но в 6.1.9, або за допомогою пакету з номером Y=29, як показано в 6.1.10. Призначення набору знаків може змінюватися за допомогою даних у пакеті з номером У=26. Обладнання, призначене для роботи тільки з окремими наборами знаків, може зігнорувати ці дані.

Знаки, включаючи діакритичні знаки, складені з основного і додаткового наборів знаків, для відображання в знакомісці адресують, як показано в позиції перелічення д) цього пункту. Біти опису режиму в групах з 0 по 39 адреси знакомісця встановлюють у діапазоні значень 10000—11111 та відповідно визначають діакритичні знаки з четвертого стовпця додаткового набору знаків G2 у висхідному числовому порядку. Приєднувані знаки з основного набору знаків G0 визначають сьома бітами даних.

Знаки з додаткового набору для відображання в знакомісці адресують, як показано в позиції перелічення д) цього пункту. Біти опису режиму в групах з 0 по 39 адреси знакомісця встановлено в 01111. Сім бітів даних визначають знак із додаткового набору.

Знаки незгладженої блокової мозаїки для відображання в знакомісці адресують, як показано в позиції перелічення д) цього пункту. Біти опису режиму в групах з 0 по 39 адреси знакомісця встанов­лено в 00001. Сім бітів даних визначають знак із набору знаків незгладженої блокової мозаїки, коли призначають набір G1 чи набір G1 є набором за промовчуванням.

Знаки згладженої блокової мозаїки для відображання в знакомісці адресують, як показано в по­зиції перелічення д) цього пункту. Біти опису режиму в групах з 0 по 39 адреси знакомісця встановле­но в 00010. Сім бітів даних визначають знак із набору знаків згладженої блокової мозаїки, коли при­значають набір G3 чи набір G3 є набором за промовчуванням.

У разі заборони зміни призначення набору знаків, знаки для відображання в знакомісці адресу­ють, як показано в позиції перелічення д) цього пункту. Біти опису режиму в групах з 0 по 39 адреси знакомісця встановлено в 00100. Перші шість комбінацій з семи бітів даних визначають один призна­чений набір знаків. Заборона зміни продовжується, доки однозначно не відміниться, або буде передана ще одна група з бітами опису режиму, встановленими в 00100, або закінчиться відображання рядка.

У разі поєднання виклику набору знаків та заборони, знаки для відображання в знакомісці адре­сують, як показано в позиції перелічення д) цього пункту. Біти опису режиму в групах з 0 по 39 адреси знакомісця встановлені в 00100. Комбінації бітів даних з 0000110 по 1111110 викликають та відміня-ють призначення набору знаків. Заборона зміни триває, доки однозначно не відміниться, або буде пе­редана інша група з бітами опису режиму в групах від 0 до 39 адреси знакомісця, встановленими в 00100, або закінчиться відображання рядка.

У разі окремої зміни в призначеному наборі знаків, знаки для відображання в знакомісці адресу­ють, як показано в позиції перелічення д) цього пункту. Біти опису режиму в групах з 0 по 39 адреси знакомісця встановлено в 00101. Перші шість комбінацій з семи бітів даних визначають один призна­чений набір знаків.

У разі поєднання виклику набору знаків і одиночної зміни, знаки для відображання в знакомісці адресують, як показано в позиції перелічення д) цього пункту. Біти опису режиму в групах з 0 по 39 адреси знакомісця встановлено в 00101. Комбінації бітів даних з 0000110 по 1111110 викликають і змінюють набір знаків.

Набір знаків, визначений у кодових таблицях G0—G3, може бути змінений бітами з пакетів з но­мерами Y=28 чи Y=29, які передають опис режиму в групах з 0 по 39 адреси знакомісця і встановлені відповідно в 01000, 01001, 01010 та 01011. Набір знаків визначають сім бітів даних. Призначення зміни триває, доки закінчиться відображання рядка, або доки з’явиться сигнал подальших змін. У цьо­му випадку відбувається повернення до початково отриманих викликів, визначених у пакетах з номе­рами Y=28 чи Y=29 для решти станів;

  1. атрибути відображання можуть діяти спільно в даному знакомісці. Дія атрибуту продовжується до кінця відображуваного рядка і може бути перервана передаванням такої ж групи даних з установ­ленням відповідного біту опису в нуль або за допомогою коду керування атрибутами першого рівня. Викликається встановленням бітів опису режима в групах з 0 по 39 адреси знакомісця в 01100.

У режимі підкреслення або несуцільної мозаїчної графіки абетково-цифрові знаки відображають­ся підкресленими, а мозаїчні знаки відображаються в несуцільному режимі, як у 5.1.6, позиція пере­лічення д), доки надійде біт керування «переривання підкреслення або суцільна мозаїчна графіка», або закінчиться відображання рядка. Активізується встановленням в одиницю шостого біта даних.

