3.8.4. Перед тим, як будуть увімкнуті робочі органи й екскаватор рушить з місця, машиніст зобов'язаний переконатися, що всі члени бригади зайняли свої робочі місця і ніхто сторонній не перебуває поблизу машини.

3.8.5. Під час роботи траншейного екскаватора не допускається, щоб люди проходили повз працюючий транспортер з боку відвального барабана на відстані менше ніж 3 м, а з боку ковшового барабана - на відстані менше ніж 6 м.

3.8.6. Не дозволяється піднімати й опускати робочі органи дреноукладача, якщо в ящику для укладення труб перебуває працівник. Працівник повинен заходити в ящик і виходити з нього внизу трубоукладача тільки під час повної зупинки екскаватора.

3.8.7. Свердління отворів у керамічних, азбестоцементних і бетонних колекторах для під’єднання до них осушувальних дренажних трубок працівники повинні виконувати спеціальним інструментом і в захисних окулярах.

3.8.8. Працівники, що укладають дренажні трубки в траншею та обкладають їх фільтруючими матеріалами, повинні бути забезпечені рукавицями і захисними окулярами, а при застосуванні скловолокнистих матеріалів - додатково респіраторами відповідно до ГОСТ 12.4.028-76 „ССБТ. Респираторы ШБ-1 “Лепесток”. Технические условия” і ГОСТ 12.4.013-85Е.

3.8.9. Під час роботи кротодренажної машини забороняється перебувати людям на відстані менше ніж 2 м з боків і спереду та 3 м - позаду неї. Забороняється також перебувати на рамі кротодренажної машини між трактором і причіпною кротодренажною машиною під час її руху.

3.8.10. Під час установлення барабана (бухти) з пластмасовими трубками на дреноукладчику забороняється перебувати людям під барабаном, який піднімається краном. Барабан до місця установлення слід підводити гачком або відтяжками.

Щоб уникнути нещасного випадку при падінні бухти (барабана) пластмасових трубок люди повинні перебувати з обох боків дреноукладача під час опускання робочого органа і його підйому на відстані не менше висоти найвищої точки бухти (барабана) плюс 1 м.

Голова Держгірпромнагляду України

О.І. Хохотва