1. Машиніст компресорного цеху зобов’язаний зупинити роботу установки осушення газу, не чекаючи спрацьовування автоматичного за­хисту, якщо:

  • температура осушеного газу вище 50 °С;

~ перепад тиску газу на фільтрах, сепараторах і адсорберах вище допустимої величини;

  • температура газу після електронагрівника вище допустимої величини;

  • вийшли з ладу контрольно-вимірювальні прилади, а також засоби автоматичного захисту;

  • з’явилась загазованість;

  • відсутнє освітлення;

  • виникла пожежа;

  • а також за неможливості усунення вручну причин, що викликали підвищення температури точки роси осушеного газу і тиску газу регене­рації вище допустимих величин, а витрату газу регенерації — нижче до­пустимої величини.

  1. Зупинка роботи установки осушення газу проводиться шляхом закриття (автоматично, дистанційно або вручну) запірних пристроїв на вході і виході з установки, відкриття (автоматично, дистанційно або вручну) запірних пристроїв на дренування сепараторів, вологомасловіддільників,

  • перевіряється наявність та справність необхідного інструменту, пристосувань, такелажного та вантажопідіймального обладнання;

  • здійснюються роботи, що забезпечують пожежну безпеку і безпеку праці;

  • виконуються роботи з ремонту, що передбачені керівництвом (тех­нічними умовами).

  1. Підчас складання попередньої дефектної відомості використову­ється така документація: ремонтний формуляр на компресорну установку; вимоги (приписи) організацій, що контролюють роботу АГНКС; описи та перелік типових робіт, планово-попереджувальних ремонтів компресор­них установок; посібник (технічні умови) з ремонту; відомості запасних частин та норми витрати запасних частин і матеріалів; документи підприєм- ства-виробника компресорної установки, норми граничного зносу деталей і вузлів компресорної установки.

  2. Попередня дефектна відомість повинна містити перелік передба­чуваних робіт на компресорній установці з указаниям норм витрати ма­теріалів і кількості запасних частин, необхідних для ремонту.

Попередня дефектна відомість складається начальником АГНКС і за­тверджується головним інженером підприємства або посадовою особою, на яку покладено виконання його обов’язків.

  1. Перед початком ремонту компресорної установки персонал АГНКС разом з представником ремонтної організації зобов’язаний провести пе­ревірки та вимірювання, які указані в керівництві з ремонту компресорних установок підприємства-виробника.

  2. Зупинка роботи компресорної установки для здавання її в ремонт проводиться персоналом АГНКС відповідно до інструкції з експлуатації компресорної установки.

  3. У разі аварійних зупинок компресорноїустановки, що пов’язані з руйнуванням вузлів і деталей, складається акт на аварію, і компресорна ус­тановка підлягає не плановому, а аварійно-відновлювальному ремонту.

  4. Час початку ремонту компресорної установки повинен бути повідомлений ремонтній організації не пізніше як за 15 днів до початку роботи.

  5. Після зупинки і розкриття компресорної установки експлуата­ційний персонал АГНКС разом з представниками ремонтної організації складає уточнену дефектну відомість на підставі попередньої відомості і дефектів, що виявлені підчас розкриття компресорної установки.

  6. Підчас експлуатації компресорних установок проводяться такі види технічного обслуговування:

  • щозмінне;

  • через кожні 500 год — технічне обслуговування (ТО-1);

  • через кожні 1500 год — технічне обслуговування (ТО-2);через кожні 3000 год — поточний ремонт (П -1);

  • через кожні 6000 год — поточний ремонт (П-2);

  • через кожні 12000 год — середній ремонт (С);

  • через 36000 год — капітальний ремонт (К).

Крім вказаних вище видів технічного обслуговування, в початковий період експлуатації компресорної установки в обов’язковому порядку про­водяться такі разові роботи:

  • заміна масла в системі змащування механізму руху через перші 50—100 год роботи. При цьому проводяться промивання, чищення рами і мастильних фільтрів і перевіряється стан механізму руху за температурним режимом, що рекомендований підприємством-виробником;

  • мастильний насос (лубрикатор) регулюється на підвищену витрату масла відповідно до рекомендацій підприємства-виробника, а надалі, вихо­дячи з конкретних умов експлуатації, витрата масла доводиться до норми;

  • перевірка і регулювання натягу ременів клиноремінних передач (якщо такі є) відповідно до рекомендацій підприємства-виробника;

  • розбирання, чищення і регулювання роботи автоматичних клапанів у системі скидання конденсату відповідно до рекомендацій підприємства- виробника.

