-4, СНиП 3.03.01, СНиП 3.04.01, СП 1042, НАПБ А.01.001.

8.7 При встановленні теплоізоляційного шару необхідно забезпечити щільне прилягання плит одна до одної, до несучої частини стіни, а також до елементів несучого каркаса. Загальна площа повітропроникних щілин не має перевищувати 5 % площі поверхні фасаду. Ці повітропроникні щілини можуть знаходитися у місцях стикування плит теплоізоляційного шару та проходу через них елементів несучого каркаса.

8.8 Роботи з монтажу конструкцій фасадної теплоізоляції повинні виконувати організації, що мають відповідну ліцензію і фахівців, які пройшли навчання з виконання відповідних робіт у організації-розробника конструкції фасадної теплоізоляції або її офіційного представника.

8.9 Операційна послідовність монтажу встановлюється залежно від конструктивного рішення фасадної теплоізоляції у нормативних документах та у проектній документації на виконання ізоляційно-опоряджувальних робіт.

8.10 У процесі монтажу конструкцій фасадної теплоізоляції необхідно здійснювати поопераційний контроль якості виконання робіт, що фіксується відповідними актами. Показники, які визначають при поопераційному контролі, та порядок проведення контролю встановлюються залежно від конструктивного рішення фасадної теплоізоляції у нормативних документах та технічних умовах. До складу комісії, що складає акти операційного контролю та акти на приховані роботи, крім представників, які визначені в ДБН А.3.1-5, повинні входити представники організації-розробника та виготовлювача конструкції фасадної теплоізоляції або її офіційного регіонального представника.

8.11 Після закінчення монтажу збірна система підлягає приймальним випробуванням. Програма, показники, порядок проведення та оформлення приймальних випробувань визначаються залежно від конструктивного рішення фасадної теплоізоляції згідно відповідного нормативного документу. До складу комісії, що проводить приймальні випробування, повинні входити представники проектної організації, що здійснює авторський нагляд, та організації-розробника та виготовлювача системи або її офіційного регіонального представника.

8.12 Приймання в експлуатацію будинків з улаштованими системами фасадної теплоізоляції здійснюють згідно з Постановою КМУ № 1243 від 28.09.2004 р.

9 ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЗБІРНИХ СИСТЕМ ТА МОНІТОРИНГУ

ЇХ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ПОКАЗНИКІВ

9.1 Регламент експлуатації має включати комплекс заходів із нагляду та відповідних ремонтів, спрямованих на підтримку та відновлення належного експлуатаційного стану зовнішніх стін будинку з фасадною теплоізоляцією.

Контроль за технічним станом фасадної теплоізоляції повинні здійснювати експлуатаційні служби будинку відповідно до регламенту експлуатації.

9.2 У процесі експлуатації необхідно передбачати заходи з максимального зниження ймовірності механічного пошкодження фасадної теплоізоляції.

9.3 Для підтримки експлуатаційних характеристик фасадної теплоізоляції необхідно своєчасно виявляти і усувати дефекти, які виникають. У процесі експлуатації повинні проводитися технічні огляди і планово-запобіжні ремонти - профілактичні та непередбачувані. За результатами проведених технічних оглядів складається акт виявлених дефектів і визначається причина, що привела до вказаних дефектів.

9.4 Поточний профілактичний ремонт фасадної теплоізоляції полягає в своєчасній ліквідації пошкоджень із метою запобігання їх подальшому розвитку. Поточний профілактичний ремонт повинен плануватись за обсягом, місцем і часом проведення відповідно до виявлених під час технічних оглядів пошкоджень і проводитися залежно від конструктивного рішення фасадної теплоізоляції відповідно до вимог нормативних документів, але не рідше одного разу на п'ять років.

9.5 Поточний непередбачуваний ремонт полягає в терміновому виправленні пошкоджень і дефектів фасадної теплоізоляції будинку. Поточний непередбачуваний ремонт повинен бути негайно виконаний при виявленні ознак відмов фасадної теплоізоляції.

9.6 Ознаками відмов фасадної теплоізоляції слід вважати виникнення зон руйнування зовнішньої поверхні площею від на кількістю більше двох, наявність на внутрішній поверхні зовнішніх стін утворень цвілі та плісняви в більш ніж двох приміщеннях з нормальним експлуатаційним тепловологісним режимом відповідно до ДБН Б 2.6-31.

