3.3 Склопакети у залежності від призначен­ня поділяються на види:

- склопакети загальнобудівельного призна­чення;

- склопакети будівельного призначення із спеціальними властивостями;

Стеклопакеты в зависимости от числа камер подразделяют на типы:

СПО - однокамерные;

СПД - двухкамерные.

Типы и конструкция стеклопакетов приве­дены на рисунке 1.

Камеры стеклопакетов могут быть заполнены:

- осушенным воздухом;

- инертным газом (аргон - Аг, криптон - Кг и др.);

- шестифтористой серой (SF6).

Допускается по согласованию изготовителя с потребителем изготавливать стеклопакеты из четырех и более плоских листов стекла, а также устанавливать декоративные рамки внутри стеклопакетов.

3.3 Стеклопакеты в зависимости от назначе­ния подразделяют на виды:

- стеклопакеты общестроительного назна­чения;

- стеклопакеты строительного назначения со специальными свойствами;



1- скло; 2 – дистанційна рамка; 3- вологопоглинач; 4 – нетверднучий герметик; 5 – терднучий герметик; 6 – повітряний прошарок (міжскляна відстань); 7 – рекомендовані варіанти розташування низькоемісійного покриття у разі його застосування; 8 – дегрідаційні отвори: δ-товщина скла; h – товщина склопакета;hс – відстань між стеклами; D – глибина герметизуючого шару


Рисунок 1 - Типи і конструкції склопакетів

1 – стекло; 2 – дистанционная рамка; 3 – влагопоглотитель; 4 – нетвердеющий герметик; 5 – твердеющий герметик; 6 – воздушная прослойка (межстекольное расстояние); 7 – рекомендуемые варианты расположения низкоэмиссионного покрытия в случае его применения; 8 – дегидрационные отверстия: δ – толщина стекла; h – толщина стеклопакета; h – расстояние между стеклами; D – глубина герметизирующего слоя

Рисунок 1 - Типы и конструкции стеклопакетов


ДСТУ Б В.2.7-107-2001 (ГОСТ 24866-99) С.4


- ударостійкі (Уд);

- енергозберігаючі (Е);

- сонцезахисні (С);

- морозостійкі (М);

- шумозахисні (Ш).

Вимоги, які ставляться до кожного виду склопакетів будівельного призначення, що допов­нюють вимоги даного стандарту, повинні бути викладені у НД (тут і далі за текстом - стандар­тах, технічних умовах, технічних свідоцтвах, до­говорах на поставку, затверджених у встановле­ному порядку) на відповідний вид склопакета.


3.4 Види скла, які застосовують при виго­товленні склопакетів, вказані у таблиці 1.

- ударостойкие (Уд);

- энергосберегающие (Э);

- солнцезащитные (С);

- морозостойкие (М);

- шумозащитные (Ш).

Требования, предъявляемые к каждому виду стеклопакетов строительного назначения, допол­няющие требования настоящего стандарта, дол­жны быть изложены в НД (здесь и далее по тек­сту - стандартах, технических условиях, техни­ческих свидетельствах, договорах на поставку, утвержденных в установленном порядке) на соответствующий вид стеклопакета.

3.4 Виды стекла, применяемые при изготовлении стеклопакетов, указаны в таблице 1.

Таблиця 1

Таблица 1


Найменування виду скла Наименование вида стекла

Позначення НД на скло, яке застосовують

Обозначение НД на применяемое стекло



Позначення скла (марки) Обозначение стекла (марки)

Листове

Листовое


ГОСТ 111


М1, М2, М7


Візерунчасте

Узорчатое


ГОСТ 5533


У


Армоване

Армированное


ГОСТ 7481


А


Армоване поліроване Армированное полированное

НД


Ап


Багатошарове: Многослойное:


ударостійке ударостойкое

тривке до пробивання устойчивое к пробиванию

безпечне безопасное




НД



НД



НД





А1, А2, A3



Б1, Б2, БЗ



СМ1, СМ2, СМЗ, СТ1, СТ2, СТЗ


Забарвлене у масі

Окрашенное в массе


НД


Т


Зміцнене: Упрочненное:

хімічно зміцнене химически упрочненное

загартоване закаленное





НД



ГОСТ 30698





Х



З


Сонцезахисне

Солнцезащитное


НД

С

Енергозберігаюче: Энергосберегающее

з твердим покриттям с твердым покрытием

з м'яким покриттям

с мягким покрытием



НД



НД





К



И



3.5 Номінальна товщина склопакетів реко­мендується від 14 до 60 мм, відстань між стекла­ми - від 8 до 36 мм.

