1. За результатами розгляду і приймання приймальна комісія складає акт, який оформлює згідно з додатком Ж. За наявності зауважень та пропозицій в акті повинні бути вказані строки та об­сяги доопрацювання дослідного зразка, КД, ТД, можливість надання КД літери «СЦ» і пропозиції щодо поставлення ЗІЗ на виробництво.

Якщо ЗІЗ не може бути рекомендований для поставлення на виробництво у такому виконанні, то в акті зазначають подальший напрямок робіт щодо вдосконалення продукції та обґрунтовують не­обхідність повторного приймання або припинення подальших робіт із розроблення цього ЗІЗ.

Внесення комісією рекомендацій щодо виготовлення установчої серії фактично означає не­обхідність освоєння виробництва, що складається з виготовлення установчої серії та кваліфікаційно­го випробовування.

  1. Акт приймальної комісії затверджує керівник організації-замовника. Позитивне рішення прий­мальної комісії і затвердження акта приймальної комісії є підставою для одержання дозволу на постав­лення 313 на виробництво у встановленому порядку, а також їх складових частин у разі їх самостійної поставки.

Акт не може бути затверджений, якщо технічна документація не відкоригована за зауваженнями комісії.

    1. Закінченням розроблення 313 вважають дату затвердження акта приймання і звітної докумен­тації. До звітної документації належать комплекти технічної документації, які оформлюють згідно з чинними стандартами, а також проміжні звіти за етапами та заключний звіт, які складають згідно ДСТУ 3008. Необхідність розроблення звітів зазначають у ТЗ на ДКР або договорі на її виконання.

  1. ЗРАЗКИ-ЄТАЛОНИ ТА БАЗОВІ ЗРАЗКИ

    1. Призначення

      1. Для оцінювання якості та порівняння зовнішнього виду ЗІЗ та інших ознак, що визначають­ся органолептичним методом і можуть впливати на захисні властивості ЗІЗ, разом з технічною доку­ментацією застосовують зразок-еталон (базовий зразок).

      2. Вимоги до зразка-еталона та базового зразка і форми їх ярликів наведено в додатках Д та Е відповідно.

    2. Застосовування

Зразки-еталони та базові зразки застосовують під час поставлення на виробництво, виготовлення, приймання та реалізації ЗІЗ.

  1. Зберігання

    1. Зразки-еталони та базові зразки треба зберігати в установі, яка подавала їх на затвердження, якщо рішенням приймальної комісії не передбачено інше місце зберігання.

Зразок-еталон або базовий зразок з прикріпленим до нього ярликом повинен бути опломбований приймальною комісією, щоб не виникало заперечень його автентичності.

    1. На підприємстві, що виготовляє ЗІЗ, повинен бути зразок-еталон, затверджений керівника­ми організації-розробника КД і підприємства-виробника, який виготовлений ними на основі базового зразка (затвердженого ПК) і відповідає йому в одному із рекомендованих варіантів технології оброблян­ня складених одиниць і деталей.

    2. Дозволено за необхідності застосовувати дублікати зразків-еталонів. Дублікат відбирають від серійної продукції, закріплюють на ньому ярлики, оформлені згідно з 7.1.2, з написом «Дублікат» і за­віряють його підписом керівника підприємства-виробника.

    3. Після закінчення терміну дії, а також у разі погіршення зовнішнього вигляду під час збері­гання зразка-еталона або базового зразка він повинен бути заново затверджений відповідно до пропи­саної вище процедури.

  1. ПІДГОТОВКА ТА ОСВОЄННЯ ВИРОБНИЦТВА ЗІЗ

    1. Підготовка виробництва та кваліфікаційне випробовування

      1. Рішення про можливість використовування технічної документації до її затвердження для підготовки виробництва приймають спільно виробник і розробник.

      2. Підготовка та освоєння серійного виробництва ЗІЗ здійснюється згідно з порядком, встанов­леним виробником.

Освоєння виробництва, якщо воно не було виконано раніше, здійснюють у процесі виготовляння установчої серії (першої промислової партії). При цьому виконують заходи з відпрацьовування техно­логії і підготовки персоналу до випуску ЗІЗ із стабільними властивостями та в заданому обсязі.

  1. Для підтвердження готовності виробництва до серійного (масового) виготовлення ЗІЗ вироб­ник перевіряє повноту технологічного процесу, якість і стабільність виконання технологічних операцій та проводить кваліфікаційне випробовування зразків установчої серії (першої промислової партії) згідно з програмою та методикою кваліфікаційного випробовування, розроблену з урахуванням вимог Техніч­ного регламенту з підтвердження відповідності 313.

