Примітка. Та сама система підтвердження відповідності означає інспектування КВП незалежною третьою стороною за відповідальністю органу сертифікації продукції, який на цей час є нотифікованим органом сертифікації продукції.

Усі оцінювання та їхні результати повинні бути задокументовані у звіті.

Z А.2.2.3.5 Періодичне наглядання за КВП

Наглядання за КВП потрібно проводити не менше одного разу на рік.

Наглядання за КВП повинно містити в собі аналізування плану(-ів) якості і процесу(-ів) вироб­ництва кожного різновиду продукції для визначення, чи мали місце будь-які зміни з дати остан­нього оцінювання або наглядання і, якщо так, то суттєвість цих змін повинна бути оцінена.

Перевіряння повинно бути проведено для гарантування того, що як і раніше плани якості пра­вильно впроваджені та виробниче устатковання правильно підтримується і калібрується.

Записи випробовувань і вимірювань, зроблених під час виробничого процесу, а також готової продукції повинні бути проаналізовані для впевненості в тому, що отримані результати як і раніше співпадають із результатами для зразків, що пройшли перевіряння типу продукції, а та­кож, що були запроваджені коригувальні дії для невідповідного устатковання.

Наглядання за КВП можна проводити як частину наглядання або повторного оцінювання си­стеми управління якістю (наприклад відповідно до EN ISO 9001).

ZA.2.2.4 Процедури для модифікацій

У разі модифікацій продукції, змін процесу виробництва або КВП, що можуть вплинути на ха­рактеристики продукції, встановлені цим стандартом, під час перевіряння типу продукції необхід­но перевірити всі характеристики, надані в таблиці ZA.1, або провести технічне оцінювання моди­фікацій за винятком ZA.2.2.2.2 і ZA.2.2.2.3. Якщо необхідно, повинне бути виконане повторне оці­нювання виробничого процесу і системи КВП у тих аспектах, на які можуть вплинути ці зміни.

Будь-яке оцінювання та його результати повинні бути задокументовані у звіті.

ZA.3 Знак марковання СЕ, маркування і супровідна документація

Виробник або його повноважний представник в ЕЕА є відповідальними за використовування знака марковання СЕ. Знак марковання СЕ (згідно з Директивою 93/68/ЕЕС) треба розміщувати на продукції разом з номером сертифіката відповідності ЄК і ідентифікаційним номером нотифікованого органу сертифікації продукції. Якщо ідентифікаційний номер органу є частиною номеру сертифіката відповідності, то достатньо використовування лише номера сертифіката відповідності.

Національна примітка

ЕЕА — European Economic Area (Європейська економічна зона).

Знак марковання СЕ повинен бути додатково вказаний у супровідній торговельній докумен­тації та доповнений:

  1. ідентифікаційним номером нотифікованого органу сертифікації продукції;

  2. назвою або ідентифікаційною познакою і юридичною адресою виробника;

  3. двома останніми цифрами року, в якому було проведене маркування знаком СЕ;

  4. номером сертифіката відповідності ЄК;

  5. посиланням на цей стандарт (EN 14604), його датою та будь-якими змінами;

  6. назвою продукції (сигналізатори диму пожежні для систем пожежної сигналізації для будівель);

д) познакою типу/моделі продукції;

h) інформацією, зазначеною у 4.3, або посиланням на документацію, що містить ці відомості, яку можна однозначно ідентифікувати і яку може надати виробник.

Якщо продукція має покращені рівні робочих характеристик ніж мінімальні, встановлені цим стандартом, то, за бажанням виробника, знак марковання СЕ можна супроводжувати зазначенням цього (цих) параметра(-ів) і фактичного(-их) результату(-ів) випробовування.

На рисунку ZA.1 наведено приклад інформації, що надається в супровідній торговельній до­кументації.

