А.2 Основні вимоги (див. 4.1)

У цьому пункті описуються основні вимоги до всіх іграшок, призначених для активних ігор. Він покликаний зменшити небезпеки, що виникають внаслідок невідповідної міцності та падінь з висоти і ставить певні вимоги до обладнання.

А.З Перила, драбини тощо (див. 4.2)

Перила призначені для того, щоб вберегти дітей від падіння. Хоча в той же час вони можуть за­лазити на них, що може спричинити серйозніше падіння. Гнучкі перила можуть, у деяких випадках, бути кращим вирішенням. Характер дитячих ігор на гнучких платформах такий, що це зменшує небезпеку падіння з іграшки, оскільки діти не мають хибного відчуття захисту від падіння з висоти, яке вони мають на жорстких платформах, наприклад дерев’яних. Той факт, що платформа рухається, призво­дить до того, що діти для підтримування рівноваги сидять, стоять на колінах чи тримаються за кар­кас іграшки.

А.4 Захват (див. 4.5)

Відомі фатальні випадки, коли голови дітей захвачувалися, що призводило до удушення. Отво­ри повинні бути або дуже маленькими, щоб голова не проходила крізь них, або такими широкими, щоб у них могли проходити голова й тулуб. Цей вид небезпек ускладнюється тим, що іноді діти носять ве­лосипедні чи так звані ігрові шоломи.

Капори чи зав’язки капорів на одязі також можуть спричинити суттєві небезпеки, наприклад коли дитина ковзає вниз по похилому жолобу. Випробування ймовірності захвату одягу чи волосся покли­кано зменшити ризик небезпеки захвату.

Цей пункт також містить вимоги до захвату пальців та інших частин тіла.

А,5 Похилі жолоби (див. 4.5)

Вимоги до перил, встановлених на стартовій частині чи на драбинах, призначені для того, щоб захистити дітей від падіння, коли вони переходять у сидяче положення на стартовій частині.

А.6 Гойдалки (див. 4.6)

Ці вимоги призначені для зменшення ризиків, що виникають внаслідок недосконалих рамок та/чи підвісок, та від захвату дітей підвісними канатами.

На ринку існує кілька видів гойдалок. Найпоширеніші гойдалки, які використовують у приміщен­нях і призначені для дуже маленьких дітей, які не можуть ходити. Дуже часто вони призначені для підвішування, наприклад, у дверних прорізах. Такі гойдалки випробовують прикладанням навантаги масою 200 кг, оскільки можна очікувати, що старша дитина спробує скористатися такою гойдалкою. Хоча, якщо гойдалка встановлюється на окремій конструкції з перекладиною і має висоту щонайбільше 120 см над підлогою, міцність гойдалки випробовують навантагою масою 66 кг.

Відомо, що траплялися нещасні випадки, коли маленькі діти падали з гойдалок, через те що пе­реверталося сидіння. Тому важливо, щоб підвісні канати були прив’язані за чотири кути сидіння, для підтримування центра тяжіння дитини.

Гойдалки для дітей віком понад 3 роки, на які дитина може залізти, випробовують навантагою 200 кг. Для гойдалок, призначених для багатьох дітей, кожна гойдалка, Т-подібна планка чи сидіння наванта­жуються масою 200 кг на одну годину, а потім кожна поверхня для сидіння чи стояння навантажуєть­ся одночасно масою 200 кг.

Центральний обертальний стовп, наприклад у конструкціях, призначених для того, щоб лазити, випробовують так само, як і гойдалки, використовуючи навантагу масою 200 кг.

Якщо в конструкції гойдалки передбачено засоби для підвішування, виготовлені з тканин, то вони повинні бути сконструйовані так, щоб зменшувати ризик удушення через захват голови дитини. Потрібно звертати увагу на використання пластикових труб для покриття основних частин канатів, якщо це до­цільно.

А.7 Гой дали и-коники та аналогічні Іграшки (див. 4.8)

Призначення цих вимог забезпечити міцність, поперечну та поздовжню стійкість гойдалок-коників так, щоб вони раптово не перевернулися.

ДОДАТОК В (довідковий)

БІБЛІОГРАФІЯ

EN 1176-1:1998 Playground equipment — Part 1: General safety requirements and test methods

EN 1176-2:1998 Playground equipment — Part 2: Additional specific safety requirements and test methods for swings

EN 1176-3:1998 Playground equipment — Part 3: General safety requirements and test methods for slides

EN 1176-4:1998 Playground equipment — Part 4: Additional specific safety requirements and test methods for runways

EN 1176-5:1998 Playground equipment — Part 5: Additional specific safety requirements and test methods for carousels

EN 1176-6:1998 Playground equipment — Part 6: Additional specific safety requirements and test methods for equipment

НАЦІОНАЛЬНЕ ПОЯСНЕННЯ

EN 1176-1:1998 Обладнання для ігрових майданчиків. Частина 1. Основні вимоги до безпеки та методи випробувань*

EN 1176-2:1998 Обладнання для ігрових майданчиків. Частина 2. Особливі додаткові вимоги та методи випробувань похилих жолобів*

EN 1176-3:1998 Обладнання для ігрових майданчиків. Частина 3. Основні вимоги до безпеки та методи випробувань похилих жолобів*

EN 1176-4:1998 Обладнання для ігрових майданчиків. Частина 4. Особливі додаткові вимоги та методи випробувань іграшок для активних ігор*

EN 1176-5:1998 Обладнання для ігрових майданчиків. Частина 5. Особливі додаткові вимоги та методи випробувань каруселей*

EN 1176-6:1998 Обладнання для ігрових майданчиків. Частина 6. Особливі додаткові вимоги та методи випробувань іграшок, що качаються*

* Копії документа можна отримати в Головному фонді нормативних документів.

ДОДАТОК ZA
(довідковий)

ПУНКТИ ЦЬОГО СТАНДАРТУ, ЯКІ СТОСУЮТЬСЯ
СУТТЄВИХ ВИМОГ АБО ІНШИХ ПОЛОЖЕНЬ
ДИРЕКТИВ ЄС

Цей європейський стандарт розроблений за мандатом, наданим CEN Європейською Комісією і Європейською Асоціацією Вільної Торгівлі, і відповідає суттєвим вимогам Директиви ЄС 88/378/ЕЕС.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ! До виробів, на які поширюється дія цього стандарту, можуть бути засто­совані інші вимоги та Інші директиви ЄС.

Наведений у таблиці ZA.1 пункт цього стандарту підтримує вимоги Директиви ЄС 88/378/ЕЕС.Таблиця ZA.1 — Відповідність між цим європейським стандартом і Директивами ЄС

Суттєві вимоги Директиви 88/378/ЕЕС, наведені в її Додатку II

Відповідний пункт цієї частини EN 71

1.2.а) (Загальні)

4.6.3

1.2. Ь) (Загальні)

5.1, 6.1.1

1.3 (Загальні)

5

11.1 .а) (Конкретні)

4.1.1, 4.4, 4.5.1,4.6.1,4.6.2, 4.6.3

11.1 .Ь) (Конкретні)

4.1.3, 4.1.4, 4.1.5, 4.6.8

11.1 .с) (Конкретні)

4.6.4, 4.6.5, 4.6.6, 4.6.7, 4.8



Код УКНД 97.200.50

Ключові слова: безпека, вимушений рух, випробування, гойдалка, іграшка для активних ігор, захват одягу, ніг та волосся, з’єднувальна ланка, перила, платформа, стійкість, сходинка.