Таблиця Б.8 — Подання кольорів

Параметр

Базові значення

Значення, які не належать до множини базових значень

Колір фону

Задания таблиці кольорів

Початковий індекс

Список кольорів

Фон

0, 1

Довільний список з одного або двох (лише тоді, коли початковий індекс кольорів = 0) прямих значень кольорів, кожне з яких або фон (якщо відповідний елемент таблиці кольорів = 0), або передній план (якщо відповідний елемент таблиці кольорів = 1)

Усі інші дозволені значення

Усі інші дозволені значення

Усі інші дозволені значення



Таблиця Б.9 — Задания прозорості

Параметр

Базові значення

Значення, які не належать до множини базових значень

Прозорість

Допоміжний колір (індексований) (прямий)

Вимкнена

Не визначені

Не визначені

Усі інші дозволені значення

Усі Інші дозволені значення

Усі Інші дозволені значення



Таблиця Б. 10 — Задания перетворення

Параметр

Базові значення

Значення, які не належать до множини базових значень

Екстент VDC

Довільна пара координат віртуального пристрою, яка визначає прямокутник

Відсутні

Індикатор вирізання

Вимкнений, увімкнений

Відсутні

Прямокутник вирізання

Довільна пара координат віртуального пристрою, яка визначає прямокутник

Відсутні



Б 1,3 Атрибути порцій вмісту

У ДСТУ 3719-8 означено лише атрибути архітектур документів "тип кодування" та "вмісто- ва інформація".ДОДАТОК В
(довідковий)

ОСНОВНІ ВІДМІННОСТІ МІЖ СИМВОЛЬНИМИ ПРИМІТИВАМИ
У ГЕОМЕТРИЧНІЙ ГРАФІЦІ ТА У ВМІСТІ БАЗОВОГО КОМПОНЕНТА,
СТРУКТУРОВАНОГО ЗГІДНО З АРХІТЕКТУРАМИ СИМВОЛЬНОГО ВМІСТУ,
ОЗНАЧЕНИМИ У ДСТУ 3719-6

Цей додаток ідентифікує основні відмінності'між символьними низками, які розглядаються як графічні примітиви, та символьним вмістом.

У архітектурі геометричнографічного вмісту (АГГВ) елементи графічних примітивів, які використовуються для опису рисунка, містять текстовий примітив. Цей текстовий примітив дозволяє включення текстової інформації у геометричнографічні рисунки.

Найважливіші основні відмінності між текстом у двох різних архітектурах вмісту наведе­но нижче:

  • у АГГВ кожний примітив є концептуально незалежним від будь-якого іншого у тій самій порції вмісту. У архітектурі символьного вмісту (АСВ) увесь вміст становить одну текстову низку;

  • у АГГВ текстовий примітив може бути позиційований у будь-якому місці простору VDC. У АСВ позиціювання символів є послідовним і, таким чином, позиція, у якій зображається символ, випливає з позиції, у якій зображено попередній символ;

  • у АГГВ розмір базового макетного об'єкта не залежить від тексту у цій порції вмісту. У АСВ розмір базового макетного об'єкта є залежним від обсягу тексту у цій порції вмісту;

  • у АГГВ орієнтація текстового примітиву може бути задана довільним кутом відносно першої осі системи координат віртуального пристрою. У АСВ траєкторія символів може бути 0°, 90°, 180° або 270° відносно горизонтальної осі макетного об’єкта;

  • у АГГВ розмір символа задається елементами атрибутів CGM CHARACTER HEIGHT (висота символа) та CHARACTER EXPANSION FACTOR (фактор розширення символа) та є концептуально незалежним від шрифту. Це дозволяє змінювати коефіцієнт стиснення симво­ла. У АСВ розмір символа визначається шрифтом;

  • у АГГВ текстовий примітив — це геометричний елемент, який може підлягати геомет­ричному перетворенню, наприклад масштабуванню та довільному повороту. У АСВ таких функціональних можливостей не існує;

  • у текстових примітивах АГГВ виконання вбудованих керівних функцій (наприклад <CR>, <LF>, <НТ>) не є стандартизованим. Ці керівні функції можуть зустрічатися, але вони не відповідатимуть своїй семантиці. У АСВ такі керівні функції мають стандартний ефект;

у АГГВ існує символьний атрибут, який дозволяє без обмеження установлювати або змінювати міжсимвольний інтервал для заданої низки символів або заданої довжини рядка. Це дозволяє вирівнювати як рівноширинні, так і пропорціональні шрифти. У АСВ таке вирів­нювання повинне бути задане як умова у логічному тексті, але дозволяє виконувати вбудо­вані керівні функції макетованого (форматованого) тексту в одиницях МОВ.ДОДАТОК Г

(обов'язковий)

