1. Захист нанесеного шару нетверднучої мастики повинен бути виконаний матеріалами, зазначеними в ПВР.

  2. У стиках відкритого типу жорсткі водовідбійні екрани слід вводити у вертикальні канали відкритих стиків зверху вниз до упору в водовідвідний фартух.

При застосуванні жорстких водовідбійних екранів у вигляді гофрованих металевих стрічок їх слід встановлювати в вертикальні стики так, щоб розкриття крайніх гофр було звернене до фасаду. Екран повинен входити в паз вільно. При розкритті вертикального стику панелей більше 20 мм слід встановлювати дві стрічки, склепані по краях.

Гнучкі водовідбійні екрани (стрічки) встановлюють у вертикальні стики як зовні, так і зсередини будівлі.

  1. Неметалічні водовідвідні фартухи з пружних матеріалів слід наклеювати на верхні грані панелей на довжину не менше 100 мм в обидві сторони від осі вертикального стику.

  2. Ізоляцію стиків між віконними (балконними дверними) блоками і чвертями в отворах огороджувальних конструкцій слід виконувати шляхом нанесення нетверднучої мастики на поверхню чверті перед установкою блока або шляхом нагнітання мастики в зазор між віконними блоками і огороджувальними конструкціями після закріплення блока в проектному положенні. Місця примикання металевих підвіконних зливів до коробки також слід ізолювати нетверднучою мастикою.

При ізоляції стиків між віконними блоками і огороджувальними конструкціями з прорізами без чверті перед нанесенням мастик слід встановлювати ущільнюючу прокладку.

    1. Виконання робіт з ізоляції стиків необхідно щодня фіксувати в журналі. На весь комп­лекс робіт щодо влаштування ізоляції стиків слід складати акти обстеження прихованих робіт відповідно до ДБН А 3.1-5.

  1. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО МОНТАЖУ ДЕРЕВ'ЯНИХ КОНСТРУКЦІЙ

    1. Збірні несучі елементи дерев'яних конструкцій на будівельний майданчик повинні постав­лятися укомплектованими разом з огороджувальними конструкціями, покрівельними матеріалами і всіма деталями, необхідними для виконання проектних з'єднань - накладками, кріпильними бол­тами, затяжками, підвісками, стяжними муфтами, елементами зв'язків тощо.

    2. При виконанні робіт зі складування, перевезення, зберігання та монтажу дерев'яних кон­струкцій слід враховувати їх специфічні особливості:

  • необхідність захисту від тривалих атмосферних впливів, у зв'язку з чим при виконанні робіт слід передбачати, як правило, монтаж будівлі по захватках, що включає послідовне зведення несучих конструкцій, огороджувальних конструкцій та покрівлі в короткий термін;

  • мінімально можливе число операцій із кантування і перекладання дерев'яних конструкцій в процесі навантаження, вивантаження і монтажу.

Конструкції або їх елементи, оброблені вогнезахисними речовинами на основі солей, слід зберігати в умовах, що захищають конструкції від зволоження та вимивання солей.

  1. Несучі дерев'яні конструкції будівель слід монтувати в максимально укрупненому вигляді: піврам і піварок, повністю складених арок, секцій або блоків, включаючи покриття та покрівлю.

Укрупнювальне складання дерев'яних конструкцій із затяжкою необхідно проводити тільки у вертикальному положенні, без затяжки - в горизонтальному положенні.

Встановлення накладок в гребеневих вузлах конструкцій слід проводити після досягнення щільного примикання поверхонь, що стикуються за заданою площею.

  1. До монтажу конструкцій у збірних елементах слід приступати тільки після підтяжки всіх металевих з'єднань і усунення дефектів, що виникають при транспортуванні і зберіганні.

  2. При контакті дерев'яних конструкцій з цегляною кладкою, ґрунтом, монолітним бетоном тощо до початку монтажу необхідно виконати передбачені ПВР ізоляційні роботи.

  3. Допуски і відхилення, що характеризують точність будівельних і монтажних робіт, призна­чаються ПВР залежно від заданого класу точності (визначається функціональними, конструк­тивними, технологічними та економічними вимогами) і визначаються згідно з ДСТУ-Н Б В.1.3-1. Решта відхилень не повинна перевищувати вказаних в таблиці 12.

