Члени OMG швидко формують консенсус у разі розбіжностей в керуванні об'єктами, оскільки вони бачать, як ці розбіжності безпосередньо впливають на продаж програм. Наприклад, об’єкт OMG вимагає в брокера ключове для проектування програмне забезпечення, необхідне для доз­волу відкритим системам запитувати об’єктні служби з віддалених місць, що підтримує більшість основних постачальників об’єктно-орієнтованого програмного забезпечення.

Контактна Інформація:

Object Management Group

492 Old Connecticut Path

Framingham, MA 01701

+ 1 (508) 820-4300

Fax: +1 (508) 820-4303

Фонд відкритого програмного забезпечення OSF (Open Software Foundation) — непри­буткова, міжнародна, науково-дослідна організація, орієнтована на створення технологій, щ

о

  1. уможливлюють спільну роботу устаткування від різних постачальників, поділу і доступу до інформації і за­стосувань у розподілених, гетерогенних обчислювальних середовищах. Метою також є розроблення програмних специфікацій І тестування наборів програм для відкритого обчислювального середовища. Визначення OSF-специфікацій і розроблення програмного забезпечення роблять, використо­вуючи відкритий процес, з доступом і вхідними даними від постачальників і користувачів. Результа­тивні специфікації AES загальнодоступні, а програмне забезпечення ліцензують для членів і не- членів OSF на однакових умовах. Як члени, так і нечлени можуть також подавати на розгляд тех­нології OSF як специфікації І (або) пропозиції OSF. OSF-специфікації і програмне забезпечення засновані на POSIX-стандартах системних API (ISO/IEC 9945-1:1996); ряді міжнародних, національ­них і промислових стандартів та Інших специфікацій консорціумів. Програмне забезпечення, що за­лишилося, і специфікації OSF будуть засновані на технологіях, пожертвуваних численними компа­ніями ід університетами як. частина аідиритого процесу QSF.

Ч

Контактна інформація: Open Software Foundation Eleven Cambridge Center Cambridge, MA 02142 + 1 (617) 621-8700

чи Open Software Foundation/Europe Stefan-George-Ring 29 8000 Munich 81, Germany +49 89 930 920

ленство OSF з активною участю відкрито для організацій користувача, комп’ютерних апарат­них і програмних постачальників, урядових агентств, освітніх установ та інших зацікавлених органі­зацій в усьому світі.

чи Open Software Foundation/Japan

ABS Building

2-4-16 Kudan

Minami, Chiyoda-Ku, Tokyo 102,

Japan

+81 3 3 221 9770

  1. Симпозіум конструкторів середовища відкритих систем OIW (Open System Environment Implementors Workshop) — розширення симпозіуму розробників OSI. У зв’язку з цим, щоб вимоги до розподілених систем від різних постачальників покращилися після роботи з мережами OS I, OIW розширив сферу дії і переглянув статут для охоплення всього середовища відкритих систем.

До нового статуту OIW додано засоби опису загального середовища розроблення застосувань у системах від багатьох постачальників, додатково до OSI-базованої інтероперабельності систем. Для досягнення цієї мети OIW заснував технічний комітет OSE, скерований на вимоги відкритих систем:

  • розгляд Інфраструктури для OSE;

  • забезпечення ряду симпозіумів для посилення інтересу до специфікацій середовища відкритих систем;

  • пропозиції з використання загальнодоступних специфікацій.

Симпозіуми проводять повторно після того, як розробники OSI з’ясовують і за потреби ви­значають усі параметри, необхідні для реально всесвітніх реалізацій продуктів OSI. Нові симпо­зіуми розробників OSI аналогічну роботу роблять для OSE.

Розширені зовнішні механізми OIW збирають, синтезують, розташовують за пріоритетами І до­носять вимоги OSE користувачів OIW, Для своїх частин OIW зосереджений на вимогах реалізацій для міжнародних (та інших офіційних стандартів), а також на ідентифікації недокументованих служб у міжнародних стандартах і так званих "загальнодоступних специфікацій" для заповнення недоку­ментованих служб.

Загальнодоступні специфікації— специфікації, доступні І узгоджені без офіційних представників стандартизації. Однак на відміну від специфікацій, що є чиєюсь власністю, загальнодоступні специфі­кації не накладають обмежень на те, /то їх може використовувати і як їх можна використовувати.