SGML-ПОДАННЯ ХАРАКТЕРНИХ ДЛЯ ГЕОМЕТРИЧНОГРАФІЧНОГО
ВМІСТУ АТРИБУТІВ ДЛЯ ODL

Г. 1 Вступ

Цей додаток задає стандартизоване SGML-подання атрибутів, які мають відношення до архітектур геометричнографічного вмісту, яке використовується у мові службових документів Office Document Language (ODL), означеній у ДОТУ 3719-5, ODL — це SGML-застосування,

Г.2 Імена та загальнодоступні ідентифікатори

Наступна нотаційна заява містить загальнодоступний ідентифікатор нотації вмісту даних для класу архітектур вмісту, означеного у ДСТУ 3719-8. У імені нотації ODL-ім'я класу архі­тектур вмісту йде після префікса "ODA".

<!NOTATION ODAgfp PUBLIC "ISO 8613-8:1989//NOTATION Geometric graphics formatted processable contend architecture//EN">

Г.З Подання значень атрибутів

Значення атрибутів подаються у зрозумілому текстовому еквіваленті двійкового кодування CGM згідно з правилами, означеними у цьому додатку.

Подання атрибутів ODA наведено у формі загальнодоступного тексту SGML. У такій, формі, на атрибути можна посилатися замість того, щоб включати їх у документ.

Семантику значень атрибутів задано у ДСТУ 3719-8, Подання значень атрибутів є таким, як задано у ДСТУ 3719-8, за винятком тих випадків, коли у загальнодоступному тексті або в іншому місці цього додатка задано інше подання.

Значення за промовчанням, задані у загальнодоступному тексті, є ті самі, які означені ДСТУ 3719-8. Якщо для елемента потрібне відмінне значення за промовчанням (наприклад, нестандартне значення, задане у профілі документа або в описі класу об’єктів), то на цей загальнодоступний текст не можна посилатися; замість цього означення потрібно здублювати визначення, щоб виконати потрібні зміни значень за промовчанням.

Значення атрибутів — це послідовності одного чи декількох параметрів, розділених сим- волами-розділювачами SGML. Опущений параметр подається ключовим словом: 00.

Параметр може бути або конструйованим, або становити один з декількох примітивних типів: аспектні початкові ознаки (АПО), ключове слово, ціле число, дійсне число чи низка. Низкові параметри обмежуються, тому можуть містити символи-розділювачі. Інші параметри не обмежуються і не можуть містити символи-розділювачі.

Г.3.1 Конструйовані параметри

У ДСТУ 3719-8 параметр, дозволеними значеннями якого є пара, потрійний кортеж, чет­верний кортеж, п’ятірний кортеж, множина або список, вважається конструйованим. Єдиним винятком є параметр АІЮ (Г.З.б).

Конструйований параметр містить необхідну кількість пов’язаних з ним підпараметрів, або ж його означенням дозволяється мати порожній список чи іншу кількість підпараметрів. Якщо присутні декілька підпараметрів, то кожний з них повинен відокремлюватися від інших комами. Дві послідовно розташованих коми визначають випущений підпараметр, але вони вимагаються лише тоді, коли є наступний підпараметр.

Примітка. Приклади конструйованих параметрів у колонках "ПРОМОВЧАННЯ" наведено в основній части­ні ДСТУ 3719-8.

Г.3-1.1 Круглі дужки

Конструйований параметр звичайно береться в круглі дужки, але вони можуть і випус­катися, якщо це не створить жодної двозначності. Якщо підпараметр також є конструйова­ним, він також має братися в круглі дужки.

Пустий конструйований параметр подається так: ().

Г.3.1.2 Альтернативне подання

Значення конструйованого параметра може за бажанням бути подане у вигляді Імені сутності даних, котрий містить цей конструйований параметр.

Примітка. Така техніка застосовується для довгих конструйованих параметрів, які у протилежному разі мо­жуть спричинити до перевищення кількісних обмежень конкретного синтаксису.

Г.3.1.3 Значення за промовчанням

Параметри та підпараметри подаються в означеннях атрибутів таким самим чином, як і у заданиях атрибутів. Якщо в основній частині ДСТУ 3719-8 зазначено, що значення за про­мовчанням параметра чи підпараметра визначаються формулою чи значеннями інших атри­бутів, то значення за промовчанням подається ключовим словом ”F“.

Г.3.2 Низкові параметри

Низковий параметр може містити символи, не дозволені у лексемі імені SGML, а тому обмежені обмежувачами SGML LIT або LITA.

Низковий параметр, який є послідовністю переходу (escape), подається у формі, яка використовується для "послідовності позначень загальнодоступного тексту".

ГЗЗ Параметри-ключові слова ■

Значення дозволених ключових слів означено для декількох параметрів в основній час­тині ДСТУ 3719-8, а для решти — у цьому додатку.