Інтервали між видами технічного обслуговування і ремонтами можуть бути змінені виходячи з рекомендацій підприємств-виробників компресор­них установок та з конкретних умов експлуатації.

Міжремонтний період може бути збільшений або зменшений на підставі висновку, виданого спеціалізованою організацією за результатами діагностування, виконаного із застосуванням діагностичних приладів за за­твердженою методикою.

  1. Під час щозмінного технічного обслуговування компресорної установки здійснюється контроль за показаннями контрольно-вимірю­вальних приладів, за роботою світлової сигналізації та виконавчих меха­нізмів. Крім того, під час щозмінного технічного обслуговування прово­дяться: обтирання компресорної установки, арматури, трубопроводів ган­чір’ям, сухим або змоченим вогнебезпечним розчинником; перевірка рівня масла в рамі компресорної установки (рівень повинен бути 2/3 висоти масломірного скла); візуальний огляд обладнання (холодильників, волого- масловідділювачів, трубопроводів, арматури) з метою виявлення механіч­них пошкоджень і витікання газу, масла та охолоджувальної рідини і за не­обхідності їх усунення; контроль справності огороджувальних пристроїв і кріплення апаратів і трубопроводів і за необхідності їх кріплення; контроль стану лакофарбових покриттів і за необхідності їх поновлення; перевірка наявності заземлення.

  2. Підчас технічного обслуговування ТО-1 виконуються такі роботи: — весь обсяг робіт щозмінного технічного обслуговування;

— досипання адсорбенту (цеоліту) в адсорбери (методика проведення робіт указана в паспорті установки). Адсорбент перед його засипанням в адсорбер повинен бути просіяний з метою видалення пилу;

- перевірка адсорберів і сепараторів на герметичність протягом годи­ни тиском, що дорівнює робочому, при цьому витікання випробувального середовища не допускається.

  1. Підчас проведення поточного ремонту обладнання установок осу­шення газу слід проводити такі роботи:

  • комплекс робіт з піврічного обслуговування;

  • ревізія і за необхідності очищення внутрішніх поверхонь холодиль­ника;

  • чищення, промивання вологомасловіддільників, фільтрів, сепара­торів і їх елементів;

  • ревізія зворотних клапанів, дроселювальних шайб, запобіжних кла - панів і запірної арматури, а за необхідності їх ремонт або заміна.

Поточний ремонт обладнання установки осушення газу проводиться один раз на рік.

  1. Крім робіт, які перелічені в 8.4, 8.5, 8.6, 8.7 цього розділу, посуди­ни установок осушення газу, що працюють підтиском, піддаються техніч­ному опосвідченню відповідно до вимог розділу 7 цих Правил.

  2. Під час капітального ремонту обладнання установки осушення газу виконуються роботи в обсязі поточного ремонту із заміною окремих вузлів і деталей обладнання.

Обсяг капітального ремонту повинен визначатись на підставі резуль­татів поточного ремонту, гідравлічних і пневматичних випробувань уста­новки, а також дефектів, які виявлені під час її експлуатації.

Обсяги всіх видів обслуговування і ремонтів повинні бути уточнені відповідно до керівництва з експлуатації установок осушення газу підпри- ємства-виробника.

  1. Всі виявлені під час технічного обслуговування несправності об­ладнання установок осушення газу повинні негайно усуватись.

  2. Якщо в процесі експлуатації обладнання установок осушення газу виявлені несправності і неполадки, які загрожують безпеці людей, не­обхідно негайно відключити установку осушення газу.

  3. Всі роботи з технічного обслуговування обладнання установок осушення газу на АГНКС повинні виконуватись за інструкціями, що за­тверджені у встановленому порядку, в терміни, передбачені графіком пла­ново-попереджувальних ремонтів.

  4. Щозмінне та щомісячне технічне обслуговування обладнання установок осушення газу проводиться машиністом технологічних компре­сорних установок.

Щомісячне та піврічне технічне обслуговування, а також ремон­ти обладнання установки осушення газу проводяться обслуговуючим пер- плекту обладнання, відсугність механічних пошкоджень, наявність пломб і клейм на запобіжних клапанах і манометрах, кріплення обладнання, газо­проводів і арматури, цілісність електропроводки і надійність її кріплення);

  • перевірка роботи контрольно-вимірювальних приладів (’’перевірка на нуль” — у разі відключення стрілка повинна становитись на нуль) і за­пис їх показів;

  • очищення робочого майданчика від забруднень;

  • регенерація адсорбенту і продування вологомасловіддільників.

  1. Підчас щомісячного обслуговування обладнання установок осу­шення газу проводяться такі роботи:

  • комплекс робіт із щоденного обслуговування;

  • перевірка кріплення ніпельних і фланцевих з’єднань;

  • перевірка працездатності запірної та регулювальної арматури на плавність ходу і відсутність заїдань;

  • перевірка стану покриття поверхонь обладнання на їх збереженість та відсутність корозії;

  • - перевірка опору ізоляції і заземлення установки, при цьому опір ізо­ляції повинен бути не менше 0,5 МОм, заземлення — не більше 0,1 Ом, заземлювального пристрою — не більше 4 Ом.

Крім того, не рідше одного разу на три місяці повинна проводитись пе­ревірка опору ізоляції нагрівних стрічок електропідігрівників газу.

Не дозволяється допускати роботу установки осушення газу, якщо виміряні величини електричних опорів заземлення вище допустимих вели­чин, а ізоляції — нижче допустимої величини;

  • перевірка роботи світлової сигналізації та системи автоматики;

~ усунення виявленихдефектів.

  1. Підчас піврічного обслуговування обладнання установок осушен­ня газу проводяться такі роботи:

  • комплекс робіт із щомісячного обслуговування;

  • перевірка стану нижнього шару адсорбенту. Під час огляду адсор­бент повинен бути сухим і не повинно бути його пилу. У випадку зволожен­ня або подрібнення частину цеоліту, що втратила поглинаючу здатність, необхідно видалити і досипати адсорбент в адсорбер;

  • внутрішній огляд вологомасловіддільників, сепараторів і фільтрів на відсутність корозії і пошкоджень фільтрувальних елементів (сіток);

  • перевірка працездатності запобіжних клапанів шляхом трикратно­го відкриття їх вручну за робочого тиску перед клапанами;

  • перевірка герметичності запірних пристроїв. При цьому пропускан­ня газу не допускається;

  • перевірка стану електрообладнання;

  • чищення і змащування вибухозахисних поверхонь електрооблад­нання, коробок виводів електропідігрівників і засувок з електроприводом;

  • огляд і промивання мастильних фільтрів і за необхідності їх заміна;

  • промивання лубрикатора та його резервуара (за наявності остан­нього), приймального фільтра лубрикатора і заміна масла в лубрикаторі;

  • перевірка на дотик температури (нагрівання) нижніх головок ша­тунів і корінних підшипників;

  • перевірка паралельності осей клиноремінних шківів і чищення їх канавок;

  • перевірка затягнення гайок фундаментних болтів, а також кріпиль­них елементів рухомих деталей компресорної установки (штоків, поршнів тощо);

~ усунення дефектів, що виявлені під час обслуговування.

  1. Підчас технічного обслуговування ТО-2 виконуються такі роботи:

  • весь обсяг технічного обслуговування ТО-1;

  • ревізія всмоктувальних і нагнітальних клапанів і за необхідності заміна пружин і пластин останніх;

  • огляді за необхідності заміна поршневих кілець;

  • усунення виявлених дефектів.

Обсяги технічних обслуговувань ТО -1 і ТО-2 повинні бути уточнені з вимогами керівництва з експлуатації компресорної установки підприем- ства-виробника.

  1. Під час зупинки компресорної установки на поточний ремонт П-1 виконуються такі роботи:

  • всі роботи, що передбачені технічним обслуговуванням ТО-2;

~ заміна всмоктувальних і нагнітальних клапанів або їх деталей, якщо інша періодичність не обумовлена в технічній документації підприємства- виробника;

  • заміна пружин і пластин у комбінованих клапанах;

  • перевірка поршневих кілець і за необхідності їх заміна;

  • промивання газопроводу і труб системи продування;

  • чищення холодильників і водяних оболонок циліндрів від накипу і забруднень;

  • чищення холодильників і вологомасловіддільників від масляних від­кладень;

  • перевірка щільності і справності запобіжних клапанів;

  • перевірка зазору між статором і ротором електродвигуна;

  • усунення виявлених дефектів;

  • промивка рами компресорної установки і заміна масла в системі змащування механізму руху.