1. Атрибут резервного статусу

Це однозначний атрибут, що може тільки читатися. Він може мати одне з наведених нижче значень. Значення цього атрибута має сенс тільки за наявності ролі резервування.

  • «гаряче» резервування: ресурс не надає послуг, але діє синхронно з іншими ресурсами, тобто він зарезервований (наприклад, один комп’ютер є тіньовим для іншого). Ресурс, що має ста­тус «гарячого» резервування, здатен одразу приступити до виконання ролі ресурсу, що підлягає заміні без необхідності дії ініціалізації і може містити таку саму інформацію, що й ресурс, який резервується. Умова «гарячого» резервування взаємно вилучає умову «холодного» резервування й надання послуг;

  • «холодне» резервування: ресурс резервує інший ресурс, але не синхронізований із ним. Ресурс, що перебуває в статусі «холодного» резервування, не може одразу переключитися на виконання ролі ресурсу, який він резервує, а потребує певних дій, пов’язаних з його ініціалізацією. Умова «холодного» резервування унеможливлює умову «гарячого» резервування й надання послуг;

  • забезпечення послуг: резервний ресурс надає послуги й резервує інший ресурс. Наявність умови надання послуг унеможливлює умови «гарячого» й «холодного» резервування.

Примітка. Взаємини резервування визначено в ССІТТ Rec. X.732 | ISO/IEC 10164-3

  • таблиці 1 наведено залежності між атрибутом статусу резервування й атрибутами робочого, адміністративного, процедурного статусів і статусу доступності.

Таблиця 1 — Умови статусу резервування (Standby)

Статус резервування

«Гаряче» резерву­вання

«Холодне» резервування

Надання послуги

Робочий стан

Активований

Активований або деактивованийа)

Активований

Адміністративний стан

Розблокований

Розблокований або заблокований

Розблокований

Процедурний статусь>

Не ініційовано або потрібна ініціалізація

Статус доступності

Автономний

Автономний

Неавтономний

Національні виноски

  1. Якщо підтримуються атрибути процедурного статусу та набувають значення «потребує ініціалізації», тоді робочий стан має значення «деактивований»;

  2. Символ «—» вказує на те, що значення атрибута — порожня множина.



  1. Атрибут невідомого статусу

Атрибут невідомого статусу використовують для вказівки на те, що статус ресурсу, який представлено об’єктом адміністративного керування, невідомий. Якщо цей атрибут має значення «істина», то значення атрибутів стану можуть не відображати фактичного стану ресурсу.

  1. Атрибут статусу життєвого циклу

Атрибут статусу життєвого циклу — це однозначний атрибут, що може як читатися, так і запи­суватися. Він може набувати одне з таких значень:

  • планується: ресурс заплановано, але його ще не інстальовано в мережу;

  • інстальований: ресурс інстальовано в мережу;

  • очікує на видалення: ресурс відмічено для вилучення.

  1. Група загальних атрибутів

У цьому стандарті визначено таку групу атрибутів:

стан (state).

8.1.3.1 Група атрибутів «стан»

Групу атрибутів стану визначено як порожню групу атрибутів. Вона забезпечує засоби для по­силання на сукупність усіх атрибутів стану об’єкта адміністративного керування. Призначення групи атрибутів стану — містити групові та конкретні атрибути стану чи статусу об'єкта адміністративного керування в разі їхнього приєднання до визначення класу об’єкта адміністративного керування. Під час читання атрибута стану повертається множина ідентифікаторів і значень атрибута, що входять у групу атрибутів «стан».

  1. Групові сповіщення (Generic notifications)

Групові сповіщення, параметри й семантику визначено в цьому стандарті й описа­но деталі щодо таких групових параметрів послуги M-EVENT-REPORT Service, як визначено в ССІТТ Rec. Х.710 I ISO/IEC 9595:

  1. тип події (event type);

  2. інформація про подію (event information);

  3. відповідь на подію (event reply).