Атрибут рамки діє так, як на першому рівні, якщо біти керування С5 чи Об у пакеті заголовка сторінки встановлено в одиницю. Якщо жоден з цих бітів не встановлений в одиницю, то на другому рівні цей атрибут має функцію «вікна» і визначає область, в якій колір повного екрану стає прозорим, що дає змогу зробити видимим телевізійне зображення, в якому пріоритетний колір і колір фону також прозорі. Активізується встановленням другого біта даних в одиницю.

Атрибут затамування знаків адресують у знакомісце, як показано в позиції перелічення д) цього пункту. Він діє, яку 5.1.6, позиція перелічення ж), і активізується встановленням третього біта даних в одиницю.

Атрибут маркування області адресують у знакомісце, як показано в позиції перелічення д) цього пункту. Він активізується встановленням четвертого біта даних в одиницю.

Атрибут інверсії адресують у знакомісце, як показано в позиції перелічення д) цього пункту. Цей атрибут змінює пріоритетний колір і колір фону і змінює фазу колірного спалаху. Активізується вста­новленням п’ятого біта даних в одиницю.

Атрибут «подвійна висота» адресують у знакомісце, як показано в позиції перелічення д) цього пункту. Він діє, як у 6.1.6, позиція перелічення б), і активізується встановленням першого біта даних в одиницю.

Атрибут «подвійна ширина» адресують у знакомісце, як показано в позиції перелічення д) цього пункту. Він діє, як у 6.1.6, позиція перелічення е), і активізується встановленням сьомого біта даних в одиницю.

Атрибут «подвійний розмір» адресують у знакомісце, як показано в позиції перелічення д) цього пункту. Він діє, як у 6.1.6, позиція перелічення в), і активізується встановленням першого і сьомого бітів даних в одиницю;

  1. атрибут додаткового спалаху адресують у знакомісце, як показано в позиції перелічення д) цього пункту. Він викликається встановленням бітів опису режимів у групах з 0 по 39 адреси знакоміс­ця в 00111. Дію бітів даних наведено в таблицях 13 і 14.

Збільшений та зменшений спалахи завжди починаються з першої фази. Атрибут інверсії (див. позицію перелічення к) цього пункту) застосовується в будь-яких умовах і відновлює інвертований спалах, викликаний, як вище описано, в нормальний;

м) режим прокрутки викликається, коли біти опису режиму групи з 40 по 63 адреси рядка встановлені в 00101. Біти даних з першого по п'ятий призначають колір області прокрутки з палітри кольорів. Шостий і сьомий біти даних установлено в нуль.

Останній рядок в області прокрутки визначається встановленням бітів опису режима групи з 40 по 63 адреси рядка в 00110. У цьому випадку біти даних з першого по п’ятий визначають колір повно-Таблиця 13 — Дія першого і другого бітів даних у режимі спалаху

Біт 2

Біт 1

Функція

0

0

Стійке зображення

0

1

Нормальний спалах кольору фону

1

0

Зворотна фаза спалаху кольору фону

1

1

Спалах у наступній таблиці кольору (1 в 2, 2 в 3, 3 в 4, 4 в 3)

Примітка. Спалах у наступній таблиці кольору діє таким чином: якщо цей режим установлено в першій таблиці кольорів, то спалах буде у другій таблиці, якщо режим установлено в другій таблиці, то спалах у третій і т. д.



Таблиця 14 — Дія третього, четвертого та п'ятого бітів даних у режимі спалаху

Біт 5

Біт 4

БітЗ

Функція

0

0

0

Мала частота — 1 Гц

0

0

1

Велика частота — 2 Гц, фаза спалаху 1

0

1

0

Велика частота — 2 Гц, фаза спалаху 2

0

1

1

Велика частота — 2 Гц, фаза спалаху 3

1

0

0

Збільшений спалах, очевидний рух вправо, 2 Гц

1

0

1

Зменшений спалах, очевидний рух вліво, 2 Гц

1

1

0

Не використовується

1

1

1

Не використовується



го рядка від наступного рядка до межі області включно. Шостий і сьомий біти даних установлено в нуль.

Функція прокрутки може бути задіяна тільки тоді, коли сторінка містить у собі пакет з номером Y=27, з даними керування зв’язками, які вказують на ланцюжок сторінок (див. рисунок 2). Дані на першій сторінці з відображуваного в області прокрутки ланцюжка і всі наступні сторінки можуть бути прокручені під керуванням користувача. Перша сторінка може містити дані для відображання знаків вище і нижче області прокрутки. Ці дані відображуються під час всіх операцій прокрутки. Дані для про­крутки можуть альтернативно передаватися на псевдосторінках (6.2.4). Межа області прокрутки не по­винна перетинатися знаками подвійної висоти або подвійного розміру. Якщо початок такого знака по­падає в область прокрутки, повний знак не буде відображено;

н) відображання курсора активізується, коли біти опису режиму групи з 40 по 63 адреси рядка встановлено в 00100. Інші коди інтерпретуються як відсутність курсора;

п) оскільки для відображання даної сторінки може бути необхідний більш ніж один пакет з номе­ром Y=26, маркер закінчення активізують встановленням адреси рядка і всіх бітів опису режиму в одиницю, що займають у групі даних байти 40, 41 і 42 у останньому пакеті з номером Y=26. Це не стосується даних у байті 42. Будь-яка група даних, яка не використовується між активною групою да­них і групою закінчення, може бути заповнена з повторенням даних у групі завершення;

  1. р) слово перевірки для пакетів з номерами Y=26 і Y=28 — це 18 біт даних останньої групи даних, яка складається з трьох байтів, в пакеті з номером Y=26 з кодом призначення 1111, має два старших значущих біти, встановлених у нуль, і 16 перевіркових бітів коригувального циклічного коду в пакетах з номерами Y=26 і Y=28. Генерація слова перевірки така ж, як у 5.2.3, і використовує дані в пакетах з номером Y=28, що йдуть слідом за пакетами з номером Y=26. Послідовність припускає присутність 16 пакетів з номером Y=28 і 16 пакетів з номером Y=26 і закінчується за припущення, що відсутні пакети мають 18 біт даних у кожній групі даних, яка складається з трьох байтів, установленої в нуль. Коли дані є в пакеті з номером Y=28, але немає в пакеті з номером Y=26, то пакет з номером Y=26 буде містити тільки маркер закінчення (див. позицію перелічення л) цього пункту) і перевіркове слово кори­гувального циклічного коду.Палітра кольорів може бути динамічно перевизначена. Входи в довідкову таблицю кольору чітко визначено й альтернативна таблиця кольору викликається для даної таблиці з використанням даних у пакеті з номером Y=28.

Дані для здійснення бітової та байтової синхронізації й адресу пакету передають байтами з пер­шого по п’ятий, як описано в розділі 4.

Код призначення передають шостим байтом, який містить чотири біти даних і чотири перевірко- вих біти коду Гемінга. Біти даних установлено в 0000.

Група даних — це байти з сьомого по 45 у вигляді 13 груп по 18 біт даних і шість перевіркових бітів коду Гемінга. Біти з першого по восьмий першої групи з 18 біт даних у пакетах з номером Y=28, слово даних з двох бітів плюс два останніх біти встановлюють в нуль. Біти з дев’ятого по 18 встанов­люють відповідно до таблиці 15.

Наступні 12 груп з 18 біт даних забезпечують 16 слів даних по 12 біт у кожному, що йдуть по чотири слова даних з п’яти бітів. Цією інтерпретацією призначаються комбінації знаків з першого по восьмий тільки за умови, що знаки с дев’ятого по 14 встановлено в нуль. Кожне з цих слів даних виз­начає колір у палітрі кольорів у таблиці 12, які переходять у порядку передавання від входу 16 до входу 31. Кожне дванадцятибітове слово даних містить чотири біти для кожного основного кольору: червоного (R), зеленого (G) і синього (В) у порядку передавання: RRRRGGGGBBBB, у висхідному по­рядку значущих бітів усередині кожної групи з чотирьох бітів.

Чотири слова даних по п’ять бітів кожне визначають за порядком чотири входи в довідковій таблиці кольорів у таблиці 12 для динамічно перевизначуваного набору знаків. Першим передають молодший значущий біт. Другий біт даних, який викликається однією з чотирьох таблиць кольору, буде використаний з атрибутами розташування (таблиця 12). Першим передається молодший значу­щий біт.

  1. Набори знаків призначають для кодових таблиць G0—G3 та визначають з використанням даних у пакеті з номером Х/28. Обладнання, призначене для операцій тільки з однією групою наборів знаків, може зігнорувати ці дані.

Дані для здійснення бітової та байтової синхронізації й адресу пакету передають байтами з пер­шого по п’ятий, як показано в розділі 4.

Код призначення передають шостим байтом, який містить чотири біти даних і чотири перевірко­вих біти коду Гемінга. Біти даних установлено в 0001.

Байти даних з сьомого по 45 використовують як 13 груп по 18 біт даних і шість перевіркових бітів коду Гемінга. Перші дві групи даних використовують для чинних застосувань, решта груп даних заре­зервовано. Розподіл 18 біт даних у першій групі даних, яка складається з трьох байтів, наведено в таблиці 16. 18 біт даних у другій групі даних, яка складається з трьох байтів, мають такий самий розподіл, але функція 2 призначає нову таблицю G2, а функція 4 — таблицю G3. Першим передають молодший значущий біт. У разі використання набору G0 разом з ним може бути призначено до вось­ми варіантів, які можуть бути викликані за допомогою бітів керування (таблиця 11). У разі призначення таблиць знаків у зв’язану групу треба враховувати зв’язок між таблицями коду, який усуває несумісність. Деякі коди припускають одночасне призначення більш, ніж одного набору G0. Кожний набір може мати чітко визначений вибір, з урахуванням того, щоб загальне число наборів не перевищувало восьми.