Пропоновані загальнодоступні специфікації не повинні конфліктувати з будь-якими чинними офі­ційними стандартами чи офіційно розроблюваними стандартами. Якщо загальнодоступна специфіка­ція додає функціональність, то вона повинна проектуватися для поповнення офіційних стандартів способом, що не перешкоджає офіційними стандартами інтероперабельності систем. Крім того, якщо загальнодоступна специфікація схвалена OIW для використання, ця версія специфікації не може зміню­ватися, за винятком вимог фіксації технічних і редакційних помилок. Розіїжрену версію загальнодоступ­ної специфікації переробляють як цілком нову загальнодоступну специфікацію.

Навіть із такими обмеженнями посилання на такі специфікації в угодах розробників OIW буде швидше винятком, ніж загальноприйнятою практикою. Більшість специфікацій OIW і угод розробни­ків посилаються на офіційні стандарти.

OIW відкритий для всіх суб’єктів і експертних груп, які бажають сприяти роботам у галузі від­критих систем. Якщо технічні роботи перекриваються з іншими регіональними симпозіумами (наприк­лад, EWOS), OIW співпрацюватиме з такими симпозіумами, як це відбувалося в минулому. OIW про­довжує координуватися NIST І комп’ютерним товариством IEEE, з NIST як чинний секретаріат.

Контактна інформація:

OIW Secretariat

с/о NIST

Attn Mr. Hungate

Bidg 225, Room B226

Gaithersburg, MD 20899

Telephone: +1 301 975 2245

Fax: +1 301 926 3696

  1. Нафтопромислова корпорація відкритого програмного забезпечення POSC (Petrotechnical Open Software Corporation) заснована в 1990 році групою провідних нафтових ком­паній для полегшення розробки інтегрованої обчислювальної технології Е&Р для дослідження і вироб­ництва в міжнародному секторі нафтової промисловості. Нині членство відкрите для всіх об'єктів, зацікавлених у Е&Р. Крім нафтових І Е&Р-сервісних компаній, членами є постачальники програмного забезпечення, виробники комп'ютерів і науково-дослідні Інститути.

Первинна місія POSC — розроблення промислового стандарту, що базується на відкритих системах програмно інтегрованого профілю для Е&Р-застосувань. Ця платформа стане Інтерфейсом між програмними застосуваннями нафтохімії, СКБД, автоматизованими робочими місцями і корис­тувачами. Дії POSC зосереджені на розробленні інтегрованої Е&Р-моделі даних, загального «look and feel» зовнішнього інтерфейсу користувача і набору тестових програм, що дозволяють розробникам оцінити їхні пропозиції з обраних промислових стандартів.

POSC швидко розширюється і випустила два загальних запити з ведення даних у декількох тех­нічних ділянках. Створено проектні групи для основних стандартів, Е&Р-моделі даних і доступу до даних. Для інших проектів укомплектовані персонал і сформовані спеціальні групи за Інтересами. Пропозиції POSC випущені в промисловість для виробництва протягом останніх декількох років.

Контактна інформація:

Petrotechnical Open Software Corporation

10777 Westheimer, Suite 275

Houston, Texas 77042

+ 1 (713) 784-1880

Fax: +1 (713) 784-9219

  1. Група з реклами і застосування стандартів SPAG (Standards Promotion and Application Group), заснована в 1983 році, є некомерційним, міжнародним науково-дослідним консорціумом із приблизно 65 розробниками інформаційних технологій і користувачами. У 1986 році перетворена на компанію, зареєстровану відповідно до бельгійського закону, як служба SPAG (SPAG Services s.a.). Мета SPAG — підтримування багатьох постачальників, інтероперабельність продуктів, що базуються на міжнародних стандартах, особливо OSI-стандартах, інформування своїх членів щодо останніх досягнень у функціональних стандартах І тестуванні відповідності продукції.

У досягненні цих цілей SPAG відіграє провідну роль у EWOS, регулярно видає Настанови з ви­користання стандартів (Guide to the Use of Standards) і бере участь у розробленні ISPs. SPAG особливо активна в розробленні і маркетингу інструментарію тестування застосувань для виробництва. Відповідно до проекту ESPRIT 955, SPAG розробляє і забезпечуватиме інструментарій тестування МАР/ ТОР 3.0 і тестування відповідності служб у промисловості.