Усі сповіщення є потенційною вхідною інформацією до журналу реєстрації адміністративного керування системи. У цьому стандарті визначено для цього один клас об’єкта адміністративного керування. ССІТТ Rec. Х.721 | ISO/IEC 10165-2 визначає клас об’єкта адміністративного керування запису до журналу реєстрації про групові події, з якого походять усі записи.

  1. Тип події

Цей параметр визначає тип події. У цьому стандарті визначено такий тип події:

зміна стану (state change) таке сповіщення використовують для інформування про зміну значення одного чи кількох родових і/або конкретних атрибутів стану чи статусу об’єкта адміністративного керування, що відбулася в результаті або внутрішніх операцій ресурсу, або операцій адміністративного керування через границю об’єкта.

  1. Інформація про події

Наведені нижче параметри визначають специфічну для повідомлень інформацію про події.

  1. Індикатор джерела

Цей параметр за його наявності вказує джерело операції, що спричиняє генерацію повідом­лення цього типу. Він може приймати такі значення:

  • операція ресурсу (resource operation) повідомлення згенеровано у відповідь на зміну значення атрибута стану чи статусу об'єкта адміністративного керування, обумовлену внутрішніми операціями ресурсу;

  • операція адміністративного керування (management operation) повідомлення згене­ровано у відповідь на зміну значення атрибута стану чи статусу об'єкта адміністративного керу­вання, обумовлену операціями адміністративного керування SMI, що діють через границю об’єкта адміністративного керування, зовнішнього відносно до цього об’єкта адміністративного керування;

  • невідома операція (unknown) неможливо визначити джерело операції.

  1. Список ідентифікаторів атрибутів

Цей параметр за його наявності ідентифікує множину атрибутів стану чи статусу об’єкта адміністративного керування, про зміни значень яких повідомлено.

  1. Визначення зміни стану

Множина значень цього параметра складається із множини послідовностей значень трьох параметрів: ідентифікатор атрибута, старе значення атрибута, нове значення атрибута.

їх описано нижче. Кожна окрема послідовність описує зміну одного значення атрибута стану чи статусу. У цьому переліку має бути наявно щонайменше одне значення нового атрибута стану чи статусу об’єкта адміністративного керування.

  1. Ідентифікатор атрибута

Цей параметр ідентифікує атрибут стану чи статусу об'єкта адміністративного керування, про зміну значення якого повідомлено.

  1. Старе значення атрибута

Цей параметр за його наявності ідентифікує старе значення атрибута стану чи статусу об’єкта адміністративного керування.

  1. Нове значення атрибута

Цей параметр ідентифікує поточне значення атрибута стану чи статусу об’єкта адміністра­тивного керування.

  1. Інша інформація

Використовують також наведені нижче параметри, визначені в ССІТТ Rec. Х.733 | ISO/IEC 10164-4:

  • додаткова інформація;

  • додатковий текст;

  • скорельовані сповіщення;

  • ідентифікатор сповіщення.

  1. Відповідь на подію

У цьому стандарті не описано інформацію, яку використовують у параметрі відповіді на подію.

  1. Об’єкти, що адмініструються

Запис про зміну об’єкта — це клас об’єкта адміністративного керування, що утворюється з класу об’єктів із запису в журналі подій, визначеного в ССІТТ Rec. Х.735 | ISO/IEC 10164-6. Клас об’єкта запису зміни стану представляє інформацію, яка зберігається в записах журналів реєстра­ції, що отримується зі сповіщень про зміну стану.

  1. Відповідність

Визначення класів об’єкта адміністративного керування підтримують функцію, описану в цьому стандарті уведенням специфікації типів повідомлень і/або типів атрибутів стану чи статусу об’єкта адміністративного керування, визначених у ССІТТ Rec. Х.721 | ISO/IEC 10165-2. Механізм посилань (reference mechanism) визначено в ССІТТ Rec. Х.722 | ISO/IEC 10165-4.