Таблиця 12

Технічні вимоги

Граничні відхилення

Контроль(метод, обсяг, вид реєстрації)

1 Відхилення глибини врубок від проектної

± 2 мм

Вимірювальний, кожен елемент

2 Відхилення у відстанях між центрами робочих болтів, нагелів, шпонок у з'єднаннях щодо проектних:

- для вхідних отворів

± 2 мм

Те саме

Вимірювальний, вибірковий

-для вихідних отворів поперек волокон

2 % товщини пакета, але не більше ніж 5 мм

- для вихідних отворів уздовж волокон

4 % товщини пакета, але небільше ніж 10 мм

3 Відхилення у відстанях між центрами цвяхів з боку забивання в цвяхових з'єднаннях

± 2 мм

Те саме

4 Відхилення граней: вінців рубаних стін від горизонталі на 1 м довжини і стін перегоро­док від вертикалі на 1 м висоти

± 3 мм

Вимірювальний, в кожному вінці



  1. Монтаж дерев'яних балок, арок, рам і ферм слід проводити відповідно до ПВР.

Монтаж арок і рам зі з'єднаннями на робочих болтах або нагелях слід проводити з закріпленими опорними вузлами.

  1. Складання дерев'яних ферм на будівельному майданчику необхідно проводити з буді­вельним підйомом, визначеним ПВР.

  2. Безрозкісні тришарнірні ферми з прямолінійних клеєних елементів з дерев'яними і мета­левими затяжками попередньо слід складати з окремих елементів на спеціальному стенді або майданчику.

  3. При встановленні дерев'яних колон, стояків тощо в проектне положення, а також при стикуванні їх елементів необхідно домагатися щільного прилягання торців сполучень конструкції. Величина зазору в стиках з одного краю не повинна перевищувати 1 мм. Наскрізні щілини не допускаються.

  4. На дерев'яні колони і стояки до початку монтажу слід наносити мітки для постановки ригелів, прогонів, розпірок, зв'язків, панелей та інших конструкцій.

  5. При монтажі стінових панелей верхня панель не повинна западати щодо нижньої.

  6. Плити покриття слід укладати в напрямку від карниза до коника з майданчиками їх спирання на несучі конструкції не менше 5 см. Між плитами необхідно витримувати зазори, що забезпечують щільну герметизацію швів.

На покладених у покриття плитах, що не мають верхньої обшивки, забороняється проводити загальнобудівельні та спеціальні роботи: оформлення примикань плит до стін, закладення стиків між плитами, покрівельні та дрібні ремонтні роботи. Для виконання цих робіт на покритті, а також для складування матеріалів і деталей, установки різних пристроїв та механізмів на певних ділянках покриття, відповідно до проекту виконання робіт, необхідно влаштовувати тимчасовий дощатий захисний настил, а також використовувати переносні трапи.

Після укладання плит покриття і закладення стиків, по них відразу слід укладати покрівлю, не допускаючи зволоження утеплювача.

    1. Брущаті та рублені стіни слід складати з запасом на осідання, викликане всиханням деревини та усадкою матеріалу для закладення швів. Запас повинен становити (3-5)% проектної висоти стін.

  1. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО МОНТАЖУ ЛЕГКИХ ОГОРОДЖУВАЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ

    1. Рекомендації щодо монтажу огороджувальних конструкцій з азбестоцементних екструзійних панелей і плит

      1. Стіни горизонтальної та вертикальної розрізок слід монтувати, як правило, з попереднім укрупнювальним складанням в "карти". При відповідному техніко-економічному обґрунтуванні допускається поелементний монтаж.

      2. Укрупнювальне складання панелей стін в "карти" необхідно виконувати на стендах в зоні дії основного монтажного крана.

      3. Панелі перегородок в багатоповерхових будинках слід монтувати після монтажу несучих елементів на поверсі з застосуванням спеціальних пристосувань (кантувачів, вишок з лебідками тощо) без використання монтажних кранів; в одноповерхових будівлях - за допомогою монтажних кранів або спеціальних пристосувань.

      4. Встановлення панелей і плит в плані і по висоті повинне виконуватися шляхом поєд­нання установочних рисок, нанесених на конструкціях, що монтуються, і опорних конструкціях. Верх панелей необхідно вивіряти щодо розбивочних осей.

      5. Ущільнюючі прокладки в горизонтальні і вертикальні стики панелей необхідно укладати до установки панелей.

      6. За відсутності в ПВР спеціальних вимог відхилення змонтованих панелей в конструкціях стін і перегородок не повинні перевищувати величин, наведених у таблиці 13.

Таблиця 13

Технічні вимоги

Граничні відхилення, мм

Контроль (метод, обсяг, вид реєстрації)

1 Уступ між суміжними гранями панелей з їх площини

4

Вимірювальний, кожен елемент, журнал робіт

2 Товщина шва між суміжними панелями по довжині

±4

Те саме

3 Відхилення панелей від вертикалі

5

»

  1. Рекомендації щодо монтажу каркасно-обшивних перегородок

    1. Транспортування і зберігання листів обшивки необхідно проводити в умовах, що виклю­чають можливість їх зволоження, забруднення і механічних пошкоджень.