9.7 Обсяг поточного непередбачуваного ремонту визначається за результатами обстежень спеціалізованими організаціями, які залучаються експлуатаційними службами.

9.8 За обсягів непередбачуваного ремонту на значних площах системи теплоізоляції (більше ніж 10 % від загальної площі) ремонтні роботи виконують організації, що мають відповідну ліцензію і фахівці яких пройшли навчання з виконання відповідних робіт в організації-розробнику конструкції фасадної теплоізоляції або її офіційного представника.

9.9 Організація-розробник конструкції фасадної теплоізоляції та виготовлювач комплектів або їх офіційні регіональні представники здійснюють моніторинг експлуатаційних показників фасадної теплоізоляції протягом усього гарантійного терміну експлуатації конструкцій фасадної теплоізоляції. Порядок проведення моніторингу та оформлення його результатів визначають залежно від конструктивного рішення фасадної теплоізоляції згідно з відповідними нормативними документами.

9.10 При незбіганні причин виникнення дефектів та відмов, які були виявлені за результатами моніторингу, що провела організація-розробник конструкції фасадної теплоізоляції чи виготовлювач комплектів або їх офіційні представники, а також за результатами технічного огляду, що провела експлуатаційна служба, для встановлення дійсної причини виникнення дефектів та відмов конструкцій фасадної теплоізоляції можуть бути запрошені незалежні експерти, які на підставі додаткових обстежень та інструментальної перевірки збірної системи складають висновок про причини утворення дефектів.

9.11 Зовнішнє обладнання - світлова реклама, кондиціонери, телеантени та інше устаткування встановлюється на фасаді тільки на підставі відповідного проекту, узгодженого у встановленому порядку.

9.12 Термін експлуатації конструкцій фасадної теплоізоляції до капітального ремонту встановлюється в залежності від конструктивного класу в нормативних документах або в проектній документації, але у всіх випадках він повинен бути не менше ніж 25 років. Гарантійний термін експлуатації системи теплоізоляції встановлюється у нормативних документах, але у всіх випадках він повинен бути не менше ніж 5 років. Забезпечення гарантійного терміну експлуатації здійснюють організація-розробник конструкції фасадної теплоізоляції чи виготовлювач комплектів теплоізоляції спільно з організацією, що здійснювала монтаж збірної системи.

ДОДАТОК А

(довідковий)

КОНСТРУКТИВНІ СХЕМИ ЗБІРНИХ СИСТЕМ

З ОПОРЯДЖЕННЯМ ШТУКАТУРКАМИ

1 - несуча частина стіни; 2 - вирівнювальний штукатурний шар; 3 - клейовий шар; 4 - шар теплової ізоляції;

5 - захисний шар, армований склосіткою; 6 - опоряджувальне покриття; 7 - елемент механічного кріплення утеплювача

Рисунок А.1 - Конструктивна схема збірної системи з опорядженням легкими

тонкошаровими штукатурками (підклас А1)

(Вертикальний переріз)

1 - несуча частина стіни; 2 - вирівнювальний штукатурний шар; 3 - клейовий шар; 4 - шар теплової ізоляції;

5 - захисний шар, армований металевою сіткою; 6 - опоряджувальне покриття; 7 - фіксатор металевої сітки; 8 - елемент механічного кріплення утеплювача

Рисунок А.2 - Конструктивна схема збірної системи з опорядженням товстошаровими

штукатурками (підклас А2)

(Вертикальний переріз)

ДОДАТОК Б

(довідковий)

КОНСТРУКТИВНІ СХЕМИ ЗБІРНИХ СИСТЕМ З ОПОРЯДЖЕННЯМ ЦЕГЛОЮ

1 - внутрішня штукатурка; 2 - несуча стіна; 3 - плита перекриття; 4 - додатковий теплоізоляційний вкладиш;

5 - залізобетонний консольний пояс через 3-4 поверхи; 6 - шар теплової ізоляції; 7 - повітряний вентильований прошарок; 8 - опоряджувальний шар із цегли або стінових дрібноштучних каменів з вентиляційними отворами у вертикальних швах; 9 - клінкерна фасадна цегла; 10 - металевий зв'язок із фіксатором теплоізоляційного шару