Також SPAG працює у Європі для реалізації інфраструктури сертифікації для виробів OSI і вклю­чається до ряду проектів зі служб тестування відповідності (CTS — Conformance Test Services) в ко­місії ЄЕС. Крім того, SPAG діє у сфері передавання даних і веде консорціум, що розробляє служби верифікації для проекту широкосмугового оброблення в мережі RACE. SPAG близько співпрацює з POSI, своїм аналогом на Далекому Сході.

Контактна інформація:

Standards Promotion and Application Group (SPAG)

Avenue des Arts

1-2 bte 11

1040 Brussels, Belgium

+32 2 210 08 11

Fax: +32 2 210 08 00

  1. Гпупа SQL-доступу (SQL Access Group) — група постачальників, сформована під егі­дою RDA-групи ISO.

Статут групи SQL-доступу доволі широкий. По-перше, група займається визначенням загальної підмножини функцій SQL для з’ясування багатьох реалізацій SQL. Специфікації включають формати даних SQL і протоколи для переносимих даних між багатьма постачальниками SQL-середовищ. Також включають специфікації для розширеного Інтерфейсу програмування SQL, що дозволяє розробни­кам створювати одиничну прикладну програму, здатну звертатися до ряду SQL-подібних баз даних. Такі специфікації SQL-доступу видані в 1991 році.

Другий напрямок групи SQL-доступу прискорив роботу RDA-групи з розширення функціональних можливостей розподіленого оброблення.

Контактна інформація:

SQL Access Group

4699 Old Ironsides Drive, Suite 450

Santa Clara, CA 95054

+ 1 (408) 988-3545

Fax: +1 (408) 988-6712

  1. Єдиний форум UniForum — некомерційна міжнародна асоціація професіоналів із відкри­тих систем. Заснований у 1980 році як асоціація, що через свої комітети сприяє різним стандар­там і включається до процесу розроблення офіційних стандартів. Специфікації і стандарти, яким UniForum сприяв, містять таке:

  • 1984 /usr/group-стандарт, проведений як основний документ роботи IEEE Р1003.1;

  • технічний комітет Єдиного форуму за реальним часом співпраці з IEEE Р1003.4, яка працює над POSIX-стандартами реального часу;

  • технічний комітет з організації обчислювань на суперкомп'ютерах, перетворений на IEEE Р1003.10;

  • технічний комітет з оброблення транзакцій, перетворений на IEEE Р1003.11;

  • технічний комітет з інтернаціоналізації, надав специфікації до IEEE Р1003.1, Р1003.2 і X3J11 комітетів стандартизації Сі для офіційних і неофіційних представництв розроблення стандартів.

Контактна інформація:

UniForum

2901 Tasman Drive

Santa Clara, CA 95054

(800) 255-5620 or

+ 1 (408) 986-8840

Fax: +1 (408) 986-1645

B.3.18 X/Open — незалежний, некомерційний консорціум, сформований у 1984 році. Метою є ви­значити користувачів і вимоги ринку та в повній специфікації вихідного рівня мобільного середовища застосувань І тестових наборів. Хоча спочатку членами Х/Open були постачальники, членство в Х/Ореп тепер охоплює користувачів, системних інтеграторів, продавців додаткових послуг, урядові агент­ства в усьому світі, інші групи промислових стандартів і академічні та дослідницькі інститути.

Середовище Х/Open включає специфікації для інтерфейсу операційних систем, роботи з мере­жами, керування даними, мови програмування, формати гнучких дисків, інтернаціоналізацію і розпо­ділену обробку транзакцій. Група Х/Open зазвичай не визначає специфікації для цих ділянок, а виби­рає їх із чинних І вихідних стандартів. Програма Х/Ореп з дослідження ринку і відкритий конгрес вимог користувача ідентифікують і розташовують користувачів та вимоги ринку за пріоритетами, які базуються на вхідних даних, отриманих від користувачів. Розташовані за пріоритетами вимоги ви­дані в так званій Директиві відкритих систем. Також розташовані за пріоритетами вимоги допо­магають керувати процесом специфікації Х/Ореп.