3.5 Номинальная толщина стеклопакетов ре­комендуется от 14 до 60 мм, расстояние между стеклами - от 8 до 36 мм.


ДСТУ Б В.2.7-107-2001 (ГОСТ 24866-99) С.5


Граничне відхилення номінальної товщини склопакетів – (±1) мм.

У складних конструкціях склопакетів (нап­риклад, у випадку застосування багатошарового скла) допускається за узгодженням виготовлю­вача зі споживачем збільшення граничних від­хилень товщини до (±1,5) мм.

3.6 Розміри склопакетів за висотою і ши­риною, як правило, не повинні перевищувати (3,2  3,0) м. Номінальні розміри склопакетів встановлюють у договорі на їх виготовлення (поставку).

Не рекомендується виготовлення склопаке­тів розмірами менше (300 х 300) мм, а також із співвідношенням сторін більше 5:1.

Склопакети складної конфігурації (наприк­лад, круглі, овальні, трикутні) виготовляють за робочими кресленнями або шаблонами, що зат­верджені у встановленому порядку.


3.7 Граничні відхилення номінальних роз­мірів склопакетів за висотою і шириною повинні відповідати значенням, вказаним у таблиці 2. При цьому зміщення стекол одне відносно одно­го не повинне перевищувати 1,0 мм.

Предельное отклонение номинальной тол­щины стеклопакетов – (±1) мм.

В сложных конструкциях стеклопакетов (например, в случае применения многослойного стекла) допускается по согласованию изготови­теля с потребителем увеличение предельных от­клонений толщины до (±1,5) мм.

3.6 Размеры стеклопакетов по высоте и ширине, как правило, не должны превышать (3,2  3,0) м. Номинальные размеры стеклопа­кетов устанавливают в договоре на их изготов­ление (поставку).

Не рекомендуется изготовление стеклопа­кетов размерами менее (300 х 300) мм, а также с соотношением сторон более 5:1.

Стеклопакеты сложной конфигурации (нап­ример, круглые, овальные, треугольные) изго­тавливают по рабочим чертежам или шаблонам, утвержденным в установленном порядке.

3.7 Предельные отклонения номинальных размеров стеклопакетов по высоте и ширине должны соответствовать значениям, указанным в таблице 2. При этом смещение стекол относи­тельно друг друга не должно превышать 1,0 мм.

Таблиця 2 У міліметрах

Таблица 2 В миллиметрах


Номінальний розмір за висотою і шириною

Номинальный размер по высоте и ширине


Однокамерний склопакет Однокамерный стеклопакет


Двокамерний склопакет Двухкамерный стеклопакет


До 1000 вкл.


±1,0


±1,5


Понад 1000 до 2000 вкл.

Свыше 1000 до 2000 вкл.


±2,0


±2,5


Понад 2000

Свыше 2000


±2,5


±3,0



3.8 Для склопакетів прямокутної форми різ­ниця довжин діагоналей не повинна перевищувати значень, вказаних у таблиці 3.

3.8 Для стеклопакетов прямоугольной фор­мы разность длин диагоналей не должна превы­шать значений, указанных в таблице 3.

Таблиця 2 У міліметрах

Таблица 2 В миллиметрах


Довжина діагоналей

Длина диагоналей

Різниця довжин, не більше

Разность длин, не более

До 1300 вкл.

3

Понад 1300 до 2300 вкл.

Св. 1300 до 2300 вкл.

4

Понад 2300

Св. 2300

5


3.9 Відхилення від площинності листів скла у склопакеті не повинно перевищувати 0,001 довжини найменшої сторони склопакета при ви­користанні листового скла за ГОСТ 111. При ви­користанні інших видів стекол відхилення від площинності не повинне перевищувати значень, встановлених у НД ( у

3.9 Отклонение от плоскостности листов стекла в стеклопакете не должно превышать 0,001 длины наименьшей стороны стеклопакета при ис­пользовании листового стекла по ГОСТ 111. При использовании других видов стекол отклонение от плоскостности не должно превышать значений


ДСТУ Б В.2.7-107-2001 (ГОСТ 24866-99) С.6


разі відсутності у НД ви­мог до цього показника значення відхилень від площинності допускається приймати 0,001 дов­жини найменшої сторони склопакета).


3.10 Відхилення від прямолінійності кромок склопакета не повинно перевищувати граничні відхилення за висотою і шириною, вказані у таб­лиці 2.

3.11 Для склопакетів, які мають складну кон­фігурацію, відхилення форми повинно бути у межах полів допусків, які встановлюють у крес­леннях (шаблонах) на їх виготовлення.