Випробовування повинні підтвердити, що відхили основних параметрів продукції, пов’язані з тех­нологією виробництва, не виходять за допустимі межі та що недоліки продукції, виявлені приймаль­ною комісією, усунені. Результати кваліфікаційного випробовування оформлюють актом (протоколом) згідно з додатком И. Акт підписують члени комісії і затверджує виробник. Комісію треба призначати наказом виробника.

Програму та методику кваліфікаційного випробовування підготовлює виробник разом з розробни­ком. Затверджує програму виробник 313.

За позитивних результатів випробовування освоєння виробництва вважають закінченим, а виго­товлені 313 можна поставляти замовнику (споживачу) згідно з чинною документацією.

За негативних результатів кваліфікаційного випробування приймання продукції припиняють до усунення виявлених недоліків і одержання позитивних результатів повторного випробування.

  1. Можливість приймання та поставлення продукції безпосередньо з установчої серії в період освоєння її виробництва (до затвердження акта кваліфікаційного випробовування) допустимо у винят­кових випадках за обов'язкової згоди споживача.

У цьому разі виробник повинен підтвердити відповідність ЗІЗ вимогам безпеки, охорони здоров’я та навколишнього середовища. Продукцію установчої серії у цьому разі приймають відповідно до пра­вил приймання, які встановлені в технічних умовах або стандартах на цю продукцію.

  1. Поставлення ЗІЗ на виробництво

    1. Виробник на основі внесених приймальною комісією рекомендацій виготовляє установчу серію, удосконалює технологічний процес, якість і стабільність виконання технологічних операцій.

    2. Для малосерійної продукції виготовлення дослідних зразків може бути недоцільним унаслідок високої вартості, яка перевищуватиме шкоду від виправлення можливих недоробок перших зразків про­дукції. Роль дослідних зразків може виконувати головний зразок, який спочатку піддають приймальному випробовуванню, а потім, після необхідних доопрацювань, поставляють замовнику.

Для модернізованої продукції зразки можна не виготовляти, якщо для розробленої продукції ви­користовують раніше перевірені технічні рішення. Приймальне випробовування проводять на головних зразках першої промислової партії і, як правило, суміщають з кваліфікаційним випробовуванням.

  1. ЗНЯТТЯ ВИРОБУ З ВИРОБНИЦТВА

Продукція підлягає зняттю з виробництва у разі:

  • невідповідності вимогам чинних нормативних документів;

  • невідповідності технічних характеристик сучасному стану розвитку галузі;

  • невідповідності технічного рівня продукції вимогам безпеки, охорони здоров’я, чинним санітар­ним вимогам;

відсутності замовлень на виготовлення продукції.ДОДАТОК А
(довідковий)

ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ КЛАСІВ
ЗАСОБІВ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ
ЗГІДНО З ГОСТ 12.4.011

А.1. Костюми ізолювальні:

пневмокостюми;

гідроізолювальні костюми;

скафандри.

А.2. Засоби захисту органів дихання:

протигази;

респіратори;

саморятівники;

пневмошоломи;

пневмомаски;

пневмокуртки.

А.З. Одяг спеціальний та захисний:

кожухи, пальто;

півпальто, півкожухи;

накидки;

плащі, півплащі;

халати;

костюми;

куртки, сорочки;

брюки, шорти;

комбінезони, півкомбінезони;

жилети;

плаття, сарафани;

блузи, спідниці;

фартухи;

наплічники.

А.4. Засоби захисту ніг:

чоботи;

чоботи з подовженою халявою;

чоботи з укороченою халявою;

півчоботи;

черевики;

півчеревики;

туфлі;

бахіли;

калоші;

боти;

капці (сандалії);

унти, чувяки;

щитки, ботфорти, наколінники, онучі.

А.5. Засоби захисту рук:

рукавиці;

рукавички;

піврукавички;

напальчники;

надолонники;

напульсники;

нарукавники, налокітники.

А.6. Засоби захисту від вібрації:

антивібраційні рукавиці;

антивібраційне взуття.

А.7. Засоби захисту голови:

каски захисні;

шоломи, підшоломники;

шапки, берети, шляпи, ковпаки, косинки, накомарники.

А.8. Засоби захисту очей:

окуляри захисні.

