Основні стандарти обчислення, необхідні чи визначені як профіль параметрів організації об­числення на суперкомп’ютері (чи заплановані для специфікації після завершення стандартизації), містять:

  • IEEE Р1003.18 профіль середовища платформи, включно зі специфікацією служб у ISO/IEC 9945-1:1996 і ISO/IEC 9945-2:1993, а також деякі мови й їхні прив’язки;

  • IEEE Std 1003.16-1993 для файлів у реальному часі й асинхронних засобів уводу-виводу;

  • розширення захисту POSIX ІЕЕЕР 1003.1е і IEEE Р1003.2с;

  • стандарт розширення мобільності користувача для POSIX (ISO/IEC 9945-2:1993/DAM 1), спрямований на опційні служби й утиліти пакетного середовища (IEEE Std 1003.2d-1994);

  • стандарт системного адміністрування IEEE Р1387;

  • кілька графічних стандартів, включаючи GKS, PHIGS, CGM, IGES і РЕХ із X Консорціуму;

  • кілька мов програмування, включно зі стандартами для Сі, Ади чи Фортрану;

  • поправка ISO/IEC 9945-1/Amd щодо прямого доступу до файлів для керування розподіленими файлами (ґрунтується на IEEE Р1003.1f).

Нестандартизовані і недоступні функції організації суперкомп’ютерних обчислень, зазначені в профілі IEEE Std 1003.10-1995, містять:

  • контрольні точки відновлення;

  • адміністратор ресурсів;

  • кращі засоби записування в довготермінову пам’ять;

  • кращі запам’ятовувальні пристрої/засоби архівації надвеликих обсягів.

У процесі розроблення IEEE Р1003.10-1995 не існувало жодних стандартів для пакетного пла­нування І засобів адміністрування. Тому для визначення таких засобів створено групу IEEE Р1003.15.

Для задоволення вимог відновлення й архівації розробники стандарту IEEE Р1003.10 визна­чили системний інтерфейс для функцій, що виконують зупинки в контрольних точках, перезапуск і краще оперування з магнітними стрічками (наприклад, програмне керування перемотуванням стріч­ки). Інтерфейс наведений у IEEE Р 1003.1 для включення в наступні версії ISO/IEC 9945-1:1996.

7.5 AEPs систем реального часу

Різні типи застосування у реальному часі мають різні характеристики і різноманітні вимоги. Наприклад, вкладені системи взагалі не потребують повної функціональності операційної системи і у цьому випадку не вимагають усіх розширень реального часу згідно з IEEE Std 1003.1b-1993. Згідно з більшістю стандартів реального часу і (або) POSIX-інтерфейсу операційної системи могли б зменшуватися оперативність вкладеної системи і підвищуватися обсяг пам’яті, необхідний для систем, вкладених в обмежений простір. Утім, високопродуктивні системи реального часу остан­нього покоління мають пом’якшені вимоги реального часу. Однак вони потребують повної функціональ­ності операційної системи щодо реального часу.

У зв’язку з цим, сформована робоча група IEEE Р1003.13 для визначення профілю для різних типів застосування реального часу. Задані профілі реального часу встановлюють інтерфейс, реалі­зований для даного типу систем реального часу, що претендують на відповідність стандартам реаль­ного часу.

ISO/IEC ISP 15287-2:2000 (з AWI Amd1/AWI Amd2) разом з IEEE Р1003.13 визначають профілі, спрямовані на кілька типів застосувань реального часу, описаних у таких чотирьох підпунктах:

  1. профіль мінімальної (вкладеної) системи реального часу;

  2. профіль системи контролерів реального часу;

  3. профіль спеціалізованої виділеної системи реального часу;

  4. профіль багатоцільової системи реального часу (систем останнього покоління, найпродук­тивніших у родині).

