1. Реле зниженого струму

Граничні значення роботи має бути перевірено відповідно до 8 2 1 5 4 1

  1. Реле зниженої напруги в автоматичному перемиканні

Граничні значення роботи має бути перевірено відповідно до 8 2 1 5 4 2

д) Реле втрати швидкості

Граничні значення роботи має бути перевірено відповідно до 8 2 1 5 5

Для реле втрати швидкості, чутливого до струму, перевірення має бути зроблено за мінімаль­ного і максимального значень з ряду значень сили струму і максимального і мінімального часу за­тримки втрати швидкості (чотири встановлення)

Для реле втрати швидкості, що працює разом із засобом, чутливим до обертання, перевірення треба зробити за максимального і мінімального часу затримки втрати швидкості Чутливий елемент може бути імітовано відповідним сигналом на вході датчика реле втрати швидкості

h) Реле завад

Граничні значення роботи має бути перевірено відповідно до 8 2 1 5 6

Перевірення треба зробити за мінімального і максимального значень з ряду значень сили струму і максимального і мінімального часу затримки завади (чотири встановлення)

Для кожного з цих чотирьох встановлень випробування має бути зроблено за наступних умов

  • застосування випробувальної сили струму 95 % від значення з ряду значень сили струму Реле завад не повинно розчіплюватися,

  • збільшення випробувальної сили струму до 120 % від значення з ряду значень сили струму Реле завад повинно розчіплюватися відповідно до вимог, зазначених у 8 2 1 5 6

  1. Перевищення температури

    1. Температура навколишнього повітря

Застосовують 8 3 3 3 1 частини 1

  1. Вимірювання температури частин

Застосовують 8 3 3 3 2 частини 1

  1. Перевищення температури частин

Застосовують 8 3 3 3 3 частини 1

  1. Перевищення температури головного кола

Застосовують 8 3 3 3 4 частини 1 з наступними доповненнями

Головне коло треба навантажити відповідно до 8 2 2 4

Усі додаткові кола які нормально проводять струм, треба навантажити їх максимальним номінальним робочим струмом (див 5 6) і на коло керування має бути подано їхні номінальні напруги

Пускач має бути оснащено реле перевантаження, що виконує 5 7 4 і вибрано таким чином

— нерегульоване реле

Встановлене значення сили струму спрацювання має бути еквівалентним максимальній ро­бочій силі струму пускача і випробування має бути зроблено з цією силою струму, — регульоване реле

Максимальне встановлене значення сили струму спрацювання має бути найближчим до мак­симального робочого значення сили струму пускача, але не більше його Випробування має бути зроблено з тим реле, для якого встановлене значення сили струму є найближчим до максимуму його діапазону

Примітка. Зазначений вище метод відбирання розроблено для гарантії, що перевищення температури в зоні монтажних виводів реле перевантаження і розсіювана потужність пускача виявляться не менше можливих за будь-якої комбінації реле і контактора У разі, коли вплив реле перевантаження на ці величини незначний (тобто напівпровідникове реле перевантаження), випробувальний струм повинен завжди бути максимальним робочим струмом пускача

  1. Перевищення температури кола керування

Застосовують 8.3.3.3.5 частини 1 з таким доповненням.

Перевищення температури має бути виміряно під час випробовування 9.3.3.3.4.

  1. Перевищення температури котушок і електромагнітів

Застосовують 8.3.3.3.6 частини 1 з такими доповненнями.

  1. Електромагніти контакторів чи пускачів, призначених для неперервного чи 8-годинного ре­жиму роботи, має бути піддано лише умовам, встановленим у 8.2.2.6.1, з відповідним номіналь­ним струмом, що протікає у головному колі під час випробовування. Перевищення температури має бути виміряно під час випробовування 9.3.3.3.4.

  2. Електромагніти контакторів чи пускачів, призначених для переривчастого режиму роботи, має бути піддано зазначеному вище випробуванню і також випробуванню, зазначеному у 8.2.2.6.2 для відповідного класу режиму, без струму у головному колі.

  3. Спеціальні (короткочасного і періодичного режиму роботи) обмотки має бути випробувано, як зазначено у 8.2.2.6.3, без струму у головному колі.

  1. Перевищення температури допоміжних кіл

Застосовують 8.3.3.3.7 частини 1 з наступним доповненням.

Перевищення температури має бути виміряно під час випробовування 9.3.3.3.4.

  1. Перевищення температури пускових резисторів для реостатних роторних пускачів

Перевищення температури резисторів не повинно виходити за граничні значення, зазначені в таблиці 3 частини 1, під час роботи пускача у його номінальному режимі (див. 5.3.4) і відповідно до його пускових характеристик (див. 5.3.5.5.1).