А.9. Засоби захисту обличчя:

щитки захисні лицеві.

А.10. Засоби захисту органів слуху:

протишумові шоломи;

протишумові вкладки;

протишумові навушники.

А.11. Засоби захисту від падіння з висоти

та інші запобіжні засоби:

запобіжні пояси, троси; страхувально-підвісні системи; ручні захвати, маніпулятори; засоби захисту від ураження електричним током;

наколінники, налокітники, наплічники.

А.12. Засоби дерматологічні захисні:

захисні;

очисники шкіри;

репаративні засоби.

А.13. Засоби захисту комплексні

.ДОДАТОК Б
(довідковий)

ФОРМА ЗАЯВКИ НА РОЗРОБЛЕННЯ
ТА ОСВОЄННЯ 313

(назва організації-замовника)

ЗАЯВКА
на розроблення та освоєння 313

(назва підприємства-розробника, адреса, код ЄДРПОУ)

  1. Назва ЗІЗ

  2. Призначеність і галузь застосування

  3. Техніко-економічне обґрунтування необхідності розроблення нової продукції

  4. Перелік професій, для яких необхідна нова продукція (орієнтовний перелік споживачів нової про­дукції)

  5. Аналоги іноземних виробників (виріб, фірма, країна) та інформація щодо робіт у цьому напрям­ку з основними результатами цих робіт

  6. Перелік професійних захворювань і травм, запобігти яким дозволить застосовування даного ЗІЗ

  7. Очікуваний ефект від застосовування ЗІЗ

  8. Умови експлуатації ЗІЗ:

  • відомості про характер, сфера та рівень впливу небезпечних та шкідливих виробничих чинників згідно з ГОСТ 12.0.003-74 та відповідно до ДСН і ДСанПІН щодо допустимих рівнів шкідливих чинників;

  • тривалість робочого часу та перерв, час безперервного перебування в зоні впливу небезпеч­них та шкідливих виробничих чинників.

  1. Орієнтовний термін виконання заявки

(рік, квартал)

  1. Орієнтовний термін виготовлення дослідного зразка (дослідної партії) і подання його на затвер­дження

  2. Орієнтовна потреба або річний випуск

  3. Орієнтовний початок промислового виробництва та поставлення ЗІЗ на виробництво

  4. Можливий співвиконавець

(назва організації)

  1. Вартість запропонованої розробки (грн.):

всього, зокрема перший рік

16 Виконання розробки ЗІЗ за рахунок

дата

підпис

розшифрування підпису

Керівник підприємства- головного розробника

М. П.



ДОДАТОК В
(довідковий)

ФОРМА ТИТУЛЬНОГО АРКУША ТЕХНІЧНОГО ЗАВДАННЯ

ПОГОДЖЕНО1

ЗАТВЕРДЖЕНО

(керівник підприємства (організації)-головного споживача)

(керівник (заступник керівника) організації-замовника)

(підпис) (розшифрування підпису)

(підпис) (розшифрування підпису)

(дата)

(дата)

М. П.

м. п.



ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ
на розроблення засобу індивідуального захисту

(назва 313)

(код продукції)

Діє з доповненням

(номер доповнення)*

ПОГОДЖЕНО2

(керівник (заступник керівника) науково-дослідної організації з конкретного виду ЗІЗ)

(керівник (заступник керівника) організації-головного розробника)

(підпис) (розшифрування підпису)

(підпис) (розшифрування підпису)

(дата)

(дата)

м.п.

М.П.



ПОГОДЖЕНО**

(керівник підприємства (організації))

(підпис) (розшифрування підпису)

(дата)

м. п.



ДОДАТОК Г
(довідковий)

ФОРМА ОСТАННЬОГО АРКУША
ТЕХНІЧНОГО ЗАВДАННЯ

ПОГОДЖЕНО*


(керівник підприємства (організації)-виконавець розробки 313 та назва організації)


(керівник підрозділу стандартизації
організації-розробника)


(підпис) (розшифрування підпису)

(дата)

м. п.


(підпис)

м. п.


(розшифрування підпису)

(дата)


ПОГОДЖЕНО*


(керівник підприємства (організацїі)-розробника ТЗ
на розробку 313)


(керівник підрозділу метрологічної служби
організації-розробника)



(підпис)

м. п.


(розшифрування підпису)

(дата)


(підпис) (розшифрування підпису)

(дата)

м. п.


(підпис)


(керівник розробки 313)


(розшифрування підпису)