Визначення класу об'єкта адміністративного керування для кожного імпортованого сповіщення має визначити в розділі поведінки, які з необов’язкових і умовних параметрів необхідно викорис­товувати, та будь-які інші обмеження, накладені на їхнє використання та значення. Можна конста­тувати, що використання цього параметра не є обов’язковим.

Визначення класів об’єкта адміністративного керування можуть імпортувати один або кілька типів атрибутів стану чи статусу об’єкта адміністративного керування, визначених у цьому стандар­ті. Визначення класу об’єкта адміністративного керування для кожного імпортованого атрибута ста­ну або статусу може накласти додаткові обмеження на використання та значення цього атрибута.

9 ВИЗНАЧЕННЯ ПОСЛУГ#

  1. Вступ

У цьому стандарті визначено одну послугу, яку ідентифікують нижче, разом із відповідними параметрами.

  1. Послуга повідомлення про зміну стану

Національна примітка.

  1. .1 ISO/IEC 10164-2:1993 оформлено як 9.2 згідно зі змінами.

Ця послуга дозволяє користувачу MIS, що виконує роль агента, повідомити про зміни зна­чення атрибута стану об’єкта адміністративного керування. її визначено і як підтверджувану, і як непідтверджувану послугу.

Послуга повідомлення про зміну стану використовує параметри, визначені в розділі 8 до­датково до M-EVENT-REPORT, що визначено в ССІТТ Rec. Х.710 | ISO/IEC 9595. Параметри цієї послуги наведено в таблиці 2.

Таблиця 2 — Параметри повідомлення про зміну стану

Параметр

Запит/Ідентифікатор

Від лов ід ь/П ствердження

Ідентифікатор виклику

Р

р

Режим

Р

Клас об’єкта адміністративного керування

Р

р

Екземпляр об'єкта адміністративного керування

Р

р

Тип події

М

С(=)

Час події

Р

Інформація про подію



Індикатор джерела

U

Список ідентифікаторів атрибутів

U

Визначення зміни стану



Ідентифікатор атрибута

М

Колишнє значення атрибута

и

Нове значення атрибута

м

Ідентифікатор оповіщення

и

Скорельовані оповіщення

и

Додатковий текст

и

Додаткова інформація

и

Поточний час

р

Відповідь на подію

Помилки

р



Параметри «час події», «скорельоване оповіщення» та «ідентифікатор повідомлень» може бути визначено об’єктом, що надсилає сповіщення, або системою адміністративного керування.

  1. Адміністративне керування атрибутами станів

Для адміністративного керування атрибутами станів об’єкта адміністративного керування цей стандарт використовує наскрізні послуги, визначені в ССІТТ Rec. Х.730 | ISO/IEC 10164-1 для адмі­ністративного керування станами атрибутів об’єкта адміністративного керування.

  1. ФУНКЦІЙНІ БЛОКИ

Послуга повідомлення про зміну стану утворює окремий функційний блок адміністративного керування систем.

  1. ПРОТОКОЛ

    1. Елементи процедур

      1. Роль агента

        1. Ініціювання роботи системи

Процедури повідомлення про зміну стану ініціюється примітивом запиту повідомлення про зміну стану. Після одержання цього примітива протокольний автомат прикладного рівня адмі­ністративного керування систем SMARM має сформувати MAPDU і видати сервісний примітив CMIS M-EVENT-REPORT — запит із параметрами, утвореними з отриманого примітива. У режимі без підтвердження процедуру з 11.1.1.2 не використовують.

  1. Приймання відповіді

У разі одержання сервісного примітива CMIS M-EVENT-REPORT підтвердження, який містить MAPDU як відповідь на повідомлення про зміну стану, SMAPM має видати користувачу послуги примітив підтвердження на повідомлення про зміну стану з параметрами, утвореними із сервісного примітива CMIS M-EVENT-REPORT підтвердження, завершуючи тим самим процедуру відсилання повідомлення.