  1. Профіль мінімальної системи реального часу

Мінімальні системи реального часу вкладають в автономні системи чи глибоко сховані усере­дині електронної системи і призначені для автоматичного керування одним чи більше спеціальними пристроями вводу-виводу. Такі системи зазвичай використовують для автоматичних контролерів, вимірювальних приладів, високошвидкісного збирання даних, підсистем супутникового керування і керування польотами. Оперативність реагування, критична стосовно часу, — ключова вимога вкладених систем. Однак вкладені системи реального часу не мають вимог до файлової системи, мультипроцесів, взаємодії користувача із системою чи вводу-виводу через специфічні драйвери пристроїв. Уведення таких властивостей до вкладеної системи реального часу могло б поставити під загрозу здатність системи задовольняти власні вимоги реального часу чи фізичну відповідність вкладеній системі.

Починаючи з вкладених систем, що вимагають тільки мінімальної функціональності, група IEEE Р1003.13 визначила відносно невелику кількість функцій у IEEE Std 1003.1b-1993 і ISO/IEC 9945-1:1996, необхідних для мобільних вкладених застосувань реального часу. Серед цих функцій профіль реаль­ного часу мінімальної вкладеності визначає в IEEE Std 1003.1 b-1993 семафори для синхронізації паралельних обчислень, сигнали реального часу, таймери і синхронізований ввід-вивід для опера­тивності та синхронізації в реальному часі; у IEEE Std 1003.1 b—1993 — інтерфейс передачі пові­домлень для комунікацій ниток, у IEEE Std ЮОЗ.Іс-1995 — розширення ниток для множинних пото­ків керування. Мінімальні необхідні апаратні засоби — одиничний процесор із пам’яттю. Однак не ставиться вимога наявності модуля керування пам’яттю чи загальних пристроїв уводу-виводу.

Хоча підмножини основних стандартів у минулому не допускалися, IEEE PASC зробив виняток для АЕР реального часу згідно з ISO/IEC ISP 15287-2:2000. За новою стратегією IEEE Р1003.13 установлена спеціальна під множина ISO/IEC 9945-1:1996, що задовольняє потреби застосувань із жорсткими вимогами реального часу. Розробники POSIX-підмножин координують свою роботу з робочою групою IEEE Р1003.1.

Відповідність підмножині основних стандартів ISO/IEC 9945-1:1996 особливо важлива для POSIX-профілів реального часу, що вимагають "маленького ядра" (наприклад, профілі вкладених си­стем, POSIX-профілі для контролерів тощо). Подібні профілі не потребують усіх властивостей ISO/IEC 9945-1:1996. Фактично використання усіх властивостей ISO/IEC 9945-1:1996 може змусити вкладені системи й інші системи реального часу виявити відмінність щодо часу їхнього відгуку.

  1. Профіль системи контролерів реального часу

Системи контролерів реального часу — інший приклад вкладених систем реального часу з жор­сткими обмеженнями реального часу, особливо критичних за часом реагування. Зазвичай викорис­товують у системах керування (наприклад, контролери автоматизованих систем і керування проце­сами) так само, як і у визначених тестуваннях.

Системи контролерів реального часу подібні до мінімальних вкладених систем, за винятком вимог до файлової системи й інтерфейсу асинхронного вводу-виводу. Подібно до мінімальних сис­тем, системи контролерів реального часу вимагають ниток, але не множинних процесів.

Мінімальні апаратні засоби, необхідні для мінімальних вкладених систем реального часу, — одиничний процесор із пам'яттю без жодного модуля керування пам’яттю та один або більше RS-232- подібних послідовних канали (для завантажування і налагоджування). Непотрібні запам’ятовувальні пристрої надвеликих обсягів; файлові системи можуть, наприклад, виконувати в пам’яті.

  1. Профіль виділених систем реального часу

Виділені середньопродуктивні чи проміжні профілі реального часу спрямовані на застосування, орієнтовані на обчислення і зазвичай використовувані в авіаційній електроніці, радарних системах, підводних човнах І приладах відображення для медицини, також як і в контролерах, що керують групою автоматів чи підсистем для працівників підприємств. Такі застосування намагаються функціо­нувати на платформах, виділених для одиничного набору прикладних програм чи режиму цільового призначення.