Струм, що протікає по кожній секції резисторів, має бути термічно еквівалентним протягом часу запускання, коли керований двигун працює з максимальним пусковим обертальним момен­том і номінальним пусковим часом пускача (див. 5.3.4 і 5.3.5.5.1); практично, можна використову­вати значення сили струму /т.

Пускові операції має бути рівномірно розподілено в часі відповідно до кількості запусків на годину.

Перевищення температури оболонок і вихідного повітря не має виходити за граничні значення, зазначені у таблиці 3 частини 1.

Примітка. Практично неможливо перевірити експлуатаційні характеристики пускових резисторів в усіх комбінаціях потуж­ності двигуна і напруги, і струму ротора, потрібне лише проведення достатньої кількості випробувань для доказу, інтерполяцією чи дедукцією, відповідності цьому стандарту.

  1. Перевищення температури автотрансформатора для двоступінчастих автотрансфор- маторних пускачів

Перевищення температури автотрансформатора не має виходити за межі, зазначені в таблиці 5, збільшені на 15 % (див. 8.2.2) і зазначені в таблиці 3 частини 1, коли пускач працює у своєму но­мінальному режимі (див, 5.3.4).

Струм, що протікає по кожній обмотці автотрансформатора, повинен бути термічно еквівалент­ним струму під час роботи керованого двигуна на максимальному пусковому струмі і часі запус­кання, на які пускач розраховано (див. 5.3.5.5.3); цей стан досягають, коли струм, який виходить з автотрансформатора протягом часу запускання, дорівнює максимальному пусковому струму, зазначеному у 5.3.5.5.3, помноженому на:

пускова напруга „ _
0,8 — - —— (див. 5.3.1.4).

Робочі цикли має бути рівномірно розподілено у часі відповідно до кількості запусків на годину (див. 5.3.4.3).

Для двох послідовних робочих циклів (див. 5.3.4.3) перевищення температури автотрансфор­матора може перевищувати максимальне значення, зазначене у 8.2.2, але не має бути ніякого пошкодження автотрансформатора.

Для автотрансформатора з декількома групами відводів випробування має бути зроблено на відводах з найвищими втратами потужності у трансформаторі; це має бути зроблено протягом часу, достатнього для досягнення сталого значення перевищення температури.

Для полегшення цих випробувань замість двигуна можна використовувати з’єднані зіркою імпеданси.

  1. Діелектричні характеристики

Застосовують 8.3.3.4 ІЕС 60947-1 з наведеними нижче модифікаціями.

  1. Типові випробування

Застосовують 8.3.3.4.1 ІЕС 60947-1 з доповненнями

  • наступні речення у кінці 1):

Металеву фольгу має бути застосовано до усіх поверхонь, де їх ймовірно торкаються люди під час нормальної роботи чи регулювання устатковання і де таких поверхонь можна також торкатися стандартним випробувальним пальцем.

Металеву фольгу не потрібно застосовувати для перевірення витримування промислової частоти після випробувань на комутацію і коротке замикання.

  • наступне речення після другого абзацу 2) Ь):

Кола контактора і пускача, а також пристрої, які було піддано випробувальним напругам t/imp нижчим, ніж ті, що зазначено у 7.2.3.1 і 8.3.3.4.2 ІЕС 60947-1, може бути від’єднано для випро­бування відповідно до інструкцій виробників.

  • наступне речення після абзацу 2) с) іі):

Де коло керування зазвичай з’єднано з головним колом, від’єднано (відповідно до 8.3.3.4.1 2) Ь)), застосовуваний метод утримування головних контактів відкритими має бути зазначено в акті випробувань.

  • наступне речення у кінці 8.3.3.4.1, 8):

Для придатного для ізоляції устатковання струм спливу треба виміряти через кожний по­люс з контактами у відкритому положенні за випробувальної напруги 1,1 Ue і він не пови­нен перевищувати 0,5 мА.

Перевірення імпульсною витримуваною напругою паралельно відкритим контактам не по­трібне для устатковання, не придатного для ізоляції (див. 8.3.3.4.1, 2) с) iv) ІЕС 60947-1).

  1. Вмикальні і вимикальні здатності

Застосовують 8.3.3.5 частини 1 з наведеними нижче доповненнями.

  1. Загальні умови випробувань

Випробування має бути виконано за робочих умов, встановлених у таблиці 7, без відмови (див. 9.3.3.5.5 f).