    2. Температура в приміщеннях, де монтуються перегородки, повинна бути не нижче ніж 10 °С, вологість повітря - не більше ніж 70 %.

    3. Стиковку листів обшивки необхідно виконувати тільки на елементах каркаса.

    4. При двошаровій обшивці каркаса стики між листами повинні розташовуватися врозбіг.

    5. Гвинти й шурупи в місцях кріплення двох суміжних листів слід розташовувати врозбіг.

    6. Граничні відхилення елементів перегородок від проектного положення не повинні пере­вищувати величин, наведених у таблиці 14.

    7. Закінчені монтажем і підготовлені для обробки перегородки повинні мати не більше двох нерівностей глибиною або висотою 3 мм при накладанні правила або шаблону завдовжки 2 м; відхилення перегородки від вертикалі - не більше 2 мм на 1 м висоти і 10 мм на всю висоту приміщення.

Таблиця 14

Технічні вимоги

Граничні відхилення, мм

Контроль (метод, обсяг, вид реєстрації)

1 Зсув напрямних від розбивочних осей

3

Вимірювальний, кожен елемент (журнал робіт)

Відстань між осями стояків

±2

2 Мінімальна величина напустку листа обшивки на стояк:

- в металевому каркасі

10

Те саме

- "дерев'яному"

20

3 Відстань між деталями кріплення напрямних до несучих конструкцій

±5

»

4 Зазори між звукоізоляційними плитами, а також між ними та елементами каркаса

Не більше 2

»

5 Розмір шва між листами, що стикуються

-1; +2

»

6 Поглиблення головки гвинта або шурупа в обшивку каркаса

0,5-1

»

7 Уступ між суміжними листами вздовж шва

1

»



  1. Рекомендації щодо монтажу стін з панелей типу "СЕНДВІЧ" та полистового складання

    1. Стропування пакетів допускається робити тільки за обв'язки вертикально розташованими стропами.

    2. Укрупнювальне складання стін з панелей типу "Сендвіч" в карти необхідно виконувати на стендах, розташованих в зоні дії основного монтажного крана.

Граничні відхилення розмірів карт від проектних не повинні перевищувати по довжині та ширині ±6 мм, різниці розмірів діагоналей - 15 мм.

  1. За відсутності в ПВР спеціальних вказівок фактичні відхилення елементів стін не повинні перевищувати значень, наведених в таблиці 15.

Таблиця 15

Технічні вимоги

Граничні відхилення, мм

Контроль (метод, вид реєстрації)

1 Відхилення від вертикалі поздовжніх кромок панелей

0,001 І_

Вимірювальний, кожна панель журнал робіт

2 Різниця відміток кінців горизонтально вста­новлених панелей при довжині панелі, м:

До 6

5

Те саме

від 6 до 12

10

3 Відхилення плошини зовнішньої поверхні стінової огорожі від вертикалі

0,002 Н

Вимірювальний, через кожних ЗО м по довжині стіни, але не менше трьох контрольних вимірювань,журнал робіт

Примітка. Познаки, прийняті в таблиці 15: L - довжина панелі, мм; Н - висота огороджень, мм.



  1. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ РОБІТ ЗІ ЗВЕДЕННЯ КАМ'ЯНИХ КОНСТРУКЦІЙ

    1. Загальні рекомендації

      1. Вимоги цього розділу поширюються на виконання робіт зі зведення кам'яних конструкцій з керамічної і силікатної цегли, керамічних, бетонних, силікатних та природних каменів і блоків.

      2. Роботи зі зведення кам'яних конструкцій повинні виконуватися відповідно до ПВР. Підбір складу розчину кладки з урахуванням умов експлуатації будівель і споруд рекомендується згідно з додатком Д цього стандарту.

      3. Кладку цегляних цоколів будівель необхідно виконувати з повнотілої керамічної цегли. Застосування для цих цілей силікатної цегли не допускається.

      4. Не допускається ослаблення кам'яних конструкцій отворами, борознами, нішами, мон­тажними прорізами, не передбаченими проектною документацією.

      5. Кам'яну кладку заповнення каркасів слід виконувати відповідно до вимог, що пред'яв­ляються до зведення несучих кам'яних конструкцій.

      6. Товщина горизонтальних швів кладки з цегли та каміння правильної форми повинна складати 12 мм, вертикальних швів - 10 мм.

      7. При вимушених розривах кладку необхідно виконувати у вигляді похилої або вертикальної штроби.

      8. При виконанні розриву кладки вертикальною штробою в шви кладки штроби слід закладати сітку (арматуру).