Нумерація виносок окрема для кожної сторінки. Вживати більше чотирьох зірочок на сторінці не дозволяється.

Текст виноски розміщують з абзацного відступу в кінці сторінки, на якій стоять позначення, і відокремлюють від основного тексту короткою горизонтальною лінією з лівого боку. Перед текстом пояснення ставлять знак виноски.


  1. У НАПБ допускаються скорочення: встановлені в даному нормативно-правовому акті (так, при першому згадуванні в тексті повної назви документа в дужках зазначається його скорочена назва, яка вживається потім при наступних згадуваннях); одиниць фізичних величин.


  1. У НАПБ можна використовувати тільки ті умовні позначення, що встановлені чинними нормативними документами. За необхідності вживання умовних позначень, не встановлених чинними нормативними документами, їх слід пояснювати в тексті або у структурному елементі "Позначення та скорочення".


  1. Одиниці фізичних величин та їх позначення повинні відповідати міжнародній системі одиниць CI.

Застосування в одному НАПБ різних систем позначення одиниць фізичних величин не допускається.


  1. Графічні матеріали (рисунки, схеми, діаграми і т. ін.) можуть бути поміщені в НАПБ як ілюстрації для кращого розуміння тексту. Графічні матеріали нумеруються наскрізно арабськими цифрами.


  1. Вимоги до оформлення НАПБ


  1. Перша сторінка НАПБ повинна оформлюватися з урахуванням розміщення на ній таких елементів: грифа затвердження - у правому верхньому кутку сторінки; позначення нормативно-правового акта - зверху посередині аркуша (після грифа затвердження); повної назви нормативно-правового акта - після позначення з підкресленням суцільною лінією; тексту НАПБ.

Гриф затвердження повинен складатися із слова "ЗАТВЕРДЖУЮ", найменування посади особи, яка затвердила документ, особистого підпису, його розшифровки та дати.

Якщо нормативно-правовий акт затверджується наказом (постановою, рішенням тощо), гриф затвердження складається зі слова "ЗАТВЕРДЖЕНО", назви документа, яким затверджено, в називному відмінку, його дати та номера.


  1. Відстань між заголовком розділу (підрозділу) та попереднім і наступним текстом, а також між заголовками розділу і підрозділу має дорівнювати: при виконанні НАПБ машинописним способом - трьом інтервалам; при виконанні НАПБ машинним способом - не менше ніж чотирьом висотам шрифту.

Відстань між заголовком пункту та попереднім і наступним текстом має бути такою, як між рядками тексту.

Відстань між основами рядків заголовка приймають такою, як у тексті.


  1. Вписувати у проект НАПБ окремі слова, формули, умовні позначення тощо слід чорним чорнилом, пастою або тушшю.


  1. Помилки та графічні неточності, знайдені в період підготовки проекту НАПБ, дозволяється виправляти підчисткою і нанесенням на це місце або вписуванням між рядками виправленого тексту машинописним або ручним способом.


  1. Абзацний відступ має бути однаковий по всьому тексту НАПБ і дорівнювати п'яти знакам.

Текст НАПБ повинен мати поля таких розмірів: ліве - 20 міліметрів; верхнє - не менш як 10 міліметрів; праве і нижнє - не менш як 8 міліметрів.


  1. Нумерацію сторінок проставляють арабськими цифрами зверху і посередині аркуша наскрізно, починаючи з першої сторінки.


Начальник Українського

науково-дослідного інституту

пожежної безпеки МНС України М.Я.Откідач