Середовище Х/Open базується на стандарті системного API POSIX (ISO/IEC 9945-1:1996), час­тини визначень інтерфейсу System V лабораторії Unix-систем SVID (UNIX Systems Laboratory System V Interface Definition) і офіційних міжнародних стандартах, уже прийнятих чи сподіваних. Однак у разі від­сутності офіційних стандартів, для швидкого отримання стандартів для практичного використання, Х/Ореп видають специфікації, базовані на широко прийнятих де-факто стандартах. Офіційні стандарти, прийняті Х/Open, разом зі специфікаціями Х/Open формують загальне середовище застосувань САЕ (Common Application Environment), Періодично вони групуються для формування версії настанов XPG із мобільності Х/Open (Х/Ореп Portability Guide),

Контактна інформація:

X/Open Company Ltd. або Х/Ореп

Apex Plaza Forbury Road 1010 El Camino Real

Reading, Berkshire RG1 1 AX Menlo Park, CA 94025

United Kingdom +1 (415) 323-7992

+44 734 508 311ДОДАТОК С
(національний)

ЗМІНИ У ТЕКСТІ НАСТАНОВИ


Оскільки за час дії TR 14252 суттєво модифіковано склад і зміст ISO/IEC-стандартів, щодо їхніх коментарів у Настанову внесено зміни, підсумовані в таблиці.


№ підрозділу, пункту

Позначення стандарту

Текст у TR 14252

Текст у Настанові

4.1.5.1

iSO/IEC 8652

Коментар версій 1982 і 1987 рр.

Додано коментар версії 1995 р.

Те саме

ISO/IEC 9945-1

Коментар аерсій 1990 р.

Коментар версії 1996 р.

ЦІ» _

ISO/IEC 14519

Коментар відсутній

Коментар версії 1999 р.

ЦІ»

ISO/IEC 8485

Коментар версії 1989 р.

Коментар версії 1989 р.

ЦІ»

ISO/IEC 13751

Коментар відсутній

Коментар версії 2001 р.

І(Я

ISO/IEC 10279

Коментар версії 1991 р.

Коментар версій 1991 р. та Arnd 1:1994

ft»

ISO/IEC 9899

Коментар версії 1990 р.

Коментар версії 1999 р.

ЦП

ISO/IEC 14882

Коментар відсутній

Розширено коментар версії 1998 р.

UD

ISO 1989

Коментар версії 1985 р.

Коментар версії 1985 р., Arnd 1:1992 та Arnd 2:1994

»»ч

ISO/IEC 10646-1

Коментар відсутній

Коментар версії 2000 р.

МІ»

ISO/IEC 1539

Коментар версій 1990 та 1991 рр.

Коментар версій 1980, 1991 рр. та частин 1,2,3 версії 1997 р.

МП

ISO/IEC 10514

Коментар DIS версії стандарту

Коментар частин 1,2,3 версії 1996 р.

МП

ISO/IEC 13817-1

Коментар відсутній

Коментар версії 1996 р.

ІіЯ

ISO 6160

Коментар DIS версії 1979 р.

Розширено коментар версії 1979 р.

11)1

ISO/IEC 13211-1

Коментар версії 1995 р.

Розширено коментар версії 1995 р.

КП

ISO/IEC 13211-2

Коментар відсутній

Коментар версії 2000 р.

Mil

ISO/IEC 13816

Коментар відсутній

Коментар версії 1997 р.

All

ISO/IEC 11756

Коментар відсутній

Коментар версій 1992 та 1997 рр.

ull

ISO/IEC 15851

Коментар відсутній

Коментар версії 1999 р.

І4П

ISO/IEC 15852

Коментар відсутній

Коментар версії 1999 р.

4.1.5.2


Уміст підпункту вилучений

Див. 4.1.5.1

Те саме

ISO/IEC JTC1/SC22/WG21

Коментар ASC X3J16 щодо стандартизації C++.

Прийнято ISO/IEC 14882:1998

им

ISO/IEC JTC1/SC22/WG16

Коментар ASC X3J13 щодо стандартизації Common Lisp

Прийнято ISO/IEC 13816:1997

un

ISO/IEC 1989

Коментар версії 1985 р. і Amd1

Визначено розширений коментар версії 1985 р., Arnd 1:1992iAmd 2:1994у 4.1.5.1