Рисунок Б.1 - Конструктивна схема збірної системи з несучими зовнішніми стінами (підклас Б.1.1)

(Вертикальний переріз)

1 - внутрішня штукатурка; 2 - самонесуча стіна; 3 - монолітна плита перекриття; 4 -анкер клиновий; 5 - шар теплової ізоляції; 6 - металевий зв'язок із фіксатором утеплювача; 7 - повітряний вентильований прошарок; 8 - опоряджувальний шар із цегли або стінових дрібноштучних каменів з вентиляційними отворами у вертикальних швах; 9 - температурний компенсатор; 10 - дискретні кронштейни; 11 - теплоізоляційний вкладиш; 12 - компенсаційний шов

Рисунок Б.2 - Конструктивна схема збірної системи з самонесучими зовнішніми стінами

(підклас Б.3.2)

(Вертикальний переріз)

ДОДАТОК В

(довідковий)

КОНСТРУКТИВНІ СХЕМИ ЗБІРНИХ СИСТЕМ З ОПОРЯДЖЕННЯ ІНДУСТРІАЛЬНИМИ

ЕЛЕМЕНТАМИ ТА ВЕНТИЛЬОВАНИМ ПОВІТРЯНИМ ПРОШАРКОМ

1 - внутрішня штукатурка; 2 - несуча частина стіни; 3 - залізобетонна плита перекриття; 4 - анкер клиновий;

5 - кронштейн; 6 - шар теплової ізоляції; 7 - повітрозахисна мембранна плівка; 8 - повітряний вентильований прошарок; 9 - індустріальні личкувальні елементи (керамічні плити); 10 - з'єднувальні елементи; 11 – прокладка; 12 - клямер; 13 - стояк; 14 - елемент механічного кріплення утеплювача

Рисунок В.1 - Конструктивна схема збірної системи із стояковим кріпленням зовнішнього

опоряджувального захисного шару (підклас В.1)

(Вертикальний переріз)

1 - несуча частина стіни; 2 - шар теплової ізоляції; 3 - повітрозахисна мембранна плівка; 4 - анкер;

5 - кронштейн; 6 - прокладка паронітова; 7 - повітряний вентильований прошарок; 8 - індустріальні личкувальні елементи (ламіновані панелі); 9 - стояк; 10 - ригель; 11 - з'єднувальний елемент; 12 - елемент механічного кріплення утеплювача

Рисунок В.2 - Конструктивна схема збірної системи із стояково-ригельним кріпленням

зовнішнього опоряджувального захисного шару (підклас В.8)

(Вертикальний переріз)

ДОДАТОК Г

(довідковий)

КОНСТРУКТИВНІ СХЕМИ ЗБІРНОЇ СИСТЕМИ ЗІ СВІТЛОПРОЗОРИМ

ОПОРЯДЖУВАЛЬНИМ ШАРОМ

1 - плита перекриття; 2 - елементи несучого каркаса (ригелі); 3 - елементи несучого каркаса (стояки);

4 - склопакети; 5 - шар теплової ізоляції; 6 - внутрішня обшивка; 7 - вентильований повітряний прошарок;

8 - опоряджувальний світлопрозорий шар; 9 - елемент кріплення опоряджувального шару

Рисунок Г.1 - Конструктивна схема збірної системи з комбінованим світлопрозорим

фасадом (підклас Г.4.1)

(Вертикальний переріз)

1 - плита перекриття; 2 - шар теплової ізоляції; 3 - опоряджувальний світлопрозорий шар; 4 - склопакети;

5 - елементи несучого каркаса (ригелі); 6 - елементи несучого каркаса (стояки); 7 - кронштейн; 8 - елемент кріплення світлопрозорого опоряджувального шару; 9 - з'єднувальні елементи

Рисунок Г.2 - Конструктивна схема збірної системи з суцільним світлопрозорим фасадом

із термоізоляцією плит перекриттів (підклас Г.1.2)

(Вертикальний переріз)

ЗМІСТ

_____________________________________________________________________________________

С.

1 Сфера застосування1

2 Нормативні посилання1

3 Терміни та визначення понять2