Літери нижнього регістра у параметрах-ключових словах сприймаються як літери верх­нього регістра.

Певні параметри-ключові слова, означені для атрибутів, подаються в ODL скороченими ключовими словами, зазначеними у наступному списку літерами верхнього регістра:

INTeger;

INDexed;

OIRect;

ASSolute;

SCAIed;

CHARacter.

Для певних параметрів, дозволені значення яких становлять множину чи то ключових слів, чи фіксованих числових значень, чи як ключових слів, так і фіксованих числових значень, значення вибирається з множини ключових слів-замінників. Такі параметри документовано в коментарях загальнодоступного тексту у вигляді:

ім'я параметра: ключове-слово ключове-слово... причому ці ключові слова з’являються у тому самому порядку, що й дозволені значення в основній частині ДСТУ 3719-8.

Примітка. Наприклад,

-- дійсна точність; FL9FI12FX16FX32 ••

означає, що значення "FL9“ подає "(формат з рухомою крапкою, 9, 23)“, значення ”FL12,L подає "(формат з рухомою крапкою, 12, 52)“ тощо.

Г.3.4 Цілочислові параметри

Цілі числа подаються у вигляді послідовності цифр. Якщо попереду такої послідовності йде дефіс, то вона подає від’ємне ціле; у протилежному разі — додатне ціле.

Г.3.5 Дійсні параметри

Дійсні числа подаються У форматі з рухомою крапкою:

-d.dEd

де кожна літера "d" подає послідовність цифр.

Г 3.6 Параметри-аспектні початкові ознаки (АПО)

Параметр, ідентифікований як "аспектні початкові ознаки" — це АПО-параметр. Його дозволеним значенням є послідовність ключових слів ’’груповий" (bundled) та "індивідуальний" VndwwJual), яка подається у вигляді ключового слова, котре містить безперервну необмежену послідовність символів ”В" та Т відповідно.

Примітка Наприклад, значення за промовчанням параметра аспектних початкових ознак подається як: III

Г.4 Атрибути показу

Г.4.1 Атрибути показу спільного користування

<! — (С) International Organization for Standartization 1989 Permission to copy in any form is granted for use with conforming SGML systems and applications as defined in ISO 8879, provided this is included in all copies.

-->

<!--Об’єкт загальнодоступного тексту. Типовий виклик:

<!ENTITY % g-p-ad PUBLIC'ISO 8613-8:1989//TEXT

Geometric Presentation Format Attribute-Directives//EN“> c’ATTLIST gfp %g-p-ad;>

—>

gcoding CDATA

-- ознака кодування —

— точність дійсних:

FL9 FL12 FX16 FX32 -


-- точність дійсних VDC:

FL9 FL12 FX16 FX32 -


"mt 16 fx16 16 8 8 63 (0,0,0),(255,255,255) (nd 16 fx16"


glme CDATA

"sea 1 1 f f in ()“

-- виконання

ЛІНІЇ —

gmarker CDATA "sea 1 3 f f fii ()“ ”sca 1 3 f f hi ()“

-- виконання

маркера --

gtext CDATA

— ім’ям шрифту є низка --

-- виконання

тексту —

-- тип множини символів: 94

96 94М СС -


  • - хвостом послідовності позначень є низка, подана у

  • - вигляді послідовності позначень загальнодоступного тексту

  • - ознака кодування символів: В7 В8 Е7 Е8 —

  • - траєкторія тексту: R LUD-

  • - горизонтальне вирівнювання: NH L С R СН --

  • - вертикальне вирівнювання: NV Т С Н BA BO CV --

"'base font’ 94,’ESC 2/5 4/0' Ь7 1 1

string 1.0 0.0 f f (0,1),(1,0) r nh.nv 1 1 iiiii ()"

garea CDATA — виконання заповненої зони —

  • - внутрішній стиль: HOL SOL PAT HAT EMP —

"1 hoi f 1

1 f 0,f,f,0 () iiii ()“


gedge

CDATA

— виконання краю --

"sea off 1

1 f f ІІІ ()“


gcolour

CDATA ”f ()"

— подання кольорів --

gtrnspar

CDATA "on f“

-- задания прозорості —

gtrnsfor

CDATA

-- задания перетворення — .

"(0,0),(1,1

) f on"


gregion

CDATA " "

— задания регіону інтересу --

gonent

NUMBER 0

— орієнтація рисунка:



- 0 90 180 270 -

Г.4.2 Макетні атрибути показу



Для ODL не означено жодного макетного атрибута показу.

Г.4.3 Логічні атрибути показу '

<! — (С) International Organization for Standartization 1989 Permission to copy in any form is granted for use with conforming SGML systems and applications as defined in ISO 8879, provided this is included in all copies.

<!-Об’єкт загальнодоступного тексту. Типовий виклик: