Вимога е) не поширюється на великогабаритні іграшки, а також на книги та інші вироби з паперу і картону;

  1. склеєні дерев’яні іграшки та іграшки з пластмасовими наклейками повинні пройти випро­бовування відповідно до 8.9 (випробовування на намокання) перед випробовуваннями згідно з Ь), зазначеного вище. Лусочки фарби, що відшаровуються від пофарбованих іграшок, не випро­бовуються відповідно до 8.2 (циліндр для дрібних частин). Підлягають випробовуванням товсто­шарові покриви, наприклад, лакофарбові;

  2. поверхні і доступні крайки іграшок повинні бути вільні від осколків;

д) корпус іграшок, призначених для дуже малих дітей, які ще не можуть сидіти самостійно, не повинен тріскатися під час випробовувань згідно з Ь). Тріщина допустима, якщо вона явно не створює небезпечної ситуації;

h) під час випробовувань іграшок з піноматеріалу та іграшок, які містять доступні компонен­ти з піноматеріалу, відповідно до 8.3 (випробовування на крутильний момент) І відповідно до 8.4 (випробовування на розтяг, загальне) затискачі і випробовувальні кріплення, використовувані для випробовувань, не повинні пошкоджувати іграшку або компонент так, щоб це впливало на резуль­тати.

  1. Наповнювачі (див. С. 28)

Наповнювачі повинні відповідати таким вимогам:

  1. м’які наповнювачі не повинні містити твердих або гострих сторонніх предметів, наприклад, металевих частинок, цвяхів, голок і осколків;

  2. м’яконабивні іграшки, що містять дрібні частини (наприклад, компоненти для тріщання, дзвіночки, подрібнений піноматеріал) або з наповнювачами, шматки якого можна відкусити або відірвати, утворюючи цим дрібні частини, які повністю поміщуються в циліндр, відповідно до 8.2, повинні мати такий покрив, щоб після випробовування відповідно до 8.4.2.2 (випробовування на розтяг; швів і матеріалів) було неможливо вільно розмістити передню частину зазначеного в 8.10 зонда А крізь будь-який отвір у шві або покривному матеріалі. Отвір дозволено в тому разі, якщо він явно не створює небезпечної ситуації.

Примітка. До наповнювачів, від яких можна відкусити або відірвати шматочки, належать, наприклад, пінопласт, але не папір, тканини, ґумка, пряжа, мотузки та волокнистий пух.

  1. Адгезій на міцність тонколистової пластмаси (див. С.29)

Тонколистова пластмаса, яка під час випробовувань відповідно до 8.26.2 (тонколистова пластмаса, адгезійна міцність) і 8.4.2.1 (загальне випробовування на розтяг) від’єднується і має площу більшу ніж 100 мм х 100 мм, повинна у разі проведення випробовувань відповідно до 8.26.1 (пластмасовий тонколистовий матеріал, товщина) мати середню товщину не меншу ніж 0,038 мм.

  1. Шнури на Іграшках (див. С.ЗО)

Шнури на іграшках повинні відповідати таким вимогам:

  1. під час випробовувань відповідно до 8.20 (товщина шнурів) шнури на іграшках повинні мати товщину (найменший розмір) не менший ніж 1,5 мм. Це не стосується ґумок;

  2. вільна довжина шнурів на іграшках (наприклад, на іграшках, призначених тягнути за со­бою), зокрема ручок, здатних утворювати петлі:

— не повинна перевищувати 220 мм у разі розтягування Із силою (25 ± 2) Н або,

— у разі прикладання сили (25 ± 2) Н повинна розділятися на дві частини, що не перевищу­ють 220 мм у разі розтягування із силою (25 ± 2) Н. Повинна бути передбачена можливість з’єдну­вання разом частин, після їхнього розділення, без змінення характеристик з’єднань (див. рису­нок 10).

Рисунок 10 — Приклад з’єднання на шнурах



Вільну довжину шнура потрібно вимірювати від точки закріплювання до кінця шнура або від точки закріплювання до іншої частини іграшки. Якщо точка закріплювання має таку саму конфі­гурацію чи форму, що і шнур, тоді цю частину потрібно вимірювати як частину всього шнура (див. рисунок 11);

220 мм, не більше


25 Н


Рисунок 11— Точки закріплювання шнурів




  1. у разі розтягування із силою (25 ± 2) Н периметр будь-яких петель шнурів не повинен пе­ревищувати 380 мм;

  2. у іграшок з самонамотувальними шнурами сила зворотного ходу механізму повинна ста­новити менше ніж 10 Н;

  3. довжина шнурів, призначених для закріплювання поперек колисок, люльок, колясок тощо, не повинна перевищувати 750 мм у разі розтягування із силою (25 ± 2) Н, а різниця між довжи­ною шнура в натягнутому і ненатягнутому стані не повинна перевищувати 40 %.

Повинна бути наведена попереджувальна інформація (див. 7.12).

  1. Іграшки з рідким наповнювачем (див. С.31)

По завершенні релевантних випробовувань згідно з розділами 4 і 5, іграшки, заповнені не­доступною рідиною, повинні бути піддані випробовуванням відповідно до 8.15 (протікання ігра­шок з рідким наповнювачем), у цьому разі не повинно бути витікання вмісту, і не повинно вини­кати будь-яких розривів або тріщин, які могли б призвести до витікання вмісту.

На зубних кільцях з рідким наповнювачем повинне бути нанесене застерігальне маркован- ня щодо недопустимого їх розміщення в морозильній камері (див. 7.13).

  1. Гойдалки (див. 4.15.3 та С.20)

Гойдалки повинні бути оснащені спинкою і запобіжним пристосованням, що запобігає падін­ню дитини із сидіння, конструкція якого може бути у вигляді:

  • Т-подібного бруса або захисного бруса з ременем, що просовується між ногами, горизон­тальний елемент якого повинен бути розташований на висоті від 200 мм до 300 мм над сидінням;

  • пристрою для закріплювання дитини до сидіння (наприклад, пояса, оснащеного паском, що просовується між ногами).

  1. Обмеження швидкості Іграшок з електроприводом

Максимальна швидкість іграшки з електричним приводом з сидінням у разі випробовувань відповідно до 8.32 (визначання швидкості іграшки з електричним приводом з сидінням) не повинна перевищувати 8 км/год.

  1. Скло і фарфор (див.4.5 та С.5)

У конструкціях іграшок, призначених для дітей віком до 36 місяців, не повинно бути доступ­ного скла і доступного фарфору.

5.9 Форма І розмір певних Іграшок (див. С.32)

Вимоги 5.9 а) і Ь) не поширюються на іграшки з м'яким наповнювачем або до їх частин з м’я­ким наповнювачем, а також до їх частин з тканини.

Форма і розміри іграшок для дуже малих дітей, які ще не можуть самостійно сидіти, повинні відповідати вимогам а) і Ь).

До іграшок, що призначені для таких дітей, відносяться:

  • іграшки-тріскачки і іграшки-пискавки з шумоутворювальними елементами або без них;

  • зубні кільця, іграшки або їх компоненти, призначені для кусання;

  • іграшки для тримання в руці, для занять;

  • книги або будівельні блоки з текстильним чи вініловим покривом;

  • знімні компоненти іграшок, призначені для навішування їх над дитячими ліжечками, ди­тячими манежами або колясками;

  • знімні компоненти активних центрів для маленьких дітей;

  • ніжки активних центрів для маленьких дітей.

Вимоги а) і Ь), що наведені нижче, поширюються незалежно від маси активних центрів:

  1. у таких іграшок з максимальною масою 0,5 кг у разі випробовування відповідно до 8.16 (геометрична форма певних іграшок) жодна частина іграшки не повинна виступати за основу ви- пробовувального шаблона А;

  2. у таких іграшок з максимальною масою 0,5 кг з крайками майже сферичної, напівсферичної чи круглої форми у разі випробовування відповідно до 8.16 (геометрична форма певних іграшок) жодна частина іграшки не повинна виступати за основу випробовувального шаблона В.

  1. Іграшки, які містять монофіламентні волокна (див. С.ЗЗ)

На іграшки з монофіламентними волокнами, що у розпрямленому стані довші ніж 50 мм і прикріплені до тканинної основи, потрібно наносити застерігальну інформацію (див.7.18).

  1. Дрібні кулі (див. 4.22 та С.49)

Ці вимоги не стосуються іграшок з м’яким наповнювачем.

Дрібна куля — це куля, яка повністю проходить крізь шаблон Е у разі її випробовування відповідно до 8.34 (випробовування дрібних куль):

  1. іграшки не повинні бути дрібними кулями або містити знімні дрібні кулі;

  2. дрібні кулі не повинні від'єднуватися у разі випробовування відповідно до 8.3 (випробову­вання на крутильний момент), 8.4 (випробовування на розтяг), 8.5 (випробовування на падіння), 8.7 (випробовування на удар) і 8.8 (випробовування на стискання) і, у випадку іграшок з фане­ри, відповідно до 8.9 (випробовування на намочування). Для великогабаритних іграшок згада­не вище випробовування на падіння замінюють 8.6 (випробовування на перекидання).

  1. Фігурки

Ці вимоги не поширюються до м’яконабивних іграшок.

Фігурки, які мають:


  1. закруглений, сферичний або напівсферичний кінець з веретеноподібною шиєю циліндрич­ної форми без виступів; і

  2. загальну довжину не більшу ніж 64 мм, (див. рисунок X),

повинні бути спроектовані так, щоб, у разі випробовування відповідно до 8.35 (випробову­вання фігурок), закруглений кінець не виступав за основу випробовувального шаблона В. Ця ви­мога поширюється на фігурки, оснащені аксесуарами, наприклад, капелюхом чи волоссям, що зберігають закруглену форму кінця.


Рисунок X — Приклади фігурок


6 ПАКОВАННЯ

Вимоги 6 а) не поширюються на:

  • пакувальну термоплівку, яка руйнується під час відкривання паковання споживачем;

  • пакетів з перфорованих листів, які відповідають вимогам 4.3 Ь).

Паковання іграшок повинне відповідати таким вимогам:

  1. пакети з гнучкої тонколистової пластмаси, використовуваної для внутрішнього або зов­нішнього паковання, з отвором, більшим ніж 380 мм у периметрі, повинні, у разі випробовуван­ня відповідно до 8.26.1 (тонколистова пластмаса, товщина) мати середню товщину плівкового ма­теріалу не меншу ніж 0,038 мм;

  2. пакети з гнучкої тонколистової пластмаси з отвором, більшим ніж 380 мм у периметрі, не повинні мати затягувальної мотузки або шнура як засобів закривання.

  1. ЗАСТЕРІГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ТА ІНСТРУКЦІЇ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ (див. С.34)

    1. Загальні положення

Примітка. Користувачі цього стандарту повинні брати до уваги вимоги нормативно-правових актів в країні.

Щодо Європейського Союзу слід пам’ятати, що:

  • іграшки повинні супроводжуватися належною розбірливою попереджувальною інформа­цією для зниження внутрішньо притаманних ризиків, пов’язаних з їх використанням, як встанов­лено основними вимогами в Директиві Ради Європи 88/378/ЕЕС від 3 травня 1988 р. про без­печність іграшок (опублікованої в Офіційному Бюлетені Європейських Співтовариств № L 187 від 16 липня 1988 р.);

  • виробник або його уповноважений представник, або імпортер до Співтовариства повинні на видимому, розбірливому та тривкому маркованні проставляти свою назву та (або) торгову марку, та (або) знак і адресу розмістивши його на іграшці або на її пакованні, а також мати мар- ковання СЕ як декларацію відповідності суттєвим вимогам щодо безпеки вищезгаданої Директиви.

Правові вимоги щодо марковання СЕ наведено у Директиві Ради Європи 93/68/ЕЕС від 22 липня 1993 р.

Докладніша інформація міститься в директивах або відповідних національних законодавчих актах.

  1. Іграшки, не призначені для дітей віком до 36 місяців (див. С.35)

Вимоги 7.2 не поширюються на іграшки, які за своїми функціями, розмірами, характеристи­ками, властивостями або з інших незаперечних міркувань є явно непридатні для дітей віком до 36 місяців.

Іграшки, які не призначені для дітей віком до 36 місяців і можуть бути небезпечні для них, повинні мати застерігальний напис, наприклад:

«Не придатні для дітей віком до 36 місяців» або «Не придатні для дітей віком до трьох років», а також стисле означення конкретної небезпеки, що обумовлює таке обмеження.

Примітка. Термін «Засторога» може бути одним з вищенаведених речень.

Засторога щодо вікового обмеження повинна бути візуально доступна у місці продажу виробу.

Засторога щодо вікового обмеження повинна бути нанесена на саму іграшку або на її спо- житкове паковання.

Зазначення конкретної небезпеки може бути наведено в рекламному матеріалі або в інструк­ціях щодо використання.

Засторогу щодо вікового обмеження можна замінити графічним символом, згідно з EN 71-6 Безпечність іграшок. Частина 6. Гоафічний попереджувальний символ позначення віку.

  1. Кулі з латексу (див. 4.12 та С.15)

На пакованні куль з латексу повинна бути розміщена така застерігальна інформація:

«ЗАСТОРОГА! Діти до восьми років в зв’язку з небезпекою задушення ненадутими ку­лями або кулями, що лопнули, користуватися без нагляду дорослих не можна. Нагляд з боку дорослих обов’язковий. НенадутІ кулі треба тримати в місцях, недоступних для дітей. Кулі, що лопнули, необхідно відразу викидати».

На пакованнях куль з натурального латексу повинно бути зазначено: «Виготовлено з нату­рального латексу».

  1. Іграшки, призначені нести масу дитини (див. 4.15.1.1, 4.15.3 та 4.15.5)

Гірки, підвісні гойдалки та кільця, трапеції, канати та інші аналогічні іграшки, що кріпляться до поперечної балки, а також інші іграшки, призначені нести масу дитини, повинні бути супровод­жені інструкціями, які застерігають щодо необхідності регулярних перевірянь і технічного огля­ду основних частин (підвісок, кріплень, анкерних з’єднань тощо) і чітко зазначають, що за відсут­ності таких перевірянь іграшка може перекинутися і спричинити падіння. В усіх можливих випад­ках інструкції повинні бути нанесені на іграшку.