Проектування такого виділеного застосування реального часу змінюється від простого до склад­ного, поступово адаптуючи діапазон вимог. Вимоги можуть передбачати можливість оброблення сигналів високої складності, але не обов’язково включати файлову систему. Профіль, що задовольняє такі вимоги, імовірно, був би визначений більшістю з IEEE Std 1003.1 b-1993 і ISO/IEC 9945-1:1996 функціональних можливостей (за винятком ієрархічних властивостей файлової системи), разом з від­повідними параметрами зі стандартів IEEE Std 1003.1b—1993 і ISO/IEC 9945-1:1996 і розширень ниток згідно з IEEE Std 1003.ІС-1995. Оскільки апаратні засоби керування пам’яттю можуть нада­ватися, то функціонально підтримують блокування пам'яті. Також існує загальний інтерфейс для драй­верів пристроїв і файлів (хоча відсутня файлова система).

Апаратна модель для профілю виділеної середньопродуктивної системи допускає один або більше процесорів із чи без керування оперативною пам'яттю в тій самій системі.

  1. Профіль багатоцільової системи реального часу

Високопродуктивні, багатоцільові застосування реального часу застосовні до комплексної си­стеми реального часу. Багатоцільові системи реального часу зазвичай використовує військове командування і в системах керування космічними станціями, роботами чи підсистемами підприєм­ства, як операційні системи для високопродуктивних систем моделювання й у високопродуктивних застосуваннях реального часу, які покроково взаємодіють з оператором.

Актуальні багатоцільові профілі реального часу пристосовані до повнофункціональних систем реального часу виду застосувань моделювання і реалізовані в більшості наявних тренажерів у світі. Оскільки високопродуктивні багатоцільові системи мають більшу складність у проектуванні, ніж вкладені чи середньо продуктивні системи, то й вимагають набагато більшої функціональності та головне підтримують суміш процесів реального і нереального часу. Високопродуктивні багато­цільові профілі реального часу вимагають повної відповідності до IEEE Std 1003.16-1993 і ISO/IEC 9945-1:1996. Оскільки високопродуктивні застосування реального часу можуть підтримувати інтер­активні сеанси з користувачами, до ISO/IEC 9945-2:1993 включені (утому числі опційні утиліти мо­більності користувача) командний Інтерфейс і віконна система Х11, визначена як підґрунття для НСІ. Додаткову функціональність підтримують через параметри для роботи з мережами і мови про­грамування. Підтримування ниток згідно з IEEE Std 1003.1 с-1995 потрібне для виконання нитками і (або) процесами багатозадачного режиму.

Апаратна модель для такого профілю допускає процесори з модулями керування пам’яттю, швидкі пристрої збереження, спеціальний інтерфейс, підтримує мережі і пристрої відображення.

ДОДАТОКА

БІБЛІОГРАФІЯ

Цей додаток містить загальні специфікації й інші посилання, цитовані у Настанові. Офіційні ISO/ ІЕС-стандарти, "ДСТУ" і "ҐОСТи", наведені в Настанові, перелічені як нормативні посилання в 1.2 і тут не повторюються.

ITU-T Recommendation 1.120 (1993/, Integrated services digital networks (ISDNs)

ITU-T Recommendation X.25 (1993) Interface between data terminal equipment (DTE) and data circuit-terminating equipment (DCT) for terminals operating in the packet mode and connected to public data networks by dedicated circuit

ITU-T Recommendation X.400 (1993) Message handling services: Message handling system and service overview

ANSI X3.62-1987 (Reaff. 1993) Information Systems — Optical Character Recognition (OCR) — Paper Used in OCR Systems

ANSI X3.102-1992 Information Systems — Data Communication Systems and Services — User- Oriented Performance Parameters

ANSI X3.131-1994 Information Systems — Small Computer System Interface-2 (SCSI-2)

ANSI X3.138-1988 Information Systems — Information Resource Dictionary System (IRDS)

ANSI X3.141-1987 (Reaff. 1992) Information Systems— Data Communication Systemsand Services — Measurement Methods for User-Oriented Performance Evaluation

ANSI X3.168-1989 Information Systems — Database Language — Embedded SQL

ANSI X3.185-1992 Information Systems — Information Resource Dictionary System — IRDS Service Interface

ANSI X3.195-1991 Information Systems — Information Resource Dictionary System (IRDS) — Export/Import File Format

ANSI/ASME Y14.26M-1989 Digital Representation for Communication of Product Definition Data ECMA TR-47 Configuration Management Service Definition