3.12 Глибина внутрішнього герметизуючого шару (перший шар) повинна бути не менше 4 мм. Глибина зовнішнього герметизуючого шару по торцю склопакета повинна бути не менше 3 мм, а загальна глибина герметизуючого шару - не менше 9 мм. Товщину першого герметизуючого шару встановлюють у технологічній докумен­тації у залежності від виду герметика, що засто­совують. Герметизуючі шари склопакета наведе­ні на рисунку 2.


3.13 Рекомендована відстань між декоратив­ною рамкою та поверхнею скла - не менше 3 мм.

3.14 Умовне позначення склопакета повин­но складатись: із позначення типу, характерис­тики скла, яке застосовують (вид скла та його товщина), відстані між стеклами, виду газоза-повнення, висоти, ширини, товщини склопаке­та, виду склопакета та позначення даного стан­дарту.

установленных в НД (при отсутствии в НД требований к этому показателю значение откло­нений от плоскостности допускается принимать 0,001 длины наименьшей стороны стеклопакета)

3.10 Отклонение от прямолинейности кро­мок стеклопакета не должно превышать пре­дельные отклонения по высоте и ширине, ука­занные в таблице 2.

3.11 Для стеклопакетов, имеющих сложную конфигурацию, отклонения формы должны на­ходиться в пределах полей допусков, которые устанавливают в чертежах (шаблонах) на их из­готовление.

3.12 Глубина внутреннего герметизирую­щего слоя (первый слой) должна быть не менее 4 мм. Глубина наружного герметизирующего слоя по торцу стеклопакета должна быть не менее 3 мм, а общая глубина герметизирующего слоя - не менее 9 мм. Толщину первого герметизирую­щего слоя устанавливают в технологической до­кументации в зависимости от вида применяемо­го герметика. Герметизирующие слои стеклопа­кета приведены на рисунке 2.


3.13 Рекомендуемое расстояние между де­коративной рамкой и поверхностью стекла - не менее 3 мм.

3.14 Условное обозначение стеклопакета должно состоять: из обозначения типа, характе­ристики применяемого стекла (вид стекла и его толщина), расстояния между стеклами, вида га­зонаполнения, высоты, ширины, толщины стек­лопакета, вида стеклопакета и обозначения нас­тоящего стандарта.



D - загальна глибина герметизуючого шару; F -глибина першого герметизуючого шару; G - глибина другого герметизуючого шару; Е - глибина зовніш­нього герметизуючого шару; Н - товщина першого герметизуючого шару


Рисунок 2 - Герметизуючі шари склопакета

D - общая глубина герметизирующего слоя; F -глубина первого герметизирующего слоя; G - глу­бина второго герметизирующего слоя; Е - глубина наружного герметизирующего слоя; Н - толщина первого герметизирующего слоя


Рисунок 2 - Герметизирующие слои стеклопакета


ДСТУ Б В.2.7-107-2001 (ГОСТ 24866-99) С.7


Приклад умовного позначення однокамерно­го склопакета, який складається з двох листових стекол товщиною 4 мм марки m1 за ГОСТ 111, з відстанню між стеклами 16 мм, заповненого арго­ном, висотою 1500 мм, шириною 800 мм, товщи­ною 24 мм, загальнобудівельного призначення:

Склопакет СП04М1-16Аг-4М1 150080024 ДСТУ Б В.2.7-107-2001 (ГОСТ 24866-99).

Те саме двокамерного склопакета, який скла­дається з трьох листових стекол товщиною 4 мм марки М1 за ГОСТ 111, з відстанню між стеклами 12 мм, заповненого повітрям, висотою 1500 мм, шириною 800 мм, товщиною 36 мм, загальнобу­дівельного призначення:

Склопакет СПД 4М1-12-4М1-12-4М1 1500х800х36 ДСТУ Б В.2.7-107-2001 (ГОСТ 24866-99).

Те саме двокамерного склопакета, який скла­дається з трьох листових стекол товщиною 4 мм марки М1 за ГОСТ 111, з м’яким низькоемісійним покриттям на внутрішньому склі, відстань між стеклами 12 мм, заповнення: зовнішня камера –повітря, внутрішня камера – аргон, висотою 1500 мм, шириною 800 мм, товщиною 36 мм, морозостійкого, енергозберігаючого:

Склопакет СПД 4М1-12-4М1-12Аг-И4 1500х800х36 М Е ДСТУ Б В.2.7-107-2001 (ГОСТ 24866-99).


4 ЗАГАЛЬНІ ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ


4.1 Характеристики


4.1.1 За нормами обмеження вад зовнішньо­го вигляду скла склопакети повинні відповідати вимогам, вказаним у стандартах і (або) технічних умовах на види скла, які застосовують.