0123



Назва виробника, наприклад: Co Ltd., P.O. Box 21, В1050
05

0123-CPD-002

EN 14604

Сигналізатори диму пожежні

ABC 123

Технічні дані: див. Док. 123/2005, що знаходиться у виробника

Рисунок ZA.1 —Приклад інформації, яку вказують у супровідній торговельній документації, у разі маркування знаком СЕ

ZA.4 Сертифікат ЄК і декларація відповідності

Національна примітка

Для введення продукції в обіг на території України видається національний сертифікат відповідності.

Виробник або його повноважний представник в ЕЕА повинен підготувати та ввести в обіг декларацію відповідності, яка надає право на нанесення знака марковання СЕ. Ця декларація повинна містити:

  • назву та адресу виробника або його повноважного представника в ЕЕА та місце виробництва.

Примітка 1. Виробником може бути також особа, відповідальна за розміщування продукції на ринку ЕЕА, якщо вона бере на себе відповідальність за маркування знаком СЕ;

  • опис будівельної продукції (наприклад сповіщувачі пожежні димові аспіраційні для систем пожежної сигналізації для будівель).

Примітка 2. Якщо яка-небудь інформація, що вимагається Декларацією, вже міститься в маркованні знаком СЕ, то по­вторювати її не треба;

  • познаку типу/моделі продукції;

  • положення, яким відповідає продукція (наприклад додаток ZA цього стандарту);

  • будь-які придатні особливі умови для застосування цієї продукції (за потреби);

  • назву та адресу (або ідентифікаційний номер) нотифікованого органу сертифікації продукції;

  • прізвище та посаду відповідальної особи, що уповноважена підписувати декларацію від імені виробника або його повноважного представника.

Декларація повинна містити сертифікат відповідності з такою інформацією, як:

  • назва та адреса нотифікованого органу сертифікації продукції;

  • номер сертифіката;

  • назва та адреса виробника або його повноважного представника в ЕЕА;

  • опис продукції (наприклад, пристрій вводу-виводу для систем пожежної сигналізації для будівель) та копія інформації, що супроводжує марковання знаком СЕ;

  • позначення типу/моделі продукції;

  • положення, яким відповідає продукція (наприклад додаток ZA цього стандарту) та посилан­ня на звіт(и) первинного перевіряння типу продукції та записи з контролювання виробництва про­дукції (якщо доречно);

  • будь-які придатні особливі умови для застосування продукції (за потреби);

  • будь-які умови чинності сертифіката, коли це застосовано;

  • прізвище та посада відповідальної особи, що уповноважена підписувати сертифікат.

Вищезгадані декларація та сертифікат повинні бути надані (якщо це вимагається) на мові або мовах країни-користувача продукції.

Національна примітка

Для введення продукції в обіг на території України маркування здійснюється національним знаком відповідності. Фор­му знака відповідності та правила маркування наведено в постанові Кабінета Міністрів України від 29 листопада 2001 р. № 1599.

БІБЛІОГРАФІЯ

OECD, Recommendations for ionization chamber smoke alarms in implementation of radiation protection standards. Nuclear Energy Agency, Organization for Economic Co-operation and Development, Paris, France. 1977.

Національна примітка

Рекомендації для іонізаційної камери сигналізаторів диму пожежних щодо реалізації вимог стандартів із радіаційного захисту. Національне ядерне агентство, Організація з економичного співробітництва і розвитку, Париж, Франція, 1977.

Код УКНД 13.200.20, 13.320

Ключові слова: випробовування, взаємоз’єднувані сигналізатори диму, димовий канал, іоні­заційна вимірювальна камера, концентрація диму, марковання, можливість приглушення сигналу тривоги, первісна чутливість, попередження про несправність, поріг спрацьовування, резервне джерело живлення, сигналізатори диму пожежні, стандартне джерело живлення.

1> Значення ефективної потужності випромінювання в кожному діапазоні хвиль залежить від потужності, випромінюваної джерелом світла, коефіцієнта передавання оптичної вимірювальної ділянки за умов чистого повітря та чутливості приймача в цьому діапазоні хвиль.