Зніміть і приведіть в порядок спецодяг і засоби індивідуального захисту і здайте їх на зберігання.

    1. Помийте руки і обличчя теплою водою з милом.

    2. При здачі зміни повідомте змінника про технічний стан обладнання і розкажіть про особливості виконання роботи.

    3. Повідомте керівника робіт про всі негаразди, помічені в процесі роботи і вжиті заходи щодо їх усунення.

    4. Закрийте всі ворота, двері. На останні вихідні двері поставте пломбу.

  1. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

    1. При нещасному випадку, отруєнні, захворюванні надайте першу допомогу, повідомте керівника робіт і, при необхідності, відправте потерпілого у медичний заклад або викличте швидку допомогу.

    2. Негайно вимкніть електроустановку, обладнання і повідомте керівника робіт при:

  • аварії, пожежі, припиненні подачі палива, електроенергії;

  • порушенні ізоляції електропроводу, кабелю;

  • обриву проводу заземлення (занулення);

  • відчутті електричного струму на обладнанні, появі незвичного шуму, вібрації, запаху горілого тощо.

Прийміть заходи, що застерігають розвиток аварійної ситуації. Усувати несправності електрообладнання дозволяється тільки електротехнічному персоналу.

  1. При порушенні стійкості штабелю тари негайно зробіть перекладку. Не залишайте штабель в небезпечному стані.

  2. Пошкоджену тару з гострими кінцями металевої обв'язки, стримлячими цвяхами, поламаними рейками тощо приберіть в безпечне місце.

  3. Припиніть роботу, залишіть зону проведення робіт з пестицидами, повідомте керівника робіт при виникненні наступних ситуацій:

  • поява запаху дезінфекційної речовини під маскою респіратора або протигаза;

  • виявлення перших ознак отруєння або захворювання: погане самопочуття, нудота, слабкість, запаморочення, посіпування м'язів, прискорення дихання, підвищення температури тіла тощо;

  • затікання розчину під спецодяг або у гумові чоботи;

  • попадання дезінфекційних або мийних речовин на шкіру, слизові оболонки рота і носа, в очі.

Прийміть заходи по усуненню несправностей, замініть засоби індивідуального захисту, відправте потерпілого в медичний заклад.

  1. При відключенні електроенергії в темний час доби використовуйте електричні ліхтарі. Не використовуйте ліхтарі та стеаринові свічки без пожежозахисних корпусів.

  2. При виникненні пожежі подайте сигнал пожежної небезпеки, негайно повідомте про це керівника робіт, пожежну частину і приступіть до гасіння пожежі наявними засобами (вогнегасниками, сухим піском тощо), виключіть всі електрифіковані установки та обладнання.

  3. Припиніть гасіння пожежі та евакуацію матеріальних цінностей при виникненні загрози обвалу перекриття стелі, інших конструкційних частин приміщення або отруєнні газами.

  4. У випадку загорання одягу зірвіть його і погасіть: при охопленні вогнем більшої частини одягу заверніть людину (тільки не з головою) у тканину і погасіть вогонь. Потерпілому надайте першу (долікарську) допомогу і відправте у медичний заклад.

  5. При ураженні електричним струмом як можна швидше звільніть потерпілого від його дії, тому що тривалість дії струму визначає тяжкість травмування. Для цього швидко вимкніть рубильником ту частину електроустановки, до якої торкається потерпілий.

  6. Якщо потерпілий знаходиться на висоті і вимикання електроустановки від джерела живлення може привести до його падіння, вживіть заходів, щоб запобігти падінню потерпілого. Для цього швидко підніміться до потерпілого і ланцюгом пристебніть його до опори або придержіть від падіння, не торкаючись відкритих ділянок тіла потерпілого. Якщо цього зробити неможливо, то під місцем можливого падіння натягніть брезент чи інший міцний матеріал або підстеліть сіно, солому тощо.