Напруга живлення керування повинна бути 100 % Us, за винятком того, що лише для виконання випробування категорії застосування АС-3 і АС-4 напруга живлення керування повинна бути 110 % Us для половини кількості циклів і 85 % для другої половини.

Зв’язки з головним колом мають бути аналогічні передбаченим для використання в умовах експлуатування контактора і пускача. За потреби чи для зручності кола керування і допоміжні кола, і особливо магнітна котушка контактора чи пускача, мають бути постачені незалежним джерелом. Це джерело повинно постачати струм того самого виду і таку саму напругу, які передбачені для умов експлуатації.

Реле перенапруги і SCPD пускача може бути закорочено з метою виконання випробування на номінальну здатність вмикання і вимикання.

  1. Випробувальне коло

Застосовують 8.3.3.5.3 частини 1.

  1. Характеристики короткочасної відновлюваної напруги

Застосовують 8.3.3.5.3 частини 1 для категорій застосування АС-2, АС-3, АС-4, АС-8а і АС-8Ь (див. таблицю 1).

Для випробування лише вмикальної здатності не має потреби регулювати коефіцієнт у чи частоти коливань (для АС-3 і АС-4).

  1. Зарезервовано

  2. Номінальні вмикальні і вимикальні здатності

Якщо контактор в пускачі самостійно відповідає вимогам викладеного нижче підпункту а) для категорії використання пускача, цей пускач не потребує випробувань.

  1. Номінальні вмикальні і вимикальні здатності контакторів.

Контактор має вмикати і вимикати струм відповідно до його категорії застосування і кількості робочих циклів, наведених у таблиці 7. Див. також викладений нижче підпункт d) для реверсивних контакторів.

Контактори категорій застосування АС-3 і АС-4 треба піддати лише 50 операціям вмикання з наступними 50 операціями вмикання і вимикання.

  1. Номінальна вмикальна і вимикальна здатність пускачів прямої дії і з двома напрямками (АС-3) і комутаційних пристроїв статора реостатних роторних пускачів (АС-2).

Пускач повинен вмикати і вимикати струм відповідно до його категорій застосування для кількості робочих циклів, наведених у таблиці 7.

Пускачі категорії застосування АС-3 треба піддати лише 50 операціям вмикання з наступни­ми 50 операціями вмикання і вимикання.

  1. Номінальні вмикальні і вимикальні здатності і здатність перемикання живлення пускачів із зірки на трикутник (АС-3) і двоступінчастих автотрансформаторних пускачів (АС-3).

Пускач повинен вмикати і вимикати струм відповідно до його категорії застосування, наведе­ної в таблиці 7.

Спочатку пускачі і в положенні запускання і УВІМКНЕНО чи зі схемою трикутника треба піддати лише 50 операціям вмикання, тоді як окремий комутаційний пристрій вимикає струм.

Потім пускач має бути піддано 50 операціям вмикання і вимикання. Кожний робочий цикл по­винен складатися з таких послідовностей:

  • вмикати струм в положенні запускання чи зі схемою зірки;

  • вимикати струм в положенні запускання чи зі схемою зірки;

  • вмикати струм в положенні УВІМКНЕНО чи зі схемою трикутника;

  • вимикати струм в положенні УВІМКНЕНО чи зі схемою трикутника;

  • пауза.

Коло навантаження має бути приєднано до пускача аналогічно обмоткам двигуна. Номіналь­ний робочий струм пускача (/е) — це струм у положенні УВІМКНЕНО чи зі схемою трикутник.

Примітка. Для пускача зі схемою «зірка—трикутник» важливо вимірювати випробувальні струми у схемах зірка і трикутник, оскільки імпеданс живлення суттєво впливає на коефіцієнт трансформації.

Якщо у трансформатора більше однієї вихідної напруги, то його необхідно приєднати так, щоб забезпечити найбільшу напругу запускання.

Час увімкненого стану в положеннях запускання та УВІМКНЕНО і час вимкненого стану по­винні відповідати таблиці 7.

  1. Номінальні вмикальні і вимикальні здатності пускачів прямої дії і реверсивних (АС-4).

Пускачі повинні вмикати і вимикати струми, зазначені в таблиці 7.

Спочатку має бути виконано 50 операцій вмикання з відключенням струму окремим комута­ційним пристроєм, потім 50 операцій вмикання і вимикання.

Коло навантаження має бути приєднано до пускача аналогічно обмоткам двигуна.

Для пускачів, що містять два контактори, два контактори А і В потрібно використовувати і вони мають бути з’єднані, як для нормального застосування. Кожна послідовність 50 операцій по­винна бути:

замикання А — розмикання А — замикання В — розмикання В — пауза