ECMA 138 Security in Open Systems — Data Elements and Service Definitions

GB 2312-1980 China State Bureau of Standards89 Coded Chinese Graphic Character Set for Information Interchang

IEEE Std 1003.ІС-1995 (see ISO/IEC 9945-1:1996)

Примітка. Колишня назва цього стандарту — draft P1003.4

ISO/IEC 9945-2:1993/DAM 1 Information Technology — Portable Operating System Interface (POSIX) — Part 2: Shell and Utilities Amendment 1: User portability extension.(IEEE Std 1003.2d-1994, IEEE Standard for Information Technology — Portable Operating System Interface (POSIX®) — Part 2: Shell and Utilities — Amendment 1: Batch Environment.)

Примітка. Колишня назва цього стандарту — draft Р1003.15.

IEEE Std 1003.5-1992 IEEE Standard for Information Technology — POSIX® Ada Language Interfaces — Part 1: Binding for System Application Program Interface (API)

IEEE Std 1003.9-1992 IEEE Standard for Information Technology — POSIX® FORTRAN 77 Language Interfaces — Part 1: Binding for System Application Program Interface (API)

IEEE Std 1003.10-1995 IEEE Standard for Information Technology — POSIX® Supercomputing Applications Environment Profile

IEEE Std 1076-1993 IEEE Standard VHDL Language Reference Model

IEEE Std 1224-1993 Standard for Information Technology — Open Systems Interconnection (OSI) Abstract Data Manipulation —Application Program Interface (API) [Language Independent]

IEEE Std 1224.1-1993 Standard for Information Technology — X.400-Based Electronic Messaging — Application Program Interface (API) [Language Independent]

IEEE Std 1224.2-1993 IEEE Standard for Information Technology — Directory Services — Application Program Interface (API) [Language Independent]

IEEE Std 1238.1-1993 IEEE Standard for Information Technology — File Transfer, Access, and Management Services — Application Program Interface (API) [C Language Binding]

IEEE Std 1295-1993 IEEE Standard for Information Technology — X Window System — Modular Toolkit Environment

IEEE Std 1327-1993 IEEE Standard for Information Technology— Open Systems Interconnection (OSI) Abstract Data Manipulation C Language Interfaces — Binding for an Application Program Interface (API)

IEEE Std 1327.1-1993 IEEE Standard for Information Technology— X.400 Based- Electronics Messaging C Language Interfaces — Binding for an Application Program Interface (API)

IEEE Std 1327.2-1993 IEEE Standard for Information Technology — Directory Services C Language Interfaces — Binding for an Application Program Interface (API)

IEEE Std 1387.2-1995 IEEE Standard for Information Technology — Portable Operating System Interface (POSIX®) System Administration — Part 2: Software

JIS X0208-1990 Japanese Industrial Standard.6 Code of the Japanese graphic character set for information interchange

JIS X0212-1990 Japanese Industrial Standard. Code of the supplementary Japanese graphic character set for information technology

KS C 5601-1987 Korean Bureau of Standards.7 Korean Graphic Character Set for Information Interchange

ISO/IEC JTC1 N1335 Final Report of ISO/IEC JTCI TSG-I on Standards necessary to define interfaces for Application Portability (IAP), Apr. 1991

CAN/CSA-Z243.200-9210 Canadian National Keyboard Standard for English and French Languages

DOD 5200,28-STD11US Department of Defense Trusted Computer System Evaluation Criteria (Stock Number 008-000-00461-7)

EIA/IS-106 (Jan. 1994)12 CDIF-CASE Data Interchange Format — Overview

EIA/IS-107 (Jan. 1994) CDIF-Framework for Modeling and Extensibility

EIA/IS-108 (Jan. 1994) CDIF-Transfer Format — General Rules for Syntaxes and Encoding

EIA/IS-109 (Jan. 1994) CDIF-Transfer Format Syntax — SYNTAX.1

EIA/IS-110 (Jan. 1994) CDIF-Transfer Format Encoding — ENCODING. 1

EIA/IS-111 (Jan. 1994) CDIF-lntegrated CASE Meta-model — Foundation Subject Area